Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 2:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Dlaczego zaprzańcy z PiS sprzedali naszą suwerenność? M.in. dlatego, żeby utrzymać się przy władzy. Przyznał to wprost jeden z zaprzańców - Paweł Jabłoński.

https://mobile.twitter.com/paweljabIons ... 3073991682


N cze 05, 2022 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Widzisz lepszą alternatywę niż PiS?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N cze 05, 2022 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
A co za różnica w tym momencie kto sprzedaje Brukseli polską suwerenność? Czy to będzie PiS czy PO, czy Morawiecki czy Tusk, skoro skutek będzie DOKŁADNIE ten sam?

KPO to jest totalna porażka i sami politycy PiS-u, nie mówiąc już o Solidarnej Polsce widzą na co się zgodzili. Z 15 osób, które dobrze znam (rodzina, znajomi, koledzy z pracy) wszystkie 3 lata temu popierały PiS. Po 3 latach został... 1 , brat cioteczny mojej mamy. I to też na zasadzie "mniejszego zła".

PiS zapomniał, że straszenie w kółko opozycją i Tuskiem to polityczny niewypał. Jak oni byli w opozycji, to tak samo straszono Kaczyńskim, Smoleńskiem, Macierewiczem... I co? Jak ludziom żyło się źle, to schowali do kieszeni swoje strachy i poszli zagłosować na PiS. Historia lubi się powtarzać. Nie można wciąż budować swojej pozycji na słabości tej niby opozycji, bo jak ta pójdzie razem do wyborów (PO, PSL, Lewica, Hołownia), to PiS przegra i wszystkie sondaże na to wskazują.

Suwerenność Polski to świętość dla patriotów, osób konserwatywnych, prawicowych, więc te może i machnęłyby ręką na drożyznę w sklepach i wysokie rachunki, ale zdrady nie wybaczą...

Druga grupa odwróci się z powodów ekonomicznych i gospodarczych w myśl zasady, że gorzej być nie może, więc zostaną w domu albo polecą za Szymonem czy PSL...

Zostaną zwolennicy socjalu, bo to trzyma PiS przy władzy. Bo ludzie na ogół myślą i patrzą krótko i płytko. Emeryt się ucieszy, że dostał 200 zł więcej do emerytury, ale jak mu powiedzieć, że w skali miesiąca zapłaci w sklepach 600 zł więcej i za rachunki o 200, to powie, ale "dali 200 więcej. " i takie to myślenie.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N cze 05, 2022 8:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
To PiS jest jeszcze "najmniejszym złem", przecież nie Konfederacja, zwłaszcza Korwin, którzy nawet w tej sytuacji popierają Putina.
Rzekomo Putin to "prawicowiec", bo nie lubi LGBT, to już Stalin był większym "prawicowcem" bo przynajmniej zakazywał aborcji, która szaleje w obecnej Rosji.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N cze 05, 2022 8:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
A ktoś tutaj coś wspominał o Kondederacji? ... Dyskutujemy o KPO i sprzedaniu polskiej suwerenności przez PiS a nie innych partiach, Putinie, króliku Buggsie...

Ale to są znane chwyty, uniki i odwracanie kota ogonem przez betonowy elektorat PiS-u, co ma Stalin, Rosja, LGBT, czy aborcja do tematu dyskusji? Możesz wytłumaczyć?

Przeczytaj raz jeszcze co się szykuje pod brzmiącym dumnie hasełkiem propagandowym: odblokowane pieniądze z Unii...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N cze 05, 2022 9:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
[quote="polexit"]
Zgoda, różne rzeczy mogą się przydarzyć podczas tych 30 lat spłaty kredytu, tylko że tak naprawdę ludzie nie mają wielkiego wyboru. Jeśli chcą mieć swoje mieszkanie, najczęściej są skazani na kredyt. Więc takie mądre rady, że "trzeba było się z tym liczyć", to puste gadanie.
A druga sprawa, że ta sytuacja nie spadła z nieba, tylko jest wynikiem takiej, a nie innej polityki gospodarczej i konkretnych decyzji konkretnych osób.
[/quote]
Nie prawda, cena mieszkania jeszcze do niedawna to była rzędu 200-300 tys zł. Mieszkając z rodzicami i pracując można sporo odłożyć, średnio 50- 100 na spokojnie Potem jak się bierze ślub i dwie osoby mają takie oszczędności to kredytu potrzeba 100 a nie 300 tys.
Wtedy nawet jak rata wzrośnie znacznie to człowiek jest w stanie spłacić 100 tys bez problemu.
A sytuacja zerowych stóp procentowych trwała kilka lat więc to że zaraz to pęknie i się skonczh to chyba każdy głupi wiedział.
A ludzie nabrali kredytów na granicy swoich możliwości przy zerowych stopach, rzucali się na domy które nie są dobrem niezbędnym bo zamiast domu można było kupić mieszkanie i zamiast t kredytu 500 tys wziąć 100. Tak robią rozsądni ludzie. Więc kredytobiorców którzy tak się rzucili że swojej pazerności jakoś mi nie zal. Ale jak zawsze ludzie nie myślą, nie przewidująa potem winien rząd PiS czy Konfederacji czy jakikolwiek inny.
Jak jesteś wolnorynkowcem to chyba wiesz że kryzysy, recesje w gospodarce są zjawiskiem cyklicznym, pandemię czy wojna tylko mogły przyspieszyć ten proces który był nieuchronny.
Ponadto istnieje coś takiego jak kredyt że stałą stopa w Polsce możliwy tylko na 5 lat i droższy ale ile by zyskali Ci którzy by się na niego zdecydowali?
Trzeba brać odpowiedzialność za swoje decyzje a nie pomstować na wszystko dookoła.


N cze 05, 2022 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
 

Szanowni Państwo,

„Kamienie milowe” Krajowego Planu Odbudowy - przedstawione przez Ursulę von der Leyen i zaakceptowane przez obóz Prawa i Sprawiedliwości - to kamienie młyńskie zawieszone na szyi polskiej suwerenności, sądownictwa i gospodarki!

Oskładkowanie umów cywilnoprawnych do marca 2023 roku;Likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego;Dodatkowe opodatkowanie samochodów spalinowych (2026);Wprowadzenie stref niskoemisyjnych (zakaz ruchu) w największych miastach (2025);Dodatkowa opłata rejestracyjna za samochody spalinowe (2024);Dalsza realizacja polityki Zielonego Ładu, co oznacza odchodzenie od węgla w momencie, gdy Europa stoi na skraju kryzysu energetycznego;

To tylko garść z puli wytycznych, które zostały narzucone Polsce – przy aprobacie premiera Mateusza Morawieckiego – jako warunki otrzymania pieniędzy ze wspólnego europejskiego długu, którym i tak zostaliśmy obciążeni. Unijne wymogi to aż 48 reform, 116 kamieni milowych, 54 inwestycje i 166 wskaźników!

To bezprecedensowa ingerencja organów unijnych, w szczególności Komisji Europejskiej, w wewnętrzne sprawy Państwa Polskiego. Rząd PiS pozwala komisarzom dyktować warunki w tak strategicznych obszarach, jak sądownictwo czy sektor energetyczny! W zamian otrzymuje jedynie mgliste obietnice kilkudziesięciu miliardów euro, które w dodatku będą wydatkowane zgodnie z wytycznymi z Brukseli!

Przypominamy, że środki finansowe na KPO pochodzą w większości ze wspólnego unijnego zadłużenia i europodatków, czyli źródeł, które obciążają nas w takim samym stopniu, jak inne państwa członkowskie! Nie ma żadnej podstawy traktatowej, która mówi o tym, że Komisja Europejska może nam tych środków odmówić, co ma miejsce już od kilku miesięcy.

 

„Pełne oskładkowanie umów, koncesje na wydobycie i zielona energia, czyli de facto pogrzebanie polskiego górnictwa, które jest teraz tak bardzo nam potrzebne! A nawet funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości czy regulaminu Sejmu! […] Nie było żadnych konsultacji, żadnych zapowiedzi, a w momencie głosowania nad Funduszem Zadłużenia nie było o tym mowy, że musimy jakiekolwiek kamienie milowe czy inną kupę gruzu spełniać” – bije na alarm Marek Szewczyk z Zarządu Głównego Ruchu Narodowego.

 

Wyprzedaż suwerenności i kompetencji Państwa Polskiego do organów unijnych trwa w najlepsze. Co gorsza, realizuje ją w bezprecedensowym wymiarze rząd, który określa się jako „prawicowy i patriotyczny”, a nie tzw. totalna opozycja, która już zupełnie otwarcie deklaruje chęć sformowania unijnego superpaństwa.

Opierając się na doświadczeniach minionych miesięcy, nietrudno sobie wyobrazić scenariusz, w którym obóz Jarosława Kaczyńskiego zrealizuje, kosztem Polaków, rozkazy Komisji Europejskiej, a koniec końców pieniędzy i tak nam odmówią – bo nie będziemy dostatecznie „praworządni” albo „proekologiczni”.

STOP DYKTATOWI BRUKSELI! STAŃMY W OBRONIE SUWERENNOŚCI

Nie dziwią zatem miny polityków Solidarnej Polski, to całe KPO traktuję jako konia trojańskiego, który zrobi w Polsce więcej złego niż dobrego, będzie spustoszenie i zamieszanie jakiego jeszcze nie widzieliśmy.

Mógłbym napisać egoistycznie, że co mnie kierowcy obchodzą i nowy podatek, który będą płacić skoro ja jeżdżę autobusami, ale liczy się naród jako całość, rodzina, znajomi i wszyscy rodacy, którym różowo nie jest...

Latami głosowałem na PiS nie jak jego znacząca część elektoratu, żeby PO nie wygrała czyli "mniejsze zło", ale faktycznie pokładałem nadzieję w PiS, że będzie przynajmniej stawiać skuteczny opór i tamę tym lewackim oszołomom i chorym z nienawiści do Polski unijnym biurokratom, ale jak teraz widzę co za tym KPO się kryje i ile tam haków to NIE WIERZĘ, że partia, która mieni się jako konserwatywna i patriotyczna mogła na takie coś przystać...To się w głowie nie mieści. I to w imię czego?

Tych miliardów, które są a raczej będą wypłacane w turach na KONKRETNE cele a nie, że "dadzą" i wydawajcie i pomagajcie na co chcecie i komu chcecie, a to i tak oprocentowana pożyczka w dużej mierze...

Z przykrością stwierdzam, że PiS idzie dokładnie tą samą drogą, którą poszły rzekomo konserwatywne partie na zachodzie Europy a dziś jak ich posłuchać to od lewicy niczym się nie różnią kompletnie...

Unia sobie śmiało pogrywa i jak widać wszyscy się jej kłaniają i roczki całują, chyba nie sprawdza się bajanie Jockeya i Barneya o rychłym rozpadzie UE.


N cze 05, 2022 10:43 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Dla mnie osobiscie Konfederacja nie jest dobra opcja ,która by mogła rządzić. Po pierwsze pozbawiła by wszystkich socjalów np rencistów, po drugie chcą mieć służbę zdrowia całkiem prywatna.
Czy to jest dobre no nie. No nie. Nie wszystko musi byc prywatne.

MIałem nie zaglądać ale znowu o tej wspaniałej konfederacji piszecie :).
Ja wiem ,ze młodzi na nią głosują, ale dopóki nie mają dzieci to jest fajnie.


Pn cze 06, 2022 8:16 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Takie skojarzenie z Konfederacją
Obrazek
A rozwalił Korwin już Konfederacje czy jeszcze nie? Coś czytałem o takim posunięciu Korwina że wychodzi ze swojej partii i będzie zakładał nowa. Wiem to standard Korwina od 1989.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn cze 06, 2022 9:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
sachol napisał(a):
Mieszkając z rodzicami i pracując można sporo odłożyć, średnio 50- 100 na spokojnie Potem jak się bierze ślub i dwie osoby mają takie oszczędności to kredytu potrzeba 100 a nie 300 tys.

Odłożyć 100 tys.? Ale to chyba zakładając, że ktoś mieszkając z rodzicami jest darmozjadem i nie dokłada się do rachunków, jedzenia itp.? Bo jeśli nie, to ile to zajmie? A co jeśli rodzicom też się nie przelewa i to im należy pomóc? Zresztą, nawet zakładając że rzeczywiście można sobie w ten sposób sporo odłożyć, to nie wszyscy mają taki komfort. Ludzie, którzy wyjechali z rodzinnego domu za pracą muszą gdzieś mieszkać i płacić za mieszkanie. Mogą albo wynajmować, co jest jeszcze droższe, albo wziąć kredyt.

Cytuj:
A ludzie nabrali kredytów na granicy swoich możliwości przy zerowych stopach, rzucali się na domy które nie są dobrem niezbędnym bo zamiast domu można było kupić mieszkanie i zamiast t kredytu 500 tys wziąć 100.

To prawda. I oczywiście sytuacje są różne, ale pokazujesz pewną skrajność. Jak powiedziałem - większość ludzi po prostu nie miała wyboru chcąc mieć swoje mieszkanie i wcale nie kierowali się pazernością. Po tyłku dostaną wszyscy, bo kredyty wzrastają każdemu.

Cytuj:
Tak robią rozsądni ludzie. Więc kredytobiorców którzy tak się rzucili że swojej pazerności jakoś mi nie zal. Ale jak zawsze ludzie nie myślą, nie przewidująa potem winien rząd PiS czy Konfederacji czy jakikolwiek inny.

Poziom partactwa tej ekipy trudno było przewidzieć nawet w najczarniejszych snach.

Cytuj:
Jak jesteś wolnorynkowcem to chyba wiesz że kryzysy, recesje w gospodarce są zjawiskiem cyklicznym, pandemię czy wojna tylko mogły przyspieszyć ten proces który był nieuchronny.

Zgadza się. Ale jako wolnorynkowiec protestuję też przeciwko psuciu sytuacji gospodarczej przez nieudolne socjalistyczne rządy, które przy wysokiej inflacji bawią się w rozdawnictwo.

Piotr9000 napisał(a):
Dla mnie osobiscie Konfederacja nie jest dobra opcja ,która by mogła rządzić. Po pierwsze pozbawiła by wszystkich socjalów np rencistów, po drugie chcą mieć służbę zdrowia całkiem prywatna.
Czy to jest dobre no nie. No nie. Nie wszystko musi byc prywatne.

Tak, zdecydowanie jest to dobre. Co do pozbawienia socjalu "wszystkich" to też nie do końca. Wiele razy słyszałem wypowiedzi przedstawicieli nawet liberalnego skrzydła Konfederacji, że nie są przeciwko każdej pomocy państwa, bo rozumieją, że są takie grupy obywateli, którym państwo powinno w jakimś zakresie pomóc. Natomiast na pewno nie byłoby kupowania sobie wyborców socjalem i dopłat do nieróbstwa.

Cytuj:
Ja wiem ,ze młodzi na nią głosują, ale dopóki nie mają dzieci to jest fajnie.

Młody już nie jestem, mam dwójkę dzieci i tym bardziej nie chciałbym, by żyły w państwie, które będzie ich łupić żeby potem dawać ochłapy grając dobrego wujka. Jeśli oczywiście do tego czasu ostanie się jeszcze jakaś Polska, a nie Polin albo land brukselski, nad czym zgodnie pracują wszystkie partii kartelu okrągłostołowego. PiSu nie wyłączając.


Wt cze 07, 2022 3:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Czy istniała, i istnieje jakaś partia, która według Ciebie, rządziła dobrze?


Cz cze 09, 2022 6:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jockey napisał(a):
Takie skojarzenie z

A rozwalił Korwin już Konfederacje czy jeszcze nie? Coś czytałem o takim posunięciu Korwina że wychodzi ze swojej partii i będzie zakładał nowa. Wiem to standard Korwina od 1989.

W jakim wieku jest Korwin?
W XIX-tym

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz cze 09, 2022 8:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
A jakież to partie do tej pory rządziły Polską spoza układu z Magdalenki i Okrągłego Stołu?

PiS i PO łącznie rządzą już Polską blisko 18 lat. 2005-2007 PiS z egzotycznymi koalicjantami, 2007-2015 PO-PSL, PIS 2015-2023 zakładając, że nie będzie wcześniej wyborów...

Mieliśmy też AWS-UW, W AWS był Lech Kaczyński, w UW, Andrzej Duda i Bronisław Komorowski, no i koalicję komunistów z PSL, czyli rządy Oleksego, Millera, Belki i wiecznego wicepremiera Pawlaka.... Faktycznie, PiS, PO, SLD, i PSL..., zmieniają się a raczej zmieniały nazwy partii, ale nie nazwiska...

Przynajmniej tu było merytorycznie i ze zdrowym rozsądkiem, stawiając interes Polski na pierwszym miejscu


https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,6086695

Ruch Narodowy ma konkretne projekty ustaw dotyczących paliwa, gazu, węgla, ale co z tego, bliźniacze stacje TVP i TVN od ponad 3 miesięcy nie zapraszają pokitykow tej formacji do TV, zbanowany za nic profil na Facebooku, cenzura i układ socjalistów ma się dobrze.

Ale co tam, na zimę Chrustowe +, inflacja najwyższa od 24 lat a stopy procentowe znowu w górę, najwyższe od lat 18, paliwo za 8 zł za litr a tona węgla 3000zl, ale cieszmy się.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So cze 11, 2022 10:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
lajkonik.2 napisał(a):
Czy istniała, i istnieje jakaś partia, która według Ciebie, rządziła dobrze?

Nie


So cze 11, 2022 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Kongres Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak o gospodarce

https://youtu.be/it4lGNcTeWQ

Ani socjalizm, który ogłupia, demoralizuje i powoduje zubożenie ani skrajny liberalizm, mi pasuje...

Po zdradzie i zamachu na polską suwerenność przez obecnie rządzących nie widzę innej opcji, bo partie z Magdalenki różnią się od siebie retorycznie a nie merytorycznie...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N cze 12, 2022 10:06 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL