Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 9:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Biedroń prezydentem Słupska 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr wrz 24, 2014 12:35 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Biedroń prezydentem Słupska
Osobiście współczuję mieszkańcom Słupska :-) ) Mój przyjaciel z tego miasta całą tablicę na facebooku po ogłoszeniu wyników miał już zaspamowaną śmiesznymi memami.

"Po przeliczeniu głosów z 80 proc. komisji można już stwierdzić, że to Robert Biedroń zostanie prezydentem Słupska. Już sporym zaskoczeniem był awans polityka Twojego Ruchu (nie startował z szyldem partyjnym) do drugiej tury. Po tym, jak zaczęły się pojawiać informacje o jego prowadzeniu w drugiej, Słupsk stał się w niedzielę jednym z najbardziej obserwowanych miast."

I gdzie ta rzekoma polska homofobia ? :)

_________________
www.PIOSENKIRELIGIJNE.pl


Pn gru 01, 2014 8:00 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 2:41 pm
Posty: 732
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Ale w Tomaszowie Mazowieckim zadeklarowanej lesbijki nie wybrali. Woleli posła z PiS. Czyli "co kraj to obyczaj".


Pn gru 01, 2014 5:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
zawi napisał(a):
Ale w Tomaszowie Mazowieckim zadeklarowanej lesbijki nie wybrali. Woleli posła z PiS. Czyli "co kraj to obyczaj".


Moje rodzinne miasto!
I raczej dobrze że poseł z PIS na prezydenta miasta, niż zadeklarowana lesbijka.


Pn gru 01, 2014 5:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Nie jest żadnym problemem że wybrano homoseksualistę na prezydenta. Pewnym problemem jest, że wybrano jawnogrzesznika. Ale zupełną klęską jest, że wybrano człowieka, którego jedyną kwalifikacją na to stanowisko jest to, że jest homoseksualistą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 01, 2014 7:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Barney napisał(a):
Nie jest żadnym problemem że wybrano homoseksualistę na prezydenta. Pewnym problemem jest, że wybrano jawnogrzesznika. Ale zupełną klęską jest, że wybrano człowieka, którego jedyną kwalifikacją na to stanowisko jest to, że jest homoseksualistą.


A może jednak wybrano go mimo tego ? :D
Jakie mieli kwalifikacje jego konkurenci ? :-D


Pn gru 01, 2014 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
kiedyś art-33 napisał(a):
Barney napisał(a):
Nie jest żadnym problemem że wybrano homoseksualistę na prezydenta. Pewnym problemem jest, że wybrano jawnogrzesznika. Ale zupełną klęską jest, że wybrano człowieka, którego jedyną kwalifikacją na to stanowisko jest to, że jest homoseksualistą.


A może jednak wybrano go mimo tego ? :D
Na to wygląda...
Cytuj:
Jakie mieli kwalifikacje jego konkurenci ? :-D
Obawiam się że to pytanie może wyjaśniać to, dlaczego go wybrano. Ale to jeszcze smutniejsze...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 01, 2014 8:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Ferenc prezydentem Rzeszowa.... :| Kolejną kadencję. Ale bardzo wiele dla miasta zrobił, podczas gdy jego poprzednik nie zrobił nic :cry:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn gru 01, 2014 11:04 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 2:41 pm
Posty: 732
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Maria-Magdalena napisał(a):
dobrze że poseł z PIS na prezydenta miasta, niż zadeklarowana lesbijka.

W pewnym sensie tak, ale przeczytaj co napisałaś. Dobrze, że poseł itd. A właśnie że nie dobrze!
Nie chodzi o PiS. Raczej o to, że jeśli człowiek kandydował na posła (z dowolnej partii!) i ludzie go wybrali to on tym samym obiecał, że będzie realizować obowiązki posła przez kadencję. A co robi? Ano ucieka przed końcem chwytając się innych stołków.
Ja uważam, że prawo powinno jednoznacznie regulować to, że kandydować może ktoś nie pełniący funkcji publicznych z wyboru. Czyli na ministra nie może poseł, na posła nie może radny, na prezydenta nie może wójt itd. Jeśli chcesz kandydować na inne stanowisko to najpierw zwolnij poprzednie. Złóż dymisję z wszelkimi konsekwencjami - czyli bez możliwości powrotu. A nie takie kandydowanie "na wszelki wypadek", a jak się nie uda to wracam na swoje miejsce.
Funkcje publiczne z wyboru to jakby umowa o pracę na konkretnym stanowisku zawarta ze społeczeństwem. Nie ma praktyki aby ktoś pracujący w Coca-coli powiedział szefowi, że stara się o miejsce w Danonie, ale jak mu się nie uda to wraca na swoje stare stanowisko. A jak ten sam człowiek jest posłem to może kandydować przez zakończeniem swojej "misji" na prezydenta czy burmistrza i niby jest ok. Nie jest ok!


Pn gru 01, 2014 11:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 12:29 pm
Posty: 926
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Interesujące będzie przyglądać się, jak sobie poradzi Biedroń. Z jednej strony już teraz widać, że potrafi być "dusza-człowiekiem" (ten numer z zapraszaniem do ratusza itp.), uśmiecha się, będzie jeździł rowerem i tak dalej. Na początku to wystarczy, będzie uwielbiany. Z drugiej jednak strony, on dotąd przez całe życie zajmował się głównie "działalnością publiczną", nie mówiąc już o rządzeniu czymkolwiek poważnym. Na temat jego kwalifikacji w tym kierunku nie wiadomo nic. Po jakimś czasie, kiedy ludzie się znudzą jego prezencją, będzie musiał się wykazać konkretami. Ale jeśli się wykaże, to może zbudować naprawdę poważną podmiotowość w polityce (Marek Michalski już zasugerował, że jeśli nie nawali, będzie mógł nawet myśleć o prezydenturze kraju).


Wt gru 02, 2014 9:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Na jego miejscu wziąłbym sobie mądrych doradców i ich słuchał. A samemu reprezentował - bo Robercik śliczny jest...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt gru 02, 2014 6:47 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
zawi napisał(a):
Maria-Magdalena napisał(a):
dobrze że poseł z PIS na prezydenta miasta, niż zadeklarowana lesbijka.

W pewnym sensie tak, ale przeczytaj co napisałaś. Dobrze, że poseł itd. A właśnie że nie dobrze!
Nie chodzi o PiS. Raczej o to, że jeśli człowiek kandydował na posła (z dowolnej partii!) i ludzie go wybrali to on tym samym obiecał, że będzie realizować obowiązki posła przez kadencję. A co robi? Ano ucieka przed końcem chwytając się innych stołków.
Ja uważam, że prawo powinno jednoznacznie regulować to, że kandydować może ktoś nie pełniący funkcji publicznych z wyboru. Czyli na ministra nie może poseł, na posła nie może radny, na prezydenta nie może wójt itd. Jeśli chcesz kandydować na inne stanowisko to najpierw zwolnij poprzednie. Złóż dymisję z wszelkimi konsekwencjami - czyli bez możliwości powrotu. A nie takie kandydowanie "na wszelki wypadek", a jak się nie uda to wracam na swoje miejsce.
Funkcje publiczne z wyboru to jakby umowa o pracę na konkretnym stanowisku zawarta ze społeczeństwem. Nie ma praktyki aby ktoś pracujący w Coca-coli powiedział szefowi, że stara się o miejsce w Danonie, ale jak mu się nie uda to wraca na swoje stare stanowisko. A jak ten sam człowiek jest posłem to może kandydować przez zakończeniem swojej "misji" na prezydenta czy burmistrza i niby jest ok. Nie jest ok!



Zawi,

w pełni sie z Toba zgadzam.
A jak ustosunkujesz się do byłego premiera Donalda, który postąpił tak samo, tylko w skali Europy, a nie województwa.
Bądźmy ze soba szczerzy.


Wt gru 02, 2014 9:11 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 2:41 pm
Posty: 732
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Jak się ustosunkuję? - tak samo!
Napisałem to wprost wcześniej, że niezależnie z jakiej kto jest partii to jeśli obsadził stanowisko np. posła i w czasie trwania kadencji poselskiej kandyduje na inne stanowisko (burmistrza, sekretarza UE, ministra...) to jest oszustem i drwi sobie ze społeczeństwa i swoich własnych obietnic. Jest człowiekiem niewiarygodnym i wiarołomnym. Obiecał wypełnić zadanie przez cały czas trwania kadencji i tego nie robi szukajac dla siebie wygodnego kolejnego stołka.
A takich mamy w PO, w PiS, w SLD, w PSL itd. Politycy wszystkich partii robią tak samo w tym względzie i PiS nie jest ani odrobinę lepszy niż PO (ani gorszy). Sprzeniewierzają się składanej przysiędze tak samo. Pokomunistyczni szubrawcy i zadeklarowani miłośnicy sprawiedliwości wymieszanej z prawem są w tym względzie po jednych pieniądzach! Ci drudzy nic nie lepsi.

Zatem nie musisz mnie wzywać do szczerości - napisałem szczerze już wcześniej.


Wt gru 02, 2014 10:48 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
zawi napisał(a):
Zatem nie musisz mnie wzywać do szczerości - napisałem szczerze już wcześniej.


zawi, masz racje, teraz juz nie muszę wzywać Cię do szczerości.
I dziękuję Ci, za Twoja postawę.

Dobrej nocy


Śr gru 03, 2014 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
Biedroń potrafi w sposób rzeczowy i asertywny formułować swoje wypowiedzi. Szczerze mówiąc bardzo wyróżnia się na tle polskich polityków. Gdybym nie obawiał się promocji homoseksualizmu uznałbym go za dobrego kandydata do np. rady miasta. Na prezydenta trochę trzeba jednak doświadczenia w strukturach samorzadowych, a nie wiem czy jakieś posiada.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Śr gru 03, 2014 11:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biedroń prezydentem Słupska
A moze mi ktoś wyjaśni dlaczego tego gościa ocenia sie (niemal) wyłącznie pod względem jego preferencji łóżkowych a nie innych kwalifikacji?
Czy w tym Słupsku wybierali męża/ kochanka/ wzór moralności czy jednak prezydenta (czytaj - gościa od zarządania miastem)?
Jesli prezydenta to czy to co robi on w wyze ma istotne/jakiekolwiek znaczenie dla pracy którą ma on wykonywać?

Dla refleksji przetoczę cytat z literatury:
Cytuj:
(...) A gdyby w wyborach było trzech kandydatów: pierwszy w połowie sparaliżowany wskutek polio, cierpiący na nadciśnienie, anemię i wiele innych ciężkich chorób, od czasu do czasu uciekający się do oszustwa, radzący się astrologa, zdradzający żonę, palący papierosa za papierosem i pijący za dużo martini; drugi to grubas, który już trzykrotnie przegrał wybory, przeszedł depresję i dwa zawały, pali cygara, a wieczorami upija się szampanem, porto, koniakiem i whisky, a potem zażywa proszki nasenne; i trzeci, odznaczony bohater wojenny, szanujący kobiety, miłośnik zwierząt, niepalący i tylko okazyjnie pijący piwo, na którego byś zagłosował?
- Pewnie się pan spodziewa, że wybiorę trzeciego?
- No brawo, właśnie odrzuciłeś Roosevelta i Churchilla, a wybrałeś Adolfa Hitlera. Sam widzisz, zawsze jest inaczej, niż się wydaje."

Bielszy odcień śmierci - Bernard Minier


Cz gru 04, 2014 8:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL