Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:43 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Przypomniałem sobie o istnieniu tego wątku :)
Ciekawe newsy około polityczne z ostatnich dwóch dni.


Cytuj:
Krajowa Administracja Skarbowa przedstawiła cele jakie ma od Min. Fin. do 2020 roku: zmiana relacji kosztu poborów podatków z 1 zł/56 zł na 1 zł/77 zł; wzrost deklaracji nadsyłanych elektronicznie do 85% z 77%; zmniejszenie strat z tyt. wyłudzeń VAT z 25% obecnie na 10%; ujednolicenie i cyfryzacja zarządzania urzędnikami; nakaz uprzejmości i przystępnego języka wobec petentów; motywacyjne wynagrodzenia zależne od etyki; o 40% zmniejszenie czasu jaki przedsiębiorca musi spędzić na rozliczeniach (obecnie gorzej tylko Węgry i Bułgaria). Eksperci sceptycznu, czy się uda


Cytuj:
Poseł Liroy wraz z warszawskim oddziałem jego stowarzyszenia "Skuteczni" ujawnił wizerunek Stevena Barletta, który figuruje jako kurator dla spadkobierców części prywatyzowanych w Warszawie nieruchomości. To niezamożny murzyn z państewka Saint Kitts $ Nevis wrzucający do sieci selfie zrobione starym smartfonem. Jego zdjęcie poseł zaprezentował w korytarzu sejmowym. Liroy-Marzec dodaje, że Barlett odmawia odpowiedzi na pytania, ale Polska może wystąpić do SK&N o jego przesłuchanie. Poseł zwrócił się do Prokuratora Generalnego Z. Ziobry o sprawdzenie, która kancelaria prawnicza pośredniczyła w procesie oraz czy w innych miastach "tacy Piraci z Karaibów" nie występują

Cytuj:
Szef MSZ Waszczykowski dał duży wywiad dla ważnej rosyjskiej gazety Kommiersant: Polska jest gotowa do współpracy z Rosją, czekamy na wzajemność, której nie widzimy; mimo wizyty 2 wiceministrów MSZ w Moskwie, żaden rosyjski nie skorzystał z zaproszenia do Polski; Polska starała się odtworzyć Grupę ds. Trudnych jednak Rosja odmówiła; liczy że w kuluarach ONZ spotka się z Ławrowem; chcemy dalej kupować gaz z Rosji ale po cenach konkurencyjnych, Nord Stream to instrument polityczny a Polska podejrzewa że może on być z czasem użyty przeciw niej; na Ukrainie trwa konflikt rosyjsko-ukraiński wywołany przez Rosję, a nie żaden "kryzys ukraiński"; na Ukrainie widzimy nastroje antyrosyjskie, ale nie antypolskie, ani wzrost nacjonalizmu (sic!); zapewnił, że Polska nie zburzy pomników w miejscach pochówków żołnierzy sowieckich jednak możemy wyburzać symbole dominacji sowieckiej jak sierp i młot, czy gwiazda; nie cenimy pomników sowieckich bo są one pomnikami kraju który wspólnie z III Rzeszą najechał Polskę; poprzednie władze ceniły tą symbolikę bo były wybierane przez sowietów a nie Polaków, żadne prawo na świecie nie chroni takich pomników; siły NATO w PL mają charakter obronny przed zielonymi ludzikami; "uczciwie przyznał" że ciężko jest sąsiadować z Rosją, która ma aspiracje imperialne, ale jako że Rosja jest ogromna jest to sąsiedztwo obiecujące, gdy Rosja będzie bardziej demokratyczna i gotowa do współpracy


Cytuj:
Wiadomości TVP dryfują biznesowo na dno. Obecnie spoty po nich kosztują 3x mniej niż po Faktach TVN. Klęska przypisywana jest Małgorzacie Paczuskiej, obecnie wysłanej na przymusowy ulrop co ma zwiastować jej zwolnienie. Firmy nie chcą by ich marki pokazywane były tuż obok "politycznej propagandy". Spot 30 sekundowy kosztuje w TVP po Wiadomościach ledwie 6400 z. Wpływy z abonamentu spadły o 10% bo "nie podoba mi się TVP", a stacji nie ufa już 57% młodych Polaków


Co do ostatniego newsa, to przyznaje że oglądam Wiadomości codziennie z racji na fakt, że są to jedyne wiadomości, które udało mi się znaleźć online.
Po początkowym zachwycie, zaczynają bardzo rozczarowywać. Ten sam news, jest wałkowany przez kilka dni. Potrzebne są pilne zmiany.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr sie 09, 2017 9:23 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
To walkowanie news-ow to najnowszy system wpajania "motlochowi" tego co powinien wiedziec i myslec.
Te powtorki nie sa zapewnieniem ze kazdy pozna noowe wiadomosci, tylko zapewnieniem ze one sie utrwala w swiadomoosci jako niezbite fakty, ktorymi nie sa i niie byly. Takie zdalne pranie mozgow.
Wystarczy obejzec newsy z killku roznych stacji takze innych kraji i widac to jak na dloni.
To jest ogolnoswiatowy system prania mozgow.
Nudne i idiootyczne reklamy powoduja ze kazdy koncentrujje sie na tym co jest miedzy reklamami i przez to zapamietuje i utrwala to co mu wciskaja.


Cz sie 10, 2017 10:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
11.08 - 13.08

Cytuj:
MON wyremontuje ponad 50-letnie okręty podwodne ORP Sęp oraz ORP Sokół, które miały być obiektami muzealnymi, a na ich miejsce miały być kupione nowe, ale procedura przetargowa jeszcze się nawet nie rozpoczęła. Wojskowi narzekają na brak harmonogramu. Nowe okręty podwodne miały być w 2017, potem 2022, teraz nie wiadomo. Polska na 5 posiadanych okrętów podwodnych 3 ma niesprawne, a 4 klasy Kobben to prezent od Norwegów którzy przekazali je by uniknąć kosztów złomowania


Cytuj:
MF: W latach 2007-2015 (rządy PO) luka podatkowa wzrosła 7,1 razy; skumulowany jej poziom wyniósł 262 mld zł, a Polska w tym czasie z pozycji lidera stała się jednym z krajów o najniższej skuteczności realizacji dochodów z VAT


Cytuj:
MSWiA: W ciągu 1,5 r. CBŚP rozbiło ok. 250 grup przestępczych odzyskując mienie szacowane na ok. 60 mln zł. Przejęto ok. 800 sztuk broni, zlikwidowano 27 laboratoriów produkujących m.in. amfetaminę oraz zabezpieczono ok. 4,3 t. narkotyków


Cytuj:
Min. Ziobro: jest śledztwo ws. zaniechań w ściganiu wyłudzeń VAT w latach 2008-15. Podkreślił, że mafie vatowskie były możliwe dzięki bierności rządu. Opowiedział się za komisją śledczą w tym celu. Oskarża też Sąd Najwyższy za orzecznictwo z 2008 iż tego rodzaju przestępstwa ścigane wyłącznie z kodeksu karnego skarbowego (łagodniejszego), niż kodeksu karnego


Cytuj:
Polska awansuje na 3. co do wielkości eksportera na rynek Węgier, po Niemczech i Austrii, a przed Chinami. Obroty w 2016 wyniosły 8 mld euro, 5% wzrost rdr. Saldo 1,64 mld euro na korzyść Polski. Na Węgrzech działa 200 polskich firm



Polityk SLD Piotr Gadzinowski w wywiadzie dla rosyjskiego Sputnika: nawet jeśli Polska otrzyma od Niemiec reparacje, należą się one zwycięzcom, Rosji, bo taka jest etyka wojny. Dla Polski byłoby to bogactwo za nicnierobienie. Zwycięzcy łupią pokonanych, nie odwrotnie; żalił się, że bohaterami nie są już zdobywcy Wału Pomorskiego, Kołobrzegu, Berlina, lecz pseudopartyzancka bandyterka zdobywająca już po wojnie gorzelnie i mleczarnie, czasem w sojuszu z UPA. Niemców pozostałych w PL Polacy zamykali w obozach, poniżali. Gwałcili Niemki kiedy tylko mogli. - wg polityka SLD


(Wytłuściłem bo to istna tragedia intelektualna)


Dobra zmiana.
Cytuj:
ZUS dokonał kontroli 250.000 zwolnień lekarskich dla pracowników. Wynik to odzyskanie 100 mln zł, nieprawidłowości w 100.000, a 10.000 było całkiem fejkowe. Kontrola to albo wizyta w domu, albo wezwanie chorego przed komisję lekarską



Cytuj:
Z badań SGH wynika, że 51% beneficjentów 500+ wydaje je głównie na żywność i ubrania, 45% edukację i zajęcia dla dzieci, 30% opłacenie szkoły/przedszkola, 20% na rozrywkę, 14% zwiększenie oszczędności. Tylko 5% kupuje dobra trwałe, 5% remontuje mieszkania, 1.5% spłaca zaległości, a 5% wykorzystuje je by zaciągnąć dodatkowe pożyczki


Przypuszczam, że ta wiadomość dotknęła wielu "wieszczów narodowych". W końcu wszystko miało zostać przepite. :)

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sie 14, 2017 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek napisał(a):


Polityk SLD Piotr Gadzinowski w wywiadzie dla rosyjskiego Sputnika: nawet jeśli Polska otrzyma od Niemiec reparacje, należą się one zwycięzcom, Rosji, bo taka jest etyka wojny. Dla Polski byłoby to bogactwo za nicnierobienie. Zwycięzcy łupią pokonanych, nie odwrotnie; żalił się, że bohaterami nie są już zdobywcy Wału Pomorskiego, Kołobrzegu, Berlina, lecz pseudopartyzancka bandyterka zdobywająca już po wojnie gorzelnie i mleczarnie, czasem w sojuszu z UPA. Niemców pozostałych w PL Polacy zamykali w obozach, poniżali. Gwałcili Niemki kiedy tylko mogli. - wg polityka SLD


(Wytłuściłem bo to istna tragedia intelektualna)




Warto chyba zapoznać się z tym co "Gadzina" napisał a nie z wyobrażeniem tego co Jozek mniema że napisał ?

https://pl.sputniknews.com/opinie/20170 ... nie-lupia/


Pn sie 14, 2017 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Na czym polega rozbieżność, bo nadal nie widzę ?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sie 14, 2017 9:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek napisał(a):
Na czym polega rozbieżność, bo nadal nie widzę ?

Wybacz Jozek ale jak nie widzisz różnicy to chyba nie będę w stanie ci jej wytłumaczyć .
Przeczytaj swój post a potem "Gadzinę" :) , inaczej się nie da wytłumaczyć różnicy.


Pn sie 14, 2017 9:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Gadzinowski jest sam sobie winien, że tworzy takie niedorzeczne teksty.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sie 14, 2017 9:43 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt sie 28, 2018 12:13 pm
Posty: 85
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Sorry, że się włączę do tematu. Czasami słyszałem opinie, że prawdziwy katolik nigdy nie zagłosuje na PO i podobne partie. Co Wy myślicie?


Wt sty 08, 2019 4:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Po,pierwsze trzeba ustalić kogo masz na myśli mówiąc prawdziwy katolik.
Po drugie nie można tak prosto podzielić na partie katolickie i antykatolickie.
Katolicy głosują na rożne partie obecne w życiu publicznym w Polsce. Na pewno nie powinno się oddawać głosu na osoby które depczą wartości chrześcijańskie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 08, 2019 5:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jockey napisał(a):
Po,pierwsze trzeba ustalić kogo masz na myśli mówiąc prawdziwy katolik.
Po drugie nie można tak prosto podzielić na partie katolickie i antykatolickie.
Katolicy głosują na rożne partie obecne w życiu publicznym w Polsce. Na pewno nie powinno się oddawać głosu na osoby które depczą wartości chrześcijańskie.

Czyli głosowanie np. na PO jest grzechem ciężkim , jak twierdził ks. Małkowski. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt sty 08, 2019 6:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Dokladnie, jesli ksiadz tak twierdzil to musi byc 100% prawda.
Nie wspominal czasem ze glosowanie na PiS gwarantuje natychmiastowe wstapienie po smierci do nieba ?

Taki cytat ze starego filmu czeskiego mi sie przypomnial:
"zeby glupota mogla latac..."


Wt sty 08, 2019 6:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytat ze szpitala na peryferiach.

Mały Książę
To nie jest takie czarno-białe.
Można powiedzieć ze skoro głosowanie na PO jest grzechem ciężkim to głosowanie na PiS również. Odrzucili projekt obywatelski w sprawie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Poparli aborcjonistow.

W każdej partii znajda się osoby które jawnie sprzeciwiają się wartościom i na takie osoby katolik głosować nie powinien głosować. Osoby a nie całe partie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 08, 2019 6:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jockey napisał(a):
Cytat ze szpitala na peryferiach.

Trochę tak.
Jockey napisał(a):
Mały Książę
To nie jest takie czarno-białe.
Można powiedzieć ze skoro głosowanie na PO jest grzechem ciężkim to głosowanie na PiS również. Odrzucili projekt obywatelski w sprawie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Poparli aborcjonistow.

Oczywiście,że to nie jest takie proste. PiS źle robi,że nie wprowadza zakazu aborcji. POPIS nic (poza 500+) nie zrobił w tej materii.
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr sty 09, 2019 3:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Moja lista zarzutów do PiS jest dłuższa ale ja przemilczę.
Powiem tylko ze nie maja dobrej polityki informacyjnej. I wciąż piszą ustawy na kolanie co skutkuje krytyka ze strony przedsiębiorców nawet tych przyjaznych PiS.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 09, 2019 4:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
No to co ostatnio wymodzili to naprawde wola o pomste do nieba.


Śr sty 09, 2019 9:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL