Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
3. Płaca minimalna rośnie do 2000 zł (o 150 zł) brutto;
4. Stawka godzinowa minimalna rośnie do 13 zł/h (9,46 netto);


dla pracodawcy odpowiednio: 2412,20 zł/mc i 15,68 zł/h. :twisted:


Pn sty 02, 2017 11:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Skad arcie doszedles do wniosku ze chca to zabrac, bo nie widze ?
Jozek to wszystko co napisales wpisuje sie w moje zyczenie "oby pieniedzy wystarczylo".
Bedac w butach rzadu nie decydowalbym sie jednoczesnie na 500+ i obnizenie wieku emerytalnego mimo obietnic wyborczych.
Powiedzialbym wprost ze sklamalem w kampanii nie majac wlasciwej wiedzy o stanie finansow.
Rzad razem z PiSem i prezesem z jednej strony tak arogancki, z drugiej tak jakby przejmowal sie za bardzo propaganda opozycji na temat reform gospodarczych i finansowych - za szybko to wszystko chce zrobic, czy tez inaczej, za szybko rozdaje te pieniadze.


Wt sty 03, 2017 12:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Parowóz rzeczywiście pędzi. Można jednak dostrzec starania o pozyskiwanie funduszy.

RP ostatnio zdystansowała się od obozu rządzącego ,więc takie artykuły można uznać za wiarygodne i obiektywne w ocenie.

http://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/31123 ... .html#ap-1

Najważniejsze:

Cytuj:
– Rząd pracuje też nad całym pakietem dalszych regulacji. Ich największe efekty zobaczymy zapewne w przyszłym roku, ale już pełnią one pewną funkcję psychologicznego odstraszania – dodaje Kassel. Chodzi o nowelizację ustawy o VAT (wprowadzającą m.in. obostrzenia w zakresie rejestracji firm dla potrzeb VAT), tzw. pakiet transportowy, reformę administracji skarbowej, zaostrzenie sankcji karnych czy uruchomienie centralnego rejestru faktur.
Eksperci zaznaczają jednak, że przed administracją jeszcze wiele do zrobienia. W 2016 r. z luki w VAT można by odzyskać ok. 34 mld zł – szacuje PwC (tyle zyskałby budżet, gdyby luka spadała do najniższego poziomu, czyli 0,6 proc. PKB w 2007 r.) – 4 mld zł redukcji luki w 2016 r. nie jest więc jakąś zawrotną kwotą – przyznaje Kassel.


Cytuj:
Warto też pamiętać, że wiele nowych wydatków z budżetu państwa ma być finansowane właśnie z redukcji luki podatkowej. Ciekawe, co zrobi rząd, jeśli się to nie powiedzie – dodaje.


Ciekawe co się stanie ,jeśli się jednak powiedzie ?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt sty 03, 2017 12:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Oby sie powiodlo - szczerze zycze.
Tyle ze za duzo regulacji prawnych oraz kontroli nie sluzy normalnemu zyciu gospodarczemu.


Wt sty 03, 2017 1:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Adam M. napisał(a):
Skad arcie doszedles do wniosku ze chca to zabrac, bo nie widze ?
Jozek to wszystko co napisales wpisuje sie w moje zyczenie "oby pieniedzy wystarczylo".
Bedac w butach rzadu nie decydowalbym sie jednoczesnie na 500+ i obnizenie wieku emerytalnego mimo obietnic wyborczych.
Powiedzialbym wprost ze sklamalem w kampanii nie majac wlasciwej wiedzy o stanie finansow.
Rzad razem z PiSem i prezesem z jednej strony tak arogancki, z drugiej tak jakby przejmowal sie za bardzo propaganda opozycji na temat reform gospodarczych i finansowych - za szybko to wszystko chce zrobic, czy tez inaczej, za szybko rozdaje te pieniadze.


Odpowiem na to .
Skąd obawa a w zasadzie pewność .
Do tej pory były to układy między pracownikiem + firmom + państwem.
Ale na zasadzie dobrowolności , mogłem przystąpić nie musiałem.
Teraz ma się to zmienić , dlaczego ?
Jesli będzie obligatoryjne i przymusowe , te pieniądze przestaną być moje staną się częścią systemu .

To jest konkretny pieniądz ,kolega został zwolniony wypadł z programu zostały mu wypłacone od razu wszystkie pieniądze z potrąceniem podatku.
Dopóki jest to dobrowolny i prywatny filar jest ta kasa w miarę bezpieczna, to jest moje . z chwilą gdy to zostanie przymusowe i obligatoryjne , jedną ustawą a PiS może przegłosować nawet prawo grawitacji . To skok na kasę takich ciułaczy jak ja .


Wt sty 03, 2017 1:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
jeszcze taka mała uwaga to działa już od lat czemu chce się okraść nas z zabezpieczenia na starość ?


Wt sty 03, 2017 2:10 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
kiedyś art-33 napisał(a):
jeszcze taka mała uwaga to działa już od lat czemu chce się okraść nas z zabezpieczenia na starość ?


Tu odpowiedź jest bardzo prosta, bo to są pieniądze, które są, a nie dopiero "mają być" i ich zabranie polega tylko na zabraniu. Nie trzeba wprowadzać żadnych nowych mechanizmów, podatków, systemów uszczelnień itp. Wystarczy jedna ustawa "co je twoje, to je moje, a co moje tego nie rusz". Tak było przy OFE, pieniądze, teoretycznie moje, dziedziczone przez moich spadkobierców, nagle znalazły się na wirtualnym koncie w ZUS, które nie podlega dziedziczeniu. Jak pożyję dłużej, to może je dostanę, jak krócej, wejdą do puli ogólnej. Ale postanowiłem zrobić jak moja babcia, 99 lat i 9 miesięcy :twisted:


Wt sty 03, 2017 6:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Tak art, tu masz moze racje - moze byc to wstep do zrobienia z pieniedzy prywatnych pieniedzy publicznych, ktore zostana przeznaczone na "inne wazne cele spoleczne".
Czyli co, przelew do banku ?


Wt sty 03, 2017 10:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
A jakie są przesłanki tłumaczące te obawy ?

Jak lew poluje ,to przed skokiem się skrada ,garbi ,napręża itp. Po tym poznajemy co się w trawie święci.
A nasz rząd ,który hojnie i szczodrze wszystkim rozdaje ,wiek emerytalny obniża i leki babinką prezentuje ,teraz dokona skoku na uczciwie odłożone przez Arta i wielu innych oszczędności ? Przyznaje ,że jakoś mi się to kupy nie trzyma.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr sty 04, 2017 1:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek napisał(a):
A jakie są przesłanki tłumaczące te obawy ?

Jak lew poluje ,to przed skokiem się skrada ,garbi ,napręża itp. Po tym poznajemy co się w trawie święci.
A nasz rząd ,który hojnie i szczodrze wszystkim rozdaje ,wiek emerytalny obniża i leki babinką prezentuje ,teraz dokona skoku na uczciwie odłożone przez Arta i wielu innych oszczędności ? Przyznaje ,że jakoś mi się to kupy nie trzyma.


Z pustego to chyba nawet Salomon nie poleje, co by komuś dać trza mieć , rząd sam nie zarabia i nie ma .
Art ma i jakoś jestem pewien że to skok na moje oszczędności.
PO to byli złodzieje PiS to złodzieje do sześcianu.


Śr sty 04, 2017 2:06 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
A jakie są przesłanki tłumaczące te obawy ?


Cytuj:
zgodnie z założeniami Program Budowy Kapitału wicepremiera Mateusza Morawieckiego OFE mają zostać przekształcone w fundusze inwestycyjne polskich akcji. W ramach Indywidualnych Kont Emerytalnych zarządzałyby 75 proc. aktywów przekazanych z OFE (ok. 103 mld zł). 25 proc. środków z OFE (ok. 35 mld zł) ma zostać przekazanych do Funduszy Rezerwy Demograficznej - zapisano w przyjętym przez rząd dokumencie.


Czyli tak jak poprzedni "skok na OFE", a nawet gorzej, 75% na konto indywidualne w ZUS (niedziedziczone, w przeciwieństwie do OFE) a 25% zabrać, na fundusz rezerwy demograficznej, bez pytania mnie o zgodę. A może ja wolę sam zadbać o "rezerwę demograficzną", spłodzić 5 dzieci i żeby po mnie dziedziczyły?
Gdyby ktoś zastanawiał się dlaczego pan Morawiecki ma pytać Trenerka o zgodę, to odpowiadam, że tam są moje pieniądze, zawarłem kiedyś z państwem polskim umowę, że część moich składek tam będzie odkładana, m. in. z prawem do dziedziczenia.


Śr sty 04, 2017 2:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Info 02.01 - 03.01

Cytuj:
1. Rząd przedstawia Sejmowi propozycję podniesienia podatków, które mają sfinansować obniżenie wieku emerytalnego. W planie: ozusowanie studentów i osób uczących się, ozusowanie każdej umowy zlecenie oraz o dzieło w pełnej wysokości


Cytuj:
2. Zbliża się koniec Otrwartych Funduszy Emerytalnych. Rząd chce zabrać z OFE 25% środków (35 mld zł) na Fundusz Rezerwy Demograficznej, a 75% (103 mld zł) na III filar (Indywidualne Konta Emerytalne) który przekształcony zostanie w fundusz inwestycyjny polskich akcji.



Cytuj:
3. Polska dostosowuje bankowe prawo płatnicze do unijnego. Co to znacza? Od lutego każdy Polak ma mieć zagwarantowane minimum 1 darmowe (bez opłat) konto w banku. Celem podniesienie poziomu ubankowienia społ. Co 5-ty Pola nie posiada konta


Cytuj:
4 Raport Światowej Organizacji Zdrowia: z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy, aż 33 znajduje się w Polsce. Financial Times odnotowuje: Polska europejską stolicą smogu. Bywa gorzej niż w Pekinie


Cytuj:
5. W marcu Ministerstwo Skarbu zostanie zlikwidowane. Spółki będą w gestii Premier, która rozdysponuje je do różnych ministerstw. Ok. połowa urzędników straci pracę. MS czyli wprost ministerstwo prywatyzacji było filarem III RP


Cytuj:
6. Drogi lokalne i wewnętrzne trafią na listę tras ważnych dla obronności kraju, którą sporządzi MON. MON będzie mógł wesprzeć finansowo utrzymanie takich dróg. Miałyby si€ę nimi poruszać wojska w razie potrzeby.

Cytuj:
7. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska: rząd nie zamierza wprowadzać żadnych ograniczeń w dorabianiu na emeryturze


Cytuj:
8. Nieoficjalne wyniki badań smoleńskich ekshumacji: w grobie Mariusza Handzlika spoczywało ciało b. prezesa PKOl Piotra Nurowskiego
Cytuj:
9. Weszło życie rządowe ograniczenie w sprzedaży niektórych popularnych leków na grypę i przeziębienie. Aptekarze radzą sobie z nim łatwo. Zamiast na 1 paragonie, dzielą sprzedaż na kilka mniejszych

Cytuj:
10. Mimo zapewnień MON o dostarczonych wojsku do końca roku śmigłowców dotąd nie ma żadnego '
( ja się już przyzwyczaiłem do wypowiedzi na "wyrost" Antoniego. Przy każdej kolejnej uśmiecham się życzliwie.)

Cytuj:
11 Naczelny Sąd Administracyjny: korzystanie ze ściąg na egzaminie wstępnym na aplikację radcowską nie dyskwalifikuje kandydata na radcę prawnego
(Jeśli "nadzwyczajna kasta narodu" ,nie widzi w tym nic nie moralnego ,to aż się boję mysleć ,jakimi kryteriami kierują sie podczas wydawania wyroków we wszelkich pozostałych sprawach? Tragedia)



Cytuj:
12. Do KRRiT wpłynęła petycja 10 tys. obywateli za pośrednictwem citizengo z wnioskiem o odebranie koncesji stacjom TVN I TVN 24 za liczne (wskazane w petycji) kłamstwa
(I tak nic z tego pewnie nie będzie. Mimo wszystko , hura, hura ,hura)

Cytuj:
13. Sieć Obywatelska Watchdog pozwie Kancerlarię Sejmu za nie udostępnienie nagrań z głosowania w m.in. Sali Kolumnowej mimo 4 wniosków


Cytuj:
14 Wicemarszałek Sejmy Stanisław Terlecki przeciwko dostępowi publicznemu do zapisów z monitoringu Sali kolumnowej powołując się na opinię Ochrony Sejmu iż obniża to bezpieczeństwo Parlamentu. "Udostępnimy, jeśli zażąda Prokuratura" - mówi


Cytuj:
15. NIK podnosi niegospodarność przygotowań do Igrzysk Olimpijskich 2022 w Krakowie za czasów PO. Szwajcarska spółka Event Knowledge Services miała wykonać 24 opracowania na zlecenie polskich urzędników za 4,5 mln zł. Sporządziła 5, wynagrodzenie otrzymała pełne. Ogółem NIK zarzuca wyrzucenie w błoto 11 mln zł
( nie wiem skąd się jeszcze bierze te 10proc poparcia na ta partię)

Cytuj:
15,5 Polska umacnia się jako eksporter drobiu nr 1 w Europie zwiększając eksport o 17%, jednak ceny niższe o 5% rdr. Polska eksportuje ok. 80 tys. ton drobiu miesięcznie



I troche ze świata:
Cytuj:
16. Czechy: pierwsza od 20 lat nadwyżka budżetowa

Cytuj:
17. Chiny uruchomiły pierwsze kolejowe połączenie z Yiwu do Londynu. Pociągi towarowe będą pokonywać dystans ponad 12 tys. km w 18 dni

Cytuj:
18 W Niemczech wynalazca wprowadził do sprzedaży spodenki do joggingu chroniące przed gwałtem za pomocą zamka z szyfrem i alarmu. Pierwsze 150 szt. wyprzedało się z miejsca
hi hi :)

Cytuj:
19. Białoruś: zahamowano niż demograficzny. Urodziło się 120 tys. dzieci, zrównując się z liczbą zgonów. Kraj ten ma rozbudowany pakiet pomocowy dla rodzin jak: 3-letni płatny urlop wychowawczy, dzieci z ubogich rodzin do 2 roku życia bezpłatnie żywione, od 3 dzieci wzwyż - bezpłatna opiekunka, ulgowe kredyty, umorzenie kredytu mieszkaniowego przy urodzeniu 4. dziecka i inne
WOW

Cytuj:
20. Wshington Post przyznaje się do sfabrykowania newsa o ataku rosyjskich hakerów
(jakoś mnie to nie dziwi)



Ode mnie o PL.
Nikt nie mówił ,że będzie łatwo.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr sty 04, 2017 1:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
1. Rząd przedstawia Sejmowi propozycję podniesienia podatków, które mają sfinansować obniżenie wieku emerytalnego. W planie: ozusowanie studentów i osób uczących się, ozusowanie każdej umowy zlecenie oraz o dzieło w pełnej wysokości


Mozna jakiegos linka do tych informacji?

I jeszcze do tych o których pisałes o firmach jednoosobowych które beda musiały sie tlumaczyc ze swojego czasu pracy i zarobkach.


Śr sty 04, 2017 2:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
trenerek napisał(a):
Cytuj:
A jakie są przesłanki tłumaczące te obawy ?


Cytuj:
zgodnie z założeniami Program Budowy Kapitału wicepremiera Mateusza Morawieckiego OFE mają zostać przekształcone w fundusze inwestycyjne polskich akcji. W ramach Indywidualnych Kont Emerytalnych zarządzałyby 75 proc. aktywów przekazanych z OFE (ok. 103 mld zł). 25 proc. środków z OFE (ok. 35 mld zł) ma zostać przekazanych do Funduszy Rezerwy Demograficznej - zapisano w przyjętym przez rząd dokumencie.


Czyli tak jak poprzedni "skok na OFE", a nawet gorzej, 75% na konto indywidualne w ZUS (niedziedziczone, w przeciwieństwie do OFE) a 25% zabrać, na fundusz rezerwy demograficznej, bez pytania mnie o zgodę. A może ja wolę sam zadbać o "rezerwę demograficzną", spłodzić 5 dzieci i żeby po mnie dziedziczyły?
Gdyby ktoś zastanawiał się dlaczego pan Morawiecki ma pytać Trenerka o zgodę, to odpowiadam, że tam są moje pieniądze, zawarłem kiedyś z państwem polskim umowę, że część moich składek tam będzie odkładana, m. in. z prawem do dziedziczenia.


Pewne sprostowanie.
Pieniadze na subkoncie w ZUS sa takze dziedziczone.
Rezerwa demograficzna jest teraz pusta, bo rzad PO zabrał z niej kase.
OFE to zlodziejski system, dobrze, ze zostanie szybko zlikwidowany.
Nie zawarłeś z państwem polskim umowy, ale z jednym z OFE.


Śr sty 04, 2017 2:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Ja to tylko ad pkt 20.
O jakich hakerow chodzi ???
Jesli tych co wykradli maile z serwerow Partii Demokratycznej, to nic sie nie zmienia - nie byla to zadna story WP tylko raport FBI.
WP nadal w piatek wiadomosc o obecnosci rosyjskiego kodu hakerskiego w komputerze Burlington Utility ( Vermont ) bedacej czescia amerykanskiego power grid i to ta wlasnie wiadomosc byla typowa kopia wiadomosci Radia Erewan :).


Śr sty 04, 2017 3:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL