Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:08 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ja mam wrażenie ze PiS specjalnie te ustawę teraz zrobił żeby na pewno Tusk był liderem opozycji. Tak samo jak zgodzili się na nielegalna podmianę kandydatów na prezydenckich Kidawe zdjęli a wstawili Trzaskowskiego. Łatwiej jest im się tłuc z Tuskiem bo wszystko przewidywalne. I Tusk tak skompromitowany w naszym społeczeństwie ze PiS ma łatwość prowadzenia kampanii wyborczej.
Myśle ze PiS się boi ze jacyś nowi liderzy powstaną w opozycji. Bo z nimi już tak lekko im nie będzie. A Tusk potrzebuje sukcesu żeby moc być wciąż liderem zjednoczonej opozycji.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 04, 2023 2:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Tusk - to doszukiwałbym się raczej wpływów niemieckich i Brukseli.
Obecnie narracja prorosyjska najbardziej widoczna jest w Konfederacji.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N cze 04, 2023 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Obrazek z marszu
Obrazek
strach, jakby ci ludzie dorwali się do władzy

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N cze 04, 2023 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Najlepsze podsumowanie totalnej opozycji

Obrazek


Pn cze 05, 2023 10:06 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Pojawia się coraz więcej głosów analityków, że program partii oparty o polaryzowanie społeczeństwa pozwala wygrać wybory, bo ludzi kręcą emocje ukierunkowane przeciw komuś, ale nie pozwala wygrać silnej Polski. Mamy krytyczny czas na opracowanie strategii w nowym rozdaniu ładu euroazjatyckiego a temu sprzyja jedynie spokój i przyzwolenie społeczne. Debata spoleczna powinna toczyć się na poziomie merytorycznym, tymczasem politycy obrzucają się piaskiem po oczach i nie trafiają poza piaskownicę. Myślą na poziomie układania się i podpinania pod tego czy tamtego. To strategia krajów trzeciego świata. Wiele osób przełącza kanały, gdy tylko zobaczą polityka jakiejkolwiek opcji. Partie tłuką się między sobą a na horyzoncie nie widać ani zmian wewnętrznych ani zewnętrznych pozwalającyh na opracowaniu spraw najistotniejszych, czyli strategii Polski.
E. Macron powiedział, że cechą demokracji jest przywolenie na protesty społeczne. Po prostu można wyrażać swoje zdanie w sposób emocjonalny i na ulicach. Jeśli Polacy mogą protestować to potwierdzają swoją obecnością, że poniosły ich emocje i nie rozumieją, że to prawo demokratycznego państwa. Nie widzą swej schizofrenii i podatności na sterowanie. To zostanie wykorzystane przez siły zewnętrzne i polaryzacja doprowadzi nas donikąd. Ktoś przejmie Polaczków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym państwie. Taką narrację już przerabialiśmy przed rozbiorami, gdzie na salonach europejskich zgodnie przyznawano, że Polakom nie można dać państwa, bo oni potrafią się jedynie kłócić jak rozwydrzone dzieci grając wielkich panów. Podgrzewano te kłótnie w sposob skuteczny. Łapówki brali wszyscy - świeccy i duchowni. Wpisał się w narrację też papież krytykujac powstanie listopadowe. Dziś wiemy kto napisał mu ten tekst krytyczny.

Twoje, polexit, wypowiedzi wpisują się w narrację polaryzacji. Wypowiedzi pełne frazesów i skupione na tym co ten czy drugi pan powiedział. Trzeba go jeszcze obdarować ośmieszającym epitetem, by wybrzmiały emocje. Wpisujesz się mentalnie w ten system.


Pn cze 05, 2023 11:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Andy72 napisał(a):
Tusk - to doszukiwałbym się raczej wpływów niemieckich i Brukseli.
Obecnie narracja prorosyjska najbardziej widoczna jest w Konfederacji.
To prawda, jednak prorosyjska postawa Tuska była jak najbardziej realizacją życzeń niemieckich.
Rzeczywiście Konfederacja jest najbardziej widoczna w wspieraniu Putina, niemniej myślę, że jej działania nie są aż tak szkodliwe dla nas (i na rękę Rosji) jak działania PO & spółki.
merss napisał(a):
Pojawia się coraz więcej głosów analityków, że program partii oparty o polaryzowanie społeczeństwa pozwala wygrać wybory, bo ludzi kręcą emocje ukierunkowane przeciw komuś, ale nie pozwala wygrać silnej Polski. Mamy krytyczny czas na opracowanie strategii w nowym rozdaniu ładu euroazjatyckiego a temu sprzyja jedynie spokój i przyzwolenie społeczne. Debata spoleczna powinna toczyć się na poziomie merytorycznym, tymczasem politycy obrzucają się piaskiem po oczach i nie trafiają poza piaskownicę.
To się zgadza, niestety. Jednak obawiam się, że to nie jest sprawa braku odpowiedzialności polityków, lecz działalności, powiedzmy to wprost, o charakterze zdrady, prowadzonej na rzecz innych krajów (czy nawet szerzej: gremiów, bo trudno ultralewackie tendencje w UE przypisywać państwom, nawet tym dążącym do hegemonii).

Cytuj:
Twoje, polexit, wypowiedzi wpisują się w narrację polaryzacji. Wypowiedzi pełne frazesów i skupione na tym co ten czy drugi pan powiedział. Trzeba go jeszcze obdarować ośmieszającym epitetem, by wybrzmiały emocje. Wpisujesz się mentalnie w ten system.
Zgadzam się z tą opinią.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 05, 2023 2:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
merss napisał(a):
Twoje, polexit, wypowiedzi wpisują się w narrację polaryzacji. Wypowiedzi pełne frazesów i skupione na tym co ten czy drugi pan powiedział. Trzeba go jeszcze obdarować ośmieszającym epitetem, by wybrzmiały emocje. Wpisujesz się mentalnie w ten system.

Polaryzacja to zdaje się domena zwolenników któregoś z POPiS-owych plemion, które z wzajemnej wojenki uczyniły dogmat polityki uprawianej od -nastu już lat. Nie wiem czemu czepiłaś się akurat mnie, skoro ja się z żadnym z tych plemion nie identyfikuję. Poczytaj sobie chociażby jak piszą tu niektórzy o tuskowo-lewicowej opozycji. Ja się z tym w zasadzie zgadzam, tylko uważam że szczucie jednych na drugich jest bezcelowe, jako że obie strony są tu niestety po jednych pieniądzach w kluczowych dla Polski sprawach.


Pn cze 05, 2023 2:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Barney napisał(a):
To się zgadza, niestety. Jednak obawiam się, że to nie jest sprawa braku odpowiedzialności polityków, lecz działalności, powiedzmy to wprost, o charakterze zdrady, prowadzonej na rzecz innych krajów (czy nawet szerzej: gremiów, bo trudno ultralewackie tendencje w UE przypisywać państwom, nawet tym dążącym do hegemonii).


Dla Totalnej to jest walka nie o władzę (bo wtedy trzeba było mieć jakieś samodzielne pomysły na zarządzanie państwem), a o eksponowane stołki - bo władzą jest przecież Bruksela, która wyznacza stosowną politykę ("Unia nakazuje to, zakazuje tamtego.."). Jak komisarz unijny powie że trzeba kochać Putina - to się go będzie kochać, nawet jak ów obiekt westchnień zażyczy sobie bo ja wiem... Helu bo chce sobie tam założyć bazę wojenną.

Na tym ich spędzie to albo "odstrzelić kaczora", albo "stop querfobii" (gdzieś widziałem takie hasełko na kartonie), albo wielogwiazdki - czyli emocje dla emocji i do tego generowane na siłę (nikt nikomu nie zabrania współżycia w dowolnej konfiguracji, przebierania się w cokolwiek) - takie to wszystko strasznie jarmarczne i niepoważne.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn cze 05, 2023 2:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
PeterW napisał(a):
Dla Totalnej to jest walka nie o władzę (bo wtedy trzeba było mieć jakieś samodzielne pomysły na zarządzanie państwem), a o eksponowane stołki - bo władzą jest przecież Bruksela, która wyznacza stosowną politykę ("Unia nakazuje to, zakazuje tamtego.."). Jak komisarz unijny powie że trzeba kochać Putina - to się go będzie kochać, nawet jak ów obiekt westchnień zażyczy sobie bo ja wiem... Helu bo chce sobie tam założyć bazę wojenną.

Pod tym względem PiS i PO to się akurat niczym nie różnią.


Pn cze 05, 2023 3:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
A to ciekawostka. Bo jak na razie kazali kochać Putina a nienawidzić Ukrainców a tylko Konfederacja posłuchała.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn cze 05, 2023 6:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Podaj jakieś źródło.


Pn cze 05, 2023 6:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Przyłączam się do prośby o źródło tej rewelacji - aż mnie zaciekawiłeś, Jockey


Wt cze 06, 2023 8:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jockey napisał(a):
A to ciekawostka. Bo jak na razie kazali kochać Putina a nienawidzić Ukrainców a tylko Konfederacja posłuchała.

Znalazłeś już źródło czy jeszcze szukasz? A może, jak to masz w zwyczaju, rzuciłeś oszczerstwem i sobie poszedłeś?


Wt cze 06, 2023 9:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Wystarczy prosta analiza głosowań Konfederacji w połączeniu z polityką Niemiec od początku konfliktu. Do czego potrzebne źródła? Ogólnie dostępne głosowania w sejmie. Ogólnie dostępne informacje jak zachowywali się Niemcy i Francuzi od początku konfliktu. Poradzisz sobie ze znalezieniem tego. Obawiam się tylko, że analiza przerośnie twoje możliwości intelektualne.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 06, 2023 10:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ty mi nie pisz o moich możliwościach intelektualnych skoro sam nie potrafisz podać źródła, w którym wyczytałeś, że "kazali kochać Putina a nienawidzić Ukrainców a tylko Konfederacja posłuchała".


Wt cze 06, 2023 10:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL