Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 7:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Robur kiedyś dosyć poźno w nocy słuchałem debaty w Radiowej1 dot. panów zbrojeniowych naszej armii. Dzwonili ludzie, zadawali pytania. Jedno zapamiętałem szczególnie, bo dostrzegam analogię z tym co napisałeś. Otóż ludzie pytali, dlaczego rząd chce za grube pieniądze kupować "coś tam" (chyba patrioty). Dlaczego nie polska myśl technologiczna, polskie zakłady, itp. Ano dlatego, odpowiedział minister, bo zaawansowana technologia znacznie przekracza nasze możliwości, zarówno finansowe jak i naukowe. Pisze o tym, bo w naszym społecznym odczuciu, jesteśmy narodem inteligentnym ,walecznym i pracowitym. Tym czasem lata zaniedbań, doprowadziły w armii do całej listy "niemożliwości". Stąd też, chociaż 3500 żołnierzy amerykańskich, jakimś potężnym wsparciem nie jest, to należy to traktować jako łatanie doraźne "dziury obronnej", za pomocą straszaka i kapiszonów. Bardziej jest to akcja polityczna, która ma na celu odstraszyc Rosję, niż kompleksowe rozwiązanie naszych militarnych problemów. Ja osobiście odbieram to jak grę. Grę na czas, który potrzebujemy do modernizacji i wzmocnień armii.

Co zaś się tyczy samej Rosji, to z całym szacunkiem do doświadczenia pana generała, ale jest w błędzie. Fobia - rusofobia ,nie jest strachem przed nieistniejącym zagrożeniem. I chociaż każdy z nas, gdzieś tam wewnętrznie darzy Rosjan sentymentem i chciał by jak najlepszych stosunków z nimi, to imperialistyczna polityka rządu Federacji Rosyjskiej skutecznie to uniemożliwia. Począwszy od Japonii i sporu o Wyspy Kurylskie, skończywszy na nękaniu nie będącej w Nato Szwecji, Rosja nie utrzymuje żadnych życzliwych kontaktów z sąsiadami. O agresji na Gruzję i Ukrainę,już nawet nie wspominając. Jedyne dobre stosunki jakie Rosję interesują, mogą opierać się wyłącznie na zasadzie totalnej uległości i wasalizacji, jak to ma miejsce np. z Białorusią i do niedawna Ukrainą.

Trzeba więc czynić wszystkie możliwe starania, abyśmy zbudowali swój własny potencjał i zyskali respekt.W chwili obecnej innych, lepszych rozwiązań, raczej nie ma.


Adam M. napisał(a):
Jestem pewien ze w razie jakiegokolwiek dogadania sie miedzy Trumpem a Putinem w sprawach np stref wplywow, ci zolnierze zwina sie z Polski w przeciagu tygodnia.
Zostawiajac nawet to cale zelastwo za soba.


I jakie alternatywne rozwiązania byś zaproponował? Mi nie przychodzi nic lepszego do głowy, jak międzymorze które potrzebuje dziesięcioleci na ewentualną realizację.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt sty 17, 2017 11:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek napisał(a):
[jak międzymorze które potrzebuje dziesięcioleci na ewentualną realizację.


Międzymorze - może kiedyś , teraz mrzonka i to niebezpieczna


Śr sty 18, 2017 12:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Józek napisał

Cytuj:
Co zaś się tyczy samej Rosji, to z całym szacunkiem do doświadczenia pana generała, ale jest w błędzie. Fobia - rusofobia, nie jest strachem przed nieistniejącym zagrożeniem. I chociaż każdy z nas, gdzieś tam wewnętrznie darzy Rosjan sentymentem i chciał by jak najlepszych stosunków z nimi, to imperialistyczna polityka rządu Federacji Rosyjskiej skutecznie to uniemożliwia. Począwszy od Japonii i sporu o Wyspy Kurylskie, skończywszy na nękaniu nie będącej w Nato Szwecji, Rosja nie utrzymuje żadnych życzliwych kontaktów z sąsiadami.


I co to zmienia w istniejącej rzeczywistości? Rosja jest naszym sąsiadem, którego sie nie wybiera i trzeba znaleźć roztropny sposób egzystencji. Jest jak jak jest, nie musi sie podobać, zresztą nigdy nie kochaliśmy się i nie będziemy. Niestety, lecz amerykańskie bazy otaczają Rosję i Chiny, a nie rosyjskie i chiński USA. Co to jest jak nie przejaw imperialnej polityki? O wojnach kolonialnych w Iraku i Afganistanie nie wspomnę. Traktujmy wszystkich równo. Paradoks polega na tym, że za czasów Układu Warszawskiego uczestniczyliśmy tylko w "bratniej pomocy dla Czechosłowacji" w 1968 roku, gdzie obyło się bez walk. Teraz w ramach NATO nasi żołnierze giną na wojnach w Iraku i Afganistanie. Po co ?
Na marginesie, szykuje sie przełom w sprawie Wysp kurylskich na zasadzie - bazy rosyjskie zostają np na 100 lat, jurysdykcje cywilną przejmuje Japonia. Plus inwestycje japońskie na Syberii. W sumie tworzy sie lokalna przeciwwaga dla Chin. Japonia uniezależnia się nieco od USA, a Rosja od Chin. To sie nazywa polityka bez histerii i emocji.

Polecam poniższe opracowanie:

W przypadku potencjalnego konfliktu z Rosją, a nie ukrywajmy, to potencjalna agresja rosyjska jest przesłanką instalacji wojskowych baz USA w Polsce, jednostki amerykańskie dotrą w obszar walk (wschodnie obszary Polski) dość późno, poniosą przy tym straty w marszu i raczej nie sforsują już Wisły. Do tego czasu Rosjanie wszystkie przeprawy po prostu zbombardują i zniszczą. Tym samym pośrednio wynika, że stratedzy NATO godzą się na zajęcie połowy obszaru Polski (do Wisły) przez armię rosyjską i stoczenie bitwy z agresorem dopiero na linii królowej polskich rzek. Potem zapewne zaplanowano wyparcie wroga poza granice krajów NATO. Tak czy inaczej Polska ma stać się polem bitwy w planach NATO, co nie napawa optymizmem. Skala zniszczeń cofnie bowiem nasz kraj co najmniej o 100 lat, dewastując większość budowli i obiektów wybudowanych po II Wojnie Światowej oraz z udziałem środków Unii Europejskiej na czele z mostami. Powtarza się scenariusz z I wojny światowej, gdzie cesarskie Niemcy, habsburska monarchia austro-węgierska i cesarstwo rosyjskie urządziły sobie pole bitwy na ziemiach polskich, z opłakanym dla nas skutkiem. Podobnie podczas II wojny światowej zacięte walki pomiędzy wojskami III Rzeszy a Armią Radziecką toczyły się również w dużej części, bo od lata roku 1944 do wiosny roku 1945 na terenie współczesnej Polski.

Nic dodać, nic ująć. A dalej...

Po trzecie, co budzi głęboką troskę, lokalizacja amerykańskich wojsk tuż przy granicy z Niemcami ewidentnie wskazuje, że w przypadku potencjalnego konfliktu z Rosją wojska te raczej będą wysuniętą strażą przednią wojsk broniących Niemiec niż częścią armii kontratakującej agresora ze wschodu, prowadzącej działania obronne wschodniej Polski i obszarów RP na wschód od Wisły. (...)

Z chwilą instalacji w Polsce amerykańskich żołnierzy, należy się liczyć z permanentną ingerencją w decyzje rządów RP, ze względu na „bezpieczeństwo będących w Polsce żołnierzy – obywateli USA, stojących na straży żywotnych interesów Stanów Zjednoczonych”.



Ten aspekt jest pomijany. Przynajmniej dowódca Wojska Polskiego musi zdawać sobie sprawę, że armia rosyjska jest za słaba do uderzenia na NATO. Co najwyżej ta decyzja wymusi lepsze zbrojenia Rosji. Jedyna nadzieja po za Boską Opatrznością w Trumpie, który akcent polityki USA chce przesunąć z Rosji na Chiny. Jako Polska powinniśmy wszystkimi siłami dążyć do zażegnania możliwości konfliktu, a z radością oddawać swoje terytorium na pole bitwy. Taka jest logika sytuacji, nie medialna propaganda antyrosyjska, zresztą dość prymitywna.


Śr sty 18, 2017 11:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Robur
Cytuj:
I co to zmienia w istniejącej rzeczywistości? Rosja jest naszym sąsiadem, którego sie nie wybiera i trzeba znaleźć roztropny sposób egzystencji. Jest jak jak jest, nie musi sie podobać, zresztą nigdy nie kochaliśmy się i nie będziemy.


Roztropnym postępowaniem wobec przyjaciół z Rosji, chciał się wykazać premier Donald Tusk. Niestety są tylko dwie możliwe drogi dialogu z Rosją. Albo przyjąć pozycję "zbieracza ryżu", albo twardo bronić własnych interesów.Pierwsza, odbiła się Tuskowi czkawką. Niczego nie wskórał, a on sam stracił wizerunkowo pozwalając się ogrywać na wszystkich frontach. Druga droga, jest właśnie realizowana.Ona istotnie niesie ze sobą również pewne zagrożenia, o których wspomniałeś. Można też wywiesić białą flagę i zachować infrastrukturę itp Jest więc i trzecia opcja, którą gdzieś między wstawionymi przez ciebie fragmentami, nieśmiało wyłania się z sensu całości. Możemy przecież, nie robić nic i nie drażnić Rosji. Widząc drapieżnika, który poluje i raz za razem zabija kolejne ofiary, czy stanie nieruchome i czekanie na pewno jest dobrym tj. roztropnym rozwiązaniem? W mojej ocenie, nie ma dobrych rozwiązań. Są tylko takie, które dają nam większe szanse na przeżycie.A czas, gra na naszą korzyść. Mówienie tak źle i tak nie dobrze, niczemu konstruktywnemu nie służy.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz sty 19, 2017 1:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Jestem pewien ze w razie jakiegokolwiek dogadania sie miedzy Trumpem a Putinem w sprawach np stref wplywow, ci zolnierze zwina sie z Polski w przeciagu tygodnia.
Zostawiajac nawet to cale zelastwo za soba.


I jakie alternatywne rozwiązania byś zaproponował? Mi nie przychodzi nic lepszego do głowy, jak międzymorze które potrzebuje dziesięcioleci na ewentualną realizację.


To co jest teraz.
Byc czescia Unii i NATO ale starac sie utrzymywac poprawne stosunki z Rosja, bez stalej antyrosyjskiej nagonki propagandowej.
Starac sie robic interesy i zarabiac i zapominac o politycznych zaszlosciach i wzajemnych pretensjach. Co z reszta sasiadow tez jakos trzeba bedzie osiagnac.
O konfliktach zbrojnych nie chc nawet myslec, bo kazdy bylby dla Polski katastrofalny. Obecnosc amerykanskich zolnierzy widze tylko jako politycznego straszaka, a nie jako jakakolwiek pomoc militarna.


Cz sty 19, 2017 1:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
16.01 - 18.01

Cytuj:
1. Klub Kukiz 15 przedstawił projekt najprostszej w Europie deklaracji VAT - złożonej z 6 rubryk. Obecnie w PL 60 rubryk. W Wlk. Brytanii 8-9. W poniedziałek zostanie przedstawiony Morawieckiemu. Prawo VAT-owskie jest spójne dla całej UE


Cytuj:
Tankowice z milionem baryłek irańskiej ropy wypłynął do Gdańska na zamówienie Orlenu. Transportów będzie więcej


Cytuj:
3. W umowie liberałów z chadekami w PE zawartej by przewodniczącym mógł zostać Antonio Tajani 1 z zapisów dotyczy kar dla Polski. Obecnie PE nie ma uprawnień - wymaga to jednomyślności UE, ale chce stworzyć nowe prawo. Obydwaj kandydaci: chadeków i socjalistów są za sankcjami dla Polski


Cytuj:
Puls Biznesu publikuje na 20 stronach listę ok 1000 pisowskich nominatów którzy często bez kompetencji i przygotowania zasiedli w panstwowych spółkach. Podobną listę tworzył PiS po 5 latach rządów PO-PSL, wtedy na liście było ok 400 nazwisk


Cytuj:
Kaczyński zapowiada zmiany w wyborach samorządowych: przezroczyste urny, kamery w lokalach wyborczych nadające obraz online, lepsze zabezpieczenie kart wyborczych, konieczność ich liczenia w obecności wszystkich członków komisji, ograniczenie kadencji do maksimum 2 dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast


Cytuj:
Kukiz 15 zapowiada wotum nieufności wobec Min. Zdrowia Konstantego Radziwiłła, czego żąda poseł Liroy-Marzec za zwodzenie i blefowanie w sprawie legalizacji medycznej marihuany mimo stanowiska PiS przychylnemu środkowi


Cytuj:
Efektem 500+ upada notowana na giełdzie New Connect spółka Marka S.A. zajmująca się wysokooprocentowanymi (600-1000%) pożyczkami dla najbiedniejszych. Provident z kolei traci kilkanaście % przychodów. W 2015 Marka notowała 7 mln zysku


Cytuj:
Sieć Kaufland to kolejna sieć po Biedronce i Lidlu która podnosi płace. 2600 brutto dla początkujących, 2900 po 2 latach. Najwyższe zarobki w sieciach handlowych w IKEA, początkujący 3300 brutto, w Warszawie 4400


Cytuj:
Wg The Economist złotówka 1 z najbardziej niedoszacowanych walut na świecie, jej wartośc mierzona parytetem siły nabywczej powinna być: 1 $ = 1,90 zł


Cytuj:
Zarząd KOD wzywa M. Kijowskiego do dymisji. Ten nie zamierza, gdyż uważa, że nia ma powodu


Cytuj:
Stowarzyszenie Patria Nostra pozwie niemiecki kanał TV ZDF za nieprawidłowe przeprosiny polskiego więźnia Auschwitz Karola Tendery za sformułowanie "polskie obozy zagłady" w myśl wyroku PL sądu nakazującego takowe na stronie www ZDF. Przeprosiny ukryte na samym dole strony pod enigmatycznym "przeprosiny Karola Tendery". Patria Nostra pozwie ZDF tym razem na mocy niemieckiego prawa zwracając się o pomoc do MSZ Polski. Jednocześnie ruszyła akcja polskich internautów pt. "german death camps" którzy masowo udostępniają infografiki dot. niemieckich zbrodni na stronach niemieckich mediów.


Cytuj:
Wg rankingu Bloomberg Polska 22 na świecie (rok temu 23) w rankingu innowacyjnych państw, nr 1 w regionie. Na 21. Chiny. Rosja spadła z 12 na 26. Brane pod uwage są m.in: % udział badań I rozwoju w PKB, wydajność pracy, udział produkcji dodanej w PKB, % firm zaawansowanych technologicznie, odsetek osób pracujących w badaniach, lokalna aktywność patentowa


ŚWIAT
Cytuj:
Chiny wycofują się z planu budowy 85 elektrowni węglowych, a zaoszczędzone 340 mld euro przerzucą do 2020 na prąd z odnawialnych źródeł. Połowa energii do 2020 ma pochodzić z atomu, słońca, wody I wiatru


Cytuj:
Trwa największy na świecie szczyt gospodarczy w Davos gdzie spotykają się elity gospodarcze i polityczne świata. Wódz Chin Xi Jinping przybył ze 100 os. świtą, ostrzegł przed wojną handlową z której nikt nie wyjdzie cało i wycofaniem z osiągnięć globalizacji. Wg niego należy łagodzić negatywne skutki uboczne a nie negować globalizację i wolny handel, które wg niego nie są przyczyną kryzysu finansowego. Jest to odpowiedź na zapowiedzi Trumpa wysokich ceł na towary z Chin i Meksyku. Tematem wiodącym Forum w Davos ryzyko wojny handlowej USA-Chiny
Trump: waluta USA zbyt silna by konkurować z Chinami "I to nas zabija". Reakcja giełd: dolar słabnie na globanych rynkach


Cytuj:
Papież: w uchodźcach jest Jezus - cierpiący, odrzucony i upokorzony, a Bóg w Biblii nakazuje pomagać migrantom i cudzoziemcom. "Spotkanie kultur ubogaca wszystkich" - dodał


Cytuj:
Trump do Niemiec: jeśli nie zaczniecie produkować aut w USA nałożę na wasze auta 35% cło. Wiele niemieckich aut sprzedawanych w USA produkowanych jest w Meksyku. BMW do 2019 ma zamiar zbudować w Meksyku zakłady za 2,2 mld $, Volkswagen już zbudował zakłady za 1,3 mld $, podobne plany ma Mercedes z Renault. Trump zarzucił Niemcom, że znaczek Mercedesa widać w USA cz€ęsto, a Chevroleta w Niemczech już nie


Cytuj:
Badając nowy lek na Alzhaimera Tideglusib naukowcy z King's College odkryli przypadkiem, że substancja powoduje odtwarzanie się tkanki nie tylko mózgowej, ale i zębowej w miejscach ubytków - informuje Scientific Raport. Umieszczenie gąbek z lekiem w miejscach ubytków powoduje ich samozaleczenie bez ingerencji dentysty


Cytuj:
Ukraińskie koleje Ukrzaliznyci pod wodzą Polaka Wojciecha Balczuna mimo zbiorowych podwyżek dla pracowników, remontów taboru wychodzą na pierwszy od wielu lat zysk ok 40 mln zł wobec 2 mld strat w 2015

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz sty 19, 2017 1:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Adam.

Mieliśmy w ostatnich dziesięcioleciach różne rządy. Począwszy od SLD, której to trudno zarzucić antyrosyjskość, skończywszy na miękkiej, ugodowej i niezaradnej PO. Żaden rząd nie był w stanie prowadzić przyjacielskiej polityki z Rosją. Złe relacje, to nie jest wina rządu i jego polityki, ale wina samej Rosji i jej odwiecznych imperialistycznych ciągot, które w ostatnich latach przybrały na sile.

Czy naprawdę tylko ja widziałem wojnę w Gruzji i na Ukrainie ?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz sty 19, 2017 1:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek napisał(a):
Adam.

Mieliśmy w ostatnich dziesięcioleciach różne rządy. Począwszy od SLD, której to trudno zarzucić antyrosyjskość, skończywszy na miękkiej, ugodowej i niezaradnej PO. Żaden rząd nie był w stanie prowadzić przyjacielskiej polityki z Rosją. Złe relacje, to nie jest wina rządu i jego polityki, ale wina samej Rosji i jej odwiecznych imperialistycznych ciągot, które w ostatnich latach przybrały na sile.

Czy naprawdę tylko ja widziałem wojnę w Gruzji i na Ukrainie ?


Nie tylko Ty widzisz, Jozek.

Brawo za trzezwa ocene sytuacji.

Ja tu raczej widze podniecenie rusofili, ktorzy nadinterpretuja kazdy ruch polskiego rzadu czy prezydenta czy przypadkiem nie podrazni on Putina, wiec najlepiej milczec.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz sty 19, 2017 8:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Józek napisał

Cytuj:
Niestety są tylko dwie możliwe drogi dialogu z Rosją. Albo przyjąć pozycję "zbieracza ryżu", albo twardo bronić własnych interesów.Pierwsza, odbiła się Tuskowi czkawką. Niczego nie wskórał, a on sam stracił wizerunkowo pozwalając się ogrywać na wszystkich frontach. Druga droga, jest właśnie realizowana


Realizowana jest polityka wrogości, a nie twarda. jest to twardość szczekania ratlerka za którym stoi brytan. Co ci pomoże twarda polityka w przypadku uderzenia atomowego na nasz kraj ?
Robimy wiele by to nastąpiło.


Cz sty 19, 2017 11:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Robur napisał(a):


Realizowana jest polityka wrogości, a nie twarda. jest to twardość szczekania ratlerka za którym stoi brytan. Co ci pomoże twarda polityka w przypadku uderzenia atomowego na nasz kraj ?
Robimy wiele by to nastąpiło.


Widzisz to tak jak chcesz, niestety.

Mamy się więc bac ze Putin spuści bombę i lizac go w pupcię?
Bo owo niedrażnienie kórym tam wymachujesz chyba w praktyce to miałoby oznaczac.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt sty 20, 2017 9:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Ja tego tak nie postrzegam.
Z twoich słów wynika, że kijem drażnimy wściekłego psa, zamkniętego za kratami. Ja uważam, że trzymamy ten kij do samoobrony. A to że w przestrzeni publicznej pojawiaja się antyrosyjskie, wrogie i nienawistne wypowiedzi, jest prawdą. Dobrze by było, gdyby atmosfera wrogości się wyciszyła. Jest to trudne, z ważywszy na historię i gorące polskie głowy, skore do awanturnictwa. Niczemu dobremu to nie służy.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pt sty 20, 2017 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Józek, trzeba wyjść z pudełka, którego ściany noszą nazwy trol Putina, agent Putina, wściekły pies etcet.

Jeśli USA polepszą stosunki Rosją (co nie musi nastąpić), to my jako najwierniejszy z wiernych sojusznik USA musielibyśmy zrobić to samo, nie ma innej opcji. Ten sposób postrzegania sytuacji jest całkowicie u nas pomijany. Dlatego lepiej było to zrobić dobrowolnie wcześniej, niż zostać zmuszonym, wówczas warunki dla nas będą gorsze.

Trump pochwalił Brexit jako początek demontażu UE. Oznaczać to może rozbicie UE i słabsze podmioty, tym samym faktyczny podział wpływ w Europie między USA i Rosję. Jak najbardziej mają tu wspólny interes. Jeśli Merkel będąc w Polsce spotka sie z Kaczyńskim, znaczy res ad triaros venit , wskazuje również na pozycje Prezesa w Europie ku zmartwieniu niejednego.

Dlaczego tak bardzo dąży Trump do pojednania z Rosją?

Polecam imperialna stronę internetową. Punkt widzenia z Rosji, profesjonalna analiza sytuacji.

A taki obrót sprawy jest dla Rosji nie do przyjęcia, bo w przypadku zwycięstwa Stanów Zjednoczonych, Moskwa przegra wszystkie pozycje, jakie zawojowała w ciągu ostatnich piętnastu lat. Natomiast jeśli Pekin wygra z USA w samodzielnej walce, to nie tylko bardzo się wzmocni, ale też odrzuci Rosję jako przyjaciela, a nawet będzie usiłował jej kosztem wyrównać straty poniesione w starciu z USA.

Całość.

Jak widać "złapał kozak tatrzyna, a tatarzyn go za łeb trzyma". W takiej sytuacji należy postępować ostrożnie, przynajmniej bez idiotycznej nagonki i wrzasków.


N sty 22, 2017 12:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Słuchałem wypowiedzi doradców Trumpa. Jeśli nie jest to marketingowy zabieg wypowiadany w przestrzeń publiczną USA, to możemy spać spokojnie.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


N sty 22, 2017 2:36 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 3:33 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Kilka ciekawych wiadomości:

Cytuj:
W związku z brakiem dofinansowania od 1 stycznia 2017 r. jesteśmy zmuszeni zawiesić działalność Poradni Telefonicznej "Niebieskiej Linii" 22 668-70-00.


No i słynnej Niebieskiej linii już nie ma...

Cytuj:
Przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość ostro krytykowało rząd PO-PSL za podniesienie i utrzymywanie wyższej stawki podatku VAT. Ówczesna koalicja podwyższyła ją z 22 proc. do 23 proc. w 2011 r. Miało to być rozwiązanie tymczasowe, do końca 2014 r. Wyższa stawka obowiązywała jednak do końca ich rządów.

Podwyżka stawek VAT przyniosła odwrotny skutek – dochody zaczęły dramatycznie spadać, co wymusiło nowelizację budżetu państwa na rok 2013. Aby zapewnić wzrost dochodów budżetowych, trzeba powrócić do niższych stawek VAT - Jarosław Kaczyński

Najgorsze jest jednak to, że VAT najbardziej obciąża biedniejszych. Jego stawka jest liniowa – taka sama dla wszystkich niezależnie od dochodu. Jest to jednocześnie podatek od konsumpcji, a im mniej się zarabia, tym większą część budżetu przeznacza się na wydatki konsumpcyjne. Osoba, która zarabia 15 tys. miesięcznie odkłada większą część pensji niż taka, która zarabia 2,5 tys. VAT odciągany jest więc od większej części zarobków biedniejszych niż bogatszych.

Problem jednak w tym, że VAT stanowi główne źródło zasilania budżetu. To z niego pochodzi ok. 40 proc. wpływów podatkowych. Dodając do tego degresywnie działający podatek dochodowy (wypadamy pod tym względem fatalnie na tle Unii Europejskiej), łatwo zauważyć, że polski budżet zasilany jest głównie przez najbiedniejszych, stosunkowo mało obciążając najbogatszych. PiS, jak widać, na razie nie zamierza tego zmieniać. Szansą była wielka reforma podatkowa i wprowadzenie znacznie większej progresji. PiS zapowiadał to bardzo długo. Pomysł został już jednak ostatecznie pogrzebany.

„Wszystko będzie w tej chwili zależało od tego, jaki będzie wynik na koniec roku i jaki będzie planowany rozwój na rok 2018. Nie ukrywamy, że 2018 r. będzie niełatwym dla finansów publicznych, dlatego że wtedy będzie już też obowiązywać od początku roku obniżony wiek emerytalny, wtedy będą również inne projekty realizowane” - Beata Szydło


Czyli jak PO-PSL mówiło o wysokości VAT i finansach publicznych to PIS krzyczał o konieczności powrotu do niższych stawek. Teraz, gdy PIS jest u władzy, mamy tłumaczenie, że to nie jest takie proste i raczej się nie da...

_________________
Sapere aude!


Pn sty 23, 2017 9:41 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 3:33 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jeszcze jedna ciekawostka. Jozek wcześnie zacytował informacje o propozycji Prezesa wszystkich Prezesów, by wprowadzić przeźroczyste urny.

Cichciacz -może mniej rozdzierając....gdyż... takie urny są już od dawna w Polsce obowiązkowe!!! Komoruski to wprowadził!!! Jest też nagrywanie kamerą liczenia głosów!

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/przezroczyste-urny-w-wyborach-w-polsce,707730.html

Cytuj:
Sejm uchwala, prezydent podpisuje, transparentność wchodzi w życie Ostatecznie Sejm zdecydował się na prace tylko nad jednym projektem - prezydenckim. W lipcu 2015 roku prezydent podpisał uchwalone przez Sejm przepisy swojego autorstwa. Najważniejsze zmiany, obowiązujące do dziś, zakładają m.in.: - obowiązek stosowania przezroczystych urn wyborczych w lokalach do głosowania. Ich wzór określa Państwowa Komisja Wyborcza. Ci wyborcy, którzy obawiają się, że przezroczysta urna nie zapewnia tajności głosowania, mogą pobrać kopertę u przewodniczącego komisji. Wejście w życie tego przepisu - ze względu na prace organizacyjne i koszty z tym związane - odłożono o rok. Przezroczyste urny obowiązują od 1 lipca 2016 roku. - możliwość nagrywania na kamery wszystkich czynności obwodowych komisji przez mężów zaufania. Przy czym nagrań takich wolno użyć tylko jako dowodów w czynnościach prawnych. Nie wolno ich dowolnie upubliczniać - obowiązek podawania w protokole przyczyn nieważności głosów. Wcześniej odnotowywano wyłącznie liczbę głosów nieważnych - kadencyjność w Państwowej Komisji Wyborczej – dziewięć lat oraz górny limit wieku dla członka PK, wynoszący 70 lat. - unormowanie "książeczek" jako kart do głosowania. Gdy w jakichś wyborach startuje wiele komitetów wystawiających wielu kandydatów karta wyborcza może liczyć wiele stronic, ale: nie mogą być zadrukowane dwustronnie; na pierwszej stronie nie mogą widnieć nazwiska kandydatów, tylko informacja o sposobie głosowania; na drugiej stronie musi być spis treści "książeczki". Ma to zapobiegać nie w pełni świadomemu traktowaniu przez wyborców jako karty do głosowania tylko pierwszej strony "książeczki". - zakaz zasiadania w obwodowych komisjach osób spokrewnionych lub spowinowaconych ze startującymi kandydatami.

Gdy przepisy o przezroczystych urnach wchodziły w życie, Państwowa komisja Wyborcza była już gotowa. Poliwęglanowy prototyp został zaprezentowany publicznie już w kwietniu ubiegłego roku. Przezroczyste urny już stosowano w praktyce Zasada dwóch kadencji i obraz na żywo z komisji. Kaczyński zapowiada zmiany w ordynacji Prezes PiS... czytaj dalej » Od lipca ubiegłego roku odbyło się już kilka samorządowych wyborów uzupełniających, w których zastosowano przezroczyste urny w praktyce, m. in. W Straszynie koło Gdańska 18 grudnia, w Brzegu w Opolskiem 11 grudnia czy w Opocznie w Łódzkiem 2 października.


Pan Prezes chyba coś przespał ;-)

_________________
Sapere aude!


Pn sty 23, 2017 9:57 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL