Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:59 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 133  Następna strona
 Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Seria 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
WeźSieTato napisał(a):
I nastąpiło takie niezręczne milczenie ze strony Pana/Pani "kolor" ;) Tak często bywa w obliczu rzetelnych argumentów (w tym wypadku chwali się przytomność pana "Boro"). Apeluję do Pana/Pani "kolor" - jeśli zmienił/a Pan/Pani zdanie na temat imigrantów proszę to tutaj wyartykułować, bo istnieje niebezpieczeństwo, że niektórzy zgodzą się z powyższymi Pana/Pani nieprzytomnymi wpisami.

Pan kolor nie zmienił zdania, a nawet utwierdził się w przekonaniu, że chrześcijaństwo jest zagrożone, ale nie ze strony islamistów, a własnych członków. Dalsza dyskusja z panem Boro nie ma sensu. Nie przywykłem, by w dyskusji inny punkt widzenia nazywano niewiedzą, korzystanie z innych niż jedynie sluszne mediów niedoinformowaniem, a już najbardziej nieuprawnione jest zrzucanie mi, jakobym nie czytał ze zrozumieniem. Nie ta liga. Nie zamierzam dalej kopać się z koniem, wobec czego nie będę dalej prowadził tej dyskusji. Przykro mi tylko, że moi współbracia w wierze zamykają się schematach myślowych funkcjonujących od średniowiecza. Strach przed innością, obawa o zachwianie swojego bytu znajdują upust w szowiniźmie. Miłość bliźniego poległa.
Panie @WeźSieTato, proszę mnie nie obrażać stwierdzeniami o nieprzytmnych wpisach.
Wbrew temu co się panu wydaje userzy tego forum mają swój rozum i własne zdanie. Zgadzanie się z moim zdaniem nie jest niebezpieczne.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pn paź 05, 2015 12:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
kolor napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):
I nastąpiło takie niezręczne milczenie ze strony Pana/Pani "kolor" ;) Tak często bywa w obliczu rzetelnych argumentów (w tym wypadku chwali się przytomność pana "Boro"). Apeluję do Pana/Pani "kolor" - jeśli zmienił/a Pan/Pani zdanie na temat imigrantów proszę to tutaj wyartykułować, bo istnieje niebezpieczeństwo, że niektórzy zgodzą się z powyższymi Pana/Pani nieprzytomnymi wpisami.

Pan kolor nie zmienił zdania, a nawet utwierdził się w przekonaniu, że chrześcijaństwo jest zagrożone, ale nie ze strony islamistów, a własnych członków. Dalsza dyskusja z panem Boro nie ma sensu. Nie przywykłem, by w dyskusji inny punkt widzenia nazywano niewiedzą, korzystanie z innych niż jedynie sluszne mediów niedoinformowaniem, a już najbardziej nieuprawnione jest zrzucanie mi, jakobym nie czytał ze zrozumieniem. Nie ta liga. Nie zamierzam dalej kopać się z koniem, wobec czego nie będę dalej prowadził tej dyskusji. Przykro mi tylko, że moi współbracia w wierze zamykają się schematach myślowych funkcjonujących od średniowiecza. Strach przed innością, obawa o zachwianie swojego bytu znajdują upust w szowiniźmie. Miłość bliźniego poległa.
Panie @WeźSieTato, proszę mnie nie obrażać stwierdzeniami o nieprzytmnych wpisach.
Wbrew temu co się panu wydaje userzy tego forum mają swój rozum i własne zdanie. Zgadzanie się z moim zdaniem nie jest niebezpieczne.



Szanowny Panie kolor, sorry ale żyjesz pan w jakimś swoim kolorowym matriksie ślepy i głuchy na fakty, podajesz pan dane z sufitu i kipisz z oburzenia na rzekomy szowinizm i brak miłości bliźniego.

Ręce mi po raz kolejny opadły na tym forum.

Nie będę się powtarzał, wklejał linków ani kopał z koniem, nawet kolorowym.

Życzę nadal miłego lewitowania w matriksie, o tym że gdzie ignorancja jest rozkoszą szaleństwem jest by mądrym też powtarzac nie muszę.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn paź 05, 2015 9:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Panie kolor, rzeczywiście to nie ta liga. Tanim wywoływaniem współczucia nie kupisz tu nikogo. Widziałem jak lepsi i mądrzejsi od Ciebie, padali pod ostrzałem argumentów tutejszych "katotalibów". Lepiej zmykaj zanim Ci skruszą samoocenę.

"Promil znękanych ludzi pragnących jedynie godniejszego życia" :D
Dobre.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Pn paź 05, 2015 10:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
kolor napisał(a):
Nie przywykłem, by w dyskusji inny punkt widzenia nazywano niewiedzą, korzystanie z innych niż jedynie sluszne mediów niedoinformowaniem, a już najbardziej nieuprawnione jest zrzucanie mi, jakobym nie czytał ze zrozumieniem. Nie ta liga.

Faktycznie zareagowałem nieco emocjonalnie, ale argumenty które podałem były bardzo konkretne. Nie odniosłeś się do ani jednego.
Uważasz się za dyskutanta z wyższej ligi a obrażasz wszystkich użytkowników o odmiennych poglądach, twierdząc że są szowinistami o zamkniętych umysłach.
Jeśli mamy ocenić ligę Twoich argumentów, to najpierw muszą one paść. Na razie piszesz jedynie swoją opinię nie popierając jej żadnymi faktami.
Cytuj:
]Nie przywykłem, by w dyskusji inny punkt widzenia nazywano niewiedzą

Podam pewną analogię odnośnie różnych punktów widzenia. To czy lepszym samochodami jest mercedes czy BMW może być kwestią opinii. Każdemu podoba się co innego i każda z marek ma swoje wady oraz zalety.
Jednak stwierdzenie, że najszybszym, najbezpieczniejszym i najbardziej komfortowym samochodem jest fiat 126p, to już nie jest kwestia poglądów tylko niedoinformowania.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pn paź 05, 2015 11:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Problemy faktycznie nieziemskie:

http://natemat.pl/156961,uchodzcy-w-obo ... brak-seksu

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt paź 06, 2015 10:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Kolor napisał

Cytuj:
Pan kolor nie zmienił zdania, a nawet utwierdził się w przekonaniu, że chrześcijaństwo jest zagrożone, ale nie ze strony islamistów, a własnych członków

Coś w tym jest. Jest taka powieść "Obóz świętych" Raspaila o falach emigrantów zalewających Europę, traktowana niczym prorocza. Tu felieton do niej ujmujący współczesny problem emigracyjny.

Felieton.

Zatem to strach zabija cywilizację zachodnią. Jest to strach wynikający z zupełnego upadku ducha, zerowych duchowych zdolności absorbcji ludzi nowych, którzy w Europie nie są niczym nowym. Zdolności absorbcji lub rzeczywistego przeciwstawienia się. Oprócz strachu jest jeszcze brak roztropności reprezentowany choćby przez powieściowego papieża „Benedykta”. Te dwa objawy – strach i lekkoduchostwo – są tylko podwójnym znakiem jednej diagnozy – Europa żyje w oderwaniu od rzeczywistości. W świecie idei, narracji, bez kontaktu z realizmem, którym był jej znakiem szczególnym i szczególnym znakiem cywilizacji chrześcijańskiej.


Oto powód histerii. Realnie rzecz biorąc w Europie ze względu na niski przyrost naturalny, a w Polsce dodatkowo z powodu sporej emigracji będzie potrzeba sporo nowych ludzi. To są realia i żaden krzyk tego nie zmieni.


Histeryczna retoryka antyemigracyjna i proemigracyjna niestety przykrywa roztropność tych, którzy by chcieli w stylu dbałości o dobro wspólne rozwiązać kwestię gwałtownego napływu „ludzi nowych”. Chodzi bowiem nie tylko o bitwy moralistów na nieboskłonie, ale o realnych ludzi. Ten rodzaj „szaleństwa”, którego doświadcza Stary Świat na naszych oczach, jest częścią przekazu przypowieści jaką jest „Obóz świętych”.


Mamy tu taką bitwę moralistów. Nawet swoiste myślenie dość często spotykane - jak ja chce sobie polepszyć i emigruje to dobrze, jak inni to źle.


A przybysze idą, nie rozumieją świata do którego zmierzają, nic ich nie obchodzą nasze głowy w chmurach. I nie byłby to tak wielki problem, gdyby nie nasz świat , który już nie rozumie sam po co istnieje.

Dokładnie, hedonizm wyżarł mózgi i pozostał tylko strach.


Śr paź 07, 2015 8:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Robur napisał(a):

Zatem to strach zabija cywilizację zachodnią. Jest to strach wynikający z zupełnego upadku ducha, zerowych duchowych zdolności absorbcji ludzi nowych, którzy w Europie nie są niczym nowym. Zdolności absorbcji lub rzeczywistego przeciwstawienia się. Oprócz strachu jest jeszcze brak roztropności reprezentowany choćby przez powieściowego papieża „Benedykta”. Te dwa objawy – strach i lekkoduchostwo – są tylko podwójnym znakiem jednej diagnozy – Europa żyje w oderwaniu od rzeczywistości. W świecie idei, narracji, bez kontaktu z realizmem, którym był jej znakiem szczególnym i szczególnym znakiem cywilizacji chrześcijańskiej.


I w tej okropnej zepsutej Europie nikt się już nie ostał, sami hedoniści, materialiści, cynicy, ateiści. Chyba jednak nie jest tak źle :)

Robur napisał(a):
Oto powód histerii. Realnie rzecz biorąc w Europie ze względu na niski przyrost naturalny, a w Polsce dodatkowo z powodu sporej emigracji będzie potrzeba sporo nowych ludzi. To są realia i żaden krzyk tego nie zmieni.


Owszem takie są fakty ale pomysł wpuszczania ogromnych mas ludzi całkiem kuturowo obcych (którzy w dodatku często są realnym zagrożeniem i nie jest to histeria tylko fakty których niektórzy nie chcą widziec) nie uleczy tej sytuacji niestety, tylko wygeneruje kolejne problemy.

Robur napisał(a):
Mamy tu taką bitwę moralistów. Nawet swoiste myślenie dość często spotykane - jak ja chce sobie polepszyć i emigruje to dobrze, jak inni to źle.


Nooo, ja przyjacielu np. musiałem zdac egzamin państwowy z języka kraju do którego jechałem, początkowo zresztą dostałem pozwolenie na pobyt tylko w tym regionie gdzie miałem pracę, potem Polska weszła do UE i przepisy się zmieniły. Tak, praca o tym decydowała, czytaj: nie byłoby roboty nie miałbym tu czego szukac. I wiesz co, pracuję grzecznie, podatki płacę, nie usiłuję narzucac swoich zasad, nie demoluję, nie kradnę i nie biję. Taka oto różnica :wink:

Robur napisał(a):
A przybysze idą, nie rozumieją świata do którego zmierzają, nic ich nie obchodzą nasze głowy w chmurach. I nie byłby to tak wielki problem, gdyby nie nasz świat , który już nie rozumie sam po co istnieje.


Ach, no pewnie że nie rozumieją, oni w ogóle doznają wielkiego rozczarowania jak w tym europejskim raju trochę pożyją ;)
Głowy w chmurach to widzę mają tutaj niektórzy zapalczywi moraliśi co wszech i wobec pouczają o właściwej postawie a widac że kichę wiedzą i rozumieją z tego co się dzieje. Np. po tym jak się już przybysze osiedlą w danym kraju.
To JEST i BĘDZIE problem.

Robur napisał(a):
Dokładnie, hedonizm wyżarł mózgi i pozostał tylko strach.


Wszystkim wyżarł? :|

Oj oj oj ;)

Wiesz, to tak jak niektórzy mówili że skoro w Polsce za czasów PRL był komunizm to wszyscy Polacy byli komunistami.

Ja wiem Robur że nienawidzisz Zachodu ale zrozum że tu żyją różni ludzie w tym i emigranci tacy jak ja, a to że w tzw. mainstreamowych mediach krzyczą osoby pokroju Lisa, Wojewódzkiego, Srody, Hartmana, Niesiołowskiego jest tylko medialnym wypaczonym obrazem.
Tak, smutne jest że w tak wielu krajach Zachodu ateizacja postępuje, dzieje się to i w Polsce.

Strach, to ja Ci powiem czego ja się boję.
Ja nie chcę żeby w Polsce były kolorowe getta gdzie jest brud i smród, gdzie atakowana jest policja, karetki pogotowia i straż pożarna, żeby przemili panowie zaczepiali nasze kobiety nie mówiac o gwałtach i pobiciach, a ich dzieci biły nasze dzieci, żeby człowiek czuł się zagrożony widząc ich na horyzoncie. Itd.
To tak jakbys Ty miał mieszkac w osiedlu gdzie jest masa dresiarzy i czuc się tam bezpiecznie. Powodzenia.

I jeszcze boję się że przez to wszsytko Breivików będzie więcej.....

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr paź 07, 2015 9:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Robur

Wracając do analogii z bezdomnymi chcących zrobić koczowisko w Twoim domu, to przyjąłbyś ich z otwartymi rękami? Jeśli nie to dlaczego? Jeśli uważasz, że nie ma tu analogii to również wytłumacz dlaczego.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr paź 07, 2015 12:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
ad Derayes

Zwróciłem uwagę na pewną dychotomię w twoim postępowaniu, zresztą dość powszechną wśród imigrantów narzekających na kolorowych w krajach swojego pobytu. Z jednej strony zwraca się uwagę na negatywne fakty związane z napływem imigrantów do Europy na skutek braku rąk do pracy. Z drugiej imigracja z Polski pogłębia tylko niekorzystne tendencje, które można na bieżąco załatać imigrantami.

Innymi słowy, krytykuje się uzupełnianie luk imigrantami po własnej imigracji. To są realia.


Cz paź 08, 2015 8:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Robur napisał(a):
ad Derayes

Zwróciłem uwagę na pewną dychotomię w twoim postępowaniu, zresztą dość powszechną wśród imigrantów narzekających na kolorowych w krajach swojego pobytu.


A jeszcze zastanów się skąd takie powtarzające się negatywne oceny?
Tylko błagam bez zarzutów o rasizm ;)


Robur napisał(a):
Z jednej strony zwraca się uwagę na negatywne fakty związane z napływem imigrantów do Europy na skutek braku rąk do pracy. Z drugiej imigracja z Polski pogłębia tylko niekorzystne tendencje, które można na bieżąco załatać imigrantami.

Innymi słowy, krytykuje się uzupełnianie luk imigrantami po własnej imigracji. To są realia.


No nie, pudło Robur.

Łatanie imigrantami polegające na oferowaniu im pracy w tych zawodach gdzie tubylcom brakuje ludzi to cos całkiem innego niż wpuszczanie dzikich mas często niebezpiecznych ludzi którzy , co wielokrotnie pokazali, robią potem głównie masę problemów a nie przyczyniają do wzrostu gospodarczego krajów do których przybyli.

Takie są realia drogi Roburze.

Ja nie krytykuję prób uzupełniania luk imigrantami, ja chcę żeby to było z głową i korzyscią dla obu stron, tak jak to jest w moim przypadku. A nie aby kraje docelowe bezkrytycznie brały sobie na głowę tabuny ludzi bez ładu i składu.

Innymi słowy, ta obecna fala imigracji to jest koszmar niepodobny do niczego przedtem.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz paź 08, 2015 9:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Ja nie chcę widzieć żadnych islamskich imigrantów w moim kraju, przykro mi.
Marzę o tym, by rodziło się w moim kraju więcej dzieci, by ludzie w wieku produkcyjnym nie mieli żadnych powodów, żeby wyjeżdżać za granicę--- zwłaszcza ''za chlebem''
Chcę żyć z moją rodziną godnie, bezpiecznie, kontynuować tradycje religijne.
Szczytem moich marzeń jest, żeby powrócili Polacy z Kazachstanu, Mariupola, Donbasu itd...żeby to im oraz innym Polakom zapewnić pracę, szkołę, przedszkola, naukę języka i pomoc w znalezieniu mieszkania i utrzymanie go, choćby przez pierwsze miesiące.
Imigrantów, niech sobie przyjmą inne bogatsze państwa, gdzie jest islam, to byłoby sprawiedliwe.


Cz paź 08, 2015 12:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Komunisci wypedzili wielke rzesze Polakow za chlebem i ci sami lajdacy i zdrajcy z PO czynia wszystko aby tych bastardow islamskich tu osiedlic.To jest jawna zdrada Stanu i Kopacz winna wisiec za cos takiego.


Cz paź 08, 2015 7:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Zygmuncie, muzułmanie chcą najechać Europę, tak jak w dawnych wiekach. Wtedy jednak ich powstrzymano w bitwie pod Lepanto, do czego przyczynił się św. Pius V, papież. Chwyćmy za różaniec, jeśli jeszcze wierzymy w Boga i wstawiennictwo Matki Bożej. Zostań z Panem Bogiem i Maryją Zygmuncie. Pozdrawiam :)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz paź 08, 2015 8:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Zygmunt napisał(a):
Komunisci wypedzili wielke rzesze Polakow za chlebem i ci sami lajdacy i zdrajcy z PO czynia wszystko aby tych bastardow islamskich tu osiedlic.To jest jawna zdrada Stanu i Kopacz winna wisiec za cos takiego.


Prawdziwa miłość bliźniego! Pomówienia, wyzwiska, nawoływania do samosądów. Katolicyzm?

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pt paź 09, 2015 10:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Kolor myli miłość z pobłażliwością. Częsty błąd jeśli czyjaś wiara jest emocjonalna.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt paź 09, 2015 12:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 133  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL