Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 4 czerwca 1989. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Stary Kiemlicz napisał(a):
Mało to świąt w kalendarzu?


A co to za argument?

Cytuj:
Jak można się łatwo przekonać z lektury opinii społeczeństwa na ten temat, spora jego część (a może i większość) nie ma miłych skojarzeń związanych z tą datą.


Co to za "lektura opinii społeczeństwa" i gdzie można ją odbyć?
Ja słyszałam zupełnie inne głosy - ludzie wspominają ze wzruszeniem tamte wybory. Ich opinia się nie liczy?
I skąd wiadomo, która opinia przeważa?

Barney napisał(a):
Głosowałem na PiS, bo PiS daje szansę ucięcia głowy tej zmowie i jej dzieciom.


Zwłaszcza takim mendom jak pewien peerelowski prokurator :D
Barney, nie bądź dziecko, dobra zmiana daje szansę ucięcia głowy tylko ludziom, których nie lubi prezes PiS. Jak widać po wielu przykładach, ani peerelowska przeszłość, ani przestępczy życiorys nie wadzą, jeśli tylko delikwent jest wielbicielem cudownego dziecka z Żoliborza.

Tak samo osoby tępione przez ten system nie muszą być osobiście komunistami - tak właściwie komunistów tam nie ma. Mogą być nawet byli opozycjoniści, tacy jak Tusk, Michnik czy Komorowski.

Ciekawe natomiast, że uważasz za słuszne karanie "dzieci" - wystarczy mieć rodziców czy innych krewnych powiązanych jakoś z PRL, aby mieć uciętą głowę. Bardzo biblijne, bardzo to chrześcijańskie - rody przeklęte do siódmego pokolenia. Zaprawdę, tylko potopu brakuje, aby oczyścić ziemię z gorszego sortu, ale nie wątpię, że gdy sygnał padnie, pójdziesz pierwszy ucinać te głowy.

Dlatego lubię to forum - prawdziwa twarz katolicyzmu się objawia w pełnej krasie :D

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


N cze 05, 2016 7:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Barney napisał(a):
Może dlatego, że nie było żadnej rewolucji - tylko zmowa. Daliśmy się nieźle nabrać - ale na szczęście niezgoda na komunę była na tyle duża, że i ta zmowa jest nieszczelna i się sypie.
Głosowałem na PiS, bo PiS daje szansę ucięcia głowy tej zmowie i jej dzieciom.

Potem jednakże czeka nas jeszcze długa droga przez Morze Czerwone. W czasie komuny było ono głębsze, i łatwiej było utonąć, dziś jest znacznei płytsze. Tyle, że wówczas był brzeg - Zachód europejski, a dziś Morze Czerwone znacznie się szerzej rozlało - po całej Europie, a i w Ameryce się je spotyka...
Jak powiedziałem - jest płytsze. Nie wsadzą Cię za byle nieostrożne słowo (choć powoli i to się zmienia - można już siedzieć za sprzeciw wobec propagowania homoseksualizmu czy powiedzenie prawdy o aborcji) ale tysiące nakazów i zakazów unijnych paraliżują zdolność poruszania się i produkcji...


Racja.

Łącznie z wsadzaniem, oraz szpiegowaniem portali społecznosciowych.
Nie muszą wsadzać, wystarczy aby wywalili z pracy z wilczym biletem, czy może raczej wilczym mailem albo telefonem.
Lewacki burmistrz Nowego Jorku zapluwał się niedawno wzywając do bojkotowania sieci kurczaków pieczonych gdyż jej własciwiele mieli czelnosc publicznie powiedzieć że dla nich małżeństwo to kobieta i meżczyzna itp. oraz ludzie ci sa zdeklarowanymi katolikami.

Pranie mózgów odbywa sie w szkołach, i to obawiam sie skuteczniejsze niż przekłamywanie historii za komuny.
Efekty tego widac tu na forum również w wypowiedziach niektórych młodszych wiekiem katolików bo o innych nie wspominam.

Katka,maszeruj na forum GW albo jemu podobne, tam będziesz się czuła wsród swoich. Łącznie z wasza prawdziwą twarzą hucpiarzy i łgarzy.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


N cze 05, 2016 7:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Na pewno komuniści i ich poplecznicy mają co świętować. 4 czerwca 1989 był ich wielkim triumfem.

Polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=7NhsEmnCiBU
https://www.youtube.com/watch?v=Y2rzwwtIIwE

Dobrze popatrzeć na młodszego Kaczyńskiego i porównać z dzisiejszym. Szczególnie polecam fragment dotyczący sposobu odejścia od komuny. Drugi link od 7:30.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


N cze 05, 2016 8:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Adam M. napisał(a):
nasze spojrzenie na ten "brzeg" bylo wyidealizowane

To jest prawda, ale czy mentalność i moralność "ludzi na brzegu" nie zmieniła się przez ostatnie 50-40 lat? Zmieniła! To był oczywiście proces powolny, ale chyba widać różnice między społeczeństwem powojennym a dwudziestopierwszowiecznym? I o tym pisze Barney...

Adam M. napisał(a):
Liberalne elity europejskie juz od dawna marzyly o "zjednoczonej Europie" na wzor Stanow

Marzyły, a jednak kiedy przychodziło podejmować decyzje zawsze drżała im ręka (Europejska Wspólnota Obronna, EW Polityczna). "Zjednoczona Europa" była tylko za czasów rzymian, kiedy podbijali ciemnych barbarzyńców. Kiedy barbarzyńcy się oświecili, idea zamieniła się w zakrzepłą tradycję (Cesarstwo Narodu Niemieckiego). Nie przeszedł zjednoczony Związek Radziecki, Jugosławia... Europa to nie Ameryka, to jak, jakby to powiedział Janek Tomaszewski, "mylić odwagę z odważnikiem". Wierzący w zjednoczoną Europę nie różnią się swą naiwnością od wierzących w komunizm.


N cze 05, 2016 10:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Wielokrotnie chcialem juz obejrzec ta rozmowe Michnika z Kaczynskim, ale u mnie linki sa blokowane.


Pn cze 06, 2016 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Derayes napisał(a):
B, ludzie jak ja wyjezdzaja za praca.



Tylko może , gwoli sprawiedliwości , napisz czym jest dziś wyjazd za pracą a czym był przed 04/06.


Wt cze 07, 2016 8:42 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
I jeszcze można porównać stopień trudności i problemów związanych z "wyjazdem za pracą" wtedy i teraz.


Wt cze 07, 2016 11:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Verbal napisał(a):

Tylko może , gwoli sprawiedliwości , napisz czym jest dziś wyjazd za pracą a czym był przed 04/06.


Problem oczywiscie jest taki za Polacy nadal masowo wyjezdzaja za praca a nie z milosci do obcej kultury czy krajobrazow.
Do czego to jest podobne zeby nadal bylo tak zle w Polsce-a przyczynil sie do tego Balcerowicz i cala obecnie POwska klika. Zrobili sobie Eldorado kosztem uczciwych ludzi.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt cze 07, 2016 1:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Derayes napisał(a):
Do czego to jest podobne zeby nadal bylo tak zle w Polsce-a przyczynil sie do tego Balcerowicz i cala obecnie POwska klika. Zrobili sobie Eldorado kosztem uczciwych ludzi.



Jasne. Przed Balcerowiczem byliśmy 10 potęgą gospodarczą :)


Wt cze 07, 2016 1:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Derayes napisał(a):
Problem oczywiscie jest taki za Polacy nadal masowo wyjezdzaja za praca a nie z milosci do obcej kultury czy krajobrazow.
Do czego to jest podobne zeby nadal bylo tak zle w Polsce-a przyczynil sie do tego Balcerowicz i cala obecnie POwska klika. Zrobili sobie Eldorado kosztem uczciwych ludzi.


Tak, jasne.
Z mojego roku ze studiów "za pracą" nie wyjechał nikt. Parę osób wyjechało, owszem, bo dostali na przykład świetną ofertę czy stypendium - i zwyczajnie chcieli zobaczyć jak to będzie - można to spokojnie podciągnąć pod chęć poznania obcej kultury, krajobrazów i zwyczajnego zdobycia doświadczenia.
Z tych, którzy wyjechali mniej więcej połowa nie wróciła. Nie dlatego, że w Polsce nie dostaliby dobrej pracy, bo dostaliby i to bez trudu - tylko dlatego, że tam gdzie teraz mieszkają najzwyczajniej bardziej im się podoba.
Mój mąż na ten przykład wyjechać nie chce i zapiera się totalnie - mimo regularnego otrzymywania bardzo dobrych ofert kontraktów zagranicznych w różnych krajach. W firmie, w której pracuje - tu w Polsce, non stop szukają pracowników, bo ciągle mają braki. I nie ma kogo zatrudnić, bo tutaj trzeba mieć chociaż pewną wiedzę, jeśli nie ma się doświadczenia.


Wt cze 07, 2016 1:53 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Niejaki Majdzik napisał(a):
Teraz bym chętnie wsadził pana do kryminału za to, że pan tak samo przyzwalał na to, co się dzieje w Polsce, na krzywdy ludzkie. Broni pan system antypolski...(.....)- Ja panu radzę, żebyście się spakowali, wyjechali, bo kiedyś będziemy was rozliczać. Już niedługo. Będziemy wydawać wyroki uczciwe na tych ludzi, którzy rozkradli majątek narodowy i którzy oszukali 4 czerwca 89 roku Polaków w wyborach, tzw. wolnych, które nie były wolne i wybrano agenturę. Dziękuję - zakończył Majdzik.

To były słowa skierowane do Jana Rulewskiego odznaczonego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Oto Polacy. Tacy są. Gratulacje.
A mój święty Górny Śląsk musi dzielić los tego wszystkiego. Bo możni tego świata przyznali Śląsk jako łup wojenny Polsce.


Wt cze 07, 2016 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Ot exemplum pruskiej sekularyzacji i germanizacji.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Wt cze 07, 2016 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
To nie bylo zbyt eleganckie. :(


Wt cze 07, 2016 11:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Torri, chylić czoła że przynależycie do tej tak elitarnej grupy zawodowej, gdzie w Polsce to praca Was a nie Wy pracy szukacie, gdzie zagraniczne firmy biją sie o Was, a wyjazd za granicę przypomina bardziej okresowy kontrakt niż przenoszenie tam całego życia.
BTW trudno sie dziwic Twojemu mężowi.

Wy to nie cała Polska, może niestety, bo byoby fajnie gdyby wszyscy tak mieli. A jest tak jak jest, ba, wielu sposród tych którzy wrócili do kraju wyjeżdża z powrotem, wyłącznie z powodu pracy.

Smutne co poniektórzy Ślązacy cierpią do Polski, ot, jak rozumiem, dodatkowa krzywda jałtańska że Śląska do DDR nie przyłączyli. Nie nasza wina, pretensje do Churchilla i Roosevelta, zresztą od dawna nazywam ich swiniami za to jak obeszli się z Polską.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr cze 08, 2016 1:06 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 czerwca 1989.
Holmes napisał(a):
Ot exemplum pruskiej sekularyzacji i germanizacji.
Proszę??? Pan szanowny zechcesz rozszerzyć swoją impertynencję?
Adam M. napisał(a):
To nie bylo zbyt eleganckie. :(
Co takiego?


Śr cze 08, 2016 1:56 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL