Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:21 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
merss napisał(a):
Biourna oznacza ciąg przyczynowo- skutkowy. Przedrostek bio- oznacza życie. To życie, które daje urna innym organizmom. Tak należy to chyba tłumaczyć? Nie chodzi chyba o to, że urna jest drewniana i to drewno jest w niej najcenniejsze.
To nie ideologia, ale wiedza. Ona pozwala zobaczyć dorabianie ideologii i oszukiwanie żałobników, którzy sądzą, że to drzewo wyrośnie z prochów ludzkich i co popatrzę na roślinę, zmarły żyć będzie w innej postaci.


Merss urna jest z włókna kokosowego, torfu i czegoś tam jeszcze czego nie pomnę ale zdaje się że jest to chyba dosyć znośny nawóz ?
A koncepcja żywego lasu zamiast lasu marmurowych krzyży jakoś do mnie przemawia. :-D


Cz mar 31, 2016 2:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
Derayes napisał(a):
Nie wiedziałem że to wpływ masoński i osobiście nie widzę tu wcale zaprzeczenia zmartwychwstania, gdyż takowe dotyczy ducha.


Proponuje przeczytaj Wyznanie Wiary:
... Wierzę w Ducha Świętego, * święty Kościół powszechny, * Świętych obcowanie, * grzechów odpuszczenie, * ciała zmartwychwstanie, * żywot wieczny. * Amen


Cz mar 31, 2016 3:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
kiedyś art-33 napisał(a):
Merss urna jest z włókna kokosowego, torfu i czegoś tam jeszcze czego nie pomnę ale zdaje się że jest to chyba dosyć znośny nawóz ?

Materiały naturalne ulegają biodegradacji, czyli wchodzą w obieg pierwiastków w przyrodzie. Tylko po co zakladać cmentarze i przerabiać kokos i torf na urny?
Cytuj:
A koncepcja żywego lasu zamiast lasu marmurowych krzyży jakoś do mnie przemawia. :-D

Na cmentarzach mamy dużo drzew i świetnie rosną. Właśnie dlatego, że mamy tam mnóstwo składników pokarmowych o najwyżej jakości. Uważaj jedynie na szczury. Marmur jest miękkim materiałem, więc rzeczywiście fatalnie wygląda po niewielu latach. Na tej samej zasadzie nie podobają mi się plastikowe krasnale w ogródkach i sztuczne bociany w opustoszałych gniazdach.


Cz mar 31, 2016 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
merss napisał(a):
Na cmentarzach mamy dużo drzew i świetnie rosną. Właśnie dlatego, że mamy tam mnóstwo składników pokarmowych o najwyżej jakości. Uważaj jedynie na szczury. Marmur jest miękim materiałem, więc rzeczywiście fatalnie wygląda po niewielu latach. Na tej samej zasadzie nie podobają mi się plastikowe krasnale w ogródkach i sztuczne bociany w opustoszałych gniazdach.


No nie wiem jakie ty nekropolie oglądałaś ostatniemy czasy, tam gdzie ja byłem po pięknych drzewach pozostały kamienne pustynie.
Zdaje się pod pretekstem zapewnienia bezpieczeństwa, ktoś zrobił świetny interes, zamiast przycinać i pielęgnować drzewa po prostu je wycięto.

a co do pierwszego, kremacja nie jest obligatoryjna można pochować nieboszczyka i posadzić drzewko ale takowa opcja też nie wchodzi u nas w rachubę .


Cz mar 31, 2016 4:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
Dobra, kończmy offtop, bo nas modchłopaki powieszą. :)


Cz mar 31, 2016 4:40 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
Jeszcze ja pozwole sobie troche pociagnac ten offtop.
Kremacja a tradycyjny pochowek.
To ze czasami znajdujemy groby z w miare dobrze zachowanymi zwlokami to naprawde rzadkosc.W zaleznosci od roznych czynnikow zwloki rozkladaja sie calkowicie w ciagu 50? lat?Moze i wczesniej?
Zostaje cos wiecej niz zawartosc urny? Chyba nie.
Wody gruntowe i przyroda (i robaki) robia swoje. Co zostaje?
Pamiec jest najwazniejsza. Wszystko inne ma drugorzedne znaczenie.


Cz mar 31, 2016 7:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
Też uważam, że pamięć jest najważniejsza. Jako osoba wierząca doprecyzuję, że chodzi o pamięć modlitewną. Św. Monika powiedziala swemu synowi św. Augustynowi, że nie ma przywiązywać wagi do jej pochówku, ale ma o niej pamiętać w modlitwie. O to samo prosił ks. J.Kaczkowski. Ten symboliczny grób pomaga tę pamięć zatrzymać na pokolenia. Po dwudziestu latach mamy ciało zmineralizowane, część weszła w skład próchnicy glebowej. Oczywiście czas procesów mineralrizacji i humifikacji oraz kierunek i finał tych procesów jest rozmaity; zależy od stosunków wodo- powietrznych w glebie, rodzaju próchnicy, składu organizmów glebowych i temperatury gleby. Jako, że człowiek to ciało i dusza, temu ciału należy się szacunek. I o ten szacunek chyba chodzi. Ten szacunek powinien być dla człowieka czytelny. To żywemu potrzebne są cmentarze z kamiennymi płytami. On chce nadal dbać o zmarłego w pięknym miejscu (okazałe grobowce), nie zawsze jednak właściwie, bo kwiatki, brak chwastów i świeczka to gesty jedynie emocjonalne i czasem dla sąsiadów. Jest człowiekowi też łatwiej skupić się na modlitwie w miejscu jego pochówku, czasem przywozi więc prochy ze starego miejsca i dopisuje na tablicy w innym miejscu.


Pt kwi 01, 2016 7:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
ad Derayes

Jeśli odprawił to odprawił.


(...) Można więc na podstawie przepisów prawnych zawartych w tej kodyfikacji stwierdzić, że kremacja nie jest zabroniona, ale lepszy jest tradycyjny pogrzeb: "Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych

Podstawowe pytanie:

Dlaczego kierować się tym co niezabronione, a pomijać to co szczególnie zalecane?

Powód jest oczywisty, symboliczne naśladowanie pochówku Jezusa Chrystusa,przygotowanie do zmartwychwstania i podkreślenie godności ludzkiej. Tak jak ciało Jezusa było obmyte, natarte ziołami, ubrane w nowe szaty, tak podobnie chowamy naszych zmarłych. Jeśli tego brak, mamy jak gdzieś w Szwecji podłączenie krematorium do ogrzewania miejskiego lub pajacowanie z biournami będące li tylko efektem kultu Matki Gai nowej religie via ONZ.(jak kto myślał, że to tylko jakiś pomysł marketingowy) Jest faktem, że Kościół milczy o powodach takiego pochówku, co może wywoływać przekonanie o czysto kulturowym sposobie pogrzebu. Ś.p. X. Kaczkowski przypomniał swoim pogrzebem o prawdziwych powodach.

Wszystkie achy i ochy z różnych stron nad X.Kaczkowkim i jego prostym i sugestywnym przekazem nie sięgają przyczyn. To właśnie jego głęboka duchowość 9dziswzgardzona) i wiara pozwalała na proste widzenie spraw ostatecznych, ich przekaz. Bez tego nie byłby tym kim był, jak potrafił zainteresować ludzi tym co istotne.


Pt kwi 01, 2016 9:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
Jak już taki temat...

Nie żyje poseł PiS Artur Górski. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 46 lat. Chorował na białaczkę.

Byliśmy znajomymi z Panem Posłem. Często wspierałem Go w różnych inicjatywach.

Wieczne Odpoczywanie Racz Mu dać Panie...


Pt kwi 01, 2016 10:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
Robur, w Warszawie nie w Szwecji ową mszę nad urną odprawił i wiesz, jak się koniecznie chce znaleźc problem to się go znajdzie wszędzie, takze rozdzielając włos na czworo. Grób rodzinny jest i tam przychodzimy palic lampki i stawiac kwiaty. A dusza mojego ojca jest i będzie.

kacperek29 napisz mi jeszcze o koniecznosci mycia rąk przed jedzeniem i po wizycie w toalecie. A pomyśl też co z tego ciała zostaje po kilkudziesięciu czy kilkuset latach, będziesz się licytował?

kosiarz napisał(a):
Nie żyje poseł PiS Artur Górski. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 46 lat. Chorował na białaczkę.

Byliśmy znajomymi z Panem Posłem. Często wspierałem Go w różnych inicjatywach.

Wieczne Odpoczywanie Racz Mu dać Panie...


Wieczny Odpoczynek racz Mu dac Panie.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt kwi 01, 2016 10:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
kosiarz napisał(a):
Jak już taki temat...

Nie żyje poseł PiS Artur Górski. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 46 lat. Chorował na białaczkę.

Byliśmy znajomymi z Panem Posłem. Często wspierałem Go w różnych inicjatywach.

Wieczne Odpoczywanie Racz Mu dać Panie...


Kosiarz taka delikatna sugestia nie mogłeś założyć osobnego tematu ?
Po co ta prowokacja ?


Pt kwi 01, 2016 3:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
(Ciachciacz - treści antykatolickie) " Pamiętaj, jak krótkie jest moje życie " - Psalm 89:47
,

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Śr paź 19, 2016 9:30 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
Derayes napisał(a):
kacperek29 napisz mi jeszcze o koniecznosci mycia rąk przed jedzeniem i po wizycie w toalecie. A pomyśl też co z tego ciała zostaje po kilkudziesięciu czy kilkuset latach, będziesz się licytował?

Wybacz, że tak późno ale zapomniałem o tym wątku.
Potrafisz powiązać mycie rąk ze zmartwychwstaniem, to gratuluje.
Nie mam zamiaru się licytować, w sumie nie wiem na co. Ja tylko zacytowałem katolickie wyznanie wiary w ciała zmartwychwstanie.


Śr paź 19, 2016 10:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
kacperek29 napisał(a):

Wybacz, że tak późno ale zapomniałem o tym wątku.
Potrafisz powiązać mycie rąk ze zmartwychwstaniem, to gratuluje.
Nie mam zamiaru się licytować, w sumie nie wiem na co. Ja tylko zacytowałem katolickie wyznanie wiary w ciała zmartwychwstanie.


Oh, wybaczam Tobie bracie żeś mnie z opóźnieniem i tutaj namierzył, co by mi dowalic, ma się rozumiec, miłością bliźniego wiedziony, co już nie raz pokazałeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Znaczy się, otóż, ja owo wyznanie wiary znam i odmawiam więc cytowanie mi takowego, to jakbyś mi o myciu rąk przed jedzeniem przypominał.
Ale Ty to przecież rozumiesz.

Dodam też jeszcze że Bóg w moim odczuciu może i z popiołu człowieka wskrzesic oraz że jestem pod wrażeniem Twej delikatności, gdyż postanowiłeś uczynic powyższą uwagę przed zbliżającym się Świętem Zmarłych, które w dodatku stanowi rocznicę smierci mojego ojca.

I co, mając w umyśle Twoje napomnienia będę stał nad jego grobem i dodatkowo smucił tym co napisałeś?

Dzięki.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr paź 19, 2016 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nie zyje ks. Jan Kaczkowski - życie na pełnej petardzie
Derayes napisał(a):
kacperek29 napisał(a):

Wybacz, że tak późno ale zapomniałem o tym wątku.
Potrafisz powiązać mycie rąk ze zmartwychwstaniem, to gratuluje.
Nie mam zamiaru się licytować, w sumie nie wiem na co. Ja tylko zacytowałem katolickie wyznanie wiary w ciała zmartwychwstanie.


Oh, wybaczam Tobie bracie żeś mnie z opóźnieniem i tutaj namierzył, co by mi dowalic, ma się rozumiec, miłością bliźniego wiedziony, co już nie raz pokazałeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Znaczy się, otóż, ja owo wyznanie wiary znam i odmawiam więc cytowanie mi takowego, to jakbyś mi o myciu rąk przed jedzeniem przypominał.
Ale Ty to przecież rozumiesz.

Dodam też jeszcze że Bóg w moim odczuciu może i z popiołu człowieka wskrzesic oraz że jestem pod wrażeniem Twej delikatności, gdyż postanowiłeś uczynic powyższą uwagę przed zbliżającym się Świętem Zmarłych, które w dodatku stanowi rocznicę smierci mojego ojca.

I co, mając w umyśle Twoje napomnienia będę stał nad jego grobem i dodatkowo smucił tym co napisałeś?

Dzięki.


Napisałeś: zmartwychwstania, gdyż takowe dotyczy ducha.
Uzupełniłem, że wierzymy w zmartwychwstanie ciał.
Gdzie tu widzisz jakieś napomnienie, gdzie tu widzisz jaki atak?
Reszty nie komentuje bo nie warto.


Śr paź 19, 2016 3:08 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL