Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 129, 130, 131, 132, 133
 Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Seria 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Przed wybuchem wojny rosyjsko-ukraińskiej PiS nie ściągał żadnych "uchodźców", tylko imigrantów. Ściągał ich na potęgę, w skali znacznie większej, niż ta przed którą przestrzegał za rządów Kopaczowej. Nie byli to zresztą sami Ukraińcy. Ściągnęli kilkukrotnie więcej migrantów muzułmańskich niż te marne 7 tys., które mieliśmy mieć przydzielone przez eurokołchoz, przeciwko czemu wówczas słusznie PiS protestowało.


Śr maja 18, 2022 5:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Barney, czy Ty w ogóle wysłuchałeś o czym mowa w tym filmiku? Podejrzewam, że nie, bo kompletnie nie ma tam mowy o uchodźcach z Ukrainy, tylko przybyszach z krajów islamskich...więc nie zarzucaj mi "postępującego zaślepienia" skoro nie wiesz co piszesz i do czego się odnosisz. Mowa o pomyśle Piechocińskiego, żeby sprowadzać tu jak największą liczbę mieszkańców Uzbekistanu, a więc kraju gdzie 93% stanowią muzułmanie, w tym 52% popiera radykalne prawo szariatu... I masz tam suche fakty ilu muzułmanów od 2015 Polska przyjęła. A miało być ograniczanie imigracji a nie jej tak drastyczny wzrost (4 miejsce po Ukrainie, Białorusi i Indiach ma właśnie Uzbekistan), kraj islamski i wzorujący się na ISIS czy Afganistanie. I nie ma tam nic o Ukraińcach...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 18, 2022 6:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Do Uzbekistanu wywożono Polaków. Dziś wracają ich potomkowie. Są zrusyfikowani i wyznają islam. Uciekają do Polski także dlatego, że tam ostatnio postępuje islamizacja, nie znana od lat. Są też potomkowie Polaków, którzy nie potrafią tego udokumentować, bo Polacy podawali - chcąc przeżyć - narodowość rosyjską.


Śr maja 18, 2022 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Polsce może grozić to co mamy na zachodzie. I sprostowanie: w Uzbekistanie mamy 96 a nie 93% wyznawców islamu...

https://www.wprost.pl/kraj/10723153/pol ... altow.html

Mniejszości mają tam bardzo ciężkie życie, tam się radykalizują, tu przyjeżdżają. Mamy serię gwałtów w Warszawie... Polska na przestrzał to Niemcy i Szwecja bis. Nie tędy droga i nie tak miała wyglądać migracja muzułmanów do Polski jak zapowiadano w 2015 roku.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 18, 2022 7:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Uzbeczka opowiada inna historię. Powiedziała, że Polska otworzyła się na Uzbeków, ale sprawdza się ich. Ona otrzymała zgodę na studia w Polsce, bo jej przodkowie byli Polakami. Uciekają z Uzbekistanu młodzi ludzie, bo chcą żyć lepiej i pracować. W ich kraju panuje niewyobrażalna korupcja i zacofanie. Uzbecy dobrze wspominają Polskę, bo starsi tutaj stacjonowali jako żołnierze rosyjscy. Kiedy zaczniesz o muzułmańskich Kazachach to nie zapomnij, że to oni pomogli Polakom podczas wojny, gdy ich tam wysiedlono. Bez pomocy Kazachów by zginęli. Afgańczycy przygarnęli wojsko polskie podczas wojny, też muzułmanie. O polskich tatarach nie wspomnę, też muzułmanie.


Śr maja 18, 2022 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Europa stanie się muzułmańska

Trafna diagnoza

https://www.miesiecznik.znak.com.pl/eur ... zulmanska/

Pomagali też i Niemcy z hitlerowskiej III Rzeszy (świadectwo więźnia z obozu na Majdanku) i Sowieci, komuniści, ateiści ... w każdej grupie społecznej, religijnej, politycznej są porządni ludzie - tak do tych Tatarów nawiązuję, bo nic o nich nie wspominałem. Religia sama w sobie nie jest problemem. Problemem jest radykalizm i wersety Koranu, w których mowa o zabijaniu niewiernych - czyli wszystkich, którzy nie wyznają islamu. I ci, którzy według takich zasad chcą żyć i narzucać je innym, tym, do których przyjechali (prawo szariatu).

Sprawdzać koniecznie, bo Uzbek, który dokonał zamachu w Szwecji w 2017 roku wjechał tam przez Polskę. I 52% Uzbekow jest zwolennikami prawa szariatu. Nie wolno o tym zapominać, jeżeli chcemy, żeby Polska zachowała swoją tożsamość, narodowość, tradycję i przede wszystkim bezpieczeństwo, w pierwszym rzędzie dla kobiet.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 18, 2022 9:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Łajdackie zakłamanie rzeczywistości. Rzadko zdarzają mi się takie sformułowania, ale wyjaśnię.

Najgłębszym korzeniem cywilizacji łacińskiej jest zasada podana przez Parmenidesa. Możemy badać tylko co istnieje i to tworzy rzeczywistość. To jedyna droga do poznania prawdy. Druga możliwość to to, że przedmiot badań nie istnieje. Stawiasz na jednej szali Uzbeków, którzy są pewnie w liczbie kilku tysięcy w Polsce, sprawdzeni i z wizami. Na drugiej szali stawiasz przestępstwo jednego czy kilku Uzbeków w Szwecji oraz falę gwałtów w Warszawie (my nie poznamy Uzbeków po urodzie, często to mieszańce i do tego zwykle rosyjskojęzyczni). Po prostu po łajdacku manipulujesz nierzeczywistością podając ją jako rzeczywistość.
I jak aniołek co drugie zdanie jest o pomocy. Jak ona ma wyglądać? Wywalić wszystkich, bo inaczej do zapomogi się nie doczłapiesz!
Uogólniając tak mi wychodzi. Dla informacji. Radykalny zwrot Uzbekistanu w kierunku islamizacji odbył się niedawno. Osoby wyjeżdżające kilka lat temu z Uzbekistanu dziś się tam już nie odnajdują. Nie rozumieją i uważają, że to chyba jakaś moda na zakrywanie ciała kobiet. U ciebie to terroryści. Dowód? Z nierzeczywistości. Czytasz jedyne słuszne polityczne źródło i tylko im ufasz.

W Polsce mieszkają też Rosjanie, Białorusini i inne nacje. Podstawowa zasada: nikt nie opuszcza swego kraju, kręgu rodzinnego, jeśli ma szanse na godne życie w swoim kraju. Polaków wywożono na zsyłki i pomijasz milczeniem to, że być może wracają ich potomkowie, są już też muzułmanami czyi prawosławnymi. Ty widzisz na każdym rogu ulicy zagrożenie terroryzmem. Analizowanie nierzeczywistości to zdrada fundamentu cywilizacji zachodu u osób myślących logicznie (celowe zakłamywanie) ...lub zwykła głupota.


Śr maja 18, 2022 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Komoletnie nie rozumiem tych Twoich infantylnyvh złośliwości o jakichś zapomogach... bo ja nie biorę żadnej zapomogi i nigdy nie brałem. Wspominałem o sytuacji mojej ciotecznej siostry, samotnej matki w zupełnie innym temacie i dotyczącym też zupełnie czego innego a Ty niczym redsjtirka z GW wrzucasz wszystko w jedno, mieszasz i manipulujesz faktami dla poparcia swoich nieprawdziwych tez jaki to ze mnie zakłamany łajdak i głupek. Jak widać u Ciebie od szlachetnego człowieka do łajdaka droga krótka i wąska...To raz.

Dwa, to obecny rząd w 2015 roku wyraźnie mówił, że ograniczy napływ osób z postsowieckich krajów islamskich do Polski a w ostatnim roku liczba przybyszów z krajów muzułmańskich wzrosła DWUKROTNIE, więc po prostu wskazuję, że nie dotrzymali obietnic.

Trzy, to lewacka retoryka, typu że "Polacy też byli imigrantami w czasie wojny I...", to robiono właśnie w 2015 roku zapominając, że Polacy w obcych krajach ciężko pracowali, nie dostawali nic za darmo, nie byli zwolnieni z podatków, nie byli przestępcami i przede wszystkim nie narzucali gospodarzom swoich przekonań, poglądów, wiary I tradycji, tylko potrafili dostosować się do warunków w jakich im przyszło żyć, mieszkać, pracować. Mieli też zupełnie inne podejście do kobiet.

Wstawiasz sama w jednym szeregu Tatarów, o których NIC nie pisałem I którzy żyją w Polsce całe wieki z ludźmi, którzy przyjechali tu w ostatnim roku sugerując, że wszyscy bez wyjątku to potomkowie Polaków . A jeszcze Kazachstan pomagał, Afganistsn itd, id tego się zaczyna - rozmywanie rzeczywistości, tłumaczenie wszystkich i wszystkiego a skutkiem jest potem malowanie kredkami po chodnikach jak we Francji.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz maja 19, 2022 7:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Mniszku, może... tylko może, ale rozważ: jeśli i ja i Merss zwracamy na coś uwagę (mimo naszej przecież do Ciebie wcześniejszej życzliwości i pewnego rodzaju szacunku), to może... ale tylko może... warto się zastanowić, czy aby na pewno nic na rzeczy nie ma?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 19, 2022 8:39 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Oczywiście Barneyu, ja też Ciebie i merss szanuję i darzę życzliwością, więc nie może a NA PEWNO przemyślę czy Wy nie macie racji a ja się mylę. Nigdy siebie nie stawiałem za autorytet w jakiejkolwiek kwestii, sprawie, sporze, jestem tylko człowiekiem a nie aniołkiem, więc Twoją radę wezmę do serca :wink: mogę być w błędzie, moje zdanie to nie dogmat, ludzką rzeczą jest się mylić, dlatego nie mam problemu z przyznaniem komuś racji czy przeproszeniu jeśli faktycznie tego wymaga sytuacja. Może faktycznie we mnie zbyt wiele ostatnio stresu, emocji, złego samopoczucia i w zły sposób próbuję to odreagować widząc wszędzie zagrożenie, którego nie ma... ? Możliwe i dziękuję za radę a także przepraszam jeśli moje wpisy były zbyt nachalne czy agresywne. I piszę całkiem serio, gdyby komuś przyszło do głowy nie daj Boże, że to jakaś ironia czy sarkazm. Nic z tych rzeczy...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz maja 19, 2022 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
Nie przepraszaj bo wszyscy w dyskusji mamy za uszami i jak zaczniemy się wzajemnie przepraszać (a potem nadmiernie uważać, żeby nie urazić) to przestaniemy szczerze pisać.
Po prostu Tobie, mi, Merss, a nawet nie wątpię, że polexitowi zależy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 19, 2022 2:26 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
mniszek_pospolity napisał(a):
Oczywiście Barneyu, ja też Ciebie i merss szanuję i darzę życzliwością, więc nie może a NA PEWNO przemyślę czy Wy nie macie racji a ja się mylę. ..

To nie takie proste śledzić to u siebie. Znacznie prościej śledzić ścieżki myślenia u innych. Jeśli czytając kogoś dłużej wytyczają mi się te ścieżki to informuję lub nie. Jeśli ktoś mi ucieka w sofistykę to przyjmuję, że tak właśnie myśli. Sprzedaje sofistykę a umiłowanie mądrości odrzuca. Toć to spór, który trwa od starożytności i coraz lepiej widać wygraną sofistów nad sokratejczykami.
To sofizm, by podawać opowieść o Uzbekach i przypisywać im gwałty na warszawiankach i oczywiście w tej opowieści nie ma dowodów. Zestawia się dowolnie fakty i snuje się opowieść. Pokazałam to. To służy wygrywaniu dyskusji, atakowaniu rządzących tylko po to, by samemu przejąć władzę. Będziesz tym karmiony. To zawodowi łgarze, więc szukanie prawdy u polityków to ryzykowne zajęcie.

Mundus vult decipi, ergo decipiatur to naczelne hasło teraźniejszości. Ta łacińska sekwencja nie utraciła swej aktualności. Ludzie lubią być oszukiwani, więc należy ich oszukiwać. Badajcie duchy krzyczy nam z innego poziomu...

Nie chodzi mi nigdy o ocenę kogokolwiek, to moja nieudolność dyplomatyczna, jeśli odzywa się urazowość. Pisząc poddajemy się automatycznie weryfikacji w swych sposobach rozumowania. Ta weryfikacja powinna nam pomagać. Mogę obserwować swoją reakcję: bronię się, by nie utracić twarzy czy przyjmuję coś co pozwoli mi zbliżyć się do mądrości.

Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? Polityka to pragmatyzm a nie umiłowanie prawdy. To zależności, których nie znamy. Dla Turcji są terrorystami osoby, które Szwecja chroni. Cierpliwie odczekają, gdy będą mogli do sprawy powrócić. Znamy zasady funkcjonowania islamu w krajach niemuzułmańskich. Za ich pogwałcenie i nieostrożność zapłacą kolejne pokolenia. Liczy się dziś w myśleniu europejskim. Po nas choćby potop!
To, że czeka nas konfrontacja i islamem wiemy jedynie z przewidywań prorockich. To ma być trudna walka, bo po jednej stronie stanie siła islamu a po drugiej zdegenerowane już chrześcijaństwo. JPII przyrównał je do piwnicy pokrytej pajęczynami.


Pt maja 20, 2022 9:59 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 129, 130, 131, 132, 133


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL