Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:27 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
 Pedofilia eklezjana - wydzielony 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 1:56 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post SPOTLIGHT
Witam :-)
Zanim zaczne temat krotko sie przedstawie. Mam 33 lata wychowywany od zawsze w wierze katolickiej bez nalogow wyksztalcony raczej srednio przystojny heheh. Oczywiscie czesc to tak dla zartu. Nie wpisalem wyznania bo chociaz jestem z urodzenia katolikiem to moje wewnetrzne ja czy to sumienie ( chyba trudno to nazwac ) nie zgadza sie z kilkoma dogmatami KRK co jak sie dowiedzialem stanowic moze moje wykluczenie ze wspolnoty Kosciola. Moze sie myle .... mam taka nadzieje.
Chcialbym wam bardzo podziekowac za to ze jestescie na tym forum za wasza wiedze wiare i chec pomocy. Wszystkim bardzo dziekuje bo wasze   rozmowy chodz nie kiedy burzliwe sa nieocenione i bardzo pomocne w lepszym poznaniu Boga.

Przejde do tematu zanim sie rozpisze za bardzo hehe. Jestem swiezo po obejrzeniu filmu SPOTLIGHT ktory nie zaskoczyl mnie glownym watkiem ( wykorzystywaniem dzieci przez ksiezy ) bo o tym mowi sie nie od wczoraj ale czyms innym bardziej drugoplanowym. To co mnie przerazilo w tym filmie to bak stanowczej reakcji przelozonych kosciola na takie zachowanie i proby ukrywania problemu oraz brak w moim mniemaniu ciche przyzwolenie na takie praktyki. Z drugiej strony szok   wywoluje takze swiadomosc ze czesc spoleczenstwa wie o takich praktykach i konkretnych  osobach a jednak nie dostrzega problemu. Szczegolnie jest to przerazajace gdy sa to czlonkowie rodzin w ktorych zostalo tak skrzywdzone dziecko.
Chcialbym zebyscie podzielili sie ze mna w tym temacie swoimi pogladami na ten problem ktory w tak barszo niekorzystnym swietle stawia KRK.


So maja 07, 2016 1:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pedofilia eklezjana - wydzielony
Nie spotkałam się bezpośrednio z molestowaniem dzieci przez ludzi Kościoła. Nikt z moich znajomych też nie skarżył się. Nawet plotek nie pamiętam. To, co wiem, pochodzi z prasy, a co z tym można zrobić? Myślę, że osoby, które tego doświadczają lub wiedzą o przestępstwie, powinny to zgaszać na policję. Poza tym każdy od najmłodszych lat powinien być pouczany, jak unikać sytuacji, które prowadzą do molestowania.

W odniesieniu do Spotlight, to L'Osservatore Romano opublikowało artykuł "To nie jest film antykatolicki.": 'Spotlight' (2015)


Pt paź 05, 2018 9:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL