Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 4:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Brexit 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Robur napisał(a):
Siły konwencjonalne Rosji są dość słabe, nie mówiąc już o jakimś przemieszczaniu sie w kierunku Polski, absurd. Wojna nuklearna na terenie Polski jest bardziej prawdopodobna niż konwencjonalna. ]

Gdy byłem jeszcze baaaaardzo smarkatym człowiekiem miałem sąsiada.Wehrmachtowca.Był na wschodnim ale po przejściach zdrowotnych przerzucili go do Italii. Tam stracił nogę i wrocił do domu.Lecz nie o tym miałem powiedzieć.
W stopniu takim jakim mogłem zrozumieć opowiadał mi o jego przeżyciach w Rosji. Mówił o nieludzkim wręcz poświęceniu Rosjan i ich wytrwałości. O tym że wierzą w to co im powie ich starszy (Batiuszka) bezgranicznie.
Mówił również o przewadze technicznej i w wyposażeniu Wehrmachtu które na nic się zdało gdy jego kompania została "zalana" mnóstwem Rosjan z jednostrzałowymi karabinami. Wehrmachtowcom zacierały się lufy i stawali się w zasadzie bezbronni.

Odbywałem moją służbę zasadniczą i miałem sporo kontaktów z Rosjanami.'75 i '76. Mój wniosek z tych spotkań - albo jesteś ich przyjacielem albo potraktują cie jako wroga. Wtedy miej oczy i z tyłu głowy.
To może nas uczyć że Rosjanie długo jeszcze pożyją tam gdzie my już nie znajdziemy pożywienia, póki Rosjanin nie oddał ostatniego oddechu może cie zabić, nauczy się np polskiego w myśl zasady - poznaj język i zwyczaje wroga aby go zwyciężyć.
W żadnym przypadku nie wolno lekceważyć Rosjan.Wejście na nich siłą powoduje tym silniejszy opór. Gdy zaatakują dojdą aż "do Berlina".
Trzeba nam byśmy się nauczyli Rosjan skoro już dawno nie są w "naszej paczce".


Śr sie 03, 2016 11:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Bene, dla Ciebie to może rewelacje, my to wiemy od dawna.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr sie 03, 2016 11:59 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
My to kto panie salowy?


Śr sie 03, 2016 12:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Bene(klon) napisał(a):
My to kto panie salowy?


My, świadomi, myślący Polacy.

Salowym nie byłem ale sprzątaczem w szpitalu tak, i wcale się tego nie wstydzę.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr sie 03, 2016 12:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Wprawdzie stare ale jakże trafne
https://www.youtube.com/watch?v=9ctuUAcVJu0

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 03, 2016 4:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Derayes napisał(a):
Adam M. napisał(a):
No przeciez czescia niedawnych rosyjskich cwiczen wojskowych byl atak atomowy na Warszawe, nie czytales o tym ?
Do Derayesa.


Dopiero co w innym wątku wykpiwałeś objawienia fatimskie mówiące o możliwej wojnie nuklearnej, wspominałes skądinąd świetny film Ostatni brzeg, chodziło o to że takowego konfliktu ludzkośc nie przeżyje.

Ja nie jestem specem od od broni jądrowej alec czy zastosowanie takowej blisko granic Rosji czyli np. w Polsce nie stanowiłoby zagrozenia dla Rosji, czy też, jak za Stalina i nie tylko, straty własne nie będą się liczyły, czytaj nas mnogo ?


Derayes, nie wierze w wojne z uzyciem strategicznej broni nuklearnej z wiadomego powodu, ale wierze ze rosyjskie dowodztwo wojskowe moze zastosowac taktyczne ladunki nuklearne w trudnej sytuacji, stawiajac na to ze Amerykanie nie odpowiedza kontruderzeniem nuklearnym gdy ich wojska / terytorium nie beda zagrozone.
Dlatego b.dobrym pomyslem jest trzymanie kontygentu wojsk amerykanskich w Polsce i dlatego nie bardzo mozna zmienic ten akt prawny mowiacy o mozliwosci operowania wojsk sojusznikow na polskim terytorium.

To wszystko jest przyczynek do zmiany definicji niepodleglosci Polski, z definicji przedwojennej do obecnej - ograniczonej niepodleglosci, nie tylko przez uczestnictwo w U.E. ale przez sojusze wojskowe tez.
Odpowiedz z lekkim opoznieniem bo nie zauwazylem pytania.


Cz sie 04, 2016 6:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
To ze UE się rozpadnie to jest pewne. Zazwyczaj po takim upadku są rozruchy i wojny. Tak samo było jak upadła ZSRS tak samo będzie przy upadku UE.
Kiedyś czytałem ze UE to twór sztuczny i musi upaść. Brak wspólnej historii, brak wspólnej religii, brak wspólnych wartości. Brak jednej polityki gospodarczej
Pytanie jest jak przygotować się do upadku żeby jak kot spaść na cztery łapy.
W ocenie wielu politologów to Brexit to początek końca UE. W tej chwili wzrastają nastroje antyunijne w krajach UE. Coraz więcej jest ich w Niemczech i we Francji.
Do samych komisarzy nie dociera ze są oderwani od realnego świata.
Trafiłem na dość ciekawe podsumowanie tego co się w tej chwili dzieje
http://opinie.wp.pl/marcin-bartnicki-br ... 658211969a
Trudno się nie zgodzić ze UE sama zadając demokracji sama jest antydemokratyczna. Tak samo trudno się nie zgodzić z tezami o polityce oderwanej i o tym ze tak naprawdę mamy dyktatorów w postaci komisarzy. Zapewne los ich będzie taki sam jak wszelkich dyktatorów po rewolucji.
Trudno niezgodzie się ze Niemcy i Francja łamią zasady UE w robieniu interesów. Łamią tez te zasady ustalone np. gdy było embargo na Rosję. To mimo to Francuzi handlowali a Niemcy budowali rurociąg.
Najdziwniejsze jest to ze kraje wschodu UE są bardzo prounijne a zachodu antyunijne.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sie 05, 2016 11:21 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2016 7:37 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Funt ciągle spada. Już jest poniżej 5 zł, czyli kapitał ucieka z GB - http://pulsinwestora.pb.pl/4611438,6589 ... -notowania


So sie 13, 2016 7:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Obiło mi się o uszy, że do dyskusji nad Brexitem Tusk nie zaprosił przedstawiciela z Polski, czy to prawda? :?

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pt sie 19, 2016 4:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Skutki Brexitu ?

https://prezentynachrzest.com/prezent_d ... 53862.html

Jakoś mam wrażenie że naprawdę nas nie lubią.


Pn paź 03, 2016 2:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Art, a co ma do Brexitu prezent na chrzest?


Pn paź 03, 2016 2:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brexit
Sorki wielkie

chodziło o to :

http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytan ... ter/rgvjn4

:D


Pn paź 03, 2016 2:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL