Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 1:23 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Dogi ksenofobie Jockeyu, to kolejny wątek w którym można prowadzić burzliwą dyskusję o przyjmowaniu imigrantów do Polski, ile już ich jest? trzy?
:-D


Pn lis 23, 2015 12:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
myślę że sporym problemem w tej dyskusji jest emocjonalne nacechowanie pewnych stereotypów
np. islamofobia - dla niektórych dyskutantów jest to coś złego, a dla innych niekoniecznie - więc nie ma szans na porozumienie, bo inaczej zupełnie rozumiemy te same pojęcia.
co zresztą sam @kolor przynaje:
Cytuj:
No przecież @Małgosia (no i @kolor) użyli tych określeń jako ocenę konkretnych poglądów i treści zaprezentowanych

czyli pojęcia zostały użyte wartościująco, a nie każdy ma taką samą wartość przypisaną do tych pojęć.
np. wg mnie islamofobia jest zjawiskiem pozytywnym - bo czymś pozytywnym jest unikanie i zwalczanie niebezpiecznego totalitarnego światopoglądu jakim jest islam. Traktuję to podobnie jak zwalczanie nazizmu i komunizmu. I jako katolik nie czuję w związku z tym żadnych problemów.

ad1 - rozumiem, że z Dmowskim można się nie zgadzać, ale w 1925 roku ciężko było wiedzieć co będzie 20lat później... wtedy mogło się wydawać że faszyzm ma 'coś w sobie' - i jak widać wielu w to uwierzyło.
a co do żydów i rozbiorów - to akurat Dmowski ma sporo racji.
ad2 - jak napisałem wyżej uważam że to dobrze
ad3 - pełna racja, alkoholizm to plaga, ale na szczęście nie wszyscy jesteśmy pijakami
ad4 - to nie tylko obóz rządzący, to powszechne jest, historia relacji z rosją nas doświadczyła niemiłosiernie, pewnie większość polaków znajdzie w swoich rodzinach przodków na syberii, w więzieniach, zamordowanych w czasie rewolucji czy innych wojen polsko-rosyjskich. Trudno się od tego uwolnić tak po ludzku.
ad5 - każdy popełnia błędy. Anglicy też tworzyli obozy koncentracyjne, ale jakoś im się tego nie wypomina. Więc przywoływanie pojedynczego faktu celem wyolbrzymienia czy zrównania z innymi uważam za przejaw co najmniej nie dbania o nasz interes narodowy.
ad6 - praktycznie większość społeczności lubi mieszkać 'wśród swoich' - stąd 'china town' czy 'polskie szikago'. Jeśli to rozumiemy jako getto - to nie mam z tym problemów.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn lis 23, 2015 12:39 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Tek de Cart napisał(a):
ad3 - pełna racja, alkoholizm to plaga, ale na szczęście nie wszyscy jesteśmy pijakami


No i tak też pomyśl o wyznawcach islamu. Terroryzm to plaga, ale nie każdy islamista (muzułmanin) to terrorysta.
Resztę przemilczę i tak jestem lewakiem i oszołomem.

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Pn lis 23, 2015 12:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Jockey napisał(a):
Ustalmy fakty
Kolor ty zarzuciłeś ksenofobię o. Rydzykowi o którym napisałeś per Rydzyk a Małgosia zarzuciła ksenofobię całemu forum.

To nie tak. Przykład o.d.Rydzyka poruszyłem w wątku pobocznym odnośnie ataków personalnych na @Małgosię, niefortunnie zestawiając go z "innym ksenofobem" Nie znaczy to że w sprawie imigrantów uważam o.d. Rydzyka za ksenofoba, bo nie znam jego opinii w tym temacie, gdyż od dłuższego czasu nie słuchałem rozgłośni. Nie znaczy to, że o.d. Rydzyk nie jest ksenofobem np w temacie żydowskim (kwiatki z jego wypowiedzi znam i na żądanie mogę cytatów poszukać). Ale nie o to chodzi. Chciałem jedynie wykazać, że dla mnie @Małgosia mimo, że jest katechetką ma otwarty umysł i nie wpasowuje się w wąskie postrzeganie świata prezentowane przez księży mających z urzędu nieść posługę nauczycielską Kościoła (a różnie z tym bywa) jak o.d. Rydzyk albo niestety inny ksenofob np ten zalinkowany przez @donchichota:
donchichot napisał(a):
Jeśli mamy się bać, to bójmy się takich pasterzy, co nie wiadomo czy ważniejsza jest koloratka czy bluza z kapturem, a kłamstwo jest podstawą wypowiedzi.
https://www.youtube.com/watch?v=4im29VpVYs8
to smutne.
.

Podaję poniżej cały kontekst mojej wypowiedzi, z której @Jockeyu wyrwałeś niefortunny wyjątek.

kolor napisał(a):
Atak personalny jest wtedy, gdy w dyskusji czepiasz się niepotrzebnie tego że Małgosia jest z zawodu katechetka i nie wpasowuje się to w Twoje postrzeganie świata. Co, że katechetka musi mieć prezentować myślenie jak Rydzyk albo inny ksenofob? Cenię u Małgosi otwarty umysł i biblijne spojrzenie na otaczający świat, myślenie zgodne z linią chrześcijaństwa przyjętą przez papierza Franciszka. Małgosia nie wychwala się swoim wykształceniem i zawodem, więc niegodziwe jest w dyskusji wycieranie sobie pyska tym, że Małgosia to katechetka.


Swoją drogą zauważyłeś że do o.d. Rydzyka odniosłem się per Rydzyk, ale jako czuwający nad wszystkim strasznego orta w słowie papież nie widziałeś ;)

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pn lis 23, 2015 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
A ja wolę być ksenofobką , niż martwą ofiarą np. zamachowców, lub popierających eutanazję poprawnych politycznie.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pn lis 23, 2015 3:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Brygida napisał(a):
A ja wolę być ksenofobką , niż martwą ofiarą np. zamachowców, lub popierających eutanazję poprawnych politycznie.

Jak słusznie powiedział wcześniej @Tek De Card pojęcia ksenofobii i islamofobii nie mają określonej dominanty. Powyższa wypowiedź wraźliwej @Brygidy nadaje słowu "ksenofobia" łagodnego znaczenia w rozumieniu obawy o swoje życie. Takie podejście do sprawy jest dla mnie zrozumiałe. Nie kolokwializuje ona całego problemu a odnosi się tylko do jej subiektywnych odczuć, do których ma prawo. Natomiast ksenofobia w wymiarze ogólnonarodowym, a jeszcze w wymiarze chrześcijańskim jaką prezentują niektórzy userzy naszego forum jest okropna i nie może być na to zgody. Nigdy ani ja, ani @Małgosia nie nazywaliśmy całego forum ksenofobicznym, więc nie kumam skąd u @Jockeya takie uprzedzenie do @Małgosi. Odnosiliśmy się jedynie do takich np kwiatków:
Zygmunt napisał(a):
Wyrzucic ich natychmiast.Zakazac tej diabelskiej religii zburzyc meczety a Polakow, ktorzy przeszli na islamizm zdradziwszy wiare wyrzucic razem z islamistami.Polacy to madry i waleczny narod i islamisci musza liczyc sie z porazka.Wczesniej czy pozniej do tego dojdzie.Przezylismy nazizm niemiecki, komunizm i z diabelskim islamizmem tez sobie poradzimy.

albo taki:
Zygmunt napisał(a):
Tak, kochamy blizniego i nienawidzimy islamizmu i jego diabelskiej ideologii.Ktokolwiek pogardzi Bogiem chrzescijan a zacznie wierzyc w nieistniejacego allaha podpisuje na siebie wyrok wiecznej smierci.Pojac nie moge jak polslkie wladze mogly dopuscic do rozprzestrzeniania sie tego raka w naszym kraju.Jest tylko jedno wyjasnienie; naszym krajem rzadzi synagoga szatana.Praworzadne wladze nie dopuscily by sie takiego skandalu.Wyrzucac rencistow, emerytow i ludzi zasluzonych dla POlski z mieszkan i odstepowac je islamistom ?? 8O 8O 8O Jak zly duch musial wstapic w Kopaczowa i cale te diabelskie PO, ze dali sie tak zbalamucic. 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

albo to:
Zygmunt napisał(a):
Komunisci wypedzili wielke rzesze Polakow za chlebem i ci sami lajdacy i zdrajcy z PO czynia wszystko aby tych bastardow islamskich tu osiedlic.To jest jawna zdrada Stanu i Kopacz winna wisiec za cos takiego.

nie wspomnę o tym:
Zygmunt napisał(a):
Tego zdrajce Tuska nie powinno sie brac powaznie.To on jest odpowiedzialny za ten balagan w Polsce.Sk---syn obiecal raj w Polsce a doprowadzil do islamizacji naszej ojczyzny.


Mam żal do @Jockeya, że jako mod zamiast zdyscyplinować użytkowników, wychłodzić ton dyskusji zajął się polemiką z krytykami takich właśnie poglądów zacytowanych wyżej, nakręcając jedynie młodych zapaleńców (co to ogniem i mieczem) poszukiwaniem i publikowaniem tu argumentów, jacy to ci krytycy źli, nieczuli i nic nierozumiejący. Że lewak będący pod wpływem "Wyborczej" to jeszcze, ale że katechetka? Prawdziwi patrioci to ci co chcą wieszać topić i przeganiać w imię obrony własnej rodziny, a kto jest innego zdania to beszczelny ignorant

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pn lis 23, 2015 4:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2008 9:00 am
Posty: 699
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
kolor napisał(a):
I tak z żarciku pana @miro zrobiło się nieśmiesznie.

Obawiam się, ze ty masz większe poczucie humoru niż ja.
Pewnego czasu kiedy skomentowałem na pewnym forum zachowanie czarnoskórego imigranta w Polsce, który zaraził HIV-em wiele polek, jako potworne, natychmiast zostałem obwołany rasista. Wg twojego rozumowania Polacy to również rasiści? Jakoś mało kolorowe wnioskowanie ze strony kolegi kolor. :no:


Pn lis 23, 2015 4:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
miro napisał(a):
kolor napisał(a):
I tak z żarciku pana @miro zrobiło się nieśmiesznie.

Obawiam się, ze ty masz większe poczucie humoru niż ja.
Pewnego czasu kiedy skomentowałem na pewnym forum zachowanie czarnoskórego imigranta w Polsce, który zaraził HIV-em wiele polek, jako potworne, natychmiast zostałem obwołany rasista. Wg twojego rozumowania Polacy to również rasiści? Jakoś mało kolorowe wnioskowanie ze strony kolegi kolor. :no:

Odnośnie poprawnego wnioskowania. Gdyby kolega użył dowolnie kwantyfikatora wszyscy/niektórzy przed słowem Polacy wtedy mógłbym się odnieść do Twojego pytania. A tak to jest nadal kolorowo.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pn lis 23, 2015 5:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Załóżmy że mamy 100 kubków z colą, z których jeden jest zatruty (nie wiemy który). Czy niechęć do wypicia napoju z któregokolwiek kubka świadczy o fobii względem coca-coli?
Przecież "nie każdy kubek jest zatruty" i "znikoma część coca-coli została zatruta"...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 24, 2015 12:12 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Barney napisał(a):
Załóżmy że mamy 100 kubków z colą, z których jeden jest zatruty (nie wiemy który). Czy niechęć do wypicia napoju z któregokolwiek kubka świadczy o fobii względem coca-coli?
Przecież "nie każdy kubek jest zatruty" i "znikoma część coca-coli została zatruta"...

Fobia byłaby, gdybyś w ogóle nie pił coli, podejrzewając, że nie tylko ktorys z tych kubków jest zatruty, ale wszystka istniejąca cola. Gdybys jednak, wiedząc o zatruciu, poddał badaniom owe kubki coli w celu wyeliminowania zatrutego, nie byłoby mowy o fobii, ale o ostrozności i rozwadze. Jest jeszcze jedna mozliwość wystapienia fobii: brak zaufania do metod badania i kompetencji badających lub/i podejrzenia ich o złą wolę

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt lis 24, 2015 1:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Pozwolę sobie zauważyć, że pojęcia typu ksenofobia, homofobia,czy roburofobia et cetera, są żywcem wyrwane z lewackiego języka ideologicznego. Język narzuca sposób pojmowania rzeczywistości, ustawia przeciwników. Pojęcie ksenofobii ma obecnie negatywny kontekst. Może warto zdobyć się na odwagę i zapytać dlaczego nieufność wobec obcych ma być czymś niedobrym?

Należy bowiem zauważyć, że pacyfizm, będący sekularyzacją chrześcijańskiego pojęcia pokoju, jak każda sekularyzacja, opiera się na logice części przeciw całości, a więc na logice przesady, która chce idealistycznie wyrugować jakiś aspekt rzeczywistości. Współczesny pacyfizm zrodzony z doświadczenia wojny totalnej, dziecka par excellence nowoczesności, jest właśnie takim postulatem, który piętnując każdą przemoc, w praktyce prowadzi do przeniesienia pola walki z wojny mającej otwarte reguły, do wojny podziemnej. Jako praktyczna doktryna nie ruguje oczywiście samych działań zbrojnych, ale przedstawia je już jako “akcje stabilizacyjne”, “misje pokojowe” czy “wprowadzanie demokracji”, będącej tu synonimem dobrobytu i pokoju. W ten właśnie sposób pacyfizm staje się jedną z przyczyn terroryzmu.

Całość.

Dokładnie ten sam schemat zachodzi w przypadku "ksenofobii", "homofobii" itd. Mamy bezkrytycznie przyjmować za dobra monetę to, co w wyniku neobolszewickiej propagandy obraca się przeciw nam na skutek przesadnej ( czyt fałszywie interpretowanej) miłości bliźniego. Pojęcie ksenofobia jest właśnie takim przykładem mieszania w głowach, gwałcenia normalności.


Wt lis 24, 2015 10:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Robur napisał(a):
Pozwolę sobie zauważyć, że pojęcia typu ksenofobia, homofobia,czy roburofobia et cetera, są żywcem wyrwane z lewackiego języka ideologicznego. Język narzuca sposób pojmowania rzeczywistości, ustawia przeciwników.

Do każdego słowa mozna dorobic ideologię, jesli chce sie kogoś zobaczyć lewakiem.
A w jaki inny sposób, jeśli nie przy pomocy języka wyrażamy rzeczywistość?
Słowo ksenofobia pochodzi z języka greckiego ksenos i phobos:
http://www.slownik-online.pl/kopalinski ... 464F2C.php
http://www.slownik-online.pl/kopalinski ... d400711bfb
a więc ksenofobia to strach przed obcymi.
Robur napisał(a):
Mamy bezkrytycznie przyjmować ...

A kto mówi o bezkrytycznym przyjmowaniu?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt lis 24, 2015 10:57 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
A na przykład kolor mówi o bezkrytycznym przyjmowaniu.
Robur dokładnie napisał to o czym pisze od dawna. O mieszaniu ludziom w głowach i o tym ze wpisujecie sie w takie mieszanie. I właśnie dlatego pisałem o mainstreamie i o tym ze powtarzacie ich tezy. W podobny sposób pisał o tym Barney ale jego tez zakrzyczano

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lis 24, 2015 12:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Znam Twoje zdanie i dalsze bicie piany mnie nie interesuje. Udowodnij, że kolor pisał o bezkrytycznym przyjmowaniu (wczesniej mówiłes to o mnie).

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt lis 24, 2015 12:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
kolor napisał(a):
Straszne rzeczy tu wypisujecie. Na katolickim forum, powołując się na wolę 90% narodu (o zgrozo, przecież 90% narodu to katolicy) jawnie afiszujecie się swoim szowinizmem. Obrażacie bliźnich, lżycie na inne wyznania. Tak postępuje katolik?! Gdzie katolicka miłość bliźniego? Wstyd panowie! A ten przykład z bezdomnymi okraszony epitetami że bezdomny jest pijany i brudny i chce twój dom zamienić w koczowisko- żenada. Obrażasz zarówno bezdomnych jak i uchodźców. Śmieszne, że 38 milionów Polaków boi się garstki, promila znękanych ludzi, którzy pragną jedynie godniejszego życia. Że co? Że islamiści? Że przejmą nasze katolickie kościoły i zamienią na meczety? W Polsce jest 10114 parafii katolickich -czyli dwa razy więcej (!) kościołów niż samych muzułmanów, których z przydziału przebrzydłej Unii mamy przyjąć. Więc o co się strzępicie? Rzygać się chce, kiedy się słyszy kolokwializmy: naród, waleczność, obrona granic, obrona wiary sprowadzone w waszych, drodzy katolicy, wypowiedziach do zaściankowego strachu przed garstką ludzi w potrzebie.
Tak ogromnie kochamy Boga Trójjedynego i Kościół święty, że przestaliśmy widzieć bliźniego. Czy o to w tym chodzi?


Poczytaj jego wypowiedzi tutaj
viewtopic.php?f=3&t=25996
Poczytaj polemikę z Boro

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lis 24, 2015 1:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 191 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL