Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:08 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Oczywiście, że jestem pewien :) Kto jak kto, ale Ty przecież ufasz lekarzom, służbie zdrowia, specjalistom (choć może niektórym, ale jednak), i wiem, nie jestem pępkiem świata, więc nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby zmieniać system ze względu na mnie, spokojnie ;) Odniosłem się do Twojej wypowiedzi, że moja przyszłość będzie "zabezpieczoną".

Pensje człowiek dostaje za pracę i w pracy jest kontrolowany i rozliczany za to co zrobił a czego nie. Za pracę wyplata się należy. Po prostu. Z kolei jak coś się "daje", w tym wypadku za samo posiadania dzieci, to może warto się zastanowić czy oby na pewno te pieniądze na te dzieci trafią. Choć jestem jak najbardziej przeciwny jakimkolwiek kontrolom. Jednak jak się coś "daje" z państwowych pieniędzy (czyli wszystkich podatników), to jaka tu sprawiedliwość kiedy nie pracujący za tę kasę jabola kupi czy setkę wódki "bo mu się należy". To już lepszy i bardziej uczciwy pomysł Żółtka o tzw "menelowym plus" :cfaniak:, można nie pracować, pić, i nie trzeba tego przykrywać górnolotną troską i trudem w wychowywaniu dzieci.

To, że Ty, sachol, czy feelek jesteście uczciwymi, porządnymi i troskliwymi rodzicami, to nie znaczy, że wszyscy rodzice tacy są, nie wszędzie jest tak różowo, niestety.

Rozwiązanie problemu to nie jest danie komuś pieniędzy "na dzieci", ale pracy. O pomówieniach nie ma mowy... Jeżeli ktoś w sklepie chwali się przy stoisku z piwem, że 500+ "przyszło" a nigdzie nie pracuje, to na pewno nie może, z pewnością. Pić alkohol może, ale do pracy pojechać już nie... Odlot.

Dzieci jakoś więcej się nie rodzi, cóż.

Można wyolbrzymiać porównania. I manipulować. Nikt tutaj (w tym ja) nie pisał, że bezrobotni jeżdżą na Karaiby za 500+, to nadużycie. Jest diametralna różnica między kupieniem czegoś w sklepie (produktu) z pieniędzy 500+, co dzieciom nie służy i do niczego nie jest potrzebne czy wskazane (choćby wyroby nikotynowe) a jeżdżeniem na rejsy luksusowymi jachtami, zejdźmy na ziemię i nie stosujmy takiej demagogii.

Dla ludzi zamożnych czy lepiej zarabiających, a przede wszystkim pracujących, owszem, luksus to może być wycieczka, wakacje do Grecji itd. Jednak dla bezrobotnego, który nadużywa alkoholu luksus to i dwusetka wódki "na kacu".

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So sty 08, 2022 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
Z kolei jak coś się "daje", w tym wypadku za samo posiadania dzieci, to może warto się zastanowić czy oby na pewno te pieniądze na te dzieci trafią.
To zdanie to clou.
Po pierwsze - owo "dawanie" jest właśnie w dużym cudzysłowie. Bo całkiem zwyczajnie rekompensata za trud wychowania i utrzymania dzieci i tak jest zupełnie nieadekwatna - a dzieci wychowuje się dla wspólnego dobra.

Po drugie - to, że ktoś wykorzysta niewłaściwie jakieś środki to nie powód, żeby rezygnować z całego programu (zresztą, więcej w tych sklepach żartów z tych 500+ niż faktycznego przepijania, to w istocie margines). A kontrola wydawania środków (czy nawet tylko potrzeby przyznania) kosztowałaby dużo drożej, niż "oszczędności" na ewentualnych rodzicach, dla których nie jest to konieczność.

Po trzecie (uwaga, będzie kontrowersyjnie!) - skoro jakoś rekompensujemy koszty wychowania dzieci, to niby dlaczego lepiej radzący sobie rodzice mieliby dostawać mniej?!
To byłoby tak samo niesprawiedliwe, jak progresywny podatek dochodowy. A Ty chcesz im to zabrać posługując się pojęciem sprawiedliwości...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 08, 2022 3:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
I po co całe te przekomarzania skoro wiadomo od dawien dawna, że więcej dzieci rodzi się w biedzie.

Alkohol i seks to dwa znane od zarania i przez wszystkie szerokości geograficzne pocieszacze w niedoli i nic tego nie zmieni. Dlatego w biednych rodzinach rodzi się więcej dzieci i jest więcej pijaństwa.

Natomiast przyczynami braku dzieci na "Zachodzie" i u nas w rodzinach o lepszej sytuacji materialnej są antykoncepcja i kariery kobiet czyli świat bez Boga a reszta to pierdoły. Odsunięcie Boga z życia jest główną przyczyną braku dzieci bo to Bóg jest pierwszym i jedynym dawcą życia.

500 plus do momentu dawania tylko na drugie i następne dziecko był jedynie sposobem na ulżenie rodzinom z kilkorgiem dzieci (naiwnie choć szczerze myślanym jako stymulacja pronatalistyczna,) czyli typowym programem socjalnym (nie mam nic przeciwko dobrym szczerym programom socjalnym) natomiast po wprowadzeniu kwot na pierwsze dziecko stał się także narzędziem kupowania sobie czasu u władzy przez partię rządzącą.


So sty 08, 2022 3:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Ile dzieci wychowałeś, Wespecjanie?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 08, 2022 3:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wespecjan napisał(a):
I po co całe te przekomarzania skoro wiadomo od dawien dawna, że więcej dzieci rodzi się w biedzie.


Lata osiemdziesiąte. Mój szef z wykształcenia inżynier, wysportowany, kajakarstwo, jego żona tez wysoko wykształcona , obydwoje wrogami alkoholu, mieli dziewięcioro dzieci. Jak pewnego czasu przy rozmowie towarzyskiej zapytałem czym sie kierowali żeby założyć tak dużą rodzinę, dostałem odpowiedź że brak rodzeństwa. Oboje byli jedynakami. Wszystkie dzieci wychowali na porządnych obywateli. Niestety on zginą w wypadku samochodowym. Ja sam posiadam dużą rodzinę, sześć wnuków, i pięć wnuczek. Synowie których mieliśmy trzech wszyscy wyższe wykształcenie, i synowe tak samo. Najstarszy wnuk ma 17 lat, a najmłodszy 17 miesięcy. Nie wyobrażam sobie, życia bez któregoś z wnuków czy wnuczek. Co do 500 plus, co do złotówki wszystko jest w dzieci inwestowane. Kursy obcych języków, sport, i dokształcanie . Ja w swoim otoczeniu, i u sąsiadów nie widzę takiej patologii że tam gdzie jest więcej dzieci , tom jest pijaństwo i bieda.


So sty 08, 2022 4:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
lajkonik.2 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
I po co całe te przekomarzania skoro wiadomo od dawien dawna, że więcej dzieci rodzi się w biedzie.



U mnie w rodzinie dwóch wujków stoczyło się przez alkohol, z jednym piła także matka. Dzieci nie mieli dużo. Obaj tylko dwójkę. Wszyscy wyszli na ludzi i mają normalne rodziny.


So sty 08, 2022 4:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
To zależy jak patrzysz; potrafisz diagnozować DDA czy DDD? Niedawno jakiś rodzic powiedział mi o swoim maluchu: jest dobrze wyedukowany. To prawda, starszy syn to olimpijczyk. Był ślepy na to, że zachowanie synów świadczy o braku ich poczucia bezpieczeństwa. Gdyby mu to powiedzieć to obraziłby się. Dzieciom niczego nie brakuje, należą rodzice do klasy średniej i mają ustabilizowaną sytuację finansową. Potrzeba okularów...


So sty 08, 2022 4:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
merss napisał(a):
To zależy jak patrzysz; potrafisz diagnozować DDA czy DDD? Niedawno jakiś rodzic powiedział mi o swoim maluchu: jest dobrze wyedukowany. To prawda, starszy syn to olimpijczyk. Był ślepy na to, że zachowanie synów świadczy o braku ich poczucia bezpieczeństwa. Gdyby mu to powiedzieć to obraziłby się. Dzieciom niczego nie brakuje, należą rodzice do klasy średniej i mają ustabilizowaną sytuację finansową. Potrzeba okularów...

Patrzę po tym czy ktoś się stoczył i sam się stal alkoholikiem czy ogarniał się życiowo, nie pije i prowadzi normane życie.
Wiadomo że skutki alkoholizmu w psychice są, ale jakie rodizny są bez skazy? Sama podałaś przykład powyżej


So sty 08, 2022 5:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
lajkonik.2 napisał(a):
Ja sam posiadam dużą rodzinę, sześć wnuków, i pięć wnuczek. Synowie których mieliśmy trzech wszyscy wyższe wykształcenie, i synowe tak samo. Najstarszy wnuk ma 17 lat, a najmłodszy 17 miesięcy. Nie wyobrażam sobie, życia bez któregoś z wnuków czy wnuczek.

Moje szczere gratulacje

Cytuj:
Ja w swoim otoczeniu, i u sąsiadów nie widzę takiej patologii że tam gdzie jest więcej dzieci , tom jest pijaństwo i bieda.

To jest w ogóle jakiś wysoce niesprawiedliwy mem, że duża rodzina to od razu patologia. To jest wręcz obraźliwe

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sty 08, 2022 6:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wespecjan napisał(a):
Natomiast przyczynami braku dzieci na "Zachodzie" i u nas w rodzinach o lepszej sytuacji materialnej są antykoncepcja i kariery kobiet czyli świat bez Boga a reszta to pierdoły. Odsunięcie Boga z życia jest główną przyczyną braku dzieci bo to Bóg jest pierwszym i jedynym dawcą życia
Brytyjski plakat reklamujący tzw "antykoncepcję awaryjną":

"Czy zrezygnowałabyś z tego?"
"Dla tego?"
"Nadal możesz użyć antykoncepcji do 5 dni po stosunku"

Obrazek

Oraz skierowany do mężczyzn

"Czy zrezygnowałbyś z tego?"
"Dla tego?"
"Uważaj by nie złapać się w pułapkę z dzieckiem - użyj prezerwatywy"

Obrazek


Ostatnio edytowano So sty 08, 2022 7:19 pm przez Wespecjan, łącznie edytowano 1 raz



So sty 08, 2022 7:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
PeterW napisał(a):
Moje szczere gratulacje


Dziękuję.
PeterW napisał(a):
To jest w ogóle jakiś wysoce niesprawiedliwy mem, że duża rodzina to od razu patologia. To jest wręcz obraźliwe


Też tak uważam. Jeżeli jest więcej dzieci, to te najmłodsze jakoś tak szybciej dojrzewają, ponieważ naśladują starsze rodzeństwo. W tym roku czwórka idzie do pierwszej Komunii.


So sty 08, 2022 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
To już lepszy i bardziej uczciwy pomysł Żółtka o tzw "menelowym plus" :cfaniak:, można nie pracować, pić, i nie trzeba tego przykrywać górnolotną troską i trudem w wychowywaniu dzieci.

Zakup wódki czy papierosów wiąże się z tym, że ponad 80% ich ceny trafia z powrotem do budżetu. W przypadku butelki wódki kosztującej 20 zł, budżet z tytułu podatków inkasuje ok. 16 zł.
W przypadku paczki papierosów z każdych wydanych 15 zł, do budżetu wraca 12,75 zł.


So sty 08, 2022 11:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
feelek napisał(a):
Cytuj:
To już lepszy i bardziej uczciwy pomysł Żółtka o tzw "menelowym plus" :cfaniak:, można nie pracować, pić, i nie trzeba tego przykrywać górnolotną troską i trudem w wychowywaniu dzieci.

Zakup wódki czy papierosów wiąże się z tym, że ponad 80% ich ceny trafia z powrotem do budżetu. W przypadku butelki wódki kosztującej 20 zł, budżet z tytułu podatków inkasuje ok. 16 zł.
W przypadku paczki papierosów z każdych wydanych 15 zł, do budżetu wraca 12,75 zł.

No ta państwo się bogaci na narkotykach


N sty 09, 2022 12:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
sachol napisał(a):
No ta państwo się bogaci na narkotykach

Trzeba by policzyć ile później wyda na leczenie.


N sty 09, 2022 12:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
To ile, Wespecjanie? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sty 09, 2022 1:15 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL