Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 3:03 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1296, 1297, 1298, 1299, 1300, 1301, 1302 ... 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
A Ty zawsze w najnormalniejszej rzeczy widzisz spisek?
Ja się pytam czy Edek wierzy w rządową propagandę. Od rządów w zasadzie nigdy nie płynie prosta informacja, zawsze, powtarzam zawsze - jest to taka czy inna propaganda.
A ja się pytam, czy zawsze preferujesz teorie spiskowe?
Czy konieczność kasowania biletów w autobusie to też spisek? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N wrz 26, 2021 9:45 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney
Ale przecież kasowanie biletów to zamach na nasza wolność. To spisek władz miasta żeby upodlić ludzi żeby płacili za przejazdy. Do grubymi nićmi szyty zamordyzm graniczący z faszyzmem i komunizmem .

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn wrz 27, 2021 8:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
lajkonik.2 napisał(a):
polexit napisał(a):
Brandeisbluesky, a dlaczego w ogóle chcesz się spisywać?


Dlatego, ponieważ to jest obowiązkiem każdego obywatela, który obowiązuje co 10 lat. Jeżeli obywatel nie spełni tego obowiązku to może zapłacić nawet 5000 pln. kary. Dasz jej jeżeli się spisze, i nałożą na nią taką karę?

Przecież nie jest ubezwłasnowolniona, zrobi co zechce. Do niczego nie namawiam, tylko pytam się po co to robi. Obowiązek nie nakłada konieczności samospisania się. A kary grożą za odmowę udziału, a nie za nie spisanie się przez neta czy telefon. W praktyce musiałbyś podpisać oświadczenie, że odmawiasz wzięcia udziału w spisie żeby narazić się na jakieś kary.

Cytuj:
polexit napisał(a):
wyciągnąć jeszcze więcej informacji o obywatelu, które nie wiadomo do czego są władzy potrzebne, skoro wszystko co trzeba i tak wie, i z którymi nie wiadomo co się będzie później działo.


Bzdury wypisujesz. Poczytaj sobie po co były sporządzane spisy, i są.

https://spis.gov.pl/co-by-bylo-gdyby-nie-bylo-spisu/

Rząd oczywiście będzie ściemniał jakie to jest super ważne, ale prawda jest taka że wszelkie informacje, które rzeczywiście są potrzebne do celów, o jakich tam piszą, można wyciągnąć z dziesiątek innych instytucji. A wiedza o czyichś współlokatorach, o tym czy jest się w nieformalnym związku itp. nie jest im do niczego potrzebna. I z tego co wiem po interwencjach na część tych pytań nie trzeba było odpowiadać. Więc jaki sens je zamieszczać? Ale jest też sporo wątpliwości dotyczących zabezpieczenia danych chociażby. Nie wiadomo jaką metodą mają być anonimizowane. Mój poziom zaufania do tej władzy spadł już dawno do zera, więc nie mam zamiaru pomagać im w dalszej inwigilacji obywateli.


Pn wrz 27, 2021 10:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
polexit napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
polexit napisał(a):
Brandeisbluesky, a dlaczego w ogóle chcesz się spisywać?


Dlatego, ponieważ to jest obowiązkiem każdego obywatela, który obowiązuje co 10 lat. Jeżeli obywatel nie spełni tego obowiązku to może zapłacić nawet 5000 pln. kary. Dasz jej jeżeli się spisze, i nałożą na nią taką karę?

Przecież nie jest ubezwłasnowolniona, zrobi co zechce. Do niczego nie namawiam, tylko pytam się po co to robi. Obowiązek nie nakłada konieczności samospisania się. A kary grożą za odmowę udziału, a nie za nie spisanie się przez neta czy telefon. W praktyce musiałbyś podpisać oświadczenie, że odmawiasz wzięcia udziału w spisie żeby narazić się na jakieś kary.

Cytuj:
polexit napisał(a):
wyciągnąć jeszcze więcej informacji o obywatelu, które nie wiadomo do czego są władzy potrzebne, skoro wszystko co trzeba i tak wie, i z którymi nie wiadomo co się będzie później działo.


Bzdury wypisujesz. Poczytaj sobie po co były sporządzane spisy, i są.

https://spis.gov.pl/co-by-bylo-gdyby-nie-bylo-spisu/

Rząd oczywiście będzie ściemniał jakie to jest super ważne, ale prawda jest taka że wszelkie informacje, które rzeczywiście są potrzebne do celów, o jakich tam piszą, można wyciągnąć z dziesiątek innych instytucji. A wiedza o czyichś współlokatorach, o tym czy jest się w nieformalnym związku itp. nie jest im do niczego potrzebna. I z tego co wiem po interwencjach na część tych pytań nie trzeba było odpowiadać. Więc jaki sens je zamieszczać? Ale jest też sporo wątpliwości dotyczących zabezpieczenia danych chociażby. Nie wiadomo jaką metodą mają być anonimizowane. Mój poziom zaufania do tej władzy spadł już dawno do zera, więc nie mam zamiaru pomagać im w dalszej inwigilacji obywateli.

Mnie smieszy trochę takie pisnaie że spis to zamach na nasze dane. Przecież nie jest żadną tajemnicą że jesteśmy śledzeni na każdym kroku poprzez nasze smartfony łącznie z tym że nasłuchują to o czym mówimy..


Pn wrz 27, 2021 11:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
https://spis.gov.pl/o-obowiazku-spisowym/#:~:text=Udzia%C5%82%20w%20Narodowym%20Spisie%20Powszechnym,57%20ustawy%20o%20statystyce%20publicznej.

Cytuj:
Dane od osób fizycznych objętych spisem powszechnym są zbierane metodą samospisu internetowego. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis, polegający na uzupełnieniu danych o respondencie, zamieszczonych w formularzu spisowym.


polexit,
Stoi wyraźnie o samospisie. O czym Ty piszesz?


Pn wrz 27, 2021 11:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Brandeisbluesky napisał(a):
https://spis.gov.pl/o-obowiazku-spisowym/#:~:text=Udzia%C5%82%20w%20Narodowym%20Spisie%20Powszechnym,57%20ustawy%20o%20statystyce%20publicznej.

Cytuj:
Dane od osób fizycznych objętych spisem powszechnym są zbierane metodą samospisu internetowego. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis, polegający na uzupełnieniu danych o respondencie, zamieszczonych w formularzu spisowym.


polexit,
Stoi wyraźnie o samospisie. O czym Ty piszesz?

O tym, że w ustawie, w art. 57 gdzie jest mowa o odpowiedzialności stoi wyraźnie o odmowie wykonania obowiązku. Odmowa nie może być domniemana, musi być wyrażona wprost. Ze mną się do tej pory nikt nie kontaktował, więc nie miałem komu odmówić. A nie ma obowiązku posiadania internetu. Gdyby samospis był jedyną dopuszczalną metodą, nie byłoby rachmistrzów. Dodam, że w poprzednim spisie powszechnym też nie brałem udziału i nikt mnie z tego tytułu nie prześladował.


Pn wrz 27, 2021 11:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Kto i w jaki sposób Cię prześladuje w związku z obecnym spisem powszechnym?

Konkretnie proszę.


Pn wrz 27, 2021 12:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
polexit napisał(a):
O tym, że w ustawie, w art. 57 gdzie jest mowa o odpowiedzialności stoi wyraźnie o odmowie wykonania obowiązku. Odmowa nie może być domniemana, musi być wyrażona wprost. Ze mną się do tej pory nikt nie kontaktował, więc nie miałem komu odmówić. A nie ma obowiązku posiadania internetu.


No pacz pan... Co jakiś czas trąbią w radio i w gazetach, że jest możliwość spisania się w organizowanych specjalnych punktach czy w urzędach, czy na skwerach. Wydaje mi się (być może tylko wydaje mi się) ale ogłaszali że w ostatnią sobotę, mają być otwarte punkty do późnej nocy.

Tylko nie mów że:
nie masz internetu,
nie masz radia,
nie czytasz gazet,
sąsiadów nie masz,
a w Twojej wiosce (w gminie) nie ma żadnego wójta i tablicy ogłoszeń..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn wrz 27, 2021 12:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Na taką postawę jest już piękne polskie słowo: warcholstwo. I to skierowane przeciw funkcjonowaniu własnego państwa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn wrz 27, 2021 1:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):
No pacz pan... Co jakiś czas trąbią w radio i w gazetach, że jest możliwość spisania się w organizowanych specjalnych punktach czy w urzędach, czy na skwerach. Wydaje mi się (być może tylko wydaje mi się) ale ogłaszali że w ostatnią sobotę, mają być otwarte punkty do późnej nocy.

Tylko nie mów że:
nie masz internetu,
nie masz radia,
nie czytasz gazet,
sąsiadów nie masz,
a w Twojej wiosce (w gminie) nie ma żadnego wójta i tablicy ogłoszeń..

Nie ważne co mam, a czego nie, z jakich mediów korzystam itp. Chodzi o to że nie mam obowiązku tego wszystkiego posiadać i nie mam obowiązku z tego korzystać - mogę mieszkać na zapadłej wsi bez zasięgu i bez samochodu, żeby dojechać do jakiegoś punktu. Mogę być starszą, schorowaną osobą bez neta. Mogę wreszcie zwyczajnie nie ufać zabiezbieczeniom, które mają chronić moje dane. Skoro rachmistrzowie są po to, by dotrzeć do osób, które nie spisały się same, to znaczy, że jest taka możliwość, by czekać na kontakt. Do mnie nikt nie pukał ani nie dzwonił. Jak państwo czegoś ode mnie chce, niech się zgłosi.

Barney napisał(a):
Na taką postawę jest już piękne polskie słowo: warcholstwo. I to skierowane przeciw funkcjonowaniu własnego państwa.

Państwo sobie poradzi bez informacji np. o moim życiu prywatnym. I tak wie o nas za dużo. Nie widzę powodów, by musiało wiedzieć jeszcze więcej.


Pn wrz 27, 2021 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Halo, Ziemia do polexita:

Kto i w jaki sposób Cię prześladuje w związku z obecnym spisem powszechnym?

Konkretnie proszę.


Pn wrz 27, 2021 3:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
polexit napisał(a):
Mogę być starszą, schorowaną osobą bez neta.

Kiepski argument... Wyobraź sobie że mój sąsiad, starszy 81-letni pan, ledwo włóczący nogami dotarł samodzielnie do punktu spisowego i się spisał.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn wrz 27, 2021 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Na taką postawę jest już piękne polskie słowo: warcholstwo. I to skierowane przeciw funkcjonowaniu własnego państwa.
Własne państwo może być i często jest opresorem. Szczególnie dla katolików. Próbujesz promować jakieś niekatolickie absolutne posłuszeństwo w relacjach państwo-obywatel, coś na modelu wschodniego rosyjskiego czy zachodniego protestanckiego.

W PRL bunt obywateli przeciwko władzom był nazywany warcholstwem (dosłownie jak w przypadku Radomia 1976): "Zdaniem dra Konrada Słowińskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (...) "Ta łatka +warchołów+, którą przypięto radomskim robotnikom, miała na celu przede wszystkim umniejszenie znaczenia protestu, a także wymazanie go z pamięci społecznej obywateli" – uważa historyk."

https://dzieje.pl/aktualnosci/po-czerwc ... do-radomia


Pn wrz 27, 2021 3:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
Halo, Ziemia do polexita:

Kto i w jaki sposób Cię prześladuje w związku z obecnym spisem powszechnym?

Konkretnie proszę.

Nie napisałem, że ktoś mnie prześladuje w związku obecnym spisem powszechnym. Gdzie żeś to wyczytał?

PeterW napisał(a):
polexit napisał(a):
Mogę być starszą, schorowaną osobą bez neta.

Kiepski argument... Wyobraź sobie że mój sąsiad, starszy 81-letni pan, ledwo włóczący nogami dotarł samodzielnie do punktu spisowego i się spisał.

No to pogratulować. A inny nie będzie miał tyle samozaparcia, bo szkoda mu resztek zdrowia na coś, czego wcale robić nie musi. I czego to ma dowodzić?


Pn wrz 27, 2021 3:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
polexit napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Halo, Ziemia do polexita:

Kto i w jaki sposób Cię prześladuje w związku z obecnym spisem powszechnym?

Konkretnie proszę.

Nie napisałem, że ktoś mnie prześladuje w związku obecnym spisem powszechnym. Gdzie żeś to wyczytał?

O tutaj:
polexit napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Stoi wyraźnie o samospisie. O czym Ty piszesz?

O tym, że w ustawie, w art. 57 gdzie jest mowa o odpowiedzialności stoi wyraźnie o odmowie wykonania obowiązku. Odmowa nie może być domniemana, musi być wyrażona wprost. Ze mną się do tej pory nikt nie kontaktował, więc nie miałem komu odmówić. A nie ma obowiązku posiadania internetu. Gdyby samospis był jedyną dopuszczalną metodą, nie byłoby rachmistrzów. Dodam, że w poprzednim spisie powszechnym też nie brałem udziału i nikt mnie z tego tytułu nie prześladował.


Pn wrz 27, 2021 3:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1296, 1297, 1298, 1299, 1300, 1301, 1302 ... 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 165 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL