Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 8:30 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1374 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 92  Następna strona
 Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Dziwie sie ze jeszcze nie ma tematu o tym projekcie, w koncu to jak najbardziej aktualnosci.
Zakladam ze wszyscy piszacy tu katolicy sa jak najbardziej za, ale jednak moze ktos mysli inaczej ?
A co mysla piszacy niekatolicy ?
Jezeli dyskusja sie rozwienie to oczywiscie napisze co ja o tym mysle :).


Pt kwi 01, 2016 3:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
A o czym tu pisać ?
Ktoś chce w imię swoich poglądów decydować o sprawach które go nie dotyczą. Problem aborcji nie dotyczy księży, czy katolików czy nie dotyczy przeciwników aborcji bo jako tacy nie są zainteresowani z korzystania z tego prawa.Ja mogę pisać jako ojciec dwóch córek których to prawo może dotyczyć, chcę by miały prawo decydować o sobie.

Prawdę powiedziawszy to niech uchwalają co chcą, niewiele to zmieni.
Będzie tak jak jest obecnie, kłopot będą miały tylko te osoby które mają prawo do aborcji zgodnie z obecnymi i tak restrykcyjnymi przepisami.
Reszta będzie sobie radzić jak do tej pory.
Chyba że wprowadzą obowiązkowe badania i zakaz wyjazdu kobiet w ciąży za granicę (ci co stoją deczko lepiej finansowo) gorzej z tymi co ich na to nie stać . Polskie podziemie funkcjonuje dosyć sprawnie ale jest zasadniczo drogie jeśli się nie trafi na jaką dobrą duszę.


Pt kwi 01, 2016 5:05 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Ciekawe, co z tym zbukiem zrobi PiS? Niech no tylko ten projekt wprowadzą lub też nie - posypią się liście, jak nie z prawej to lewej. :D

Żakowski podrzuca do pieca: http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... &_ticrsn=3


Pt kwi 01, 2016 6:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Martyś napisał(a):
Ciekawe, co z tym zbukiem zrobi PiS? Niech no tylko ten projekt wprowadzą lub też nie - posypią się liście, jak nie z prawej to lewej. :D

Żakowski podrzuca do pieca: http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... &_ticrsn=3


Martyś mam nadzieję że to z okazji 1 kwietnia, poszukam tego stanowiska episkopatu bo nie wierzę że coś takiego mogło powstać.Nawet w Polsce istnieją chyba jakieś granice absurdu.


Pt kwi 01, 2016 6:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 20, 2014 2:17 pm
Posty: 634
Lokalizacja: Czerwonak
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Adam M. napisał(a):
Dziwie sie ze jeszcze nie ma tematu o tym projekcie, w koncu to jak najbardziej aktualnosci.
Zakladam ze wszyscy piszacy tu katolicy sa jak najbardziej za, ale jednak moze ktos mysli inaczej ?
A co mysla piszacy niekatolicy ?
Jezeli dyskusja sie rozwienie to oczywiscie napisze co ja o tym mysle :).

Wiesz Adamie, w Twoim wątku nie ma żadnej myśli. Do czego mam się odnieść? Temat być może ciekawy, ale musiałbyś "podać" jakąś myśl, nad którą warto by się zastanowić. Wszyscy wiemy, że zakaz aborcji niewiele zmieni; rozwinie tylko "szarą strefę", tym bardziej, że wokół Polski są kraje, gdzie aborcję można wykonać bez problemu. Rozwinie się jeszcze bardziej handel środkami wczesnoporonnymi etc.
Temat aborcji i prawa kobiet do jej wykonania to temat rzeka i napisano na forach na ten temat zapewne tysiące stron.
Przybliż, czym chcesz się zająć w tym wątku.
.
.
.

_________________
"Po Darwinie nie jesteśmy już upadłymi aniołami, a co najwyżej robiącymi karierę szympansami" -D.Morris


Pt kwi 01, 2016 6:17 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
kiedyś art-33 napisał(a):

Martyś mam nadzieję że to z okazji 1 kwietnia, poszukam tego stanowiska episkopatu bo nie wierzę że coś takiego mogło powstać.Nawet w Polsce istnieją chyba jakieś granice absurdu.


Nie musisz szukac - doczytaj do konca.


Pt kwi 01, 2016 6:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
kiedyś art-33 napisał(a):
A o czym tu pisać ?


Tak myslalem.
Wszyscy tak dobrze znaja swoje argumenty i kontr argumenty ze nie ma co tego powtarzac.
Prawda jest ze jest to narzucenie katolickich zasad niekatolikom.
A ze podziemie dziala sprawnie mialem sie okazje niedawno przekonac.


Pt kwi 01, 2016 6:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
kiedyś art-33 napisał(a):
A o czym tu pisać ?
Ktoś chce w imię swoich poglądów decydować o sprawach które go nie dotyczą.
Jest akurat odwrotnie - zwolennicy aborcji są bardzo podobni to talibów - w imię swoich prywatnych poglądów wspierają mordowanie ludzi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 01, 2016 6:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Adam M. napisał(a):
Dziwie sie ze jeszcze nie ma tematu o tym projekcie, w koncu to jak najbardziej aktualnosci.
Zakladam ze wszyscy piszacy tu katolicy sa jak najbardziej za, ale jednak moze ktos mysli inaczej ?
A co mysla piszacy niekatolicy ?
Jezeli dyskusja sie rozwienie to oczywiscie napisze co ja o tym mysle :).

Adam M Przyjąłeś złe założenia zakładając ten temat. Tu nie ma znaczenia, czy ktoś jest katolikiem czy ateistą. Mam kolegę deklarowanego ateistę, który jest absolutnym przeciwnikiem aborcji i powołuje się na podstawową humanitarną wartość, jaką jest prawo do życia zawarte w konstytucji. Mam też ciotkę katoliczkę, która w młodości aborcję popełniła i do dziś twierdzi, że to nic takiego, że to jakby wyskrobać przypalony garnek. Nie bawmy się w oceny, kto jest lepszy. Tu chodzi o sposób myślenia i rozumienie, dlaczego aborcja jest złem.

kiedyś art-33 Dyskusja nad projektem ustawy antyaborcyjnej oscylować będzie wokół feministycznego hasła o odbieraniu kobietom prawa decyzji o własnym brzuchu, w Twojej powyższej wypowiedzi powołujesz się na takie prawo dla swoich córek. Dam Ci taką analogię: W radykalnym islamie mają prawo ukamienować kobietę za niewierność. Kobieta to własność, przedmiot. Nie muszą tego robić, nie wszyscy z tego prawa korzystają ale samo posiadanie takiego prawa daje im pewien komfort. Jak to oceniasz? Pewnie nie pochwalasz. Dla Ciebie kobieta nie jest rzeczą.
Do tej pory przerwanie ciąży postrzega się jak przerwanie rozwoju zarodka i ci którzy uważają, że to jeszcze nie człowiek nie mają z tym moralnego problemu. A spójrzmy na to w ten sposób, że nie ma znaczenia, czy kilka połączonych komórek to już człowiek czy jeszcze nie, bo aborcja to odebranie prawa do życia CZŁOWIEKOWI, który się z tej ciąży mógł narodzić. Z tej perspektywy łatwiej zobaczyć, że bronisz tak naprawdę prawa odbierania prawa do życia. Aborcja w każdym przypadku jest niegodnym człowieka czynem zasługującym na najwyższe potępienie i nie ma logicznego jej uzasadnienia.

kiedyś art-33 Jak oceniasz ostatnie wydarzenia we wrocławskim szpitalu, kiedy to zgodnie z prawem, którego bronisz, wyabortowano żywe dziecko i pozostawiono płaczące aby umarło?

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pt kwi 01, 2016 6:36 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 20, 2014 2:17 pm
Posty: 634
Lokalizacja: Czerwonak
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Barney napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):
A o czym tu pisać ?
Ktoś chce w imię swoich poglądów decydować o sprawach które go nie dotyczą.
Jest akurat odwrotnie - zwolennicy aborcji są bardzo podobni to talibów - w imię swoich prywatnych poglądów wspierają mordowanie ludzi.

A Ty Barney, znów swoje.... :no:

_________________
"Po Darwinie nie jesteśmy już upadłymi aniołami, a co najwyżej robiącymi karierę szympansami" -D.Morris


Pt kwi 01, 2016 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
kolor napisał(a):
Adam M Przyjąłeś złe założenia zakładając ten temat. Tu nie ma znaczenia, czy ktoś jest katolikiem czy ateistą. Mam kolegę deklarowanego ateistę, który jest absolutnym przeciwnikiem aborcji i powołuje się na podstawową humanitarną wartość, jaką jest prawo do życia zawarte w konstytucji. Mam też ciotkę katoliczkę, która w młodości aborcję popełniła i do dziś twierdzi, że to nic takiego, że to jakby wyskrobać przypalony garnek. Nie bawmy się w oceny, kto jest lepszy. Tu chodzi o sposób myślenia i rozumienie, dlaczego aborcja jest złem.


Fakt że linia podziału nie przebiega ostro przez podział wierzący – niewierzący.
Bo inaczej należało by przyjąć że niewierzących mamy z 60-70 % bo mniej więcej tyle osób dało by prawo do przeprowadzenia aborcji w przypadkach określanych w obecnie obowiązującej ustawie.
kolor napisał(a):
kiedyś art-33 Dyskusja nad projektem ustawy antyaborcyjnej oscylować będzie wokół feministycznego hasła o odbieraniu kobietom prawa decyzji o własnym brzuchu, w Twojej powyższej wypowiedzi powołujesz się na takie prawo dla swoich córek. Dam Ci taką analogię: W radykalnym islamie mają prawo ukamienować kobietę za niewierność. Kobieta to własność, przedmiot. Nie muszą tego robić, nie wszyscy z tego prawa korzystają ale samo posiadanie takiego prawa daje im pewien komfort. Jak to oceniasz? Pewnie nie pochwalasz. Dla Ciebie kobieta nie jest rzeczą.
Do tej pory przerwanie ciąży postrzega się jak przerwanie rozwoju zarodka i ci którzy uważają, że to jeszcze nie człowiek nie mają z tym moralnego problemu. A spójrzmy na to w ten sposób, że nie ma znaczenia, czy kilka połączonych komórek to już człowiek czy jeszcze nie, bo aborcja to odebranie prawa do życia CZŁOWIEKOWI, który się z tej ciąży mógł narodzić. Z tej perspektywy łatwiej zobaczyć, że bronisz tak naprawdę prawa odbierania prawa do życia. Aborcja w każdym przypadku jest niegodnym człowieka czynem zasługującym na najwyższe potępienie i nie ma logicznego jej uzasadnienia.


Pierwszy przykład z kamieniowaniem , nie bardzo go rozumiem, tak jak nie dam jednym, talibom prawa do kamieniowania tak nie dam drugim prawa do zabicia kobiety bo tak to należy nazwać w imię wydumanych zasad, mieliśmy już przypadki śmierci kobiet którym odmówiono pomocy w imię ochrony płodu. Ja Ci nie bronię patrzeć jak Tobie się rzewnie podoba i pozwól że jednak pozostanę przy swoim zdaniu i swoim punkcie widzenia. Niema żadnych rozsądnych powodów bym zmieniał swoje poglądy czy punkt widzenia.
kolor napisał(a):
kiedyś art-33 Jak oceniasz ostatnie wydarzenia we wrocławskim szpitalu, kiedy to zgodnie z prawem, którego bronisz, wyabortowano żywe dziecko i pozostawiono płaczące aby umarło?


Prosił bym o szczegóły, pamiętam sprawę sprzed 2 lat gdzie podczas nieudanej aborcji, urodziła się dziewczynka. Traumatyczna sytuacja, dziecko ratowano choć to nie miało większego sensu, od początku było niezdolne do życia. Zmarło po niecałym miesiącu.
Czy to popieram – nie ale to nie wina tej ustawy że badania zostały zrobiono tak późno a ciąży nie przerwano wcześniej. W zasadzie początek by pasował bo i Wrocław i okoliczności ale reszta nie pasuje.


Pt kwi 01, 2016 7:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Rafał Kozłowski napisał(a):
Barney napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):
A o czym tu pisać ?
Ktoś chce w imię swoich poglądów decydować o sprawach które go nie dotyczą.
Jest akurat odwrotnie - zwolennicy aborcji są bardzo podobni to talibów - w imię swoich prywatnych poglądów wspierają mordowanie ludzi.

A Ty Barney, znów swoje.... :no:
A Ty niby czyje?
Dlaczego miałbym zmienić zdanie na temat mordowania?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 01, 2016 7:47 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 20, 2014 2:17 pm
Posty: 634
Lokalizacja: Czerwonak
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Barney napisał(a):
Rafał Kozłowski napisał(a):
A Ty Barney, znów swoje.... :no:
A Ty niby czyje?
Dlaczego miałbym zmienić zdanie na temat mordowania?

Zobaczmy o czym twórca wątka chce rozmawiać. :wink:

_________________
"Po Darwinie nie jesteśmy już upadłymi aniołami, a co najwyżej robiącymi karierę szympansami" -D.Morris


Pt kwi 01, 2016 7:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Ostatnio sobie myślałam o tym jakby to było, gdyby każde niechciane dziecko, które zostało wyskrobane, mogłoby jakimś cudem znaleść się w macicy kobiety, która z całego serca pragnie własnego potomstwa. Ile maluchów byłoby uratowanych. Niestety nie ma tak dobrze.
Każdy chce żyć. Gdyby moja praprababcia usunęłaby ciążę, która powstała z gwałtu, nie byłoby wielu wspaniałych i kochanych ludzi w mojej rodzinie, w tym mnie.


Pt kwi 01, 2016 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy projekt ustawy antyaborcyjnej.
Rafał Kozłowski napisał(a):
Barney napisał(a):
Rafał Kozłowski napisał(a):
A Ty Barney, znów swoje.... :no:
A Ty niby czyje?
Dlaczego miałbym zmienić zdanie na temat mordowania?

Zobaczmy o czym twórca wątka chce rozmawiać. :wink:

To nie jest forum do głoszenia pochwały zabijania niewinnych - niezależnie od tego "co chce" tu ktokolwiek.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 01, 2016 8:21 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1374 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 92  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL