Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 8:12 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Medialne przekłamania 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Robur napisał(a):
Dlatego powoływanie się na słowa prezydenta, który nie ma żadnego wpływu na dalszą karierę sędziów jest właśnie tego rodzaju manipulacją o których tu dyskutujemy lub zwykłą naiwności


Może @Roburze napisz o tym co sądzisz do Prezydenta RP:
http://www.prezydent.pl/kontakt/
przy okazji może zadaj pytanie jak ze strofami pieśni „Boże coś Polskę”
chodzi o ostatnią strofę refrenu:
Ojczyźnie wolność, racz nam wrócić, Panie!
czy może już tak:
Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!
zresztą pierwotnie:
Naszego Króla, zachowaj nam, Panie! 1816 rok.
Mnie taka narodowo-prawicowa gadka nie wzrusza, ja wiem, że tak dobrze by było gdyby to forum właśnie takie było narodowo-prawicowe nie katolickie choć pod takim szyldem.
Mówienie zaś o manipulacji czy naiwności w takim kontekście jest hipokryzją i tyle.

Może też doradzaj @Jockeyowi gdyż to on zadał (niby to retoryczne pytanie):
Jockey napisał(a):
A czy ktoś mówił, że mamy sądy niezawisłe?


ja wskazałem kto i odniosłem się do działań @Jockeya tu na forum - i tyle. Ty za to robisz wykład co sądzisz o transformacji w Polsce nie związany z tematem.

Ja więc zostaję naiwnym manipulatorem, gdyż uważam, że wszystkie media manipulują.

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Pn lut 15, 2016 8:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
donchichot po co ta ironia i żółc, wśród userów podpisujacych się jako 'katolik w łączności z Papieżem' tylko Ty i kolor macie michnikoidalne poglądy, mało jak na to aby zmienic całe forum na takie które by reprezentowało główny nurt propagandy ;)

Pozostaniecie w rażącej mniejszości i tyle.


Robur napisał(a):
Przy okazji. Zauważył kto, że w Niemczech szybko sprawnie przeprowadzono weryfikacje agentów, rozliczono się ze spuścizną NRD?
To samo nie udało sie w byłych demoludach i są ku temu powody.


A i owszem, od dawna o tym wiem.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn lut 15, 2016 9:53 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Derayes napisał(a):
donchichot po co ta ironia i żółc, wśród userów podpisujacych się jako 'katolik w łączności z Papieżem' tylko Ty i kolor macie michnikoidalne poglądy, mało jak na to aby zmienic całe forum na takie które by reprezentowało główny nurt propagandy
Jest jeszcze Martyś. Ona jest w pełnej łączności (według profilu) tylko pomyliła GW i TVN z papieżem. Przynajmniej tak można wyczytać z postów.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 15, 2016 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Aaa, Martysia nie liczyłem a wszak podpisane faktycznie ma, ale myślę że to w ramach swojej pracy :mrgreen: :PPPP :mrgreen: :PPPP

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn lut 15, 2016 4:21 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Media kłamią (no nie wszystkie). A można @Jockeyu coś w temacie, czy będziesz tak zrzędził tylko?

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Pn lut 15, 2016 4:28 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Oj z telefonu pisałem i nie napisałem dokładnie jak chciałem. Ja uważam, że wszystkie media manipulują, tylko TY @Jockeyu uważasz, że nie wszystkie.

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Pn lut 15, 2016 6:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
donchichot napisał(a):
Oj z telefonu pisałem i nie napisałem dokładnie jak chciałem. Ja uważam, że wszystkie media manipulują, tylko TY @Jockeyu uważasz, że nie wszystkie.

Wszystkie media manipulują ludźmi, ale większość z nich może wpływać negatywnie na nase życie


Pn lut 15, 2016 7:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Derayes napisał(a):
donchichot po co ta ironia i żółc, wśród userów podpisujacych się jako 'katolik w łączności z Papieżem' tylko Ty i kolor macie michnikoidalne poglądy, mało jak na to aby zmienic całe forum na takie które by reprezentowało główny nurt propagandy ;)
Pozostaniecie w rażącej mniejszości i tyle

Derayes, a Ty nie przestaniesz mnie podszczypywać?
Nie dość, że gonisz mnie po wszystkich wątkach i prowokujesz do riposty wciskając mi swoje "michnikoidalne" urojenia, to jeszcze d... mi obrabiasz tam, gdzie się nie wypowiadam wcale. Jak sam zauważyłeś, moje poglądy lokują się w "rażącej mniejszości" w stosunku do lansowanej tutaj chadeckiej konserwy, więc skąd zaszczyt, że wciąż nurtuje Cię moja skromna osoba? I jeszcze jedno, wpisanej pod avatarem mojej łączności z papieżem nie tykaj nawet w myślach. O ile moje przekonania polityczne i poglądy społeczne jasno określam i nikt nie zabrania Ci się ze mną nie zgadzać i dyskutować, to nie masz uprawnień do oceny i kategoryzowania mojego miejsca w Kościele. Ciągle deprecjonując moje wypowiedzi lansujesz swoją osobę na jedyniesłusznego patriotę i jedynieprawdziwego katolika, a ktoś, kto śmie wychodzić poza Twoje kryteria należy do głównego nurtu propagandy. Uczono mnie onegdaj, że grzech pychy należy do siedmiu grzechów głównych.

A w temacie:
Każde media, bez względu na swoje konotacje polityczne podają nam informacje wcześniej poddane wstępnej obróbce. Taka ich rola, aby przedstawione fakty, zdarzenia, zjawiska przybliżyć odbiorcy i ułatwić ich zrozumienie. W tym celu dziennikarze podają kontekst, uwypuklają istotę, albo zarysowują tło. Sposób, w jakim to robią dedykowany jest do określonej grupy odbiorców, a każdy odbiorca ma swoje wybrane źródła medialne. Na szczęście nie ma obowiązku oglądania np. " Wiadomości" w nowej formule (która mi wyjątkowo nie odpowiada i nie oglądam) albo czytania GW (czytam, czego nigdy nie ukrywałem). Ktoś inny woli czytać "Nasz Dziennik" i treści tam zawarte wpisują się doskonale w jego ocenę rzeczywistości. Więc kolejność przepływu jest następująca: własne poglądy i wyznawane wartości --> oczekiwany sposób podania informacji --> wybór medium informacji.
A dyskusja w tym temacie odbywa się na błędnym założeniu, że są media, które przez wymyślne i pokrętne sposoby podawania informacji manipulują ludźmi. Tak jakby oglądanie ich/czytanie było obligatoryjne. Sprawa postawiona w ten sposób daje absurdalne wnioski, że wszystkie media manipulują wszystkimi ludźmi.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pn lut 15, 2016 8:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
donchichot napisał(a):
Robur napisał(a):
Dlatego powoływanie się na słowa prezydenta, który nie ma żadnego wpływu na dalszą karierę sędziów jest właśnie tego rodzaju manipulacją o których tu dyskutujemy lub zwykłą naiwności


Może @Roburze napisz o tym co sądzisz do Prezydenta RP:
http://www.prezydent.pl/kontakt/
przy okazji może zadaj pytanie jak ze strofami pieśni „Boże coś Polskę”
chodzi o ostatnią strofę refrenu:
Ojczyźnie wolność, racz nam wrócić, Panie!
czy może już tak:
Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!
zresztą pierwotnie:
Naszego Króla, zachowaj nam, Panie! 1816 rok.
Mnie taka narodowo-prawicowa gadka nie wzrusza, ja wiem, że tak dobrze by było gdyby to forum właśnie takie było narodowo-prawicowe nie katolickie choć pod takim szyldem.
Mówienie zaś o manipulacji czy naiwności w takim kontekście jest hipokryzją i tyle.


Zadziwiające ! Po co i o czym mam pisać do prezydenta? Ładne historyczne odwołanie, lecz nie wnoszą one niczego do tematu.

Tu powoływałeś się na prezydenta viewtopic.php?f=3&t=26384&p=1026849#p1026849 który wygłosił okolicznościową mowę. OK, jeśli nie była to jakaś forma manipulacji lub naiwności ( tak odczytałem, może błędnie), to jaka była twoja intencja?


Pn lut 15, 2016 10:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 5:12 pm
Posty: 242
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
jeśli chodzi o użytkownika donchichot to :lol:

http://www.vismaya-maitreya.pl/miecz_prawdy_zatrudnie_trolla_-_czyli_jak_manipulatorzy_zatruwaja_zycie_normalnym_internautom.html

_________________
"Nikt nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie."


Wt lut 16, 2016 12:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Po wstępnych zmianach w telewizji publicznej widać zmiany na lepsze, np.za rządów koalicji PO-PSL środowiska niepodległościowe były całkowicie dyskryminowane, teraz można zobaczyć i usłyszeć ich przedstawicieli.

Jeśli idzie natomiast o TVNy, to nagonka na demokratycznie wybrany rząd nasiliła się, a manipulacja spotęgowała. Trudno to oglądać, a więc podam jeden przykład.
Jakaś komercyjna stacja podając do wiadomości sprawę odebrania przez rząd PO-PSL środków wcześniej przyznanych przez rząd Jarosława Kaczyńskiego fundacji Lux Veritatis na geotermię pokazała w tle jakieś puste pola, a Telewizja Trwam pokazała rzeczywistość - działające już urządzenia.
To jedno z wielu przekłamań, stacji komercyjnych nie da się oglądać.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Wt lut 16, 2016 11:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
kolor, przestań się wygłupiac i wmawiac nam, że płynięcie z głównym ściekiem a w tym mediami jak owa GW- symbol krętactwa, antypolskości, wybielania komuchów i pogardy dla chrześcijaństwa to jest zajęcie godne katolika w łączności z Papieżem i nie rozśmieszaj nas nazywaniem tego 'wychodzeniem poza schematy', bo właśnie sam pchasz się prosto w schematy o których piszę powyżej.

W Kościele jest miejsce dla wszystkich a do sumień nikt nikomu przy wejściu nie zagląda.

BTW i tak dobrze że nie usiłujesz wszystkiego tłumaczyc Ewangelią.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt lut 16, 2016 12:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Derayes napisał(a):
kolor, przestań się wygłupiac i wmawiac nam, że płynięcie z głównym ściekiem (...) to jest zajęcie godne katolika w łączności z Papieżem

Primo:
Napisałeś "nam", czyli komu? W czyim imieniu piszesz, prócz własnego?
Secundo:
Nie wygłupiam się bo temat jest zbyt poważny.
Tertio:
Niczego Ci nie wmawiam, przedstawiłem swoje zdanie, A Ty nie musisz się z nim zgadzać.
Quatro:
Wszystko, co nie pasuje do Twoich kryteriów nazywasz "głównym ściekiem", a osobę która nie myśli tak jak Ty wrzucasz do urojonego przez siebie nurtu.
Quinto:
Czy moje zajęcie jest godne katolika w łączności z papieżem- nie Tobie to oceniać.

Może byś zaczął dyskutować w temacie, a przestał zajmować się moją osobą? Od dłuższego czasu mam wrażenie, że usiłujesz mnie ciągle wpasowywać jak brakujący puzzel w Twoją układankę. Choćbyś mną kręcił na wszystkie strony i wciskał na siłę, nie dopasujesz, bom puzzel z innego pudełka.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Wt lut 16, 2016 1:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
kolor, Ty zacznij w temacie, a są nim medialne przekłamania, może tak lubiana przez ciebie gazeta jako swietny tego przykład, ot choćby w sensie ukazywania polskiego patriotyzmu jako prymitywno podwórkowego, wiary jako zasciankowego przeżytku itp.

Element układanki?
A jakaż tam znowu układanka, ot, mamy tu dwóch michnikoidów którym się wydaje że w ten sposób wychodzą poza jakies schematy i sa lepsi od pozostałych i tyle.
Głównym sciekiem nazywam to co nim jest i tak się składa że nie podoba mi się to co ów przekazuje. Oczywiscie wiadomosci sportowe czy pogoda a może też porady psychologiczne czy artykuł o artyscie (byle nie typu Janda,Peszek czy Olbrychski, nie o takich piszę) mogą być.

Nam, bo jak widzisz większosć katolików tutaj nie popiera Twoich i donchichota poglądów. I całe szczęscie.

Chadecka konserwa, uuu, gdzies to wyczytałes czy tak sam od siebie? ;)

Plus za traktowanie dyskusji z humorem miast spinki i obrzęku wątroby jak Twój kolega don ;)

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr lut 17, 2016 8:22 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 8:54 pm
Posty: 808
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne przekłamania
Jockey napisał(a):
Z Pospieszalskim była ciągła jazda, bo nie po drodze było mu z reżimem POwskim. Jak dla mnie to jest to dobry dziennikarz. I potrafi być obiektywny i nie kryje, że ma swoje poglądy ale potrafi szanować tych którzy mają inne.


I własnie o to chodzi . Nie o to, żeby nie mieć poglądów .
Rasowy dziennikarz - a wielu jest takich - poprowadzi rozmowę nie narzucając swoich poglądów .
Jest takie powiedzenie : Tylko krowa nie zmienia poglądów .
A nie zmienia bo ich nie ma . Trudno więc wymagać od dziennikarza aby zredukował swoje poglądy do zera.
Etyką dziennikarską jest nie wchodzić z butami poza świat który reprezentuje.
Niestety polityka rozgrzała niektóre głowy, iż widzieliśmy zamiast kunsztu dziennikarskiego takie oto obrazki :

Obrazek

Trybun ludowy czy dziennikarz to ?

_________________
Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi ... (Łk24,29)


N lut 21, 2016 8:16 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL