Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 3:33 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Mamy też pierwsze efekty reformy edukacji:

http://wyborcza.pl/7,75398,21278235,gdyjan-zaplaci-to-jas-sie-nauczy-reforma-zalewskiej-robi-dobrze.html#BoxGWImg

Cytuj:
Tego, czego rodzice nie znajdą w bezpłatnych szkołach publicznych, będą musieli szukać w szkołach prywatnych. A te już szykują się do nowego roku szkolnego. Najłatwiej mają te, które działały w zespołach podstawówek z gimnazjami. Z jednej strony mają „swoich” absolwentów szóstych klas (w większości pomaszerują do klas siódmych w tej samej niepublicznej szkole). Z drugiej – chętnych na ambitne szkolne programy jest tak wielu, że telefony od rodziców dzieci chodzących do tej pory do szkół publicznych dzwonią bez przerwy. Więc część prywatnych szkół już otworzyła nabór dla „dodatkowych” klas siódmych.

W Poznaniu taką klasę chce utworzyć np. International School of Poznań. Reklamuje ją nawet jako „odpowiednik I klasy dwujęzycznego gimnazjum”. Podobne plany ma Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa czy kielecka szkoła św. Stanisława Kostki. W Krakowie Prywatne Gimnazjum im. Reja zniknie, ale szkoła już przekształca się w podstawówkę i rozpoczęła dodatkowy nabór nie tylko do klasy VII, ale również do I i IV.

Za to w prywatnej szkole Przymierza Rodzin w Warszawie (w stolicy od lat w pierwszej dziesiątce pod względem wyników egzaminów gimnazjalnych) powstanie dodatkowa siódma klasa z autorskim programem nauczania matematyki od lat prowadzonym przez prof. Wojciecha Guzickiego pod patronatem Wydziału Matematycznego UW. – Będziemy mieli cztery siódme klasy, o jedną więcej, niż mamy klas szóstych, bo nie chcemy zaprzepaścić programu, który tak bardzo przysłużył się uczniom uzdolnionym matematycznie – mówi Elżbieta Guzicka, wicedyrektor szkoły.

Pod hasłem „dodatkowa siódma klasa” znajdujemy w niepublicznych szkołach wszystko to, co dotąd oferowały renomowane państwowe gimnazja: autorskie programy, dodatkowe godziny przedmiotów ścisłych i języków obcych, zajęcia w laboratoriach etc. Tylko że teraz trzeba za to zapłacić – w dużych miastach często od 1000 do 1500 zł miesięcznie. W niektórych podstawówkach mniej zamożni rodzice mogą liczyć na stypendia dla ich dzieci lub zwolnienie z opłat, o taką szansę jednak znacznie łatwiej w miastach wojewódzkich, gdzie szkół po prostu jest więcej.

– Stajemy przed wyborem: niepubliczna płatna szkoła lub publiczne „jakoś to będzie” – wdycha Ewa z Poznania. I dodaje: – Rozumiem, że samorząd nie ma czasu skupiać się na autorskich programach, musi przekładać dzieci między budynkami i kalkulować, jak zmniejszyć skalę zwolnień. Tylko czemu ma na tym tracić moje dziecko skazane obecnie na równanie w dół?


I bardzo ciekawy komentarz do tego tekstu:

Cytuj:
Owszem, reforma rozwali system i nie tylko z powodu szkół dwujęzycznych, chociaż to bardzo ważne, ale tez dlatego, ze gimnazja miały wypracowane różne "specjalizacje". Języki obce to tylko mały przyczynek. Rozwalamy CAŁY dorobek oświatowy ostatnich kilkunastu lat. Rozwalamy pracownie przedmiotowe z nauczycielami specjalistami, podział na grupy, itd. Moja gmina ma jedno porządne gimnazjum i cztery małe podstawówki. Koniec rozwoju. Żadna podstawówka pojedynczo nie pociągnie dorobku. I stracą biedne dzieci niewykształconych rodziców. Nasze dadzą radę i z całych sił będę je wypychała za granicę na studia. Chyba, że nas z Unii wykopią. Bo młodszym rząd skopał edukację. A szczęście było tak blisko - ostatni rok.


Przecież to oczywiste, że tych specjalistycznych pracowni z gimnazjum i przygotowanych nauczycieli nie da się rozmnożyć czterokrotnie i umieścić w każdej z podstawówek z osobna. Poziom nauczania musi spaść...

_________________
Sapere aude!


Pn sty 23, 2017 10:06 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 3:33 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Zapominałem dopisać, ze poziom nauczania musi też spaść z powodu skrócenia o rok obowiązku szkolnego... Będzie o rok krócej, w gorszej szkole i do tego z nowym, jeszcze mniej ambitnym programem nauczania...

_________________
Sapere aude!


Pn sty 23, 2017 12:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Tomcio Paluszek napisał(a):
Zapominałem dopisać, ze poziom nauczania musi też spaść z powodu skrócenia o rok obowiązku szkolnego... Będzie o rok krócej, w gorszej szkole i do tego z nowym, jeszcze mniej ambitnym programem nauczania...



To straszne Tomciu, juz widzę, słyszę i czuję ten spadek............ znaczy PO chciało koniecznie tym sposobem zagnac ludzi do roboty o rok wcześniej, Jola Kwaśniewska uważa że ludzie w Polsce winni pracowac do 80 roku życia, ciekawe czy sama też zamierza?

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn sty 23, 2017 12:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
1. Pierwsze pociski JASSM trafiły do polskiego lotnictwa w Krzesinach


Cytuj:
2. Projekt nauczania w 8 klasach szkoły podstawowej przewiduje m.in: 4 lekcje matematyki, 5 polskiego, 1 historii przez 4 lata potem 2 przez kolejne 4, 4x WF, 2x biologia, 2x geografia, 3x język obcy


Cytuj:
3. Polscy emeryci zadłużyli się na 2,87 mld zł to jest o 40% wzrost rok do roku


Cytuj:
4. Min. Finansów horrendalnie podnosi cenę interpretacji US dla przedsiębiorcy z 40 zł do 20.000 zł (następuje gdy są wątpliwości co do przepisów). Interpretacje podatkowe z poprzednich lat stracą też ważność


Cytuj:
5. Do 11 szkół na terenie Hesji wejdzie polski jako język obcy dodatkowy - wynik długich konsultacji Konsulatu Generalnego RP i władz landu oraz akcji "Polski w Hesji" prowadzonej przez Polonię. Lekcje będą bezpłatne

Cytuj:
6. Reduta Dobrego Imienia rozesłało informacje-ostrzeżenie do 1300 niemieckich dziennikrzy 200 mediów, a także 100 mediów reszty świata na temat niemieckości obozów koncentracyjnych w związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz


Cytuj:
7. Sąd UE odrzucił wniosek Stock Polska właściciela fabryki w Lublinie o rejestrację unijnego znaku towarowego wódki "Lubelska" gdyż w wymowie jest zbyt podobna do niemieckiej wódki "Lubeca"


Cytuj:
8. PKO BP podnosi marże kredytów hipotecznych o 0,15%, a Alior o 0,30%

Cytuj:
9. Policja koło Łowicza zlikwidowała nielegalną przepompownię oleju napędowego podłączoną do rurociągu. Międzynarodowa grupa przestępcza skradła dziesiątki tysięcy litrów. Zatrzyamno łotewskiego strażnika


Cytuj:
10. Prokuratura odmawia śledztwa w sprawie zafałszowanego oświadczenia majątkowego min. środowiska Jana Szyszki który swój wart kilkaset tys. zł domek letniskowy wycenił jako stodołę za kilkanaście tys. zł


Cytuj:
11. Szerokie kręgi zatacza akcja polskiego internetu pt. "German Death Camps" przypominająca w obliczu częstych w zachodnich mediach sformułowań "polish death camps" o prawdziwych, niemieckich sprawcach ludobójczego przemysłu II w.ś. Polscy internauci masowo wklejali na portalach społ. niemieckiej TV ZDF specjalne infografiki przypominające o niemieckim sprawstwie, za co są masowo banowani (mnie też) na profilach ZDF. Internauci i prawnicy liczą na pomoc organów państwa. O akcji informują Onet, Wprost, Rzeczpospolita, Wirtualna Polska


Cytuj:
12. Donald Trump zaprzysiężony na 45 w historii Prezydenta USA. Z tego powodu setki tysięcy lewicowców (nawet pół miliona) dzień później protestowały w tzw. Marszu Kobiet w Waszyngtonie "w obronie różnorodności, równości, praw kobiet" przed Trumpem. Protesty też w wielu innych miastach USA i anglosaskiego świata - łącznie 3 miliony protestujących


Cytuj:
13. W dniu zaprzysiężenia D. Trumpa ok. 500 zamaskowanych na czarno, uzbrojonych w grube kije lewicowców biegało po Waszyngtonie rozbijając młotami, płytami chodnikowymi symbole kapitalizmu: limuzyny, siedziby banków, starbucksa, McDonalda itp. Aresztowano 90 sprawców


Cytuj:
14. Ze strony Białego Domu zniknęła podstrona mniejszości LGBT


Cytuj:
15. Aktywiści na rzecz praw człowieka protestują w Danii przeciw… delegalizacji małżeństw dorosłych z dziećmi w odpowiedzi na liczne przypadki takich małżeństw wśród imigrantów. Aktywiści: "ustawa nie bierze pod uwagę dobra dzieci"


Cytuj:
16.Sunday Times ujawnia nieudaną próbę rakietową Wlk. Brytanii w ramach systemu obronnego odstraszania nuklearnego Trident, kiedy to rakieta wystrzelona z okrętu podwodnego zmieniła niekontrolowanie kierunek w stronę wybrzeża USA. System opiera się na 4 okrętach z których zawsze 1 pływa w gotowości odpowiedzenia nuklearnie (zasięg 12.000 km) w razie ataku na Wlk. Brytanię. Szkocka Partia Narodowa domaga się komisji śledczej

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sty 23, 2017 2:49 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 3:33 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek - ale opuściłeś kilka ciekawostek, szczególnie tą:

Cytuj:
Prokuratura odmawia śledztwa w sprawie zafałszowanego oświadczenia majątkowego min. środowiska Jana Szyszki który swój wart kilkaset tys. zł domek letniskowy wycenił jako stodołę za kilkanaście tys. zł


To tak w nawiązaniu do rzekomej afery Nowaka. Rzekomej bo Nowak:
- nigdy tego zegarka nie ukrywał i się z nim publicznie obnosił
- W skali jego całego majątku ten zegarek, wart ok. 11 tyś. zł jest niczym i jego niewpisanie do oświadczenia majątkowego wynikało tylko z przeoczenia - gdyby chciał ten zegarek ukryć to nie obnosiłby się z nim, nieprawdaż.
To jaka to afera?

_________________
Sapere aude!


Pn sty 23, 2017 3:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
Jozek - ale opuściłeś kilka ciekawostek, szczególnie tą


Co niby opuściłem ? Cytując moje słowa, uważasz że nie powiedziałem tego, co powiedziałem? U mnie, obiektywizm jest na właściwym miejscu, a sprawa Szyszki to przypadek całkiem świeży i nie widzę powodu, aby go przemilczać. Ponad partyjnymi animozjami najbardziej interesuje mnie prawda. A jak z tym jest u ciebie?

Cytuj:
To tak w nawiązaniu do rzekomej afery Nowaka. Rzekomej bo Nowak:
- nigdy tego zegarka nie ukrywał i się z nim publicznie obnosił
- W skali jego całego majątku ten zegarek, wart ok. 11 tyś. zł jest niczym i jego niewpisanie do oświadczenia majątkowego wynikało tylko z przeoczenia - gdyby chciał ten zegarek ukryć to nie obnosiłby się z nim, nieprawdaż.
To jaka to afera?


Pomimo moich gorących próśb i przyjacielskich napomnień, jednak strzelasz sobie w stopę.

Tomcio Paluszek napisał(a):
To, co wyżej napisałeś, jest po prostu przerażające!!! Oznacza, że masz w głębokim poważania zasady demokratycznego państwa prawa. (...)
I dlatego obie strony nie mogą się dogadać. Bo fundament zasad, na jakich się opieramy, jest dramatycznie odmienny.



Tomcio Paluszek napisał(a):
i wielokrotnie jasno podkreślałem, że ja się z tym nie zgadzam, ja jestem LEGALISTĄ, procedury są święte, (...)


Pisałem ci na samym początku, kiedy podjąłeś ze mną rozmowę. Nienawiść zaślepia i odbiera rozum.


Dimidium facti, qui bene coepit, habet, sapere aude, incipe

Co trzeba zrobić, żeby stać się mądrym? (O tym też ci pisałem)

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sty 23, 2017 5:49 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Czy ktoś mi przypomni kiedy zmarli Józef Piłsudski i Roman Dmowski???


Pn sty 23, 2017 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek, jak widzisz szkoda czasu, bo podobnie jak w przypadku exetera, kiedy nasz zagorzały obrońca demokracji, legalista, liberał i kto tam jeszcze, uznał że jednak nie da się Ciebie urobic- pojechał po całosci żes, znaczy wynika z tego, warchoł jaki i wichrzyciel :mrgreen:

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn sty 23, 2017 8:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Nie, nie szkoda czasu. Ja wiem że to tak wygląda i że jest to irytujące, ale ja na to patrze inaczej. Człowiek jest najważniejszy.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sty 23, 2017 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Moge skomentowac tylko punkt 3, zadluzanie emerytow i 4.
Ciesze sie ze mi udalo sie uciec z dlugu kiedy jeden z moich planow na emeryture wypalil ( 15 innych zawiodlo ) niestety wiekszosc nie jest w tak dobrej sytuacji i szczerze im wspolczuje.
Punkt 4 jest tylko ilustracja postepowania PiSu w sferze regulowania gospodarki i szukania wszedzie pieniedzy o czym dyskutowalismy juz przy okazji KGHM.


Pn sty 23, 2017 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Adam M. napisał(a):
Moge skomentowac tylko punkt 3, zadluzanie emerytow i 4.
Ciesze sie ze mi udalo sie uciec z dlugu kiedy jeden z moich planow na emeryture wypalil ( 15 innych zawiodlo ) niestety wiekszosc nie jest w tak dobrej sytuacji i szczerze im wspolczuje.
Punkt 4 jest tylko ilustracja postepowania PiSu w sferze regulowania gospodarki i szukania wszedzie pieniedzy o czym dyskutowalismy juz przy okazji KGHM.

W dawnych czasach Jacek Rostowski mówił o świetnej kondycji polskiego budżetu, ale wykonywał rozpaczliwe ruchy, by go dopiąć. W 2003 r. prof.Gomułka stwierdził,że "Rząd Tuska zadłużył Polskę bardziej niż Gierek".http://telewizjarepublika.pl/prof-gomul ... ,1100.html. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn sty 23, 2017 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
To nic nowego, ale co to ma wspolnego z zadluzeniem emerytow ?


Wt sty 24, 2017 2:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Adam M. napisał(a):
To nic nowego, ale co to ma wspolnego z zadluzeniem emerytow ?

Nie bardzo Cię rozumiem. Ja nie twierdziłem i nie pisałem nic o zadłużeniu emerytów. Pokazuję jedynie jaki był efekt rzadów PO-PSL - oni nas wciągnęli w scenariusz Grecji.Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt sty 24, 2017 4:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Ukazał sie wywiad z Duginem w "Do rzeczy". Aleksander Dugin jest czołowymi ideologiem Kremla. Dotąd znany był z antypolskich zapatrywań. Używa dość dosadnych określeń, lecz czy nie ma miejscami racji?

- Nigdy nie zrozumiemy procesów geopolitycznych, jeśli będziemy je interpretować w ramach propagowanego przez zachodni globalizm systemu dualnego: „kwitnący, przepiękny, idealny, wolny, szczęśliwy, demokratyczny Zachód, reprezentujący uniwersalną drogę rozwoju versus totalitarna, okrutna, zapóźniona i skorumpowana Rosja, która chce ten Zachód dogonić". Jeśli tak będziemy to postrzegać, to wówczas niczego nie zrozumiemy. Właśnie tak o świecie myśli jednak każdy Polak, każdy Francuz, każdy Amerykanin. To mit dla europejskiego bydła. (...)


No to co z tą Polską będzie w planach Kremla?

- Trzeba zniszczyć kordon sanitarny, to pewne. W charakterze kordonu sanitarnego nie może funkcjonować żadne konkretne państwo: ani Węgry, ani Polska, ani Bułgaria, ani Czechy, ani Ukraina, ani Rumunia, ale to nie oznacza, że te państwa nie mogą istnieć jako takie. One po prostu nie powinny pełnić tej antyrosyjskiej funkcji. Nie tylko przed Rosjanami, lecz także przed Europejczykami stoi zadanie – sprawić, aby tej funkcji nie pełniło żadne państwo. Polacy stanęli w awangardzie procesu globalistycznego, mając nadzieję, że globalizm ich uratuje przed imperializmem rosyjskim, a tymczasem jest odwrotnie – to was nie uratuje, ale wystawi na nasz cios. Macie słowiańską tożsamość, ale katolicyzm i inne aspekty kultury wiążą was z Zachodem. Jednak obecna antychrześcijańska, masońska, liberalna Unia nie ma nic wspólnego z tą, niech i nawet rusofobiczną, ale konserwatywną tożsamością Polski.


http://www.mysl-polska.pl/1108


Pn sty 30, 2017 11:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Trzeba to wszystko wyważyć, ani Rosja nie jest wspaniała ani "zachód" takim nie jest. Skrajności nigdy nie przynoszą dobra.

To od Rosji wiele zależy. Gdyby Putin zrobił kilka gestów, które pokazują, że zależy mu na dobrej współpracy z Polską, nie mielibyśmy żadnych argumentów by traktować rząd rosyjski wrogo.
Choć to Niemcy, Anglia, Francja, USA nałożyły na Rosję np. embargo, one z nią "walczą" gospodarczo, to Polska jest przez Putina karana.


Wt sty 31, 2017 12:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL