Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 2:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1326, 1327, 1328, 1329, 1330, 1331, 1332 ... 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
mniszek_pospolity,
Dużo osób źle odebrało wpis Pontifex_pl, często otwarcie pisząc, że go nie rozumieją. Przypuszczam, że Papież sam nie pisze na twitterze, tylko ktoś został do tego desygnowany. Być może ta osoba założyła, że komentujący zapoznali się z konferencją prasową w trakcie powrotu z Malty. Jednak przydałoby się więcej wyjaśnienia we wpisie na twitterze, by nie wzbudzać niepotrzebych emocji.

Elon Musk kupił trochę ponad 9% akcji twittera i wygląda na to, że rozważa wprowadzenie możliwości edytowania wpisów, a przynajmniej zbiera głosy, czy ludzie chcą tego. Widać, że chcą. Może funkcja edycji przyniesie coś dobrego, jeśli zostanie wprowadzona.


Wt kwi 05, 2022 11:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wracając do wpływów trolli sowieckich i pożytecznych idiotów to
https://dorzeczy.pl/kraj/286417/14-marc ... olsce.html
W zasadzie zdziwiony nie jestem.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt kwi 08, 2022 11:42 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Obrazek


So kwi 16, 2022 11:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Najpierw mieliśmy hymn banderowców w TVN 24, teraz w jednym z warszawskich...kościołów. kompletnie tego nie pojmuję. Pomijając już fakt, że śpiewanie świeckich piosenek w kościele podczas Mszy świętej jest delikatnie mówiąc wysoce niestosowne, to taka pieśń... do sytuacji odniósł się ks Isakowicz Zaleski...

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,5970072

I potem, że ktoś wyskakuje z Banderą, Wołyniem, Powstaniem Warszawskim, Małopolską. To jakiś kolejny sposób na pomoc??

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 19, 2022 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Niewłaściwe jest śpiewanie pieśni świeckich podczas Mszy Świętej - to oczywiste.
Co do tego, jakoby pieśń ta była "banderowska" to ściema: jest to stara ludowa piosenka, śpiewana powszechnie (nie tylko przez wojsko) na Ukrainie (a więc zapewne także przez banderowców). Przypisywanie jej akurat banderowcom to tak jakby przypisywać "O mój rozmarynie" czy "wróć Jasieńku z tej wojenki wróć" jakiemuś konkretnemu oddziałowi czy formacji.
Nie szukajmy na siłę sensacji.


Żeby nie być gołosłownym - oto jej treść po polsku:

Czerwona kalina,
Pod nią pożegnanie
Wojsko szybko minie,
Będę tu w terminie
Czekaj miła na mnie (x2)

Będę ja za Tobą Tęsknił tak ogromnie
Jak za wodą kwiaty,
Jak za latem ptaki
Ślij więc listy do mnie (x2)

Zachowam w pamięci
Łzy na Twojej twarzy Będę myślał dniami
Będę śnił nocami
O nas będę marzył (x2)

Jesteś przecież dla mnie
Tą jedną jedyną Ciebie j
a wybrałem Ciebie pokochałem
Moja Ty dziewczyno (x2)

W wojsku czas mi płynie
Jak leniwa rzeka
Ale na spotkanie
I na powitanie
Jakoś się doczekam (x2)

Czerwona kalina,
Pod nią pożegnanie
Wojsko szybko minie,
Będę tu w terminie
Czekaj miła na mnie (x2)

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,as,cze ... alina.html

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt kwi 19, 2022 11:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ta pieśń była śpiewana przez banderowców w czasie rzezi wołyńskiej i dlatego nazywana jest nieoficjalnym hymnem UPA , Zamojski Dom Kultury złożył w tej sprawie oficjalne zawiadomienie do prokuratury, także żadna "ściema" ... nawet po modyfikacji nie powinna być śpiewana publicznie ze względu na traumatyczne przeżycia Polaków a także gloryfikowanie faszystowskiego banderyzmu....



https://kresy.pl/wydarzenia/polska/gors ... upa-video/

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 20, 2022 7:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Hymn banderowców, w którym mowa o ptaszkach, zakochanych itd?
Bez przesady. W jaki sposób propaguje faszyzm? (pewnie miałeś na mysli nazizm, ale też nie widzę związku).
Taki szum, bo ktoś ją śpiewał to trochę przegięcie.
Tyle, że nie ma potrzeby jej śpiewać podczas Mszy Świętej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 20, 2022 11:15 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Tym, którzy przeżyli Wołyń piosenka jednocześnie kojarzy się źle jak i pamiętającym napady i masakry na Wschodniej Małopolsce, wykonywano też ten utwór przy ludobójstwie w Hucie Pieniackiej... Dla Ciebie to przesada, ale nie dla tych, którzy przeżyli piekło w latach 40-tych, miejmy to na uwadzę.

Właśnie to jest o czym miesiąc temu pisałem, relatywizacja historii, rozmywanie pamięci o poległych i powolne przyzwolenia na tego typu "zabiegi", bo niewinna pioseneczka, tak, dla kogoś kto komoletnie nie zna historii i okoliczności w jakich była śpiewana to robienie afery.

Tutaj z kolei symbole SS Galizien na mundurach ukraińskich żołnierzy... też pewnie nie ma czym się przejmować.

https://youtu.be/1GO3yKQfEqw

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 20, 2022 11:30 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Bogurodzicę śpiewano pod Grunwaldem. Niemcy mogą mieć słuszne zastrzeżenia do tej pieśni.
Hitlerowcy na pasach mieli napis Gott mit uns. Każde odwołanie do Boga może się kojarzyć z hitlerowcami.
To co mniszku jedziemy dalej absurdami?
A moja rodzina pochodzi z kresów. Mój dziadek z babcią wiedzieli co się działo na całej ukrainie w czasie wojny. Sami uciekali. Banderowcy uczynili wiele zła. Jednak oskarżanie obecnych Ukraińców śpiewających zwyczajna piosenkę tylko dlatego, że bandyci ja śpiewali to absurd. Na tej samej zasadzie trzeba zakazać wszelkich odwołań do Boga w wojskowości bo przecież nasze Bóg Honor Ojczyzna jest tak samo złe jak hitlerowskie Gott mit uns. O Bogurodzicy już nawet nie wspominam.
Mój dziadek przeżył oprócz napadów banderowców, również niewolę niemiecką (krótko) ale i 13 lat w łagrach sowieckich. Nie było między nimi różnicy według oceny dziadka.
Pytanie dlaczego te środowiska co dzisiaj ujadają nad rozliczaniem Ukrainców (prawda trzeba usiąść do rozliczeń z nimi i do rozmowy o przeszłości ale na to będzie czas jak będzie pokój) tak samo ostro nie żądają rozliczeń ze stroną niemiecką (przypomnę, że Niemcy próbują zakłamać historię że hitlerowcy to jakaś inna narodowość która opanowała Niemcy w latach 30 ubiegłego wieku a oni byli im przeciwni) jak i od sowietów. Tam jest dużo dłuższa lista zbrodni, które popełnili. Ale dla polskich narodowców sowieci i Niemcy są świeci i ich ruszać nie wolno. Tak samo jak nie wolno było rozliczyć czerwonych za zbrodniczą działalność od 1945 do 1989r.
Jak to ktoś powiedział znaj proporcje mocium panie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 20, 2022 11:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey, odnieś się jeszcze do symboli ukraińskich nazistów na mundurach współczesnych żołnierzy na Ukrainie. Jestem ciekawy Twojej opinii. Też absurd?

To ,że nie lubimy Rosjan i słusznie nie znaczy, że mamy wszystko teraz odwracać do góry nogami i każdy gest, symbol, zachowanie wybielać na 1000 różnych sposobów

Bogurodzica powiadasz? Czy Polacy pod Grunwaldem z tą pieśnią na ustach cięli kobiety od waginy po szyję, niemowlęta wrzucali do pieców , księży rąbali siekierami w korytach dla świń, przybijali mężczyzn do drzwi stodoły, żeby patrzyli jak gwałcone są ich żony, córki, matki, siostry? Dzieci nabijali na płoty, odcinali wszystkie członki bezbronnym ofiarom?

Jak w ogóle możesz porównywać BITWĘ pod Grunwaldem z LUDOBÓJSTWEM na Wołyniu? Nie widzisz serio różnicy?....

O rozliczeniach Niemców czy Sowietów pierwsze upomniały się środowiska narodowe, więc z palca wysłałeś te insynuacje, że ktoś z narodowych środowisk chce tylko Ukraińców rozliczać...
Tak jak to Suworow płk GRU, który w latach 70-tych przeszedł na stronę Wielkiej Brytanii powiedział: " To, że Hitler był ludożercą ,nie znaczy że Stalin był wegetarianinem..."

Nie ma i nie będzie w polskim narodzie miejsca na akceptację nazistowskiej narracji wśród Ukraińców, banderyzmu, mijania się z prawdą, fałszowaniem historii, zamiatania pod dywan tych okropieństw dlatego, bo zaatakowali ich Rosjanie. I nie chodzi o historię, za którą nigdy nie przeprosili i nie przeproszą tylko o to,że W DALSZYM CIĄGU, odwołują się do haniebnego i zbrodniczego dziedzictwa OUN I UPA, jak żołnierze z symbolami SS,
O pułku AZOW też można by wiele napisać i ich metod walki jak u czeczeńskich kadyrowców....

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Ostatnio edytowano Śr kwi 20, 2022 12:28 pm przez mniszek_pospolity, łącznie edytowano 1 raz



Śr kwi 20, 2022 12:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
mniszek_pospolity napisał(a):
Tym, którzy przeżyli Wołyń piosenka jednocześnie kojarzy się źle jak i pamiętającym napady i masakry na Wschodniej Małopolsce, wykonywano też ten utwór przy ludobójstwie w Hucie Pieniackiej... Dla Ciebie to przesada, ale nie dla tych, którzy przeżyli piekło w latach 40-tych, miejmy to na uwadzę.
Dla nich samo godło ukraińskie - Tryzub - rodzi takie skojarzenia. I barwy.
Nie uciekniemy od tego.

A co powiesz o hymnie niemieckim, który pozostał ten sam, co podczas III Rzeszy?


Cytuj:
Tutaj z kolei symbole SS Galizien na mundurach ukraińskich żołnierzy... też pewnie nie ma czym się przejmować.
https://youtu.be/1GO3yKQfEqw
A co to niby ma do tematu?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 20, 2022 12:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
A to hymn niemiecki jest śpiewany w polskim kościele podczas Mszy Świętej...?

Absurd to jest zamazywanie barw klubowych Górnika Zabrze, bo mają takie barwy jak flaga rosyjska, ściąganie z Kijowa flag Słowenii, bo z Rosją się kojarzą, zmiana nazwy pierogów ruskich na ukraińskie, bojkot hurtowni podpasek i wafelków, nazwy i jedzenie...które NIC z wojną wspólnego nie mają.

Czekam aż zakażą placków po węgiersku, bo przecież Orban Putina "wspiera " ...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 20, 2022 1:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
mniszek_pospolity napisał(a):
Jockey, odnieś się jeszcze do symboli ukraińskich nazistów na mundurach współczesnych żołnierzy na Ukrainie. Jestem ciekawy Twojej opinii. Też absurd?

To ,że nie lubimy Rosjan i słusznie nie znaczy, że mamy wszystko teraz odwracać do góry nogami i każdy gest, symbol, zachowanie wybielać na 1000 różnych sposobów

Bogurodzica powiadasz? Czy Polacy pod Grunwaldem z tą pieśnią na ustach cięli kobiety od waginy po szyję, niemowlęta wrzucali do pieców , księży rąbali siekierami w korytach dla świń, przybijali mężczyzn do drzwi stodoły, żeby patrzyli jak gwałcone są ich żony, córki, matki, siostry? Dzieci nabijali na płoty, odcinali wszystkie członki bezbronnym ofiarom?

Jak w ogóle możesz porównywać BITWĘ pod Grunwaldem z LUDOBÓJSTWEM na Wołyniu? Nie widzisz serio różnicy?....

O rozliczeniach Niemców czy Sowietów pierwsze upomniały się środowiska narodowe, więc z palca wysłałeś te insynuacje, że ktoś z narodowych środowisk chce tylko Ukraińców rozliczać...
Tak jak to Suworow płk GRU, który w latach 70-tych przeszedł na stronę Wielkiej Brytanii powiedział: " To, że Hitler był ludożercą ,nie znaczy że Stalin był wegetarianinem..."

Nie ma i nie będzie w polskim narodzie miejsca na akceptację nazistowskiej narracji wśród Ukraińców, banderyzmu, mijania się z prawdą, fałszowaniem historii, zamiatania pod dywan tych okropieństw dlatego, bo zaatakowali ich Rosjanie. I nie chodzi o historię, za którą nigdy nie przeprosili i nie przeproszą tylko o to,że W DALSZYM CIĄGU, odwołują się do haniebnego i zbrodniczego dziedzictwa OUN I UPA, jak żołnierze z symbolami SS,
O pułku AZOW też można by wiele napisać i ich metod walki jak u czeczeńskich kadyrowców....

Proponuje tobie i tym których tak razi to ze Ukraińcy przyszli do Polski takie same domaganie się rozliczenia ze zbrodni hitlerowcow jak i Sowietów. A domagacie się tylko ukarania Ukraińców. Fajnie ci Barney odpisał odnośnie hymnu niemieckiego.
Odnośnie upominania się to jakoś słabo to im idzie ale za to wspierać narracje Kremla idzie im całkiem dobrze. Tak to wyglada.
A i przypomne ze za propagowanie symboli komunistycznych nie ma u nas kary. Może zacznijcie od domagania się zakazu sierpa i młota, che i innych symboli związanych z komunizmem. Porzućcie do tego symbole banderowskie. I wszystko razem. A tak to powtarzacie narracje Kremla. Ze ci źli banderowcy. Przypomne interwencja Putina na Ukrainie jest związana z faszystowskimi ekscesami banderowców w donbasie. Czyli właśnie podpisujesz się pod narracja putinowska.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 20, 2022 1:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16891
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Czy pierogi ruskie są ruskie?

To z Ukrainy pochodzą popularne u nas pierogi ruskie. Określenie wzięło się nie od Rosji (tam ruskich nie uświadczysz), a od Rusi Czerwonej, historycznej krainy na południowo-zachodniej Ukrainie oraz w południowo-wschodniej Polsce.

Ukraińcy to rdzenni Rusini. Chrzest włodzimierzowski objął Rusinów a nie Rosjan. Nazwa pochodzi od Rusi i oznaczała pierwotnie jej mieszkańców. W nomenklaturze polskiej i rosyjskiej termin Rusini był używany najczęściej dla nazwania Ukraińców


Śr kwi 20, 2022 1:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
A ja fajnie odpisałem zadając pytanie, które ponawiam: Czy hymn niemiecki był śpiewany w polskim kościele podczas Mszy Świętej...?

I jak zwykle stare zaklęcia, demagogia i manipulacja

Poproszę o dowód w którym miejscu napisałem, że mi Ukraińcy w Polsce przeszkadzają.

O czym zupełnie innym mowa a Ty jak zwykle wyskakujesz z narracją Kremla, sorry ale to żałosne. Nie znasz środowisk narodowych, więc przestań kłamać, że dla nich Sowieci czy Niemcy to święte krowy, a RN uwziął się na nazistów z Ukrainy , mylisz kompletnie pojęcia i problem całej sytuacji i wszystko sprowadzasz do ruskiej propagandy itd,

Sam mam koszulkę z przekreślonym sierpem i młotem, na marszach 1 marca zawsze są hasła anty komunistyczne więc znowu pudło.

Jak już wjechałeś na politykę to głosami PiS marszałkiem sejmu został wybrany człowiek, który uważa Armię Czerwona za wyzwolicieli Polski , uderzcie się we własne piersi zamiast insynuować głupoty, szczyty hipokryzji i obłudy,...

Nielubienie Ruskich i stanięcie po stronie napadniętego kraju nie oznacza wyrzekania się pamięci historycznej, tożsamości, relatywizacji przeszłości...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 20, 2022 1:40 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1326, 1327, 1328, 1329, 1330, 1331, 1332 ... 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL