Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:08 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
To sobie przeczytaj jak to było, nie zarzucaj kłamstwa, skoro taki zwrot padał setki jeśli nie tysiące razy, kłamstwo powinno być świadome jeżeli ma być kłamstwem

Co do większości jeszcze, to PiS ma pełnię władzy od 7 lat i palcem nie kiwnął, żeby wypowiedzieć Traktat Lizboński, konwencję stambulską, każdy obiektywnie myślący człowiek widzi, że w sprawach UE są tacy sami jak PO , i zganianie na Tuska w kółko wszystkiego nie zmieni faktu, że sprzedają Polskę, z patriotyzmem ta formacja nie ma nic wspólnego, zwykli socjaliści, którzy z rozdawnictwa pieniędzy zrobili swój program

Prezydent podpisał ....


https://www.money.pl/archiwum/wiadomosc ... 44885.html

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 23, 2022 5:25 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Rozdawnictwo w wielu cywilizowanych krajach nazywane jest programami socjalnymi. Cóż Korwin i jego świta jest zwolennikiem kapitalizmu XIX wiecznego. Co widać chociażby w twoich wpisach.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz cze 23, 2022 11:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ty masz jakąś fobię z tym Korwinem??

Gdzie ja tu coś o nim pisałem (w ogóle ostatnio nie piszę nic i NIC pozytywnego o JKM). Także dobrze Jockey jakbyś zajął się tym co ktoś faktycznie pisze a nie co sobie wyobrażasz, że pisze albo chciałbyś, żeby napisał...

Cywilizowane kraje powiadasz? Jakie np? Niemcy z muzułmanami, którym dają pieniądze za to,że do pracy nie chodzą? Szwecja, Francja, gdzie masz terror politycznej poprawności, ideologię na chama narzucane, LGBT, gender, aborcja na życzenie. Może Belgia ze swoją walką z Kościołem i tradycjami, Holandia i ich podejście do eutanazji? Faktycznie "cywilizacja", ale raczej śmierci jak to mówił św Jan Paweł II... naprawdę wzory do naśladowania.

Nie trzeba być Korwinem, żeby wiedzieć, że pieniądze nie spadają z nieba ani nie rosną w ogródku, rząd też nie ma swoich pieniędzy, tylko nasze... Przywileje socjalne, dla tych którzy NIE chcą, powtórzę NIE chcą pracować ani szukać pracy powinny być zlikwidowane. Każdy ze zdrowym rozsądkiem w głowie to wie.

Św Paweł pisał wyraźnie, że kto nie chce pracować niech też nie je chleba. Dawanie pieniędzy ludziom za to że siedzą w domu i NIC nie robią to żadna pomoc - wręcz przeciwnie. Deprawacja i zachęta do tego, żeby nic w swoim życiu nie zmienić, nie ruszyć się za pracą, "bo państwo da " - myślenie socjalisty i nieroba.

500+ dla przykładu powinni otrzymywać rodzice, którzy pracują a przynajmniej jedno z nich - płaci podatki w Polsce, rozlicza PIT, i może starać się o tego rodzaju pomoc. W żadnym wypadku nie powinno być praktyki wypłacania pieniędzy z podatków ciężko pracujących Polaków dla tych, którym się nie chce.. co w tym niewłaściwego, kontrowersyjnego? Nic. Zdrowy rozsądek, sprawiedliwość i normalność.

I nieważne czy są to Polacy, Ukraińcy, Senegalczycy, Marsjanie - nie pracujesz, bo nie chcesz pracować to nie licz na "pomoc", bo państwo to nie jest instytucja charytatywna ani fundacja dobroczynna.

Nie wiem jak jest w innych regionach Polski, ale w moim mieście mieszka ponad 68 000 obywateli Ukrainy, to jest 17% wszystkich mieszkańców Lublina. Pracę do tej pory podjęło 4900 osób. I tym, którzy nie pracują tu bo nie chcą nie powinno się wypłacać żadnych 500+, 300+, jakichś bonów turystycznych itd. Niby z jakiej racji z moich podatków ma ktoś tu pieniądze dostawać skoro sam nie pracuje?

A praca jest aż na pęczki . Ogłoszeń i ofert w brud - w mojej firmie brakuje rąk do pracy a nikt się nie garnie. Potrzeba przede wszystkim kobiet. Można na cały etat, można na pół czy 3/4, wszystko do uzgodnienia, ale trzeba CHCIEĆ! Do zbiorów owoców, do kuchni, na zmywak, do sprzątania, zamiatania, mycia podłóg... znajomość języka polskiego nie jest wymagana.

A po co chcieć, skoro rząd wydaje prezenty na bezterminowe wakacje w postaci pieniędzy z budżetu państwa?

Już dawno zauważono, że socjalizm ogłupia, deprawuje a na końcu i tak powoduje biedę...

Od jakiegoś czasu myślę, żeby zacząć myśleć o sobie. Rzucić pracę na umowę, zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny, pobierać zasiłek, iść na "czarno robić" za lepsze pieniądze , ubezpieczyć prywatnie i po sprawie. A są Mopry, Mopsy, itd, mogę na rękę brać po 25-30zl za godzinę , kasę dostaję do ręki od razu.

A po kiego grzyba płacić na ZUS, skoro z moim zdrowiem nie dożyje emerytury? Mam kolejne lata tyrać za 2000 zł z kawałkiem i składki na ZUS będą mi zabierać? Po co składki na NFZ, skoro badania i wizyty u lekarza robię i tak prywatnie?? Jak w marcu chciałem USG zrobić, to mi powiedziała pani, że w sierpniu będą wolne terminy... śmiech na sali...

Wielu znajomych tak robi i żyją godnie i na poziomie i w nosie mają ZUS czy głodowe emerytury. Stać ich na ubrania, wyjazdy nad jezioro, puby i nic im nie brakuje. Na rachunki też mają i nie muszą się martwić o cenę chleba czy wędliny...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 23, 2022 1:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
Ty masz jakąś fobię z tym Korwinem??

To przecież ty jesteś zwolennikiem Konfederacji więc o co ci chodzi?
To przecież wykładnia ekonomiczna Konfederacji więc się zapewne z nią zgadzasz
mniszek_pospolity napisał(a):
Także dobrze Jockey jakbyś zajął się tym co ktoś faktycznie pisze a nie co sobie wyobrażasz, że pisze albo chciałbyś, żeby napisał...
Drukowane szkodzi? Nie umiesz czytać? Napisałem przecież że cywilizowane kraje nie mówią o rozdawnictwie tylko o programach socjalnych. Skoro nazywasz to rozdawnictwem znaczy się popierasz linie Korwina z kapitalizmem XIX wiecznym.Czego jeszcze nie rozumiesz? A może to nie ty pisałeś o rozdawnictwie?
mniszek_pospolity napisał(a):
Cywilizowane kraje powiadasz? Jakie np? Niemcy z muzułmanami, którym dają pieniądze za to,że do pracy nie chodzą? Szwecja, Francja, gdzie masz terror politycznej poprawności, ideologię na chama narzucane, LGBT, gender, aborcja na życzenie. Może Belgia ze swoją walką z Kościołem i tradycjami, Holandia i ich podejście do eutanazji? Faktycznie "cywilizacja", ale raczej śmierci jak to mówił św Jan Paweł II... naprawdę wzory do naśladowania.

Nie trzeba być Korwinem, żeby wiedzieć, że pieniądze nie spadają z nieba ani nie rosną w ogródku, rząd też nie ma swoich pieniędzy, tylko nasze... Przywileje socjalne, dla tych którzy NIE chcą, powtórzę NIE chcą pracować ani szukać pracy powinny być zlikwidowane. Każdy ze zdrowym rozsądkiem w głowie to wie.

I mamy tak
Najpierw mniszek pełen oburzenia że śmiem go porównywać z Korwinem wyznającym XIX wieczny kapitalizm a następnie potwierdza tezę którą postawiłem.
To się zdecyduj jesteś za rozwiązaniami Korwina czy przeciw?
mniszek_pospolity napisał(a):
Św Paweł pisał wyraźnie, że kto nie chce pracować niech też nie je chleba. Dawanie pieniędzy ludziom za to że siedzą w domu i NIC nie robią to żadna pomoc - wręcz przeciwnie. Deprawacja i zachęta do tego, żeby nic w swoim życiu nie zmienić, nie ruszyć się za pracą, "bo państwo da " - myślenie socjalisty i nieroba.

Po pierwsze poczytaj nauczanie Kościóła na ten temat. Po drugie nie znasz powodów dla których ludzie nie pracują. Po trzecie rozmawiamy o tym co zwolennicy kapitalizmu XIX wiecznego nazywają rozdawnictwem czyli o programach socjalnych likwidujących obszary biedy. Chyba że dla mniszka jako wzorowego katolika patologią jest rodzina wielodzietna albo rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem, albo schorowany rodzic którego trzeba objąć opieką.
mniszek_pospolity napisał(a):
500+ dla przykładu powinni otrzymywać rodzice, którzy pracują a przynajmniej jedno z nich - płaci podatki w Polsce, rozlicza PIT, i może starać się o tego rodzaju pomoc. W żadnym wypadku nie powinno być praktyki wypłacania pieniędzy z podatków ciężko pracujących Polaków dla tych, którym się nie chce.. co w tym niewłaściwego, kontrowersyjnego? Nic. Zdrowy rozsądek, sprawiedliwość i normalność.
Skoro stawiasz tezę że tak nie jest to ja poproszę o badania z których wyciągnąłeś że jest duży procent takich rodzin które pobierają a nie pracują. Tak jak już pisałem widać że dla katolika rodzina wielodzietnym to patologia. Moje gratulacje
mniszek_pospolity napisał(a):
I nieważne czy są to Polacy, Ukraińcy, Senegalczycy, Marsjanie - nie pracujesz, bo nie chcesz pracować to nie licz na "pomoc", bo państwo to nie jest instytucja charytatywna ani fundacja dobroczynna.
Bo mniszek jest jasnowidzem i zna serca i umysły i wie że większość pobierająca 500+ to nie pracują bo nie chcą.
mniszek_pospolity napisał(a):
Nie wiem jak jest w innych regionach Polski, ale w moim mieście mieszka ponad 68 000 obywateli Ukrainy, to jest 17% wszystkich mieszkańców Lublina. Pracę do tej pory podjęło 4900 osób. I tym, którzy nie pracują tu bo nie chcą nie powinno się wypłacać żadnych 500+, 300+, jakichś bonów turystycznych itd. Niby z jakiej racji z moich podatków ma ktoś tu pieniądze dostawać skoro sam nie pracuje?
Źródło poproszę tych danych. Jak dla mnie to kolejne twoje pomówienie. Nie dziwi mnie to bo spotykam właśnie takich zwolenników Konfederacji w świecie realnym i podobnie mówią ale danych już nie mają. Jedyny argument że przecież wszyscy to wiedza
mniszek_pospolity napisał(a):
Od jakiegoś czasu myślę, żeby zacząć myśleć o sobie. Rzucić pracę na umowę, zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny, pobierać zasiłek, iść na "czarno robić" za lepsze pieniądze , ubezpieczyć prywatnie i po sprawie. A są Mopry, Mopsy, itd, mogę na rękę brać po 25-30zl za godzinę , kasę dostaję do ręki od razu.
Pięknie no i co tam jeszcze może wymyślić ortodoksyjny katolik? Jak tam jeszcze może zaprzeczyć ewangelii?
mniszek_pospolity napisał(a):
A po kiego grzyba płacić na ZUS, skoro z moim zdrowiem nie dożyje emerytury? Mam kolejne lata tyrać za 2000 zł z kawałkiem i składki na ZUS będą mi zabierać? Po co składki na NFZ, skoro badania i wizyty u lekarza robię i tak prywatnie?? Jak w marcu chciałem USG zrobić, to mi powiedziała pani, że w sierpniu będą wolne terminy... śmiech na sali...
Bo tak działa ten system? Bo tak się umówiono na takie rozliczenia społeczne? Bo nikt nie ma lepszego pomysłu na który byłaby zgoda społeczna i większość parlamentarna by to wprowadziła.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz cze 23, 2022 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
A Ty kogo jesteś zwolennikiem? Misia Uszatka? Wykładnia ekonomiczna to zbyt wielkie słowo: sprawa jest bardziej prozaiczna: ludzie, którzy nie chcą pracować nie powinni dostawać żadnych pieniędzy. Jak nie rozumiesz po polsku, to trudno, masz z tym problem od dawna. Twój wpis tylko to potwierdza. Pełen manipulacji jak zwykle.

A to tylko i wyłącznie teza Korwina, że bezrobotnym z własnego wyboru nie chcącym pracować ludziom nie należy dawać pieniądzy? Patrz, znam cały szereg ludzi, którzy nawet o Kondederacji nie słyszeli, ba mówili to samo nawet gdy tej partii nie było, że nie należy dawać ludziom kasy za nic, bo to deprawuje.

Dla ciebie "program socjalny" brzmi jakoś dumniej, lepiej? Tak, dawanie ludziom pieniędzy za nic to rozdawnictwo a nie pomoc ani tym bardziej program, chyba że mówimy o jakimś nowym programie nierobowe + ,

Kolejne Twoje manipulacje i zagrywki, nigdzie nie pisałem o dzieciach niepełnosprawnych, jasno określiłem kryteria: leń i obibok Jak ma dziecko to ma mu zapewnić godziwe warunki do życia a zrobi to pracując i zarabiając na utrzymanie swojej rodziny

Tak się składa, że znam takie rodziny kombinatorów i wielokrotnie o tym wspominałem - ale ty masz krótką pamięć i nigdy zresztą nie czytasz dokładnie tego co kto pisze, tylko wysuwasz wnioski na podstawie (według ciebie) swojej nieomylności...

Nigdy też nie pisałem, że rodzina wielodzietna to patologia, ani tym bardziej nie określiłem siebie jako wzorowego katolika - wręcz przeciwnie. A już z tym ortodoksyjnym to mnie serdecznie rozbawiłeś, dzięki :D Te twoje szufladkowania mnie jako "tradycjonalistę" okazały się błędne i kompletnie bezpodstawne co już dawno wykazałem, ale dla ciebie pójście kilka razy w życiu na Msze w starym rycie (ponad 2 lata temu)jest równoznaczne z negowaniem Soboru itd , to kolejna twoja fobia - jak nie plujesz jadowicie na stary ryt ile wlezie, to do Bractwa chodzisz na Msze itp, wracając do tematu...

Kościół naucza, że ludziom, którzy nie chcą pracować z lenistwa należy pieniądze dawać? A lenistwo to nie jest czasem jeden z grzechów głównych?? A jakie podasz powody konkretne, dla których ludzie nie pracują? Poza tym, że np są chorzy? (Ja jestem i wczoraj 13 godzin zapieprzałem jak mały samochodzik) a papierów ze szpitala mam tyle, że mógłbym z nich dywanik zrobić w przedpokoju ; może w swojej naiwności wydaje ci się, że każdy kto nie pracuje ten po prostu nie może, ale tak nie jest i nigdy nie było. Zdrowy jak byk chłop, który ma ręce i nogi ma zarabiać na swoje i swojej rodziny utrzymanie. Proste jak barszcz.

Kolejna manipulacja, napisz i pokaż gdzie napisałem, że jest DUŻY PROCENT takich ludzi Ty pokaż, że wszyzcy, którzy nie pracują a pobierają 500+ nie pracują, bo NIE mogą a nie, że NIE chcą , dla ciebie najwidoczniej nie ma różnicy między osobą, która nie chce a nie może pracować. Wszystko po równo, typowy socjalista, jak dawać i zabierać to każdemu, a że nie chce pracować, to Jockey wymyśli nowy twór socjalizmu: ktoś może nie móc chcieć pracować xD

I kolejna manipulacja, w żadnym zdaniu nie użyłem słowa " większość" , nie brałeś czasem lekcji od Michnika??

To sobie wpisz GUS, a o ilości zatrudnionych mówili w twoich pisowskich wiadomościach na TVP, wystarczy wpisać w Google ilość mieszkańców Lublina Ukraińcy i wyskoczy ci informacja nawet nie wchidzsc w link się wyświetli. Mnie z kolei nie dziwi twoja naiwność granicząca z głupotą, podałem link z doRzeczy i tam była taka ciekawostka, ale legła w gruzach jockeyowa nadzieja na prawdę historyczną jak socjaliści z PiS wywieszają białą flagę jeśli chodzi o Banderę... I jego gloryfikację na Ukrainie - tak będą wyglądać teraz "nowe" relacje "oparte na prawdzie"

A, cóż z tym węglem? Kto odgadnie zamiary byłego doradcy Tuska, autora słów o misce ryżu Morawieckiego? Niemcy otwierają kopalnie a Polska ..? Hmmm, Bruksela zabroniła, rząd się zgadza, ale cicho sza, suwerenny PiS co kolejny raz Polskę sprzedał... tacy to obrońcy niezależności, tak z tych kolan szybko powstali, że nie zdążyli zauważyć kiedy się przewrócili i pełzają...

https://youtu.be/UzdojPFNu2Q

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 23, 2022 5:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
To sobie przeczytaj jak to było, nie zarzucaj kłamstwa, skoro taki zwrot padał setki jeśli nie tysiące razy, kłamstwo powinno być świadome jeżeli ma być kłamstwem


No poczytałem sobie już dawno i to nie jeden raz, i nijak nie pasują twoje słowa które napisałeś :
mniszek_pospolity napisał(a):
Traktat Lizboński podpisał nie kto inny jak śp Lech Kaczyński.
Traktat Lizboński. W imieniu Polski pod dokumentem podpisali się premier Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Natomiast prezydent Kaczyński go ratyfikował. Początkowo Lech Kaczyński nie chciał tego robić, ponieważ dokumentowi w referendum sprzeciwili się Irlandczycy. Polskiego prezydenta do ratyfikacji namawiali politycy ówczesnej koalicji rządowej. Ostatecznie, gdy w drugim referendum Irlandczycy opowiedzieli się "za", Lech Kaczyński ratyfikował Traktat Lizboński. Zrobił to jako jeden z ostatnich przywódców państw w Europie (po nas były tylko Irlandia i Czechy).

https://konkret24.tvn24.pl/polityka,112 ... 69421.html

mniszek_pospolity napisał(a):
Co do większości jeszcze, to PiS ma pełnię władzy od 7 lat i palcem nie kiwnął, żeby wypowiedzieć Traktat Lizboński, konwencję stambulską,


A po co ma PiS wypowiadać Traktat Lizboński, czy konwencję stambulską? 27 państw podpisało Traktat Lizboński, i każde z tych państw powinno się tego Traktatu trzymać , upominać się o swoje i nie dać się wykiwać. Nie prowadzić polityki z brukselskiego klęczenia, jak to prowadziło PO.

https://www.rp.pl/publicystyka/art14373 ... alda-tuska

mniszek_pospolity napisał(a):
każdy obiektywnie myślący człowiek widzi, że w sprawach UE są tacy sami jak PO


Każdy obiektywnie myślący człowiek wie że UE składa się z 27 państw członkowskich, w których znajduje się również Polska, i obecny rząd nie daje się wykiwać przez brukselskich cwaniaków jak dawał sie wykiwać rząd prowadzony przez Donalda Tuska. Link powyżej. i dodam jeszcze sprawę Gazpromu, który musiał zwracać pieniądze i to nie małe, bo 1,5 mld dolarów, dzięki obecnemu rządowi .
https://www.money.pl/gospodarka/gazprom ... 6401a.html


Cz cze 23, 2022 5:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
Od jakiegoś czasu myślę, żeby zacząć myśleć o sobie. Rzucić pracę na umowę, zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny, pobierać zasiłek, iść na "czarno robić" za lepsze pieniądze , ubezpieczyć prywatnie i po sprawie.


Po pierwsze. A gdzie Siódme Przykazanie, Katoliku?
Po drugie, czasy z pracą na czarno już się skończyły. Nie wiem czy znajdziesz takiego naiwnego pracodawcę. Każdy rozsądny pracodawca wie że to ogromne ryzyko, i źle się to może skończyć tak dla ciebie jak i dla pracodawcy.

mniszek_pospolity napisał(a):
mogę na rękę brać po 25-30zl za godzinę , kasę dostaję do ręki od razu.


Nie wiem czym się zajmujesz , ale takie pieniądze możesz zarobić legalnie, przy pełnym ubezpieczeniu, po otrąceniu podatku, i wszystkich potrąceniach, i to nie trzeba mieć wyższego wykształcenia.


Cz cze 23, 2022 6:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
A, cóż z tym węglem? Kto odgadnie zamiary byłego doradcy Tuska, autora słów o misce ryżu Morawieckiego? Niemcy otwierają kopalnie a Polska .




Co zdecydował Polski rząd w sprawie węgla to poczytaj sobie w poniższym linku.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1 ... wegla.html


Cz cze 23, 2022 6:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Mniszek widzę nerwy ci puszczają. Nie dziwie się bo jak zwykle pojechałeś propaganda konfederacji.
Jakoś to co piszesz o tej niby gospodarce ma się nijak do nauki społecznej kościoła. Poczytaj na tem temat a zobaczysz ze teza antykatolicka.

Kogo ja popieram a za każdym razem kogoś innego. Zawsze głosuje na ludzi a nie na partie. I nie jestem betonowym elektoratem żadnej formacji.

Jeśli mówimy o programach socjalnych które ty specjalnie za liberałami nazywasz rozdawnictwem to problem nierobów to znikomy promil w całości pomocy która jest udzielana. Skoro uważasz ze rozdają pieniądze nierobom to oznacza ze uważsasz ze jest tego większość skoro chcesz tego pilnować. Koszty pilnowania i uszczelniania zapewne są wyższe niż wypłaty dla tego promila nierobów.

25-30 zł na rękę za godzinę. Ale kasa normalnie tylko ryzykować. Jakbyś powiedział 250 do 300 za godzinę to mogę zrozumieć.

Przeczytaj swoje wpisy jeszcze raz na spokojnie i spróbuj odnaleźć co nauka społeczna kościoła mówi o tych sprawach. Bo wyraźnie się z Kościołem w tych tematach rozjeżdżasz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz cze 23, 2022 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
To już nie mogłeś tych swoich wywodów zamieścić w jednym poście, tylko rozbijać je na 3?

Piszę tylko i wyłącznie z telefonu, więc mam trochę większe utrudnienia niż gdybym korzystał z laptopa.

Szkoda, że znowu ani słowem nie odniosłeś się do KPO i kamieni milowych... Od których w ogóle zaczęła się tu dłuższa dyskusja na temat polityki, UE, suwerenności...

Ach, czyli jak Wałęsa: Nie chcem, ale muszem? Od lat tylko słyszę, że PiS nigdy nic nie mógł, zawsze na drodze stała PO, i widzę to do tej pory na TVP, ale chwilę, 7 lat minęło, bieżący problem to KPO, polska suwerenność, a nie poprzednie 8 lat rządów beznadziejnych PO-PSL, tu się zgodzimy. Zresztą nigdzie i nigdy w życiu nie napisałem, że PO było w czymkolwiek lepsze, bo nie było, ale ile razy można odgrzewać tego samego kotleta? 7 lat rządzi PiS a nie PO, a jeżeli temat polityka ma polegać tylko na chwaleniu PiS i atakowaniu PO, to może czas zmienić nazwę tematu?

Niestety KPO dobitnie pokazuje, że PiS idzie w ślady i już poszedł PO, a fala krytyki na Morawieckiego pada głównie z jego obozu politycznego (czytaj Zbigniew Ziobro)... więc tak walczą o swoje i nasze, że jednym machnięciem ręki zgotują nam rewolucję ABSOLUTNIE niezgodną z polską racją stanu i interesem państwa polskiego... A całą listę wklejałem już 3 razy i nie zamierzam tego samego po raz 4 powtarzać. Gdybyś chciał i miał argumenty broniące KPO, to dawno byś się odniósł - bo jak zaznaczasz czytasz wszystko dokładnie. ..

Właśnie to siódme przykazanie i przynależność do Kościoła są jednym argumentem, który powstrzymuje mnie przed tego typu pracą...

Nic się nie skończyły. Znam osobiście 15 osób co najmniej, które w ten sposób pracują - Zresztą przecież o tym pisałem . 4 z nich to nawet moi sąsiedzi ..

No a ja nie wiem skąd jesteś, ale na Wschodniej ścianie, Polsce B 30zl na rękę z umowy nikt nie dostanie, takie są realia i rzeczywistość, że Lublin to nie Poznań, Warszawa, Gdańsk czy Wrocław. ...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 23, 2022 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jockey, żadne nerwy mi nie puszczają, mam szereg innych problemów niż odmienne zdanie w tematach politycznych. Nie jestem i nigdy nie byłem ekonomicznym liberałem, przypomnij sobie co pisałem o pomysłach prywatyzacji służby zdrowia, które postuluje Korwin. Zgodziłem się z nim, ? Doskonale wiesz, że nie. I nie chodzi o żadną propagandę kogokolwiek i czegokolwiek - po prostu o uczciwość, - jaka to sprawiedliwość kiedy zabierasz jednemu, żeby dać drugiemu, z akcentem postawionym na tym, że Ty pracujesz a drugi nie chce??

Bez przesady z tym sprawdzaniem, serio? W XXI wieku, w dobie komputerów ,cyfryzacji, drogi elektronicznej tak trudno sprawdzić kto starający się o świadczenia socjalne pracuje? Trudno przy tej całej masie urzędników zweryfikować z jakich powodów nie pracuje? I czemu?

Zanim poznałem jakiegokolwiek polityka, partię czy systemy usłyszałem znaną wszystkim opowieść o biedaku, rybie i wędce...

Dasz biedakowi rybę, to zje i znów będzie głodny, dasz mu wędkę, to sam będzie łowił ryby - stara, uniwersalna prawda a nie żadna propaganda. Nie zgadzasz się z nią??

Ludziom trzeba pozwalać pracować, rozwijać się, podnosić kwalifikację, pomagać stawać się zaradnymi i przedsiębiorczymi - a nie podatki, które w Polsce są jednymi z najbardziej skomoplikowanych, biurokracja, łatanie dziur cudzymi pieniędzmi, rozdawanie innym pod setkami tłumaczeń i pretekstów, ; durne i zawiłe przepisy, to wszystko niszczy gospodarkę.

Społeczne nauczanie Kościoła to nie skrajny liberalizm ani też socjalizm. Pod słowem pomoc wsadza się wszystko i wszystkich bez opamiętania traktując ludzi jak bydło, takie samo a sytuacja każdego jest inna.

Nie ma znaku równości pomiędzy samotną matką z niepełnosprawnym dzieckiem a zdrowymi rodzicami dwójki dzieci , młodymi, którzy do pracy nie pójdą, nie bo nie... No sorry, ale co ma wspólnego dawanie im w tym momencie 500+ x2 i 300+ i bonu turystycznego i zapomogi z Mopsu z pomocą, Kościołem, Ewangelią?
,

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 23, 2022 8:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
To
No a ja nie wiem skąd jesteś, ale na Wschodniej ścianie, Polsce B 30zl na rękę z umowy nikt nie dostanie, takie są realia i rzeczywistość, że Lublin to nie Poznań, Warszawa, Gdańsk czy Wrocław. ...

To czemu poświęciłam mniej niż 3 minuty aby znaleźć pierwsze lepsze ogłoszenie za taką stawkę w Lublinie?

https://m.olx.pl/oferta/praca/praca-od- ... FXGlm.html


Cz cze 23, 2022 8:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
sachol napisał(a):
mniszek_pospolity napisał(a):
To
No a ja nie wiem skąd jesteś, ale na Wschodniej ścianie, Polsce B 30zl na rękę z umowy nikt nie dostanie, takie są realia i rzeczywistość, że Lublin to nie Poznań, Warszawa, Gdańsk czy Wrocław. ...

To czemu poświęciłam mniej niż 3 minuty aby znaleźć pierwsze lepsze ogłoszenie za taką stawkę w Lublinie?

https://m.olx.pl/oferta/praca/praca-od- ... FXGlm.html


W Lidlu w Lublinie za niepleny etat też chyba nie płacą źle.
"Lidl - Praca - OLX.pl" https://m.olx.pl/oferta/praca/pracownik ... J4XEr.html

Nie ma tragedii w Tym Lublinie z Placami.


Cz cze 23, 2022 9:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Raz, że to niezła ściema, znam te ich oferty, "bez doświadczenia ", pracownik - doradca klienta, dzwonisz i musisz wypracować pewien limit.

Dwa, to masz 20-30 BRUTTO a na początku to jest 20, czyli 3 miesiące za 20 brutto, poczym zazwyczaj rozwiązują umowę - 20 brutto to na umowie zlecenie jest pi razy drzwi 14.70 netto ,czyli "na rękę". Rzeczywiście...szał. I jeszcze po 7 godzin bez sobót, 35x 14.70, to ile w tygodniu weźmiesz? A w miesiącu?

Lidl to samo, rozrzut stawki brutto ogromny i nikt na start Ci nie da takiej kwoty z górnej półki

Kumpel robi na "czarno" podlewanie sadzonek na olbrzymim terenie, chodzi z wężem, konewką, ma 28 na czysto, w soboty a nawet niedziele, bo podlewać trzeba codziennie, odpadają mu koszty za dojazd, 2 przystanki pieszo, rowerem 10 minut, po 8-9 godzin dziennie, bez ZUS, NFZ, czyli około 60 godzin x 28 zł, jest różnica??

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 23, 2022 9:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
I wracając na tory stricte polityczne najnowszy sondaż, Agrounia przed Porozumieniem Gowina a PSL i Kukiz poza sejmem...

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... bacz_takze

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 23, 2022 10:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL