Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 299, 300, 301, 302, 303, 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
lajkonik.2 napisał(a):
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mają zachowane mandaty poselskie - Małgorzata Manowska, I Prezes Sądu Najwyższego.

To ta Pani, którą opisałem w poprzednim poście, szkoda że nie odniosłeś się do tego wątku.

Cytuj:
„panowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mają mandaty poselskie, gdyż Izba Kontroli uchyliła decyzję pana marszałka”

Czyli ta nielegalna.


Cytuj:
Takie oskarżenia jak napisałeś to stosowali komunistyczni prokuratorzy: Dajcie mi człowieka a ja mu paragraf zawsze dopasuje.

O jakich oskarżeniach piszesz? To były cytaty z wikipedii dotyczące jej wątpliwej jakości kariery zawodowej, nie było tam żadnych domysłów.

Cytuj:
Ta osoba to jest profesor prawa, odznaczona wysokimi odznaczeń ami państwowymi, która zajmowała bardzo wysokie stanowiska, na uczelniach, specjalizującej się Konstytucji.

No tak, bo profesorzy to bezstronne osoby, zupełnie nie ulegające wpływom grup społecznych i wszystko co mówią to bezwzględna prawda.
Taka p. Pawłowicz np. też jest profesorem, a do tego sędzią TK.


Cytuj:
A le ja uznaję że ustawy poprzedniego rządu wszystkie byłe prawne. Za nieprawne tu uznaję działania obecnego rządu który chce uchwałami zmienić prawo. Nie tędy droga.

Z punktu widzenia poprawnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości nie ma znaczenia co ty uznajesz.

Cytuj:
To jest twoje zdanie, a TK mówi że to jego orzeczenia są nie zmienne i są ostateczne, nawet nad SN.

A co innego ma twierdzić niekonstytucyjny organ, przejęty przez polityków, wydających orzeczenia dla realizowania politycznych celów ówczesnej partii, gdzie prezesem jest "odkrycie towarzyskie" p. Kaczyńskiego, a wszystkie europejskie instytucje wypowiedziały się o tym tworze negatywnie.

Cytuj:
Nie mam poczucia ponieważ ci panowie działali zgodnie z prawem , taka akcję żeby przeprowadzić musieli dostać zgodę prokuratora i sadu i taka zgodę dostali. Więc się pytam gdzie są ci co wyrazili zgodę na takie działania/ nic o nich nie słychać. A poza tym to była trudne zadanie jakie wykonywali, korupcja na wysokich stanowiskach, i z tym walczyli. Nie wiem ile masz lat ale ja tamte czasy dobrze pamiętam, wszystko się załatwiało gdzie by się nie ruszył, nawet meble kupić. Dzisiaj dzięki takim ludziom jak oni powróciliśmy do normalności. Prezydent bardzo słuszna decyzje podjął popieram Go, nie może być ze przestępcy na wolności i na wysokich stanowiskach państwowych a ci którzy ich ścigali w więzieniu.

Nie było żadnego prawomocnego wyroku, to są bajdurzenia. [...]


Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 20 grudnia 2023 r. (sygn. X Ka 613/23 i II K 784/10) - zachęcam się zapoznać co tam twoi bohaterowie nawywijali.
Cytuj:
Dobrze by było żeby Tusk nie chował się jak szczur pod miotłę pod komisjami śledczymi. tylko ze realizował plan który obiecał.
Nie wiesz czasem dlaczego komisję której tak domagał się zlikwidował zaraz gdy doszedł do władzy?

Wiem, że PiS miał 8 lat i wszystkie narzędzia w ręku (Sądy, Prokuraturę, Sejm), żeby p. Tusk nie wyszedł z więzienia za bycie niemieckiem szpiegiem i za wszystkie inne afery, które mu się przypisuje, a jednak to p. Kaminski teraz ogląda świat zza krat.


Cytuj:
Jakie będą skutki osadzeniu ich w więzieniu dowiesz już nie długo.

Czekam z niecierpliwością.


Cytuj:
A nie bliżej ci było do Wałęsy i Kwaśniewskiego?

Lech Wałęsa ułaskawił 3454 osoby; odmówił ułaskawienia 444 osobom.
Aleksander Kwaśniewski ułaskawił 4302 osoby; odmówił ułaskawienia 2639 osobom
Lech Kaczyński ułaskawił 201 osób; odmówił ułaskawienia 913 osobom.
Bronisław Komorowski ułaskawił 360 osób; odmówił ułaskawienia 1544 osobom.
Andrzej Duda (do 13.12.2023) ułaskawił 127 osób; odmówił ułaskawienia 773 osobom.


A teraz napisz ile z tych osób zostało ułaskawionych przed prawomocnym wyrokiem Sądu, dla ułatwienia podpowiem, że dwóch panów.

Jockey napisał(a):
Ale które wyroki są nieważne? Ci sami sędziowie zatwierdzili wybory parlamentarne. Ten wyrok też nie jest legalny?

Orzeczenia Izby Kontroli Nadzwyczajnej nie mają mocy prawnej.


Wt sty 16, 2024 10:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
radozz napisał(a):
Moja opinia nie ma tutaj znaczenia (...)
Przeciwnie. Jest to jedyne kryterium, którym się kierujesz. Prawo nie ma lda Ciebie znaczenia, Konstytucja też.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 16, 2024 11:29 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
radoz napisał(a):

Jockey napisał(a):
Ale które wyroki są nieważne? Ci sami sędziowie zatwierdzili wybory parlamentarne. Ten wyrok też nie jest legalny?

Orzeczenia Izby Kontroli Nadzwyczajnej nie mają mocy prawnej.

Czyli wybory nie zostają zatwierdzone bo legalność wyborów bo wybory ogłaszały Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 17, 2024 1:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jockey napisał(a):
Czyli wybory nie zostają zatwierdzone bo legalność wyborów bo wybory ogłaszały Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego


To zależy w jakiej sytuacji, Jeżeli to ma być na korzyść koalicji 13 grudnia to nawet tak zwani z ich strony wyroki sędziów dublerów mają moc prawną. A nawet dokumenty do rozprawy są nie potrzebne ponieważ wyrok jest już z góry ustalony. Poniżej link warto oglądnąć film kto jeszcze nie oglądał ponieważ dużo jest w nim wypowiedzi polityków nawet z UE na temat praworządności w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=qyKXYgNsXIM


Śr sty 17, 2024 1:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
lajkoniku
to było do radozz bo z jednej strony uważa że ta sama izba sądu najwyższego raz wydaje nieważne orzeczenia a raz ważne.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 17, 2024 2:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jockey. wiem że to było do radozz, Ja tylko chciałem poprzeć twoją wypowiedź, a przy okazji żeby sobie młodzi ludzie popatrzyli jak wygląda praworządność według koalicji 13 grudnia . Nawet profesor który krytykował PiS powiedział że ekipa Donalda Tuska robi sobie jaja z Konstytucji.


Śr sty 17, 2024 3:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
dla nich konstytucja to był wytrych do robienia zadymy. Nigdy lewicowo liberalnej opozycji nie zależało na żadnej praworządności. Komuniści i ich następcy wciąż liczą na tych co to zapominają albo nie widzieli ich rządów. Osobiście uważam że Polacy mają za swoje. Nie żal mi ich. Szkoda mi tylko tych co to w głowach mają normalnie poukładane a jednak odczują bat Tuska na sobie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 17, 2024 6:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Czego się spodziewaliście. PiS przetarł kilka szlaków do omijania prawa, zwłaszcza podczas pandemii, więc nie dziwcie się że koalicja z nich korzysta przy okazji tworząc jeszcze bardziej chamskie precedensy.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr sty 17, 2024 7:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Moje zdanie jest takie że młodzież wcale nie zajmuje się polityką nie wiedzą nawet o co chodzi. Dałeś Panie Boże dzień derze i noc. Druga sprawa to taka że znalazło się przed wyborami kilka bałamutów tworzących małe partie jak np., Teraz Polska. Sam byłem kaperowany żeby oddać na nich głos, ponieważ oni będą w koalicji z PIS. Jak mówiłem że to duże ryzyko ponieważ mogą nie zdobyć mandatu a sytuacja jest poważna , to dostałem że jestem w błędzie. Teraz to osoba ma duże wyrzuty sumienia jak widzi co się stało. No ale już za późno. Dzisiaj chwilę zobaczyłem co się dzieje w tym Sejmie akurat natrafiłem ja marszałek rotacyjny udowadniał że Kamiński I wąsik nie posiadają mandatów i podparł się Konstytucją czytając artykuł który nie ma nic wspólnego z amnestią prezydencką. Na protesty w sejmie ze strony opozycji odpowiedział że nie znają Konstytucji . Co on myśli że ludzie nie potrafią otworzyć na intrenecie i znaleźć odpowiednich artykułów 139 i 190, i zobaczyć co tam pisze. Zastanawiam się czy jest naprawdę takim durniem, czy wykonuje rozkazy żeby tak prowokacyjnie odpowiadać. Poniżej podaję link dla tych którzy którzy jeszcze nie wiedzą czym się różni Tusk który obiecuje od Tuska który rządzi. Jego rządy zaczynają się tak samo jak się zaczynały w2007 roku. Co było potem makabra w 2013 zabrał 153 miliardy z OFE i zatkał 57,5% dziurę budżetową i uciekł do Brukseli dom której się nigdy nie wybierał. Jego słowa już poraz 53 raz odpowiadam na to pytanie, do żadnej Brukseli się nie wybieram. Jeszcze takie bezczelne słowa jego utkwiły mi do dzisiaj w pamięci , rządził bym pięćdziesiąt lat gdyby mi pieniędzy nie brakło.

https://tvrepublika.pl/Hity-w-sieci-Gen ... 55450.html


Śr sty 17, 2024 9:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Inczuczuna napisał(a):
Czego się spodziewaliście. PiS przetarł kilka szlaków do omijania prawa, zwłaszcza podczas pandemii, więc nie dziwcie się że koalicja z nich korzysta przy okazji tworząc jeszcze bardziej chamskie precedensy.

to co robi Tusk to całkowita dewastacja Państwa i jego organów. Niespotykane w żadnym cywilizowanym Państwie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 17, 2024 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Zobaczcie jak oni są bezczelni, do czego dochodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=gf_5RHFFkkM


Śr sty 17, 2024 10:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jockey napisał(a):
Czyli wybory nie zostają zatwierdzone bo legalność wyborów bo wybory ogłaszały Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego


O ważności wyborów do Sejmu i Senatu z 15 października rozstrzygać będzie Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, co do której legalności istnieją poważne zastrzeżenia. Gdyby ustawodawca dostosował się do orzeczeń Europejskiego Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, to należałoby ją rozwiązać na długo przed wyborami. A sprawy z zakresu prawa publicznego przekazać Izbie Pracy, która przed reformą Sądu Najwyższego zajmowała się ważnością wyborów.

 ETPCZ wydał wyrok w sprawie Dolińska-Ficek i Ozimek przeciwko Polsce (49868/19 i 57511/19), gdzie m.in. stwierdził, że "Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, która rozpatrywała sprawy skarżących, nie była "sądem ustanowionym przez prawo".


https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/wadl ... 23565.html


[...] nie można uznać, że wyroki izby "wchodzą do obrotu prawnego". - Przyjmuje się w teorii, że wybory korzystają z domniemania ważności i ewentualnie można to podważyć (...) orzeczeniem sądu. Jeśli powiemy, że tę decyzję podejmuje izba niewłaściwa, to znaczy, że nie doszło do podważenia ważności - tłumaczył Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

https://tvn24.pl/polska/wybory-parlamen ... ja-7717086

No ale jeśli nawet przyjmiemy, że doszłoby do podważenia ważności wyborów i Prezydent by to uznał, to musiałby rozpisać ponowne wybory.
Jak to by się skończyło dla PiS, widzimy po sondażach, KO mogłoby mieć większość zdolną do odrzucania veta prezydenckiego, więc oczywistym było, że Izba Kontroli potwierdzi ważność wyborów, bo jak wiemy, ten organ orzeka korzystnie dla byłej władzy.

Parę faktów z wczoraj.

1. Propagandowi publicyści występujący w rządowej telewizji otrzymywali 500 zł za wypowiedź pozytywną dla władzy. Niektórzy pozarabiali w ten sposób 300 tys zł rocznie.
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... zl/w1dn3er

2. „Prawa ręka Jacka Kurskiego, były szef młodzieżówki Solidarnej Polski zarobił ponad 3 mln w 3 lata w TVP!” – napisał na platformie X (dawniej Twitter) Dariusz Joński. Tyle zarobił Paweł Gajewski, który niedawno z TVP trafił do NBP.
Dodajmy, że ten pan zdał maturę dopiero w 2019r.

https://www.rp.pl/media/art39668071-3-m ... -kurskiego


3.Piotr W. zatrzymany.
Lubelski pion Prokuratury Krajowej przedstawił zarzuty byłemu sekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotrowi Wawrzykowi. Grozi mu do 10 lat więzienia. Sprawa dotyczy tzw. afery wizowej.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... z-cba.read

Jak tak dalej pójdzie to Prezydent nie nadąży ułaskawiać tych swoich kolegów.


Cz sty 18, 2024 9:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Dziękujemy za prasówkę z różnych gadzinówek :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 18, 2024 10:43 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Barney napisał(a):
Dziękujemy za prasówkę z różnych gadzinówek :)

Mógłbym podawać źródła bliższe twemu sercu, ale niestety nie piszą w nich nic o nadużyciach poprzedniej władzy.


Cz sty 18, 2024 11:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
radozz napisał(a):
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... z-cba.read

Jak tak dalej pójdzie to Prezydent nie nadąży ułaskawiać tych swoich kolegów.


Nie będzie musiał bo go Tusk obroni jak to zrobił pierwszy raz.

https://forsal.pl/gospodarka/polityka/a ... -piot.html

Jak tam podobało, ci się głosowanie w sejmie w sprawie powołania komisji do zbadania Pegasusa? Jak wyniki będą nie przychylne obecnej władzy rządzącej
A moim zdaniem będą, to obecna władza nie uzna, uzasadniając urządzenia były wadliwe. Już się jej nie podobają członkowie komisji obecnej opozycji. :-D


Cz sty 18, 2024 12:15 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 299, 300, 301, 302, 303, 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL