Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:30 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130  Następna strona
 Aborcja i sumienie - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Wespecjan napisał(a):
Arwena napisał(a):
Wespecjanie wybacz ale Twoje wynurzenia są nie do zaakceptowania. Popieranie/mówienie , by osoby o lewicowych poglądach abortowały swoje dzieci, bo tym samym będzie ich mniej jest czystym ( autocenzura).
Nigdy tak, nie twierdziłem by zachęcać do aborcji. Wobec kontrowersyjności tego co napisałem kilka osób się najeżyło bo nie zrozumiało o co mi chodzi.
1)
Więc powtarzam trzeci i ostatni raz: w sytuacji kiedy prawo aborcyjne jest takie, że zezwala na aborcję na życzenie, najlepsza strategią dla osób, które chcą całkowitej prawnej ochrony życia z powrotem - jest być aktywnym za życiem wśród swojej rodziny i wspólnoty religijnej a biernym wobec osób które popierały lub doprowadziły do takiego stanu prawnego - by wypiły piwo, którego naważyły - czyli unicestwiły się poprzez mordowanie swoich dzieci.
2)
Jeśli ktoś uważa, że moje stanowisko jest niechrześcijańskie, niech przeczyta to z "Dzienniczka" Kowalskiej-Sopoćki:
"Napisz że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenia i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną"
https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 5#p1108135


( numeracja moja)

Ad1)
Widzisz dla mnie to co tutaj piszesz jest swego rodzaju zachętą (a na pewno swego rodzaju zgodą na to, że milony dzieci będą/są abortowane).Wiem nie można nic zrobić, bo wpływu nie mamy ale imho sama taka postawa jest z gruntu zła.Każde ludzkie życie jest , jak ktoś już tutaj napisał, jest darem i o kazde winniśmy zabiegać, chociażby np.modląc się, by lewacy tego nie robili a nie przyjmując postawe, że jak chcą to niech to robią. To mnie odrzuca/odpycha od Twojego wywodu.

Ad2)Powoływanie się na Dzienniczek Sw. Faustyny w tym kontekście jest imho mówiąc delikatnie nieporozumieniem. Przelewanie niewinnej krwi - nie jest tym czego Bóg chce ani dla matek, ani tym bardziej dla tych dzieci. Nie można tak mówić.


N sty 31, 2021 8:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Widzę, że niektóych ogarnał straszny (niechrześcijański) pacyfizm.

Lewica i liberałowie rozmnażają się na 2 sposoby:
1) pokoleniowo, o czym można się przekonać oglądając urywki ze "Strajku Kobiet" gdzie liberałowie i lewica przyprowadzają tam swoje dzieci, które skandują hasła za aborcją a w większości wyrosną z nich tacy sami degeneraci jak ich rodzice
2) za pomocą idei, którą poprzez propagandę i media zarażają innych ludzi dotychczas nie podzielających ich poglądów.

By zahamować 2 dwie drogi rozmnażania się lewicy i liberałów, katolicy w krajach gdzie aborcja jest dozwolona na życzenie powinni robić 2 rzeczy: osłaniać swoje dzieci od propagandy z zewnątrz i nie płakać kiedy liberałowie i lewica mordują swoje dzieci.

I nie, nie każde życie "jest darem", czasami lepiej (dla nich samych) jest, by pewni ludzie nigdy się nie rodzili.
biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził


N sty 31, 2021 12:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Skąd wiesz czy dziecko lewaków uratowane przed aborcją nie zostanie wielkim kapłanem czy świętym?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N sty 31, 2021 12:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Wprost trudno mi opisać, jak obrzydliwe i dalekie od chrześcijaństwa jest to, co piszesz, Wespecjanie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sty 31, 2021 12:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Andy72 napisał(a):
Skąd wiesz czy dziecko lewaków uratowane przed aborcją nie zostanie wielkim kapłanem czy świętym?
Bo ja wierzę w Boga i dlatego wiem, że coś nie bierze się z niczego.
Lewak nie wychowuje swojego dziecka na księdza, a muzułmanin czy żyd swojego na katolika.
Zdarzają się pojedyncze przypadki nawróceń, ale to jest margines. Poglądy dziedziczy się pokoleniowo.


N sty 31, 2021 12:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Nie mogę się nadziwić jak "rozłączone" umysły niektórych ludzi mogą być.
Z jednej strony Kościół i środowiska przedstawiające się jako katolickie chcą się "bić o rodzinę" - i słusznie. A dlaczego rodzina jest tak ważna dla katolicyzmu? Bo tajemnicą poliszynela jest to, że rozmnażanie się katolicyzmu dziś następuje prawie całkowicie poprzez wychowywanie swoich dzieci na katolików a nie poprzez misje czy "ewangelizację" niekatolików. A na pewno tyczy się to Polski.

Ale równocześnie nie chcą przyznać, że tak samo jak w rodzinie przekazuje się katolicyzm tak samo przekazuje się poglądy antykatolickie, liberalne i lewicowe. Ks profesor Chrostowski kiedyś nawet powiedział, że w rodzinach żydowskich dzieci są "zaszczepiane" przeciwko chrześcijaństwu.

Więc w przypadku krajów gdzie zaborcja jest na zawołanie z jakiegokolwiek powodu, nie ma co ronić łez nad biologiczną samoanihiliacją liberałów i lewicy. Zło, które chcą narzucić całemu światu, niech ich zeżre w pierwszej kolejności.


N sty 31, 2021 1:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Zatem - konsekwentnie - "nie robisz łez" nad Holocaustem (bo przecież dzieki niemu zmniejszyła się liczba Żydów)?
Czy naprawdę nie zdajesz sobie chłopie sprawy, co piszesz?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sty 31, 2021 1:35 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16881
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Wespecjan. Obawiam się, że mieszasz prawo z etyką katolicką. W przypadku chrześcijańskiej obowiązuje podstawowa zasada: dobrze widzieć świat. Dopiero wówczas można operować normami. W etyce technologicznej natomiast zaczyna się od norm i stawia się sprawę na głowie. Katolik posługuje się tym co mu dano jako wyposażenie fabryczne i doskonali zmysł rzeczywistości. Widzi co może w danej sytuacji uczynić, jaką najwyższą wartość zrealizować. Rozpoznaje sytuację, jak Samarytanin. Warunkiem jest tutaj jakieś wyczucie wartości. W etyce techonologicznej znasz zakazy i nakazy. Nie ma troski o człowieka, on umyka.

Oto diagnoza świata, którą wielokrotnie przywoływałam.
Z Boga jest miłość, ze świata' pożądliwość. Miłość oznacza relację do 'bonum in se' każdej rzeczy oraz usytuowania jej w prawdziwym porządku celów. Pożądliwość zamienia ten porządek w porządek czystej użyteczności (użycia) i przez to pomniejsza się 'bonum in se' (=dobro samo w sobie) [wartość] człowieka a także każdej rzeczy stworzonej. Na tym tle tłumaczy się dzieło Zbawienia jako dzieło podjęte przez Kościół. Zbawienie polega na wprowadzeniu miłości w 'świat'. Jeżeli bowiem w świecie: w stworzeniu pozostałaby suma pożądliwości, wówczas świat pozostałby sumą pożądliwości, wówczas świat, a w nim człowiek, byłby skazany na swoiste 'samounicestwienie' wartości - i to wartości własnej, wartości stworzeń. (J.P.II - Notatki)

To jest zadanie dla każdego katolika, by realizować wartość najwyższą w danej sytuacji. Jeśli więc chodzi o aborcję to nie będzie tego realizować w przypadku myślenia: a co jak mogę, To sprawa też inaczej myślących, więc trzeba im pomóc głosując za aborcją w tej czy innej postaci, wesprzeć w strajku, bo są inaczej myślący. Nie. To ja widzę zło i myślę konsekwentnie. Reaguję na zło na tyle ile mogę, czyli realizuję dobro. Dobrych celów nie osiąga się złymi środkami. Katolik to też nie człowiek o wyobraźni gimnazjalisty: tarcza na rękawie i co najlepsze dobre to tylko u nas. Drugiego czlowieka powinieneś zmuszać do myślenia. To oznacza jednak wychodzenie na zewnątrz i rozpoznanie co można w danej sytuacji. Czasem nic nie można. Zostawiasz jednak po sobie nieobłudną prawdę. Może uda się uratować kogoś od śmierci a siebie od winy? Może to zacznie w nim pracować?

Rozumiem, że piszesz o granicach, by nie mieszać dobra ze złem, bo dobro jest narażone na zło. Tu chodzi jednak o taką postawę, że potrafisz mówić komuś, że aborcja jest złem i wskazać inne rozwiązanie, gdy kobieta nie chce lub nie może przyjąć dziecka. Potrafisz o tym rozmawiać bez trybu nakazującego, boś nie Bóg.

Moralność katolicka nie ma charakteru jurydycznego, ale drogi. Co można w danej sytacji uczynić? Tak uczył Bóg Izraelitów.


N sty 31, 2021 1:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Wespecjan napisał(a):
Zło, które chcą narzucić całemu światu, niech ich zeżre w pierwszej kolejności.

"Nienawiść – bardzo silne uczucie niechęci wobec kogoś lub czegoś, często połączone z pragnieniem, by obiekt nienawiści spotkało coś złego."

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nienawi%C5%9B%C4%87


N sty 31, 2021 2:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16881
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Postawą za to stojącą jest bezkompromisowość. Może być realizowana w kierunku dobra i odsłania się wartość zwana dzielnością lub zła i odsłania się bezwzględność. Tu rzeczywiście przykładem był Hitler czy Stalin.


N sty 31, 2021 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
@Wespecjan

Błędnie wplatasz pacyfizm. Dzieci nienarodzone nie są na wojnie, z nikim nie walczą. A nawet jeśli masz na myśli wojnę lewicowcow z katolicyzmem- to udział osob trzecich całkowicie niewinnych dyskwalifikuje podciaganie tej rywalizacji pod wojnę. Poza tym cytujesz Pismo Św. imho wybiórczo i podciagajac pod tezę.

"Zło dobrem zwyciężaj".

Błędem jest takoż zakładanie, że z rodzin lewicowcow wyrosną lewicowi ateiści, a z rodzin katolickich zawsze katolicy. Ludzie zwłaszcza młodzi mają jakoś tak wpisany bunt przeciwko temu co reprezentują ich rodzice( starsze pokolenie) i niejednokrotnie odchodzą od wiary i/lub ateizmu mamy czy taty.

Może ta wiosna Kościoła przyjdzie właśnie z pokolenia dzisiejszych " Julek" i "Oskarów" albo ich dzieci. W zgnilym Zachodzie bodajże w Holandii odradza się wiara w najmlodszym pokoleniu ( owszem na razie to niewielkie grupy ale jednak).


N sty 31, 2021 4:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Arwena napisał(a):
Może ta wiosna Kościoła przyjdzie właśnie z pokolenia dzisiejszych " Julek" i "Oskarów" albo ich dzieci.
Bardzo zabawne.


N sty 31, 2021 4:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Bynajmniej Mój Drogi bynajmniej :)

Bóg potrafi pisać prosto po krzywych liniach...


N sty 31, 2021 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
Arwena napisał(a):
Ludzie zwłaszcza młodzi mają jakoś tak wpisany bunt przeciwko temu co reprezentują ich rodzice( starsze pokolenie) i niejednokrotnie odchodzą od wiary i/lub ateizmu mamy czy taty.

O ile ten ateizm jest ideologiczny. Jeżeli nie jest, to po prostu będą zazwyczaj obojętni na wiarę.
Swoją drogą, zgadzam się tu z Wespezjanem - gdyby ludziom w wieku dopiero np. 19 lat mówiono o wierze katolickiej, to by to po prostu wyśmiali i ta wiara wymarłaby razem z ostatnimi wyznawcami.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn lut 01, 2021 1:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja i sumienie - wydzielony
@Ibrisol

Najpierw w kwestii formalnej:
proponuję jeżeli chcesz rozmawiać na ten temat załóż np. nowy temat, bo z tego moderacja Cię wyprosiła i dyskusja może być udaremniona.

Zazwyczaj- to nieostre sformułowanie typu może tak, nie zawsze itp...Owszem ale generalna zasada brzmi o buncie przeciw starszemu pokoleniu .

Taka Twoja opinia o upadku wiary gdyby można mówić o wierze od pełnoletności jest czystą gdybologia. W żadnym z procesów ani Twojego ani Wespecjana nie mamy jejednoznacznego wynikania.


Pn lut 01, 2021 1:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL