Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 4:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Światowe Dni Młodzieży 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Brygida napisał(a):

Młodsze pokolenie JPII radośnie spotykało Jezusa oraz Papieża Franciszka podczas pięciu dni ŚDM w Krakowie i Brzegu, a wśród nich moja wnuczka oraz 150 osobowa grupa z którą pojechała do Krakowa.
To były piękne dni, a pielgrzymi -uczestnicy tych pełnych radości dni naładowani pozytywną energią, zawiozą te wspaniałe przeżycia do swoich domów i parafii, gdzie dzielić się będą nimi z tymi, którzy w domach oglądali przy telewizorach, lub w internecie te niepowtarzalne uroczystości, spotkania, nabożeństwa i msze św.


Super impreza Brygido żałuję że to nie mój klimat, ale naprawdę lubię ja coś takiego się dzieje . Warto było parę złotych zapłacić co by to się działo.. :)


N lip 31, 2016 3:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
kiedyś art-33 napisał(a):
Brygida napisał(a):

Młodsze pokolenie JPII radośnie spotykało Jezusa oraz Papieża Franciszka podczas pięciu dni ŚDM w Krakowie i Brzegu, a wśród nich moja wnuczka oraz 150 osobowa grupa z którą pojechała do Krakowa.
To były piękne dni, a pielgrzymi -uczestnicy tych pełnych radości dni naładowani pozytywną energią, zawiozą te wspaniałe przeżycia do swoich domów i parafii, gdzie dzielić się będą nimi z tymi, którzy w domach oglądali przy telewizorach, lub w internecie te niepowtarzalne uroczystości, spotkania, nabożeństwa i msze św.


Super impreza Brygido żałuję że to nie mój klimat, ale naprawdę lubię ja coś takiego się dzieje . Warto było parę złotych zapłacić co by to się działo.. :)

"Super impreza", ŚDM to nie impreza, chociaż jakieś imprezy towarzyszyły temu wydarzeniu.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N lip 31, 2016 4:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Brygida napisał(a):
"Super impreza", ŚDM to nie impreza, chociaż jakieś imprezy towarzyszyły temu wydarzeniu.


Brygido pozwól że ja sobie oceniam to jak ja uważam, Ty oceniaj sobie po swojemu.
Ważne że i Tobie i mi się podobało , po co strzępić dzioba ? :)


N lip 31, 2016 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Bene(klon) napisał(a):
Wiesz co jest problemem Polaków? To,że chcąc się chwalić Papieżem z własnego Narodu pamiętają już tylko jego twarz.Słowa uleciały niestety. Serca puste.


Czyli jest to także Twój problem. :-P

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


N lip 31, 2016 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
kiedyś art-33 napisał(a):
Brygida napisał(a):
"Super impreza", ŚDM to nie impreza, chociaż jakieś imprezy towarzyszyły temu wydarzeniu.


Brygido pozwól że ja sobie oceniam to jak ja uważam, Ty oceniaj sobie po swojemu.
Ważne że i Tobie i mi się podobało , po co strzępić dzioba ? :)


Człowiek uczy się całe życie, a więc przypominam Ci; impreza-koncert, zabawa,zawody sportowe itp. organizowane w celach rozrywkowych.
Młodzież codziennie uczestniczyła we mszy św., a msza święta nie jest imprezą, nawet dla niewierzących.

Poza tym czy to nazwiesz imprezą?

http://mlodzi.duszpasterstwa.bielsko.pl/auschwitz/

Dobrze wiesz, że mam rację i nie chodzi tu o to jak Ty to oceniasz, ale o to czym były ŚDM.
Stwierdziłam, że to nie była impreza, ale temu wydarzeniu towarzyszyły imprezy.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pn sie 01, 2016 9:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek z wizytą w Polsce
W czasie ŚDM Papież odwiedził obóz Auschwitz Birkenau:
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/sdm-20 ... ady/tqh8lr

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pn sie 01, 2016 9:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Odbyło się wiele imprez towarzyszących ŚDM, były to również koncerty.
Tutaj fragment koncertu, na którym artyści śpiewają piękny hymn ŚDM. W czasie ŚDM dominował refren hymnu:"Błogosławieni miłosierni..."
Tutaj cały hymn:

https://www.youtube.com/watch?v=WEf1oZgAFdE

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pn sie 01, 2016 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Brygida napisał(a):

Człowiek uczy się całe życie, a więc przypominam Ci; impreza-koncert, zabawa,zawody sportowe itp. organizowane w celach rozrywkowych.
Młodzież codziennie uczestniczyła we mszy św., a msza święta nie jest imprezą, nawet dla niewierzących.

Poza tym czy to nazwiesz imprezą?

http://mlodzi.duszpasterstwa.bielsko.pl/auschwitz/

Dobrze wiesz, że mam rację i nie chodzi tu o to jak Ty to oceniasz, ale o to czym były ŚDM.
Stwierdziłam, że to nie była impreza, ale temu wydarzeniu towarzyszyły imprezy.


Nie będę się z tobą spierał bo po co , zostańmy przy swoim pozytywnym widzeniu tej imprezy, ja elementy religijne pomijam bo nie mają dla mnie znaczenia. :)


Pn sie 01, 2016 3:44 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2016 7:37 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Z trochę innej beczki "Krakowscy restauratorzy ocenili, że Światowe Dni Młodzieży nie przyniosły im większych zysków. Często zwiększenie liczby gości nie przekładało się na zysk, a z powodu wyjazdu mieszkańców do niektórych lokali nie przychodziło nawet kilkadziesiąt proc. stałych klientów."

http://www.rmf24.pl/raporty/raport-swia ... Id,2244918


Pn sie 01, 2016 4:37 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2016 7:37 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek z wizytą w Polsce
Jak światowe media komentują wizytę papieża Franciszka w Polsce - http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ez-mlodych


Pn sie 01, 2016 4:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek z wizytą w Polsce
Temat uchodźców przewijał się przez całą wizytę, chyba temat przewodni ? :) Sporo innych akcentów jakie się przewijały też mi się podobało .
Ogólnie jestem pod wrażeniem Papieża Franciszka, raczej byłem sceptyczny jak go wybierali ale po czasie muszę przyznać że mnie pozytywnie zaskakuje .


Pn sie 01, 2016 5:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek z wizytą w Polsce
Ja też go lubię nie tylko jako ojca kościoła, ale i jako zwykłego skromnego człowieka. To dobry Papież. Skromny, miły często uśmiechnięty. Jest OK.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Pn sie 01, 2016 5:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Nie wiem od czego zacząć :) tyle niepewności, zniechęcenia czasami, bicia się z myślami, że to nie dla mnie impreza ;)( mam więcej niż 30 lat... :-D ) ale nieustające, nie dające się zagłuszyć pragnienie by tam być nie dawało mi spokoju i Panie to Ty mnie tam przyprowadziłeś najpierw do Częstochowy, a potem do Łagiewnik i na łąkę w Brzegach :) I tam na tej łące dałeś mi pewność, że młodość, Bożą młodość Panie, może mieć w swym sercu , w swojej duszy, każdy wierzący bez względu na wiek, że 80 - letni staruszek ( nie no 80 lat , to nie mam jeszcze ... :-D ) może być młodszym w duszy niż niejeden dwudziestolatek, a i za te niedogodności dziękuję Panie za te, fizyczne i psychiczne :( , za te narzekania :( one też były po coś, nie wiem po co Panie ale Ty wiesz... :)


Pn sie 01, 2016 5:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Arwena napisał(a):
Nie wiem od czego zacząć :) tyle niepewności, zniechęcenia czasami, bicia się z myślami, że to nie dla mnie impreza ;)( mam więcej niż 30 lat... :-D ) ale nieustające, nie dające się zagłuszyć pragnienie by tam być nie dawało mi spokoju i Panie to Ty mnie tam przyprowadziłeś najpierw do Częstochowy, a potem do Łagiewnik i na łąkę w Brzegach :) I tam na tej łące dałeś mi pewność, że młodość, Bożą młodość Panie, może mieć w swym sercu , w swojej duszy, każdy wierzący bez względu na wiek, że 80 - letni staruszek ( nie no 80 lat , to nie mam jeszcze ... :-D ) może być młodszym w duszy niż niejeden dwudziestolatek, a i za te niedogodności dziękuję Panie za te, fizyczne i psychiczne :( , za te narzekania :( one też były po coś, nie wiem po co Panie ale Ty wiesz... :)

Z czym masz problem ? Ja jadę na Woodstock mimo że mam już grubo ponad 40 ( i tyle będę mieć już do śmierci :D ), czuję się w takich klimatach wspaniale.
Co roku sobie powtarzam że to ostatni raz ale jak przychodzi co do czego zabieram "tyłek" i jadę :) .


Pn sie 01, 2016 5:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Arwena napisał(a):
Nie wiem od czego zacząć :) tyle niepewności, zniechęcenia czasami, bicia się z myślami, że to nie dla mnie impreza ;)( mam więcej niż 30 lat... :-D ) ale nieustające, nie dające się zagłuszyć pragnienie by tam być nie dawało mi spokoju i Panie to Ty mnie tam przyprowadziłeś najpierw do Częstochowy, a potem do Łagiewnik i na łąkę w Brzegach :) I tam na tej łące dałeś mi pewność, że młodość, Bożą młodość Panie, może mieć w swym sercu , w swojej duszy, każdy wierzący bez względu na wiek, że 80 - letni staruszek ( nie no 80 lat , to nie mam jeszcze ... :-D ) może być młodszym w duszy niż niejeden dwudziestolatek, a i za te niedogodności dziękuję Panie za te, fizyczne i psychiczne :( , za te narzekania :( one też były po coś, nie wiem po co Panie ale Ty wiesz... :)

Te niedogodności można było przyrównać do wspaniałego wielogwiazdkowego hotelu z przestrzenną klimatyzacją. W takim "hotelu" pielgrzymi spali ostatnią noc w Brzegach. Martwiłam się o wnuczkę; jak ona zniesienie tę noc pod gołym niebem i dowiedziałam się z SMSu, że spała w takim wspaniałym hotelu.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pn sie 01, 2016 6:11 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 197 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL