Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:57 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1945 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Następna strona
 Aborcja i sumienie - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
znaLezczyni napisał(a):
PeterW,

Pytania zadałam Yarpen Zirginowi, nie Tobie. Jeśli już musisz swoje trzy grosze wtrącić, to zrób to kulturalnie proszę, używając języka polskiego tak jak to robią dorośli, opanowani ludzie, bez ciupciania. Inaczej tylko przeszkadzasz w rozmowie.

Przepraszam za offtop.

Nie moja Droga. To forum publiczne. Prywatnie to możesz na PW. Sama nie wiedziałaś skąd masz tą rewelację - więc już wiesz. Arabia Saudyjska. I nie pouczaj mnie moja Droga jak mam się wysławiać. Tematyka jest taka to i język jest taki. Wszystko co strasznie oburza "lewaków" to tematy będące właśnie w okolicach seksu. Sorry No bonus.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn cze 09, 2014 8:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
boldy,

dzięki :)

Tak, to to. Więcej tu: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... t-her.html

_________________
you will find me if you want me in the garden unless it's pouring down with the rain
http://www.twojagieldaofert.pl


Pn cze 09, 2014 8:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
znaLezczyni napisał(a):
Cytuj:
Ma prawo. Tyle, że taki lekarz nie podejmie pracy tam, gdzie będzie narażony na kontakt z kobietami.


1. Dlaczego nie miałby podejmować takiej pracy?

Nie nie mówię, że miałby nie podejmować. Mówię, że nie podejmie, bo mu fundamentalizm nie pozwoli. :-D

Cytuj:
2. Skoro uważasz, że miałby prawo odmówić pomocy Twojej żonie - nie wydaje Ci się, że to może prowadzić do anarchii?

Nie doprowadzi, bo to nie ma nic wspólnego z anarchią.

Cytuj:
Stawianie prywatnych przekonań nad obowiązujące prawo i przepisy?

Obowiązujące prawo i przepisy stwierdzają, że każdy ma prawo postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami jeżeli nie łamie przy tym prawa.

Cytuj:
[pomijam tu niehumanitarny aspekt Twojej wypowiedzi]

A gdzie tu brak humanitaryzmu? Niehumanitarne jest zmuszanie kogoś do postępowania wbrew swoim przekonaniom.

Cytuj:
3. Czy są jakieś Twoim zdaniem nieprzekraczalne granice w relacji: prywatny światopogląd - obowiązujące prawo?

Granicą jest wyrządzanie krzywdy drugiemu człowiekowi.


znaLezczyni napisał(a):
boldy,

dzięki :)

Tak, to to. Więcej tu: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... t-her.html

Tyle, że tu nie zawinił lekarz, tylko fundamentaliści w administracji akademika.


Pn cze 09, 2014 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
W wielu krajach katolicy są wypychani z niektórych zawodów.
Zawód lekarza chyba takim jest.
Rozwój świata powoduje coraz większe problemy,
bo są rzeczy na które my nie możemy się zgodzić,
a władza właśnie tego się od nas domaga.

Swoją drogą, jak mniejszość ( bo nas oficjalnie jest więcej )
potrafi nami zręcznie manipulować i wygrywać wybory.

Bo to wygląda tak:
Katolik wybiera człowieka, dla którego nasza religia nic nie znaczy
i on ustanawia prawo, które np.: nakazuje lekarzowi zrobić coś,
czego jego wiara mu zabrania.
Efekt tego jest taki, że mniejszość wybrana głosami katolików,
buduje państwo bezwyznianiowe, w którym katolik jest zacofanym intruzem.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn cze 09, 2014 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
hen napisał(a):
U nas w mieście, jakość zupełnie tego nie widać.

****************************************

sylvian napisał:
W małych miasteczkach jest to możliwe.

****************************************

Tak się akurat składa, że aglomeracja Górnego Śląska jest dość duża.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn cze 09, 2014 9:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
znaLezczyni napisał(a):
Cytuj:
Ma prawo. Tyle, że taki lekarz nie podejmie pracy tam, gdzie będzie narażony na kontakt z kobietami.


1. Dlaczego nie miałby podejmować takiej pracy?

Nie nie mówię, że miałby nie podejmować. Mówię, że nie podejmie, bo mu fundamentalizm nie pozwoli. :-D

Cytuj:
2. Skoro uważasz, że miałby prawo odmówić pomocy Twojej żonie - nie wydaje Ci się, że to może prowadzić do anarchii?

Nie doprowadzi, bo to nie ma nic wspólnego z anarchią.

Cytuj:
Stawianie prywatnych przekonań nad obowiązujące prawo i przepisy?

Obowiązujące prawo i przepisy stwierdzają, że każdy ma prawo postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami jeżeli nie łamie przy tym prawa.

Cytuj:
[pomijam tu niehumanitarny aspekt Twojej wypowiedzi]

A gdzie tu brak humanitaryzmu? Niehumanitarne jest zmuszanie kogoś do postępowania wbrew swoim przekonaniom.

Cytuj:
3. Czy są jakieś Twoim zdaniem nieprzekraczalne granice w relacji: prywatny światopogląd - obowiązujące prawo?

Granicą jest wyrządzanie krzywdy drugiemu człowiekowi.


znaLezczyni napisał(a):
boldy,

dzięki :)

Tak, to to. Więcej tu: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... t-her.html

Tyle, że tu nie zawinił lekarz, tylko fundamentaliści w administracji akademika.


Mieliśmy już i u nas przypadki zakończone zgonami, kiedy odmawiano pomocy kobietom z powodów rzekomo religijnych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... burgu.html

A tu Irlandzki kwiatek:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... aport.html


Wt cze 10, 2014 12:49 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
kiedyś art-33 napisał(a):
Mieliśmy już i u nas przypadki zakończone zgonami, kiedy odmawiano pomocy kobietom z powodów rzekomo religijnych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... burgu.html

A tu Irlandzki kwiatek:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... aport.html



Nie odmówiono pomocy tylko brano pod uwagę także życie dziecka. Zaordynowano im jakieś kuracje, tylko że nie udały się.
Trudno zrozumieć, że to co nazywają płodem, jest żywym człowiekiem?? Tak po prostu?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt cze 10, 2014 8:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):
Zaordynowano im jakieś kuracje, tylko że nie udały się.


I zamiast jednej ofiary są dwie.
O to chodzi, żeby medycyna pomnażała liczbę ofiar?


Wt cze 10, 2014 8:20 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
thorwald napisał(a):
PeterW napisał(a):
Zaordynowano im jakieś kuracje, tylko że nie udały się.


I zamiast jednej ofiary są dwie.
O to chodzi, żeby medycyna pomnażała liczbę ofiar?


To jest błąd lekarski. A aborcja nie jest jedynym rozwiązaniem, które być może ocaliłoby te mamy.. To nie jest stan zero-jedynkowy

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt cze 10, 2014 8:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):
To jest błąd lekarski. A aborcja nie jest jedynym rozwiązaniem, które być może ocaliłoby te mamy.. To nie jest stan zero-jedynkowy


No nie jest.
Ale czy Ty uważasz że można kazać kobiecie nosić płód bez głowy po to tylko, żeby zaraz po porodzie mogła go pochować?


Wt cze 10, 2014 8:38 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
thorwald napisał(a):
PeterW napisał(a):
To jest błąd lekarski. A aborcja nie jest jedynym rozwiązaniem, które być może ocaliłoby te mamy.. To nie jest stan zero-jedynkowy


No nie jest.
Ale czy Ty uważasz że można kazać kobiecie nosić płód bez głowy po to tylko, żeby zaraz po porodzie mogła go pochować?


A gdzie tu masz taki przypadek??

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt cze 10, 2014 8:40 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Nie nie mówię, że miałby nie podejmować. Mówię, że nie podejmie, bo mu fundamentalizm nie pozwoli. :-D


To już gdybanie. Dlaczego miałby nie pozwolić, skoro mógłby powołać się na klauzulę sumienia, jak to robią lekarze w polskich placówkach zdrowia.

Cytuj:
Obowiązujące prawo i przepisy stwierdzają, że każdy ma prawo postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami jeżeli nie łamie przy tym prawa.


Obowiązujące prawo i przepisy nakładają na lekarza obowiązek wskazania placówki/ lekarza, gdzie zabieg ma być wykonany - nie zaś opóźnianie aborcji. Aborcja w szczególnych przypadkach jest legalnie dozwolona, a mimo to często szpitale odmawiają jej wykonania. Jest to łamanie prawa.

To co mnie dziwi, to Twoje stawianie w tym przypadku prywatnej oceny (swiatopoglądu itp.) nad literą prawa. W temacie o prowadzeniu samochodu jesteś przeciwnikiem swobodnej oceny sytuacji przez kierowcę i każesz rygorystycznie trzymać przepisów. Uważasz swobodną ocenę sytuacji i dostosowanie zachowania w przestrzeni publicznej (na drodze) do własnego zdrowego rozsądku (do widzimisię) za niewłaściwe. Zgadzam się z tym.
Nie jesteś jednak konsekwentny. Twoim zdaniem, jeśli Cię dobrze zrozumiałam, zgadzasz się z tym, żeby światopogląd (czyli innego rodzaju widzimisię) wpływał na dostosowanie się do przepisów prawa w praktyce. Można łamać prawo, jeśli jest to robione z "wyższych pobudek". Imo taki stosunek do praw, rygoryzm kiedy mi się prawo podoba, dowolność kiedy mi się nie podoba, to hipokryzja - bez urazy.

Idąc dalej tym tropem - lekarz, Świadek Jehowy, mógłby odmówić zrobienia komuś transfuzji krwi bądź przepisania preparatów krwiopochodnych.

Czy nie uważasz, że takie sytuacje prowadzą do absurdów a klauzula sumienia nie powinna mieć racji bytu - dlaczego będąc pacjentem publicznego ośrodka zdrowia/ szpitala, masz zdawać się na światopogląd przyjmującego Cię lekarza?

Załóżmy hipotetycznie, że ustawa o aborcji zostanie złagodzona, tj. da kobietom prawo wyboru, czy chcą mieć legalną aborcję czy chcą rodzić. Co wtedy zrobią sumieniowi lekarze - jaką rację bytu będzie miała ich praca w publicznych ośrodkach?
Ktoś napisał, że ideowy wegetarianin nie pracuje w rzeźni - ideowy ginekolog nie powinien pracować w publicznym ośrodku.


Cytuj:
Granicą jest wyrządzanie krzywdy drugiemu człowiekowi.


Lekarz wyrządza krzywdę kobiecie, jeśli ta chce aborcji, która prawnie jej się należy, a on jej odmawia.

_________________
you will find me if you want me in the garden unless it's pouring down with the rain
http://www.twojagieldaofert.pl


Wt cze 10, 2014 8:48 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
znaLezczyni napisał(a):
Lekarz wyrządza krzywdę kobiecie, jeśli ta chce aborcji, która prawnie jej się należy, a on jej odmawia.


Za to lekarz który przeprowadza aborcję wyrządza krzywdę dziecku..

Symetria wprost powalająca.. Krzywda kobiety która musi urodzić dziecko, a śmierć dziecka.. Fajny sposób myślenia

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt cze 10, 2014 8:55 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 12:29 pm
Posty: 926
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
znaLezczyni napisał(a):
Aborcja w szczególnych przypadkach jest legalnie dozwolona, a mimo to często szpitale odmawiają jej wykonania. Jest to łamanie prawa.


Jakiego prawa?

Cytuj:
Idąc dalej tym tropem - lekarz, Świadek Jehowy, mógłby odmówić zrobienia komuś transfuzji krwi bądź przepisania preparatów krwiopochodnych.


Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza, lekarz może zawsze odmówić podjęcia leczenia, chyba że zachodzi przypadek, kiedy "zwłoka" w jego podjęciu "mogłaby spowodować niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia, oraz w innych przypadkach nie-cierpiących zwłoki.". W takich przypadkach nie ma również możliwości zastosowania klauzuli sumienia.

Cytuj:
Czy nie uważasz, że takie sytuacje prowadzą do absurdów a klauzula sumienia nie powinna mieć racji bytu - dlaczego będąc pacjentem publicznego ośrodka zdrowia/ szpitala, masz zdawać się na światopogląd przyjmującego Cię lekarza?


Dlatego, że żyjemy w wolnym kraju, w którym panuje wolność światopoglądowa.

Cytuj:
Załóżmy hipotetycznie, że ustawa o aborcji zostanie złagodzona, tj. da kobietom prawo wyboru, czy chcą mieć legalną aborcję czy chcą rodzić. Co wtedy zrobią sumieniowi lekarze - jaką rację bytu będzie miała ich praca w publicznych ośrodkach?


A w czym problem?

Cytuj:
Ktoś napisał, że ideowy wegetarianin nie pracuje w rzeźni - ideowy ginekolog nie powinien pracować w publicznym ośrodku.


Dlaczego nie? Ginekolog nic innego nie robi, tylko zabija dzieci?


Wt cze 10, 2014 8:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):


Za to lekarz który przeprowadza aborcję wyrządza krzywdę dziecku..

Symetria wprost powalająca.. Krzywda kobiety która musi urodzić dziecko, a śmierć dziecka.. Fajny sposób myślenia


Plus aborcja to takze krzywda psychiczna ktora kobieta i lekarz ktory takowa przeprowadza wyrzadzana jest owej kobiecie. Tylko to- plus to co napisales- wykracza poza lewacka jednostronna i zmanipulowana "logike" stad polemika z takowa jest skazana na porazke.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt cze 10, 2014 12:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1945 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL