Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:11 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
I 200 tysięcy otrzymają Polacy pogrążeni wojną na Ukrainie, 100 tysięcy ze środków własnych i drugie 100 poprzez zbiórkę, tak się konkretnie pomaga

https://youtu.be/hAbEbSeeAMw
Pięknie. Żeby jeszcze tylko przestali szkodzić...

Cytuj:
A tu obniżenie hipokryzji Magdalenkowej elity politycznej
https://youtu.be/ZWvtYtfSRmQ
Nie. Najpierw gadanie nie na temat, a potem...tez nie na temat, jakby nie rozumiał o co chodzi w tej debacie. Serio się tym paplaniem zachwycasz?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 20, 2022 9:26 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Tak, bo w polityce liczą się przede wszystkim czyny a nie słowa... To co do tego niby szkodzenia. Realna pomoc to pieniądze dla konkretnych ludzi, i tak, pięknie że to się udało zrealizować...A głupoty JKM pewnie ani nikomu nie pomogą, ani też nie zaszkodzą, no może poza samą formacją...

Co do Korwina jeszcze, to nie zgadzam się z nim w kwestii Smoleńska jak i całkowitej prywatyzacji służby zdrowia. Obawiam się, że nie stać by mnie było na takie długie pobyty w szpitalu, opiekę, zabiegi czy operację.. dlatego wolnościowe programy godpodarcze średnio do mnie przemawiają, może poza niektórymi jak likwidacja podatku dochodowego, czy np płacenie za działkę, na której się mieszka czyli podatek gruntowy...Ruch Narodowy miał inne podejście w tych kwestiach, jak choćby emerytura obywatelska... zaś poseł Winnicki jeszcze z list Kukiza jako poseł głosował np za 500+, , są rozbieżności.

Co do debaty, to Winnicki odniósł się do słów Kalety z PiS, więc uprzedził na początku, że zanim przejdzie do meritum, to itd... I ta hipokryzja ludzi, którzy zrobili wicemarszałkiem komunistę uważającego Sowietów za naszych wyzwolicieli jest bolesna.
Dziś za prorosyjskość dostaje się Konfie, choć Tusk, Pawlak całe PO, PSL czy SLD inaczej śpiewało jeszcze kilka lat temu, "ocieplanie stosunków", "reset w relacjach z Rosją" itd, nie było wtedy Kondederacji w sejmie a to wszystko się działo, jak choćby niekorzystna dla Polski umowa o gaz z Gazpromem podpisana przez Pawlaka.

Korwinowi należy się ukłon za to, że W czasach PRL był w więzieniu internowany, że on był autorem projektu ustawy dekomunizacyjnej obalonej w tzw Nocnej zmianie przez ludzi Wałęsy, Kuronia, Geremka, Mazowieckiego i komunistów, tak jak Braunowi za śmiałe tezy, że to ZSRR rozpoczęło II wojnę światową, czy serial "Zamach Smoleński"...

Tak czy owak jak wspominałem w innym temacie nie będę ślepo czy uparcie stał przy tej partii, bo również się zawiodłem po tym co zdarzyło się 24 lutego i Konfa ma problem, a jest nim Korwin.

Niemniej nie widzę na scenie politycznej partii, z którą mógłbym utożsamiać swój światopogląd...

A tu też jest "bomba z opóźnionym" zapłonem

https://www.money.pl/gospodarka/pis-boi ... 7520a.html

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So kwi 23, 2022 4:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Cytuj:
Niemniej nie widzę na scenie politycznej partii, z którą mógłbym utożsamiać swój światopogląd...
Ten problem ma akurat większość z nas (mam na myśli Polaków, nie forumowiczów). Ale chyba nie jest inaczej niż w innych krajach.
Może jednak przejść do ordynacji ujemnej? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So kwi 23, 2022 11:04 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ja od lat głosuję nie za a przeciw. Wielu z moich znajomych i przyjaciół również.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 23, 2022 11:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jockey napisał(a):
Ja od lat głosuję nie za a przeciw. Wielu z moich znajomych i przyjaciół również.
Ale można byłoby stworzyć taką formalną możliwość - głosy ujemne. Pozwólmy ludziom oddawać głosy ujemne (i to na dowolną liczbę partii). Przeciętny człowiek lepiej wie kogo NIE CHCE u władzy, niż kogo CHCE. To pozwoli nie tylko lepiej wybrać, ale jeszcze zachęci ludzi do pójścia do urn.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So kwi 23, 2022 11:35 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Od dawna mamy przeciwstawnych kandydatów. W ostatnich wyborach był nieDuda i nieTrzaskowski. Mamy niePO i niePiS. I tak się to kula od lat.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 23, 2022 10:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Też nie miałbym nic przeciwko głosowaniu PRZECIW komuś, zwłaszcza, że ostatnie 32 lata to te same twarze i nazwiska, a PiS i PO rządzą Polską na przemian od 17 lat... pozostaje posłuchać....

https://youtu.be/Me-gYbJDl4c

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt maja 10, 2022 6:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
To dlatego, że praktycznie cała reszta jest jeszcze bardziej beznadziejna.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt maja 10, 2022 7:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Albo dlatego, że wszystkie media głównego nurtu mają swoje partie i taki kisiel zrobili z mózgu Polakom, że Ci widząc te POPISOWĄ propagandę w głównych kanałach informacyjnych nie widzą innego wyboru...Magdalenka i Okrągły Stół bis...raz my, raz wy, a potem konsumpcja wódki na imprezie u redaktora Mazurka i przytulanie się polityków PiS z PO, albo wspólne głosowanie nad podnoszeniem podatków wraz z Lewicą czy PSL...A w tv to sobie do oczu skaczą...Teatr z Wiejskiej

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt maja 10, 2022 7:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Mniszku a powiedz jaki jest wybór. Bo Konfederacja po raz kolejny pokazała ze jest partia proputinowska. Pokazali to w czasie wojny ukraińskiej tak dobitnie ze tylko ślepy może im jeszcze ufać

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt maja 10, 2022 9:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Na Konfederację głosowałem kiedy wojny nie było. Ruch Narodowy nie ma w swoich szeregach byłych członków PZPR jak cała Kondederacja w odróżnieniu od PiS, PO, czy Lewicy nie wspomnę.
Wszystkie partie głosowały za podwyżką pensji dla posłów i senatorów z wyjątkiem Kondederacji , głosami PiS wicemarszałkiem sejmu został człowiek uważający Sowietów za wyzwolicieli, PiS wchodził w sojusze z komunistami w kwestii podnoszenia podatków, piątki dla zwierząt, uderzającego w polskich przedsiębiorców podatku cukrowego (w ogóle podniósł 50 podatków). Kondederacja jako jedyna nie jest skażona Magdalenką i Okrągłym Stołem. Na PiS głosowałem przez całe lata począwszy od 2005 roku , popierałem Dudę w II turze, tak samo do senatu głosowałem na kandydata PiS, jednak jako partia władzy zwyczajnie się zużył. Na wszystko jest odp , Tusk, pandemia, Putin, ale doprowadzili kraj do dwucyfrowej inflacji, która na długo przed wojną wynosiła 10%, zbankrutowało wiele firm, sklepów, przedsiębiorstw przez dodrukowywanie pieniędzy, 200 mld, nieznacznie, ale jednak wzrosło bezrobocie, zaś ludzi żyjących na granicy ubóstwa i skrajnej nędzy przybyło ponad 300 tysięcy, czyli całe miasto średniej wielkości. Przed dodrukiem miliardów jako jedyna ostrzegała właśnie Kondederacja, mamy niesamowitą wręcz drożyznę w sklepach, ceny gazu i prądu zwalają z nóg, ceny mieszkań wzrosły średnio o ponad 16%, wynajem jeszcze więcej.

Moja cioteczna siostra, o której pisałem i która od samego początku jeździła na granicę zawozić ubrania po swoich dzieciach, leki i żywność sama znalazła się w ciężkiej sytuacji materialnej przez wciąż podnoszone stopy procentowe (ma mieszkanie na kredyt). Ostatnio była starać się o zapomogę, a co usłyszała? Pytanie na dzień dobry: Czy jest pani Ukrainką? Nie. To niestety, ale nie możemy w tej chwili pomóc... Brak słów. Siostra tylko odpowiedziała, że wszystko rozumie, bo sama pomagała ile mogła, ale wszystko ma swoje granice...

Bezgraniczna pomoc to utopia, a taki scenariusz napisali dla Polaków rządzący. Każda pomoc ma granicę możliwości konkretnych ludzi, danych instytucji czy państwa.

Z kolei znajomy z pracy żalił się, że wraz z żoną czekają na socjalne mieszkanie. Urzędnicy w powiecie wkurzeni, starosta rozkłada ręce, ale na pierwsze miejsca oczekujących wciągani są obywatele Ukrainy...

I tu Kondederacja ma całkowitą rację. Witam w Polsce B, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu gdzie mamy 2 miliony uchodźców plus tych, którzy mieszkali tu przed wojną. Kaczyński oznajmił, że żadnej relokacji, Morawiecki, że przeznaczymy kolejne miliardy na ten cel, w momencie kiedy mamy coraz większą biedę to ekonomiczne samobójstwo.

I nie są tu winni uchodźcy, tylko rządzący, którzy pomoc napadniętemu krajowi rozumieją jako rozdawnictwo, nieograniczone socjale i przywileje, zerowy PIT, 500+, 300+, mieszkania, jazda bez biletów, opieka nawet dentystyczna za darmo, ośrodki itd. Ledwo nasza gospodarka zipie...

Odkąd wyszedłem ze szpitala i wróciłem do pracy odbyłem rozmowy z blisko 40 osobami (rodzina, sąsiedzi, znajomi, przyjaciele, koleżanki i koledzy z pracy) i wszyzcy mówią jednym głosem:

Putin to zbrodniarz, Rosjanie to podły naród, POMOC uchodźcom TAK, ale nie przywileje, oni są tu gośćmi a nie gospodarzami.

Gdybyś Ty, ja, merss, Barney, czy polexit jutro postanowili sobie oblać farbą ambasadora jakiegokolwiek państwa, to w mgnieniu oka zostalibyśmy zakuci w kajdanki, zatrzymani, osadzeni w areszcie i czekalibyśmy na proces...

A co robi kilka godzin po przestępstwie lewicowa aktywistka z Ukrainy? Na tle policyjnych patroli udziela wywiadu ukraińskiej tv mówiąc, że Polska powinna wydalić ambasadora Rosji... bez komentarza.

Nastroje w Lublinie są wyczuwalne na odległość w autobusie, pod sklepami i autobusach.

Ostatnio pewien starszy mężczyzna w autobusie zwrócił się do podpitych Ukraińców w wieku około 30 lat: Może byście na front poszli za swój kraj walczyć?

Z kolei pani pod Biedronką widząc zbierającą do puszki pieniądze Ukrainkę westchnęła ze złością: Pod każdym sklepem stoją...

W lutym i marcu na przystankach autobusowych widziałem napisy: J**** Putina... Wiesz co widzę na tych samych prztstanksch w maju? UPA Banderowcy...

OSTRZEGAŁEM I PISAŁEM jakiś czas temu, że tak to się właśnie skończy, będzie niechęć do uchodźców przez wychodzenie przed szereg, nadgorliwość i stawienie wyżej obywateli Ukrainy od obywateli Polski... To nie ruska propaganda, tylko rzeczywistość Wschodniej Polski

Znamienne, że o pomocy mówią mieszkańcy województw, które nie przyjęły takiej ilości Ukraińców jak my tu na wschodzie gdzie zawsze było gorzej ekonomicznie, więc frustracja i rosnący gniew był tylko kwestią czasu. I właśnie przed tym ostrzegała Konfederacja

ABW zamyka wRelu24 (nieoficjalnie mówi się o zemście za nagłaśnianie afery respiratorowej), za jakąś ruską dezinformację. Jedyna media będące w opozycji do Magdalenki są winne, ale nie jest winien TVN za urodziny Hitlera w lesie i te wszystkie dezinformacje o umierających z głodu i zimna uchodźcach podczas kryzysu na granicy z Białorusią...gdzie wtedy było ABW???

zamiast tego mamy jakieś utopijne mżonki o unii polsko-ukraińskiej bez granic, wieszania wszędzie gdzie tylko się da ukraińskich flag, śpiewania czerwonej kaliny w centrach miast, krzykliwych billboardach: Ucz się ukraińskiego!, nawet Lempart już podłapała temat i urządza demonstracje... Bardzo to się źle odbiera na wschodzie, ale było to do przewidzenia.

Tak prowadzona polityka przynosi tylko szkody i wzajemne animozje zamiast korzyści. Dlatego jestem zwolennikiem relokacji w granicach Polski uchodźców, niech bogate Trójmiasto, Poznań czy Wrocław trochę się zaangażują.

Gadanie, że wszystko stracili jest oderwane od rzeczywistości, bo prawie 800 tysięcy uchodźców wyjechało na święta wielkanocne na Ukrainę do swoich domów, rodzin i bliskich. Wykonaliśmy 100 kroków naprzód, ale już jako państwo nie wyrabiamy.

Ile UE przeznaczyła środków na pomoc Polsce w przyjęciu ponad 3 milionów ludzi z Ukrainy? Pytanie retoryczne.

Wolna i niezależna Ukraina i zwycięstwo nad Rosją TAK
POMOC, dozbrajanie armii ukraińskiej TAK
Przywileje i wychodzenie przed szereg w momencie kryzysu gospodarczego dla Ukraińców a nie Polaków NIE

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt maja 10, 2022 10:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Niechęć do uchodźców to rodzi takie właśnie - sorry, @mniszek, ale żadne inne słowo nie jest adekwatne - ujadanie, pt. "ja nie dostałam zapomogi, a dostał Ukrainiec".
I, oczywiście, w stylu "ja jestem za, trzeba pomagać, ale..." (aż się samo nasuwa "aborcja jest zła, jestem przeciw aborcji, ale przecież....")
Ostrzegałem - i niestety się sprawdza:
http://analizy.biz/jpg/wkl3.jpg
Obrazek
Przykro mi, że się na to łapiesz i robisz "podaj dalej" propagandzie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 11, 2022 9:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Mi z kolei przykro, że nie potrafisz merytorycznie dyskutować w tematach politycznych, tylko wstawiasz ten pusty slogan, który z rzeczywistością nie ma nic wspólnego...

Swoją drogą musisz ten frazes poprawić, bo nie ma już 2 milionów uchodźców , a 3 miliony 100 tysięcy...

Żeby coś zobaczyć, trzeba otworzyć oczy, a żeby je otworzyć, to trzeba tego chcieć. Jak zwykle zero odniesirnia do meritum. Miałem tego przykład w poprzedniej dyskusji jak postawiłeś tezę, że chwała Kaczyńskiemu za to, że nie wszedł w sojusze z byle kim. Wymieniłem całą długą listę polityków, którzy nie są byle kim jako ludzie, ale jako koalicjanci większości parlamentarnej byli do niczego. Nie odniosłeś się. W kółko tylko uniki, obrażanie, pusty slogan, ruska agentura, propaganda demagogia i autorytarny zamordyzm, insynuacje, knebel na palce i usta, zacisnąć zęby, położyć się plackiem i broń Boże prawdy nie pisać, bo dzięki temu Putin wojnę wygra. Taki jest Twój tok myślenia...

Żyjesz w mydlanej bańce, z której zrobiłeś już betonową skorupę i zaklinasz rzeczywistość na wszelkie możliwe sposoby.

Nie jeździsz do pracy po piątej rano zapełnionym autobusem, nie stoisz przed dylematem w sklepie czy kupić chleb czy kilka bułek, bo taniej będzie. Pewnie i 1300 zł za gaz nie zrobiłoby na Tobie wrażenia, więc nie stosuj szantażu emocjonalnego i całego chrzanienia o ujadaniu jak zielonego pojęcia nie masz co się dzieje na wschodzie Polski.

Tobie się żyje dobrze, Bogu dzięki, ale niesprawiedliwość trzeba nazwać po imieniu.

Zrobiłeś głupią manipulację z moją siostrą, że ja nie dostałem zapomogi a Ukrainiec dostał.

NIE O TO CHODZIŁO KOMPLETNIE

Moja cioteczna siostra to wspaniała kobieta, pełna dobroci i empatii, jak tylko wojna wybuchła, to jeździła przez całe tygodnie na granicę kupując co mogła i dawać też co mogła. Paliwo też z nieba nie spada. W ogóle nie obchodzi Cię los Polaków, nie dodtrsegasz tragizmu sytuacji. Kiedy siostrze, samotnej matce trojga dzieci zabrakło środków do życia poprosiła polskie państwo o pomoc. I tu jest KLUCZOWA KWESTIA, którą celowo pominąłeś. Pytanie na wstępie: Czy jest pani Ukrainką? Poczuła się jakby jej ktoś w twarz dał, kobieta gorszego sortu, obywatelka drugiej kategorii, która serce by oddała dla uchodźców - ale Twoje schematyczne Zaślepienie uważa, że za to,że podzieliła się prawdziwymi informacjami czyni z niej kogoś kto kopiejki czy ruble z Kremla dostaje. To szczyt bezczelności z Twojej strony i aż mnie Twoja bezduszność na problemy Polek i Polaków.

Uchodźcy nie są niczemu winni, jak wszystko dają, to bierzemy. To tylko wyłącznie wina rządzących i totalnej opozycji, że z pomocy uchodźcom w mgnieniu oka zrobiła festiwal ile jeszcze dawać...kto da więcej? Co tam fatalna gospodarka, bieda i zadłużenie, inflacja, drożyzna, ceny, rachunki, opłaty, zacisnąć zęby i cicho sza...

Reakcja w Lublinie na zbierających pod sklepami pieniądze Ukraińców jest nie obojętna a wręcz agresywna, a to zawdzięczamy rządzącym, zaklinać rzeczywistość i jakoś to będzie, gdyby władza nie faworyzowała obywateli obcego państwa nad własnych rodaków, to by nic takiego nie miało miejsca. Nie na tym polega pomoc. To, że doprowadzi się do ruiny i nędzy własnych rodaków nie sprawi, że Putin wojnę przegra.

A sami Ukraińcy się źle z tym czują i doskonale wiedzą, że nie tak powinno być. Dawałem linki, ale to zbyteczne, tak jak uświadamia mnie w przekonaniu, że pisanie tu długich postów jest bez sensu, bo nie ma do tego odniesienia tylko slogan, agenci wpływu, propaganda i demagogia.

Dmowski już dawno pisał, że są w naszym kraju ludzie, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę. Bo komuś się wydaje, że jak zniszczy nasz naród ekonomicznie, to Rosja też oberwie. Takie to jest myślenie, antypolskie, niech tam na wschodzie zęby zaciskają i mordy w kubeł, bo Ukrainie teraz trzeba dać wszystko co chce, a że Polacy będą mieli gorzej, to trudno się mówi. Syty głodnego NIGDY nie zrozumie, więc to oderwanie od rzeczywistość nie dziwi, jedynie niepokoi, że są w Polsce ludzie, którzy są gotowi poświęcić własnych rodaków i naród w imię wojny Rosji z Ukrainą.

Łatwo być dobrym cudzym kosztem. Jak politycy rządu i totalnej opozycji, zagłosować sobie za podwyżką pensji, brzuszek pełny, samochód jest, obiad w restauracji czeka o bić moskala, a że jakiś tam Cebulak z Lublina czy Rzeszowa ma gorzej, to guzik nas to obchodzi, a że wcześniej pomagali Ukrainie jak tylko mogli, to świetnie. Ale i tak będą za nimi w kolejce po mieszkania czy zapomogi....

I tu szok normalnie

https://youtube.com/shorts/DFJ42EDSf-0?feature=share

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 11, 2022 1:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jedną sprawę możecie sami rozwiązać...ograniczyć żebractwo. U nas pojawili się Ukraińcy tylko raz. Czekałam chwilę przed Biedronką i nikt nie wrzucał pieniędzy. Uznali więc interes za nieopłacalny. Kosze w sklepach z darami dla Ukraińców były puste i już nie nagabuje się przy kasie, by zwiększać rachunki, widocznie też doniesiono, że to się klientom nie podoba.
Z Ukraińcami jest problem w dużych miastach, wybierają takie locum na całym świecie. Wojna się skończy na takich lub innych warunkach. Ci, którzy są bardziej mobllni zostaną i będą chcieli żyć godnie. Podejmą więc pracę i tym warto pomóc na początku w lepszym starcie. Inni pewnie do siebie wrócą, bo tam będzie im łatwiej. Nie odnajdą się w miarę uporządkowanych warunkach życia. Samorządy przestaną pomagać wiedząc, że żadnego wsparcia z zewnątrz raczej nie będzie.


Śr maja 11, 2022 2:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
Mi z kolei przykro, że nie potrafisz merytorycznie dyskutować w tematach politycznych, tylko wstawiasz ten pusty slogan, który z rzeczywistością nie ma nic wspólnego...
Przeciwnie, to jest jedyna ważna rzecz, którą warto powiedzieć w tej sprawie. I, gdybyś trochę pomyślał, po prostu przestałbyś przepisywać rosyjską propagandę (przepakowaną przez Konfederację w pseudonarodowe opakowanie).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 11, 2022 10:46 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL