Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4560 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jeśli chodzi o Reptilian, to współczuję Iustusowi, że nie wyłapał ironii i nie ma poczucia humoru. Dwa pozostałe to tendencyjne filmy Patlewicza. gdzie w tle puszcza muzyczkę.

natomiast https://www.youtube.com/watch?v=bOCRspGkZqg to akurat można się zgodzić, z małą zmianą, otóż ta prowokacja nie jest na rękę żydom ale Unitom a zwłaszcza Niemcom (Putin też się by ucieszył)

Jeśli chodzi o sondaż, to zastanawiam się, kto popiera laleczkę Chucky (Hołownię) i z jakiego powodu, nie pytam się kto za nim stoi, tylko dlaczego Polacy biorą pod uwagę Hołownię jako opcję?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 31, 2021 5:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Pan Czerniak wypowiada się tam (i nie tylko tam) w sposób potłuczony. Pan na siłę próbuje zakląć rzeczywistość, że to nie to, co on powiedział i że to tylko żart. Jeśli brak mu powagi, to tym bardziej niech się nie pcha na stanowiska publiczne. Takich kompromitujących wypowiedzi jest więcej, wrzuciłem tylko to, co miałem pod ręką. Słuchałem go przez jakiś czas, ale już tego nie robię. Absurdy mają swoją granicę. Sceptycyzm należy zachować wobec każdego.


Pt gru 31, 2021 5:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Przy okazji
https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ja/wdgh4k8

Cytuj:
Wartość największych spółek technologicznych na amerykańskiej giełdzie osiągnęła w ostatnich miesiącach wyceny wyższe niż PKB części najbardziej rozwiniętych państw – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.


Ten kto w tych czasach mówi, że należy ograniczać role państw a dawać kolejne przywileje prywatnemu kapitałowi nie jest nikim innym jak szkodnikiem.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 31, 2021 5:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Andy72, Nie żebym sympatyzował z Zuckerbergiem, czy Facebookiem, bo ten produkt uważam za gangrenę, ale dlaczego ma Pan za złe komuś tego, że się czegoś dorobił? To nie jest katolickie podejście.


Pt gru 31, 2021 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Dorobić się za wszelką cenę to katolickie podejście? Albo w świecie podzielonym na bogów i motłoch, motłoch ma czcić tych bogów?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 31, 2021 5:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Propaguje Pan marksistowską teorię o podziale klas. To nie jest idea katolicka. Nie dziwi, że Pan tak sympatyzuje z socjalizmem. Około 2/3 treści "Manifestu Komunistycznego" traktuje właśnie o socjalizmie. Polecam przeczytać, bo obecna rewolucja jest z tym manifestem całkiem zbieżna.

Jeśli Panu faktycznie przeszkadza, że ktoś się dorabia nieswoją pracą, o ile to prawda, że Zuckerberg to człowiek pokroju bandyty, to dlaczego Pan się czepił tylko jego? Przecież podobnie mamy z nierobami, którzy do współki z rządem wiedzą, kogo mogą okraść i to za pomocą paragrafów. Dlaczego Pan tych drugich się nie czepia? Uczciwość sugerowałaby, aby każdego słusznie skrytykować, a nie tego, kto ma więcej.

Z Pańskiego komentarza wynika, że nie krytykuje Pan Zuckerberga, tylko sposób w jaki się dorobił. Chociaż nie wiemy, jak się dorobił. Osobiście nie wierzę, że to wszystko, to była spontaniczna reakcja rynku, ale to nie jest tematem wątku. Dlaczego więc nie krytykuje Pan tych, którzy się dorabiają cudzą pracą, a innym przeszkadzają żyć? Np. rządzący? Albo ludzie, którzy lawirują na benefitach i wyszarpują kasę z programów socjalnych?


Pt gru 31, 2021 6:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Widzę Lustus, że jesteś zagorzałym korwinistą.
Nie jestem za walką klas, ale za tak obcym wam solidaryzmem społecznym.
Marksistowską walkę klas właśnie prezentują korwniści i randyści. Rand w swej książce o Atlasach wychodzi z protestanckiego mitu, gdzie to przed Apokalipsą wybrani znikają i są zabierani do nieba. Mamy materialistyczne niebo, dolinę Midasa, gdzie rządzi absolutny kapitalizm i wybrani bogowie są wyzwoleni od motłochu. To jest nic innego jak walka klas, tyle że jako klasę postępową mamy bogatych a klasą wsteczną są ubodzy.
System, w którym rządzą bogowie technologii i innowacji i którym służy motłoch przedstawiasz jako „Boski porządek”, w dodatku katolicki, choć to wygląda raczej na kalwinizm.
Jak powiedział papież Franciszek „pieniądze to łajno diabła”, i to nie jego wymysł, tylko przypomniał słowa Bazylego Wielkiego.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez ... bla/ml94yp
Weźmy na zdrowy rozsądek: mamy dwóch ludzi o identycznych zdolnościach i energii, jeden ma zasady, drugi jest psychopatą. Oczywiste że psychopata bez zasad wyżej zajdzie.
Na przykład „bohater narodowy” USA Steve Jobs to podręcznikowy przykład psychopaty,
Na ostatni akapit odpowiedziałem: aby w dzisiejszych czasach gdy korporacje mają więcej pieniędzy niż państwa walczyć z państwami i podatkami trzeba być pożytecznym idiotą lub szkodnikiem.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 31, 2021 7:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Justus jest takim zagorzałym korwinistą jak Ty narodowym socjalistą. Mnie od Ruchu Narodowego dystansuje zawarty w nim pierwiastek socjalizmu co nie przeszkadzało mi głosować na Bosaka w ostatnich wyborach prezydenckich. Poszukajmy lepiej tego co nas łączy a nie dzieli.


Pt gru 31, 2021 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Socjalizm to stał się słowem wytrychem, każdy, nawet narodowiec, który nie jest darwinistą to socjalista, przykre...

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 31, 2021 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Aquarius napisał(a):
Justus jest takim zagorzałym korwinistą jak Ty narodowym socjalistą. Mnie od Ruchu Narodowego dystansuje zawarty w nim pierwiastek socjalizmu co nie przeszkadzało mi głosować na Bosaka w ostatnich wyborach prezydenckich. Poszukajmy lepiej tego co nas łączy a nie dzieli.

Ruch narodowy jest za kowidem.


Pn sty 03, 2022 1:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wespecjan napisał(a):
Ruch narodowy jest za kowidem.
A co to niby znaczy?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 03, 2022 1:41 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Andy72, ma Pan kiepski ogląd sytuacji. Zresztą nie po raz pierwszy przypisuje mi Pan, coś, co jest nieprawdą. Ma Pan swoje jakieś wybujałe wyobrażenie i z nim dyskutuje, a nie ze mną. Nie jestem Koriwnistą, chociaż go szanuję i mam z nim całkiem zbieżne podejście m.in. w kwestii własności prywatnej, podatków i odpowiedzialności. Tak czy inaczej podejście mam swoje, inne. Nie tak utylitarne i materialne jak u tzw. "wolnościowców".

Ja mam w głowie Katolicką Naukę Społeczną, a nie tak zwany konserwatywny liberalizm - szkoda te hasło dyskutować, jest głębokie i szerokie.

Solidaryzm społeczny to nic innego jak socjalizm. Katolicka Nauka Społeczna mówi, że należy rzeczy rozwiązywać na najniższym możliwym poziomie, od dołu do góry. Socjalizm "rozwiązuje problemy" od góry do dołu, to jest tzw. "silne państwo".

Gardzę "randyzmem" i jej chorą egoistyczną ideą. Ona zrobiła z egoizmu cnotę, to jest zabójcza idea.

Dlaczego Pan zakłada, że albo wszystkich zrównamy, aby wszyscy się pozjadają na tzw. "wolnym rynku"? Nie wierzy Pan w katolickie nauczanie? Troszkę wiary.

Jestem narodowcem, a nie jestem ani socjalistą, ani darwinistą ekonomicznym. Znam myśl katolicką i jej się trzymam.

To, że tak wielu ludzi mieniących się katolikami, czy narodowcami jest skutkiem dekad postępowej i komunistycznej propagandy. Nawet obecny rząd używa komunistycznego żargonu i straszy "prywaciarzami". Mam takich w rodzinie, co to narzekają na "prywaciarzy", a jak się pytam: "A kto płaci Waszym dzieciom? Nie ci straszni prywaciarze?"... no to robią głupie miny. Liczne encykliki sprzed wieku regularnie krytykokwały socjalizm oraz jego dzieci, na równi stawiając ich z masonami. Dziś niektórzy katolicy oczadzeni komunistyczną propagandą są przekonani, że socjalizm to idea katolicka. No istny dom wariatów. Kojarzy mi się to z janczarami, zostaliśmy podbici, a nasze dzieci są wychowywany w antykatolicki i antynarodowy sposób - przekaz publiczny jest tylko ubierany w takie piórka. Póki jest takie niezrozumienie tematu, to nie ma co liczyć na poprawę.


Pn sty 03, 2022 1:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
"Ruch Narodowy jest za kowidem"

To ciekawe, bo jako sympatyk tej formacji dostaję wiadomości na pocztę e-mail o organizowanych przez RN demonstracjach przeciw obostrzeniom, lockdownom, czy segregacji sanitarnej...

W tym względzie zarówno środowisko Grzegorza Brauna, KORWiN i Ruch Narodowy są jednomyślni - cała Konfederacja nie jest przeciwko szczepionkom jako takim, ale tej całej hipokryzji.

Bo skoro oficjalnie NIE MA obowiązku szczepień a teoretycznie mamy wolny wybór, to paszporty covidowe są niczym innym jak obłudą.

Chcesz się zaszczepić, ok, proszę bardzo, nikt nie zabrania. Nie chcesz, to oczywiście nie musisz, "ALE", licz się z tym, że nie wyjedziesz na wakacje, nie wejdziesz do kina, nie pójdziesz do pubu, restauracji, nie zrobisz zakupów w galerii handlowej, może i do kościoła nie wpuszczą cię, na dyskotekę też nie, na stadion, halę nie wejdziesz, meczu nie zobaczysz na żywo, na basen też nie, może z czasem i do autobusu...

To jest dzielenie ludzi, bardzo nieuczciwe. Bo skoro nie ma obowiązku, tylko możliwość szczepienia, to nie powinno się dawać jakichś złudnych sygnałów, że "możesz", co w praktyce oznacza życie poza społeczeństwem z szeregiem ograniczeń, przeszkód do funkcjonowania w normalny sposób w państwie.

Na wybory też tylko zaszczepieni będą mogli wejść? To PO i Lewica mają wygraną w kieszeni. Bo to te środowiska najbardziej obstają przy jak najbardziej ostrych restrykcjach i paszportach covidowych...

I Kaczyński to doskonale wie, wschodnia część Polski, a więc bastiony i żelazne elektoraty PiS - u są przeciw segregacji.

Co do "laleczki Chucky" czyli Hołowni i jego poparcia, to tylko potwierdza niestety tezę JKM, że w demokracji większość mówiąc delikatnie nie jest zbyt mądra.
Przynajmniej ja nie wiem kto mądry, rozsądny, myślący logicznie nabiera się na nowość i świeżość formacji, która składa się z celebryty z TVN - u i całej rzeszy byłych członków PO i Lewicy... A program? Pytanie za 100 punktów czym "program" anty PiS PO różni się od programu odsunąć PiS od władzy Hołowni... To jedno i to samo.

Dlatego uważam podobnie jak Krzysztof Bosak, że w następnych wyborach będziemy mieć 3 bloki wyborcze, może cztery

PiS i przystawki (Solidarna Polska, Polskie Sprawy, Republikanie, Kukiz)

Totalny Anty PiS - KO, Lewica, Hołownia i PSL, albo blok centrowy czyli Hołownia i PSL i liberalno lewicowy KO i Lewica

I Konfederacja

Agrounia raczej do Sejmu nie wejdzie, ale do tego jeszcze długi czas i wiele może się wydarzyć, może w ludziach pojawi się tęsknota za kimś takim jak Lepper... I tu będą widzieć alternatywę.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn sty 03, 2022 2:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wątpię, żeby PSL poszło razem do wyborów z PO i SLD. Już raz poszli i do dzisiaj liżą rany. To będzie oznaczać definitywny koniec tej formacji. Patrząc z poziomu interesu Polski to jestem za tym ale watpię, żeby to zrobili.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 03, 2022 2:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
"Ruch Narodowy jest za kowidem"

To ciekawe, bo jako sympatyk tej formacji dostaję wiadomości na pocztę e-mail o organizowanych przez RN demonstracjach przeciw obostrzeniom, lockdownom, czy segregacji sanitarnej...
Na pewno z samego RN a nie z Konfederacji? Coś nie wierzę, bo Bosak, Winnicki etc nie kwestionują "pandemii" a jedynie "sposoby walki". Źródła już nie znajdę pewnie, ale z pamięci: niejaki Konrad Smuniewski z RN, i szereg innych działaczy w spłecznościówkach było ewidentnie za kowidem. Bosak nawet powiedział już w 2020, że "do masek można się przyzwyczaić", zreszta po sejmie grzecznie chodzą w kagańcach. Nie widuje Bosaka i Winnickiego na protestach antykowidowych szczególnie w czasie gdy dostawało się za to po doopie, jak w czasie "zabronienia demonstracji". To samo robi KORWIN, oni są przeciwko "absurdom" natomiast akceptują tezę że kowid to śmiertelne zagrożenie, może nawet "chińska broń", dwóch z KORWINa załatwiło sobie zwolnienia lekarskie od masek. Tylko G.Braun konsekwentnie kwestionuje kowid jako zbiorową psychozę czyli uderza w sedno a nie po opakowaniach.


Pn sty 03, 2022 3:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4560 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL