Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 11:06 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wizja Państwa ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Dlaczego miasto i mieszkańcy mają uszanować decyzję podjętą przez stronę kościelną bez ŻADNEJ konsultacji z nimi?
Jak "przyznano" ŚDM Krakowowi, to trzeba było wtedy pytać czy się mieszkańcy i władze miasta na to zgadzają. A nie odpowiedzieć, że jasne, bierzemy, a potem postawić wszystkich pod ścianą, bo już przecież ogłoszone.

A skoro strona kościelna tę decyzję sobie podjęła sama - to niech sama organizuje i na swoim terenie. Nie utrudniając życia mieszkańcom.


Cz cze 30, 2016 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
witoldm napisał(a):
art
No to kto im to umożliwia, i na jakiej podstawie?
Jeśli organy rządowe to co ja, czy ty możemy zrobić?
A nawet jak byśmy byli władni podjąć decyzję w tej sprawie, to musimy to uczynić pilnując zasad ustalonych przez władze centralne.
Czyli uzasadnić i mieć podstawę do takiej czy innej decyzji.


Ale KK został postawiony ponad prawem czy jak kto woli poza prawem.
Niema tu żadnego przestępstwa KK ma prawo robić co zechce nikt go nie kontroluje nikt go niema prawa rozliczać. Tyle i aż tyle. :)


Cz cze 30, 2016 8:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Wątpię w to co piszesz.
Ponad prawem czy poza, nikt nie może działać.
Może z jakichś przyczyn mieć tak zwaną wolną rękę.
Chodzi tu o rozliczanie się bezpośrednich wydatków które są obligatoryjne, dla zasady są podjęte środki z uwagi na rangę takich spotkań i przewidzieć nie idzie czy się przydadzą czy będą zbędne.
Mogą być więc niepotrzebne, ale poniesione.

Co w tym Krakowie się dzieje?
Jeśli władze Krakowa nie umieją wymóc na urzędnikach Kościoła terminowych zgłoszeń i wspólnych ustaleń.
Poza tym to raczej za późno i nie w naszej gestii o tym dyskutować.
Jak zwykle wyjdzie że diabeł tkwi w szczegółach.
Ja o czymś z czym się nie stykam nie dyskutuję, bo będzie to z mojej strony jałowa dyskusja.

Tematem jest wizja Państwa.
A nie problemy jakie się pojawiły w konkretnym miejscu.
To Państwo ma unikać niepotrzebnych problemów.
W wizji Państwa nigdy nie znajdziecie projekcji problemów.
One się bowiem potem pojawiają.


Cz cze 30, 2016 9:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
@Torri - ja mieszkam w Warszawie i wyobraź sobie nikt ze mną nie konsultuje manif, demonstracji górników, maratonów/biegów miejskich, mas krytycznych, szczytu NATO, EURO2012 czy innych koncertow / finałów piłkarskich na stadionie... każde takie wydarzenie skutecznie rozwala codzienne życie...

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pt lip 01, 2016 10:19 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Ta? A od kiedy to manifestacje, demonstracje, maratony i reszta mogą sobie tak bez pozwolenia? Ktoś tego pozwolenia udzielić musiał, nieprawdaż?
A nie: już potwierdziliśmy, że chcemy ŚDM w Krakowie, to teraz nie macie wyboru, robimy tu i co nam zrobicie? I jeszcze za to zapłacicie, he he he.
Ileż to razy już było, że jakaś manifestacja się co prawda być może odbędzie, ale w innym terminie, bo w tym formalności nie dopełniono?

O to się rozchodzi, że strona kościelna uznała sobie z góry, że konsultacja czy uzyskanie zgody od miasta, od którego potem będzie się wymagać różnych rzeczy w związku z imprezą, w ogóle nie jest konieczna. Oni odpowiedzieli, że chętnie zorganizują ŚDM w Krakowie, a potem to niech się Kraków martwi, bo odmówić już nie wypada, zwłaszcza przy obecnych układach. Jakby Majchrowski miał jaja, to zamiast potem płakać i tłumaczyć, że nie miał wyboru, to postawiłby się twardo i tyle by było. Tyle, że "ktoś" go za te jaja trzyma, dlatego ŚDM w Krakowie mamy.
Bo ja nie twierdzę, że to mnie osobiście ktoś miał pytać (aczkolwiek na ten przykład referendum o olimpiadzie było i Kraków zgłoszenie wycofał w związku z wynikami tegoż referendum) - ale o to, że w takich kwestiach obowiązują pewne procedury, a KK to nie jest żadna święta krowa, żeby te procedury sobie omijać, bo tak.


Pn lip 04, 2016 1:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
@Torri - sama sobie odpowiedziałaś ("Jakby prezydent miał jaja"), tylko po co ten atak na organizatorów?
Każdy organizator chce przeprowadzić swoją imprezę, spójrz jak Owsiak robi swoje finały czy 'wódstok' - przecież to ten sam mechanizm. Jeżeli urzędnicy wolą przyklepać niż się postawić - to trzeba kopać w tyłek urzędników - w końcu to oni dla nas teoretycznie pracują...

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr lip 06, 2016 10:09 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
To, że na urzędnikach wymusza się takie postępowanie i że sobie na to pozwalają to źle, owszem - ale JESZCZE gorzej świadczy to o stronie kościelnej, tych "organizatorach", dziwne, że w tym przypadku tego nie widzisz, a jak chodzi o Owsiaka, to wrzeszczycie na potęgę. Swoja drogą, jakoś nie słyszałam o tym, żeby Przystanek Woodstock był organizowany przy wymuszaniu zgody na władzach Kostrzyna - wręcz przeciwnie.


Śr lip 06, 2016 12:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Torri napisał(a):
To, że na urzędnikach wymusza się takie postępowanie i że sobie na to pozwalają to źle, owszem - ale JESZCZE gorzej świadczy to o stronie kościelnej, tych "organizatorach", dziwne, że w tym przypadku tego nie widzisz, a jak chodzi o Owsiaka, to wrzeszczycie na potęgę. Swoja drogą, jakoś nie słyszałam o tym, żeby Przystanek Woodstock był organizowany przy wymuszaniu zgody na władzach Kostrzyna - wręcz przeciwnie.

Przystanek Wódstok przez wiele lat organizowany był z naruszeniem wielu przepisów - co różnorakie urzędy tolerowały - a co wyraźnie zapisała NIK w raporcie ze swojej kontroli.

a co do ŚDM to aż z ciekawości poszukałem jak to było z Krakowem i znalazłem coś takiego:
https://www.wprost.pl/407466/Papiez-Fra ... o-na-polce
Cytuj:
Jest szansa, że za trzy lata w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży i że z tej okazji do Polski przyjedzie papież Franciszek - pisze "Dziennik Polski".
O organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie starają się przedstawiciele Kościoła oraz samorządowcy. Kard. Stanisław Dziwisz i kard. Kazimierz Nycz pojadą do Brazylii. a apel w sprawie Dni przyjął sejmik oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

nie postrzegam Wprost jako 'katolickiej' gazety, a tu proszę informacja dosyć stara - że jeszcze przed ogłoszeniem Krakowa jako miejsca ŚDM SAMORZĄDOWCY - SEJMIK oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski starali się o to... czyli chyba musisz odwołać swoje zarzuty co do tego że Kościół narzucił imprezę masową nieświadomym urzędnikom ...
i jeszcze takie znalazłem:
http://www.polskieradio.pl/5/2979/Artyk ... e-wyzwanie
Cytuj:
Reakcje prezydenta RP, prezydenta Krakowa
Z przyjazdu papieża do Polski cieszy się prezydent Bronisław Komorowski. Szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek przypomniała, że prezydent osobiście zaprosił Ojca Świętego Franciszka do Polski po jego mszy świętej inauguracyjnej. - Dlatego prezydent z dużą radością przyjmuje fakt, że do tej wizyty ma dojść w 2016 roku - powiedziała Polskiemu Radiu.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w rozmowie z KAI cieszył się z faktu przyznania miastu organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. - Na świecie jest wiele miejsc, które starają się o ten zaszczyt. My ten zaszczyt zawdzięczamy przede wszystkim błogosławionemu Janowi Pawłowi II i wyjątkowej więzi papieża-Polaka z Krakowem" - podkreślił Jacek Majchrowski. Jak dodał, to wydarzenie będzie miało ogromną wartość promocyjną dla miasta. Prezydent Krakowa jest przekonany, że miasto udźwignie ciężar organizacji tego wydarzenia.

no i proszę sam PBK przyłożył do tego ręki, a i Majchrowski starał się o ten zaszczyt i go zawdzięcza JPII... :)

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr lip 06, 2016 1:11 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
I cała argumentacja antykatolickiej Torri wzięła w łeb...
Co było do przewidzenia. Jak w każdym innym temacie jej się zdawało...
To może teraz jakieś magiczne słowo w związku z kalumnią rzuconą na Kościół.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 06, 2016 1:35 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Jockey:

Proszę bardzo, z oficjalnej stronu Majchrowskiego

Cytuj:
To prawda, że Kraków nie zabiegał o organizację tego wydarzenia. O tym, że Światowe Dni Młodzieży odbędę się w Polsce w naszym mieście, dowiedzieliśmy się wtedy, gdy ogłosił to papież Franciszek. Mimo że jest to wielkie wyzwanie, nie bardzo wyobrażam sobie sprzeciw Krakowa.


Dwa: tak się składa, że osobiście byłam na spotkaniu mieszkańców Krakowa z władzami miasta w sprawie kontrowersji z ŚDM i na własne uszy słyszałam to co Majchrowski i inni radni również mówili na ten temat, dużo szerzej niż jest w internecie.

To słucham tego magicznego słowa.


Śr lip 06, 2016 1:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
A i właśnie szykuje się wniosek o referendum w sprawie odwołania Majchrowskiego, wymagana liczba podpisów już jest przekroczona, a zbierają jeszcze do 21 lipca. ŚDM przysłużył się tu niesamowicie.


Śr lip 06, 2016 2:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Ktoś klamie. Albo Wprost albo Majchrowski. Zakładam, że Majchrowski bo zmienił zdanie
Wprost - 9.07.2013
Polskie Radio 28.07.2013
A twój wpis nie ma źródła czyli jest tak jakby z portalu plotkarskiego
To ty stawiałaś tezę i powinnaś ja udowodnić. A Tek zadał kłam twojej tezie. Czyli wychodzi że kłamałaś i podawałaś informacje z plotek a nie z obiektywnych źródeł

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 06, 2016 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
jeszcze jest możliwość że wspomniani SAMORZĄDOWCY to nie Majchrowski (chociaż sam się rządzi jak najbardziej... ;) )
może po prostu wtedy było mu wygodnie podpiąć się pod ich działania
a teraz zmienił zdanie i twierdzi, że to nie on przecież

jak by nie patrzeć teza o 'zaskoczeniu' wydawała mi się mocno naciągana od samego początku - jak np. organizują olimpiadę to miasto dowiaduje się 'znienacka'? czy raczej samo się zgłasza jako potencjalny organizator i jest wybierano jako jedno z kliku? w przypadku ŚDM jest podobnie jak widać.

Może jakby ktoś zrobił referendum 'czy jesteś za organizacją ŚDM' wśród mieszkańców Krakowa - to może byłoby jak z olimpiadą. Ale tego nie wiemy, wiemy natomiast że jacyś urzędnicy wystąpili z propozycją aby ŚDM w Krakowie zrobić.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr lip 06, 2016 2:35 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Tek: Sejmik Wojewódzki NIE MA NIC do samorządu Krakowa. Więc Sejmik to sobie mógł zapraszać - tym bardziej, że do końca wiadomo jak to zaproszenie wyglądało, bo na ten temat brak informacji.

Inna sprawa to to, co oficjalnie się pisze, z obecnych wypowiedzi Majchrowskiego też nie wynika, że jest niezadowolony. No, powiedzmy, że odezwa do mieszkańców pod tytułem: "Jeśli możecie to wyjdźcie w tym czasie z miasta" jest jakąś wskazówką, tym niemniej to polityk. Zaciśnie zęby i uśmiechem potwierdzi, że się cieszy. Bo co ma powiedzieć? To będzie katastrofa?
Tylko chyba nie przewidział, że to jednak przebierze miarę i ludzie się trochę zirytują. Zobaczymy jakie będą wyniki referendum, bo jak mówię - wymagana liczba podpisów jest już zebrana.
A tak czy owak, teraz to już trochę za późno i trzeba to jakoś przeżyć. Całe szczęście, że ja akurat mogę sobie na to pozwolić, żeby w tym czasie z domu się nie ruszać.


Śr lip 06, 2016 2:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Jak organizowano euro 2012 tez nikt nie pytał mieszkańców i jakoś musieliśmy przeżyć najazd kibiców. Tak samo było z mistrzostwami świata w siatkówce. I podobnie jest z innymi zawodami. Z tego co wiem we Wrocławiu był ogromny sprzeciw wobec world games. I co? I ma być. Wrocławian nikt o zgodę nie pytał. A wręcz duża cześć jest przeciwna.
Z tego co czytałem to wszystko było wcześniej ustalone zanim biskupi zgłosili kandydaturę Krakowa. Bez zgody władz nie mogliby zgłosić. Nie wolno zapominać ze przyjazd papieża to nie przyjazd jakiegoś tam księdza. W przypadku papieży obowiązuje protokół dyplomatyczny.
Czyli Torri jak zwykle lipa.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 06, 2016 3:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 170 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL