Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:39 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Polityka
Chcę tutaj wrzucać przeczytane ciekawe decyzje ,wydarzenia ,projekty ,lub gotowe ustawy naszych kochanych polityków i nie tylko. O ile to możliwe ,chcę prosić abyśmy w komentarzach nie dzieli się na opozycje ,pis , prawice ,lewice itp. ,ale wyłącznie na to czy ta wiadomość jest dobra ,zła plus ewentualne uzupełnienia.Znaczy sie - bez złośliwości, bo mi one bokiem wychodzą. Poniżej ciekawe doniesienia z 29.12 - 30.12

1
Cytuj:
Rząd zatwierdził projekt kar więzienia dla niepłacących alimenty pow. 3 miesięcy. Teraz trafi on do parlamentu. Obecnie za niepłacących płaci Fundusz Alimentacyjny - ok 1,5 mld rocznie z czego udaje się odzyskać ok 200 mln zł. Sądy indywidualnie ocenią, czy uchylający się od płacenia robi to "uporczywie" za co grozi więzienie 1-2 lat. Zagrożony karą ma jednak furtkę - jeśli spłaci należności do 30 dni od rozpoczęcia sprawy, uniknie więzienia


2
Cytuj:
Min. Rozwoju podpisało list intencyjny w sprawie stworzenia do 2018 systemu e-paragonów automatycznie rozsyłanych do Min. Finansów i klientów


3
Cytuj:
W 2015 Polska importowała towary za 189 mld zł, a eksportowała za 186 mld zł


4
Cytuj:
Min. Kultury zakupiło za 100 mln euro od ks. Adama Czartoryskiego kolekcję Fundacji Książąt Czartoryskich w tym "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci. Zbiory to 86 tys. obiektów muzealnych i ok 250 tys. bibliotecznych w tym dzieła Renoira, Rembrandta, czy akt Hołdu Pruskiego 1525. Wszystkie trafią do Muzeum Narodowego w Krakowie. Wolnorynkowa wartość kolekcji wyceniana na 10 mld zł. Krytycy podnoszą, że zbiory i tak były dostępne dla oglądających i niesprzedawalne - rząd mógł zablokować sprzedaż zagranicę, więc zakup był nonsensem


5
Cytuj:
Od 2018 każda firma zatrudniająca >19 pracowników będzie musiała utworzyć Pracownicze Programy Kapitałowe - dodatkowe konta emerytalne na które wpłaci pracodawca 2% pensji, szef 1,5% pensji i państwo 0,5%. Zapisanie się będzie obowiązkowe, ale po 3 miesiącach możliwy wypis


6
Cytuj:
Projekt budowy kopalni Jan Karski pod Lublinem - Chińczycy chcą wyłożyć 2 mld zł na 80% jego wartości. Budowa ma wystartować w 2018, a produkcja w 2023. Kopalnia ma działać 24 lata zarabiając ok 1,5 mld zł rocznie. Inwestorem australijska Prairie Mining Ltd

Tyle na próbę. Zobaczymy czy dojdzie do klasycznego mordobicia.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sty 02, 2017 1:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Nie bardzo wiem co Jozek chce osiągnąć ?

Ad-1 W czym kłopot ? Można to uchwalić zamknijmy wszystkich alimenciarzy, tylko będziemy musieli troszkę rozbudować więzienia.

Ad-2 Jak będę znał szczegóły to się wypowiem.

Ad-3 Nie wiem o co Jozkowi chodzi ?

Ad-4 Ktoś lubi Adasia Czartoryskiego ale za seks się płaci z własnej kieszeni, a nie się dyma za państwowe pieniądze.

Ad-5 Do tej pory były dobrowolne , ja mam już sporą sumę i wygląda na to że to krok ku temu żeby mi to zabrać.

Ad-6 A niech budują zgodnie z naszymi przepisami , zgodnie z naszym prawem górniczym i stawkami wynagrodzeń.

Mnie interesuje :

Kiedy TK stanie się z powrotem instytucją demokratycznego stanowienia prawa ?

Kiedy przestanie się łamać konstytucję ?

I kiedy odpowiedzialni za to staną przed Trybunałem Stanu i zostaną osądzeni ?


Pn sty 02, 2017 1:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
No tak. Ten wątek będzie kolejnym wątkiem z mordobiciem, bo tam gdzie są dyskusje na temat polityki, religii zawsze są i będą kłótnie. Pozdrawiam.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pn sty 02, 2017 2:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Metanoja napisał(a):
No tak. Ten wątek będzie kolejnym wątkiem z mordobiciem, bo tam gdzie są dyskusje na temat polityki, religii zawsze są i będą kłótnie. Pozdrawiam.


Forum zawsze było miejscem przepychanek religijnych , teraz dołączyły polityczne . Nie wiem jaki sens tego, ale kto sieje wiatr zbiera burzę .
Mówię o tym od lat .


Pn sty 02, 2017 2:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
No tak art... :D "teraz dolaczyla polityka" ! Jestem tu juz od dobrych kilku lat, i nie przypominam sobie, bysmy sie spierali o polityke! :D :D dobre! :cfaniak:

Cytuj:
No tak. Ten wątek będzie kolejnym wątkiem z mordobiciem, bo tam gdzie są dyskusje na temat polityki, religii zawsze są i będą kłótnie. Pozdrawiam.


Jaki proponujesz watek, bysmy w nim sie nie spierali, dyskutujac? O zabach? :D


Pn sty 02, 2017 11:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
Nie bardzo wiem co Jozek chce osiągnąć ?


Jozek chce osiągnąć odwrotność dotychczasowych rozmów o polityce.
Przyzwyczailiśmy się do narzekania na polityków i rząd ,więc zebrałem na szybko kilka informacji ,które uznałem za pozytywne wiadomości a także te z którymi oceną mam problem ,licząc że ktoś coś dopowie. Np.
Cytuj:
Od 2018 każda firma zatrudniająca >19 pracowników będzie musiała utworzyć Pracownicze Programy Kapitałowe - dodatkowe konta emerytalne na które wpłaci pracodawca 2% pensji, szef 1,5% pensji i państwo 0,5%. Zapisanie się będzie obowiązkowe, ale po 3 miesiącach możliwy wypis


W praktyce ma to wyglądać tak. słuchałem o tym 6 mcy temu wiec może zmienili plany. Zatrudniam się w firmie i jestem z automatu objęty powyższym. Z mojej pensji ,zabierane jest co mc np. 50 zł i przelewane na fundusz emerytalny. Jeśli jednak dobrowolnie zgadzam sie płacić 100 zł ,to drugie 100zł dopłaca pracodawca wraz z państwem. Wydaje mi się ,że jest to jakis pomysł na nasze emerytury.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sty 02, 2017 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek napisał(a):

W praktyce ma to wyglądać tak. słuchałem o tym 6 mcy temu wiec może zmienili plany. Zatrudniam się w firmie i jestem z automatu objęty powyższym. Z mojej pensji ,zabierane jest co mc np. 50 zł i przelewane na fundusz emerytalny. Jeśli jednak dobrowolnie zgadzam sie płacić 100 zł ,to drugie 100zł dopłaca pracodawca wraz z państwem. Wydaje mi się ,że jest to jakis pomysł na nasze emerytury.


W praktyce się boję że to jet tylko po to co ja zbieram już od lat żeby mi to zabrać.


Pn sty 02, 2017 1:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Mam w pracowniczym funduszu spore pieniądze takie regulacje istnieją od lat a teraz trza się zastanowić czy nie wycofać puki czas ?


Pn sty 02, 2017 2:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Kazda z tych informacji moze byc pozytywna ale nie musi - diabel tkwi w szczegolach. Jednoznacznie pozytywna jest dla mnie informacja o malej nadwyzce importu nad eksportem, choc dalej warto by bylo pracowac nad odwrotna sytuacja.
Mam nadzieje ze grozba wiezienia polepszy sciagalnosc alimentow, ale sytuacja z ich powszechnym nieplaceniem mowi cos o polskim spoleczenstwie nieprawdaz ? W duzym % katolickim.
Cos tu nie gra w panstwie dunskim.
System e-paragonow - sie nie znam.
Byle sie nie konczylo jak z komputeryzacja ZUSu, ze ktos zarobil na czyms co nie dziala.
Sprawa tych oszczednosci kapitalowych - jak ta zmiana ma sie do obecnego systemu ?( pytanie do arta ).
Zakup kolekcji Czartoryskich nie jest dla mnie jasny - po co kupowac cos co i tak nie moze opuscic Polski ? Prawo wlasnosci jest w takim przypadku mocno pozorne i moze stad tak niska cena jego zakupu ?
Z drugiej strony Czartoryski musial mocno potrzebowac pieniedzy zeby to sprzedac :).

Najbardziej niejasna jest sprawa z kopalnia, jest tu tak duzo niewiadomych ze jedyna pozytywna czesc tej wiadomosci jest to ze jakas czesc ludzi ztych okolic bedzie miala mozliwosc pracy.


Pn sty 02, 2017 6:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
cytuj:
Od 2018 każda firma zatrudniająca >19 pracowników będzie musiała utworzyć Pracownicze Programy Kapitałowe - dodatkowe konta emerytalne na które wpłaci pracodawca 2% pensji, szef 1,5% pensji i państwo 0,5%. Zapisanie się będzie obowiązkowe, ale po 3 miesiącach możliwy wypis


W praktyce ma to wyglądać tak. słuchałem o tym 6 mcy temu wiec może zmienili plany. Zatrudniam się w firmie i jestem z automatu objęty powyższym. Z mojej pensji ,zabierane jest co mc np. 50 zł i przelewane na fundusz emerytalny. Jeśli jednak dobrowolnie zgadzam sie płacić 100 zł ,to drugie 100zł dopłaca pracodawca wraz z państwem. Wydaje mi się ,że jest to jakis pomysł na nasze emerytury.



Mi się pomysł nie podoba. Najchętniej nie płaciłabym żadnych składek i sama mogę być odpowiedzialna za swoją emeryturę.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pn sty 02, 2017 9:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Panowie ,jak czegoś nie skomentuje ,to znaczy że najzwyczajniej się nie znam ,albo nie chcę się angażować w dyskusję która zakończy się politycznym mordobiciem. Mnie interesują czyste dane i jaki wpływ będą one miały na nasze życie. Założyłem wątek i tak się składa ,że mamy nowy 2017 rok.

Może kogoś zainteresuje szybkie podsumowanie 2016:

Cytuj:
wzrost PKB 2,5% wobec 3,7% rok wcześniej;
bezrobocie 8,2% wobec 9,6% w 2015;
4055 zł średnia pensja brutto. 160 zł wzrost rdr.
Polak w kieszeni miał 5% więcej po uwzględnieniu deflacji; osoby prywatne na kontach zgromadziły 651,7 mld zł o 60 mld więcej niż w 2015;
pożyczki i kredyty Polaków to 555 mld zł, o 30 mld zł więcej niż 2015; oddano mieszkań 143.300 o 13.300 więcej niż 2015



Podsumowanie głównych zmian od 1 stycznia 2017:

1. ceny prądu ok 5,6% w górę;
2. kredyt mieszkaniowy z wkładem 20%;
3. Płaca minimalna rośnie do 2000 zł (o 150 zł) brutto;
4. Stawka godzinowa minimalna rośnie do 13 zł/h (9,46 netto);
5. drzewa wycinamy na posesji bez zezwolenia;
6. Rośnie ZUS dla przedsiębiorców o 5%;
7. Zaostrzenie kar dla kieroców;
8. Przedsiębiorcy gotówką mogą płacić tylko do 15 tys. zł (było 15 tys. euro); (zdaje się ,że to w ramach uszczelniania vatu)
9. Opieka zdrowotna także dla nieubezpieczonych;
10. Program "Za życiem" = 1-razowe 4000 zł za urodzenie dziecka z upośledzeniem lub chorobą zagrożającą życiu + opieka med., rehabilitacje bez kolejek i inne
11. W lutym do obiegu trafi nowy banknot o nominale 500 zł z Janem III Sobieskim
12. Każde dziecko urodzone po 1. stycznia obowiązkowo szczepione przeciw pneumokokom, bateriom odpowiedzialnym m.in. za zapalenia zatok, płuc, czy ucha. Szczepienia finansowane z budżetu, z badań klinicznych - są bardzo skuteczne
13. Od nowego roku średnia pensja w wojsku wzrasta o 380 zł sięgając 4900 zł, a policjanci i strażacy zarobią średnio 253 zł więcej

Ode mnie.
Kolejny rok zapowiada nowe obciążenia dla budżetu. Żeby cały misterny plan nie rypnął ,cała nadzieja w uszczelnianiu vatu i wzroście gospodarczym.Nie chcę wpisywać się jednak w pesymistyczną narrację ,która nieustannie dudni na wszelkiego rodzajach portali.Zdaje się ,że taka nasza Polska natura - zawsze narzekać. Generalnie i obiektywnie widać starania i idące zmiany ,w stronę polepszenia warunków życia w Polsce.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sty 02, 2017 9:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Adam M. napisał(a):
Sprawa tych oszczednosci kapitalowych - jak ta zmiana ma sie do obecnego systemu ?( pytanie do arta ).


Sprawa dotyczy tak zwanego III filara, do tej pory istniało to od lat (nie chce mi się szukać ale jakieś 15 ).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pracownic ... emerytalny


Pn sty 02, 2017 10:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Metanoja napisał(a):
Cytuj:
cytuj:
Od 2018 każda firma zatrudniająca >19 pracowników będzie musiała utworzyć Pracownicze Programy Kapitałowe - dodatkowe konta emerytalne na które wpłaci pracodawca 2% pensji, szef 1,5% pensji i państwo 0,5%. Zapisanie się będzie obowiązkowe, ale po 3 miesiącach możliwy wypis


W praktyce ma to wyglądać tak. słuchałem o tym 6 mcy temu wiec może zmienili plany. Zatrudniam się w firmie i jestem z automatu objęty powyższym. Z mojej pensji ,zabierane jest co mc np. 50 zł i przelewane na fundusz emerytalny. Jeśli jednak dobrowolnie zgadzam sie płacić 100 zł ,to drugie 100zł dopłaca pracodawca wraz z państwem. Wydaje mi się ,że jest to jakis pomysł na nasze emerytury.



Mi się pomysł nie podoba. Najchętniej nie płaciłabym żadnych składek i sama mogę być odpowiedzialna za swoją emeryturę.


Będzie można zrezygnować po 3 mcach. Rząd jest oszczędny w informacje dot. powyższego projektu i w chwili obecnej pozostaje nam gdybanie.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sty 02, 2017 11:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jozek napisał(a):

Będzie można zrezygnować po 3 mcach. Rząd jest oszczędny w informacje dot. powyższego projektu i w chwili obecnej pozostaje nam gdybanie.


Ja zbieram już od 15 lat i tera trza uciekać PiS chce to zabrać


Pn sty 02, 2017 11:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
A ja właśnie czegoś dodatkowego szukam. Nie strasz panie ,bo i tak zaczekam na konkrety.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sty 02, 2017 11:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL