Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:58 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1329, 1330, 1331, 1332, 1333, 1334, 1335 ... 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Cytuj:
ale może merss się doczekam.

Odpowiedziałam i nie przyjęłam wyjaśnienia. Dlaczego? Bo tak się bronisz. Dlaczego mam w to wchodzić? Napisałam definicję a to oznacza, że to też okulary przez które czytam. Wpisujesz się w nią czy nie?
Odpowiedz sobie na pytanie: nadciąga wojna i czuć ją po kościach. W takiej Polsce i przy tych rządach. Wyjeżdżasz z Polski czy czekasz na powołanie do wojska? Masz usprawiedliwienie, bo w szkole i mediach wbijano ci do głowy, że jesteś Europejczykiem a nie zapyziałym Polaczkiem z barbarzyńską wizją wolności. Wbijano ci do głowy, że możesz mieszkać wszędzie, gdzie będziesz chciał. A armię to mamy tylko zawodową.
Historia jest nauczycielką życia, więc widać, że to jak postrzegano Polskę w XVIII w jest tożsame z tym jak widzi się dziś.


Pt kwi 22, 2022 9:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Pisałem nie raz i nie dwa i nawet nie trzy o pomocy dla Ukraińców, dawałem linki, zakony, które pomagają, klasztor w Smotryczu, Tyńcu, itd a także odnosiłem się do osobistych świadectw pomocy w rodzinie, więc nie ma mowy o żadnej wybiórczej prawdzie.

Dawałem linki do filmików, w których wypowiada się żołnierz z Ukrainy, z frontu, nazwałem go nawet moim autorytetem, ale kto w ogóle obejrzał i posłuchał co on mówi? Albo ten Ukrainiec, który ma stokroć bardziej krytyczne zdanie na temat uchodźców, więc swoich rodaków od szarego Kowalskiego? Nie, bo po co...

Kobieta o której pisałem, tak, straciła wszystko. I tutaj pewien szczegół, o którym w ogóle nie pisaliśmy i nie był poruszony. Otóż wiecie, że na 100%, wszyscy uchodźcy w Polsce stracili wszystko? Czyli 3 miliony ludzi?

Bo ja wiem na pewno, że dwie panie z Ukrainy, które pracują w naszej firmie wyjechały na święta na Ukrainę do swoich domów i rodzin, nie zostały zburzone, zniszczone, itd więc nie powinno się pisać i stosować szantażu emocjonalnego, że wszystko stracili, to niech podatku nie płacą, poza tym wracają Ukraińcy do siebie, też będzie tam socjal, potrzeba ludzi do zasiania pól, bo ze zboża głównie Ukraina żyje i na zbożu stoi. Kijów Bogu dzięki jest pod opieką wojsk ukraińskich, nawet wielu tam wciąż żyje, pracuje, mieszka. Potrzeba rąk do pracy.

A co rusz natrafiam na artykuły jak to wolontariusze się żalą, że nie ma zup, jedzenia, leków dla uchodźców, puste magazyny, rząd nie pomaga, państwo zawiodło itd, ale przyjęcie 3 milionów ludzi to ogromne obciążenie i głównie spada potem na tych, którzy chcą i chcieli pomagać, ale zaraz psychologia powie o zmęczeniu empatią, że ciężko I skutków nie widać.

Pieniędzy od UE zero, popieram Solidarną Polskę i jej postulat, żeby przestać płacić składki do UE, władze wzięły na siebie czyli na wszystkich Polaków ciężar, którego nie jest w stanie cały czas nieść krętą i wyboistą drogą, po prostu. Niemcy dostarczają Ruskim kilkaset milionów euro dziennie! A dla nas figa z makiem, poklepywanie po plecach i zachęta, jeszcze jakieś lewackie pismaki napiszą coś fajnego o Polsce mimo że chwilę wcześniej pluły nam w twarz i sprawa załatwiona.

Akurat podatek dochodowy w ogóle powinien zostać zniesiony i nie byłoby żadnego z tym problemu. Póki rządzący z pomocy i ludzkiego odruchu serca zwykłych Polaków nie zaczęli robić wyścigów na absurdalność stawiania kogoś wyżej nad nami, dopóty było dobrze.

A tak w ogóle to była propozycja PO, SLD I PSL, więc dziwi mnie taka obrona tegoż pomysłu przez wyborców PiS.

Pomagać tak, z głową i rozsądnie a nie huzia na Józia w sytuacji gdy coraz więcej ludzi w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, nędzy i nie mają na chleb czy leki, a prezes NBP przy 11% inflacji bierze premie w wysokości 600 tys zł...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt kwi 22, 2022 11:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
merss napisał(a):
Cytuj:
ale może merss się doczekam.

Odpowiedziałam i nie przyjęłam wyjaśnienia. Dlaczego? Bo tak się bronisz. Dlaczego mam w to wchodzić? Napisałam definicję a to oznacza, że to też okulary przez które czytam. Wpisujesz się w nią czy nie?
Odpowiedz sobie na pytanie: nadciąga wojna i czuć ją po kościach. W takiej Polsce i przy tych rządach. Wyjeżdżasz z Polski czy czekasz na powołanie do wojska? Masz usprawiedliwienie, bo w szkole i mediach wbijano ci do głowy, że jesteś Europejczykiem a nie zapyziałym Polaczkiem z barbarzyńską wizją wolności. Wbijano ci do głowy, że możesz mieszkać wszędzie, gdzie będziesz chciał. A armię to mamy tylko zawodową.
Historia jest nauczycielką życia, więc widać, że to jak postrzegano Polskę w XVIII w jest tożsame z tym jak widzi się dziś.

Nie wiem wprawdzie, co powyższe ma wspólnego z moim pytaniem gdzie w tym, co pisałem było jakieś sianie nienawiści, ale odpowiem. Otóż wychowano mnie w sposób zgoła odmienny, niż powyżej odmalowałaś. Miałem to szczęście, że zarówno w domu jak i w szkole przekazano mi inne wzorce. Nigdy nie miałem potrzeby szukać potwierdzenia swojej europejskości za granicami kraju, w tym co oferuje tzw. liberalny, demokratyczny Zachód. Nie wiem na jakiej podstawie zakładasz co mi wbijano do głowy.


N kwi 24, 2022 11:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
No to piszesz tak jakby ci ktoś płacił za szkalowanie Polski. Może uczono cię historii Polski z podręczników niemieckich lub rosyjskich.
Polak kochający swój kraj zachowuje proporcje i stara się widzieć sprawy z lotu ptaka. A człowiek uczciwy potrafi się odnieść do sprawy a nie stosuje prymitywne sztuczki erystyczne jak to uczyniłeś w sąsiednim wątku i tutaj. Przerabiałam to na sobie i teraz jest to samo. Można tylko grzecznie podawać, że obchodzisz temat lub dać sobie spokój. Uogólniam czytając i dlatego epitety pożytecznego idioty pasują. Dla pocieszenia podam, że byli nimi intelektualiści zachodnioeuropejscy na salonach oświeceniowych, łącznie z Wolterem. Takimi ludźmi najprościej sterować. Dziś mamy w stosunku do Polski analogiczną narrację i twoje wypowiedzi się w to wpisują.
Jaka jest ta Polska w twoich wpisach? Taka jak w testamencie politycznym Fryderyka II - najgorszy naród w Europie. W poufnym liście do brata pisze coś zgoła odmiennego, ale zaznacza, by zachować to dla siebie, by inni nie zazdrościli zagarnięcia ziem niezwykle cennych. Polskę trzeba obrać jak karczocha, listek po listku.
Na to ci zwracają uwagę Jockey i Barney - to jaką Polskę malujesz. Między konstruktywną krytyką a propagandą stawiającą Polskę w najgorszym świetle ludzie widzą różnice.


N kwi 24, 2022 11:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
I Bąkiewicz zaorał beton Konfederacyjny
https://www.youtube.com/watch?v=W6B6pqfKhRs
A tu ciekawie o całej Konfederacji
https://www.youtube.com/watch?v=194RtGD3sVM
Uwaga Bąkiewicz to nie PiS

@merss
Piszesz tak jakby polexit mógł zrozumieć co do niego piszesz. Moim zdaniem błąd

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 27, 2022 1:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ruski troll z konfederacji nadaje dalej
https://dorzeczy.pl/kraj/294076/rosja-w ... kkego.html

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 27, 2022 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
merss napisał(a):
No to piszesz tak jakby ci ktoś płacił za szkalowanie Polski. Może uczono cię historii Polski z podręczników niemieckich lub rosyjskich.

Wybacz, ale opowiadasz bzdury. Proszę o przykład tego "szkalowania Polski" wg Ciebie i wyjaśnienie czemu tak uważasz. A może po prostu - wzorem tandemu Barney/Jockey - nie rozumiesz różnicy między krytyką rządu i władzy aktualnie przyssanej do koryta, a szkalowaniem kraju czy narodu?

Cytuj:
Polak kochający swój kraj zachowuje proporcje i stara się widzieć sprawy z lotu ptaka. A człowiek uczciwy potrafi się odnieść do sprawy a nie stosuje prymitywne sztuczki erystyczne jak to uczyniłeś w sąsiednim wątku i tutaj.

Konkretny poproszę. Nie powielaj sposobu dyskusji praktykowanego przez plujki w rodzaju Jockeya, od którego poza epitetami nie wyciągnie się żadnych argumentów. Sądzę, że stać Cię na dużo więcej.
Tego, że kocham swój kraj nie muszę jednak nikomu udowadniać.

Cytuj:
Jaka jest ta Polska w twoich wpisach? Taka jak w testamencie politycznym Fryderyka II - najgorszy naród w Europie.

Toś teraz dowaliła do pieca stawiając mnie w tak zacnym towarzystwie 8)
A serio, to jeszcze raz polecam przestać utożsamiać naród, lub kraj z aktualną sitwą u żłoba. Jeśli gdzieś tam wyżej wspominałaś o dystansie, to dobrze zacząć właśnie od tego.

Cytuj:
Na to ci zwracają uwagę Jockey i Barney - to jaką Polskę malujesz. Między konstruktywną krytyką a propagandą stawiającą Polskę w najgorszym świetle ludzie widzą różnice.

Jeśli mowa o propagandzie, to niestety obaj wspomniani panowie są chodzącymi przykładami ofiar tejże.

Jockey napisał(a):
I Bąkiewicz zaorał beton Konfederacyjny
https://www.youtube.com/watch?v=W6B6pqfKhRs
A tu ciekawie o całej Konfederacji
https://www.youtube.com/watch?v=194RtGD3sVM
Uwaga Bąkiewicz to nie PiS

Nie, on "tylko" bierze od PiSu hajs :D Jako lojalny podwykonawca, będzie teraz gadał jak należy. W końcu jakoś te przygarnięte miliony trzeba odpracować ;)
Aleś se autorytet znalazł... Drugiego Andruszkiewicza


Śr kwi 27, 2022 10:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
polexit napisał(a):
Wybacz, ale opowiadasz bzdury. Proszę o przykład tego "szkalowania Polski" wg Ciebie i wyjaśnienie czemu tak uważasz. A może po prostu - wzorem tandemu Barney/Jockey - nie rozumiesz różnicy między krytyką rządu i władzy aktualnie przyssanej do koryta, a szkalowaniem kraju czy narodu?

1. Piszesz bzdury. Zaczynasz od emocji i można się spodziewać, że te złe emocje znajdą swe odzwierciedlenie w dalszej treści wpisu. Szukam więc już celowo czy pociągniesz tak argumentację, by uzasadnić emocje.
2. Demokracja polega na tym, że ten naród jest obecnie reprezentowany przez ten a nie inny rząd. Ten rząd charakteryzujesz jako przyssany do koryta, czyli działający tylko i wyłącznie na szkodę narodu. Myśli tylko o paszy dla siebie.
3. Pernamentna krytyka tego co lokujesz w emocjach (przyssana do koryta) to jałowe myślenie. Ono jest pozbawione pierwiastka twórczego. Z negatywnych emocji nie wyprowadzisz nic konstruktywnego, bo to właśnie myślenie emocjami a sądzenie, że twórcza krytyka. Kwieciste ozdobniki to tylko potwierdzają. Inaczej myślący niż ty to bezmózgowcy.

Każdy demokratycznie wybrany rząd/samorząd ma upoważnienie przyssania się do koryta, taki mandat dało mu społeczeństwo. Koryto to źródło siły (rodzą się powinności) a nie, jak ty to określasz, mechanizm życia krowy: żre a potem trawi, potem ryczy, gdy usłyszy ciągnik, bo myśli, że znów koryto będzie pełne. Opisujesz więc działania rządu jako oczekiwanie na pojawienia się paszy, by się nażreć.
Znam osobiście ludzi, którzy pełnią funkcje do których się nie nadają, ale mają partyjny mandat. Dotyczy to jednak wszystkich partii. Są tacy, którzy nadają się na swoje stanowiska lub niekompetentni, którzy mają/potrafią dobrać sobie kompetentnych zastępców.

Masz lekkie pióro, ale to pióro satyryka piszącego na zlecenie,/dla kasy/wpisz inne ale nie politologa. Politolodzy mają wiedzę historyczną i widzą wiele uwarunkowań, wiele czynników ograniczających. Gdybyś kiedykolwiek pełnił samodzielnie stanowisko kierownicze w strukturach samorządowych instytucji, instytucji im podległych czy wyżej, nigdy byś tak kwieciście i łatwo oraz pewnie nie wydawał ocen. Znałbyś wiele czynników ograniczających decyzyjność, cofanie się w dążeniach (chętnie to krytykujesz, więc nie rozumiesz). Te czynniki po prostu byś wychwytywał i nie wykorzystywał do walki - gdybyś był uczciwy - z nawet nielubianym rządem.
Nie masz pojęcia o konstruktywnej krytyce, bo ona wymaga nie tylko wiedzy, ale spojrzenia wielowymiarowego. Nie jesteś do tego zdolny o czym sam napisałeś: przyssani do koryta. Tak piszą ci, którzy nigdy u koryta nie byli, ale są głodni.

Aha, satyrycznego pisania nie wrzucam w pisanie pozaregulaminowe, więc te wpisy nie mają żadnego upominającego i moderatorskiego charakteru. Tak ciebie odbieram w czytaniu i jest to moja opinia. Satyryczne, ale nie pogłębione znajomością trudnej sztuki decyzyjności na stanowiskach kierowniczych. To akurat przywara Polaków. :)
EOT - nie muszę mieć ostatniego zdania, poza tym to offtop


Śr kwi 27, 2022 11:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Ruski troll z konfederacji nadaje dalej
https://dorzeczy.pl/kraj/294076/rosja-w ... kkego.html

Już wiem Konfederacja odwołuje się do Konfederacji Obojga Narodów wtedy to ich postawa jest spójna.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 28, 2022 7:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Modlmy sie aby w USA weszlo w zycie i bylo przestrzegane prawo aby jeden czlowiek nie mogl zabijac innego czlowieka.


Śr maja 04, 2022 1:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
merss napisał(a):
polexit napisał(a):
Wybacz, ale opowiadasz bzdury. Proszę o przykład tego "szkalowania Polski" wg Ciebie i wyjaśnienie czemu tak uważasz. A może po prostu - wzorem tandemu Barney/Jockey - nie rozumiesz różnicy między krytyką rządu i władzy aktualnie przyssanej do koryta, a szkalowaniem kraju czy narodu?

1. Piszesz bzdury. Zaczynasz od emocji i można się spodziewać, że te złe emocje znajdą swe odzwierciedlenie w dalszej treści wpisu. Szukam więc już celowo czy pociągniesz tak argumentację, by uzasadnić emocje.

To nie emocje, tylko moja ocena stanu faktycznego. Przypominam, że zarzuciłaś mi pisanie jakby mi ktoś płacił za szkalowanie kraju. A w bonusie przypuszczenie, że historii uczono mnie z rosyjskich lub niemieckich książek. Uważam to za bzdurę i dlatego tak to nazwałem. Nadal nie dowiedziałem się, czym to szkalowanie miałoby się manifestować.

Cytuj:
2. Demokracja polega na tym, że ten naród jest obecnie reprezentowany przez ten a nie inny rząd. Ten rząd charakteryzujesz jako przyssany do koryta, czyli działający tylko i wyłącznie na szkodę narodu. Myśli tylko o paszy dla siebie.

Zgadza się - jest reprezentowany, a nie jest tożsamy. To dwie różne rzeczy. I masz rację - tak właśnie charakteryzuję ten rząd - jako szkodników, których jedynym obecnie motywem działania jest utrzymać się przy korycie. Tak go oceniam i w związku z tym tak nazywam.

Cytuj:
3. Pernamentna krytyka tego co lokujesz w emocjach (przyssana do koryta) to jałowe myślenie. Ono jest pozbawione pierwiastka twórczego. Z negatywnych emocji nie wyprowadzisz nic konstruktywnego, bo to właśnie myślenie emocjami a sądzenie, że twórcza krytyka. Kwieciste ozdobniki to tylko potwierdzają. Inaczej myślący niż ty to bezmózgowcy.

To, że krytyka jest pozbawiona pierwiastka twórczego, nie czyni jej nieprawdziwą czy nieuzasadnioną.

Cytuj:
Każdy demokratycznie wybrany rząd/samorząd ma upoważnienie przyssania się do koryta, taki mandat dało mu społeczeństwo. Koryto to źródło siły (rodzą się powinności) a nie, jak ty to określasz, mechanizm życia krowy: żre a potem trawi, potem ryczy, gdy usłyszy ciągnik, bo myśli, że znów koryto będzie pełne.

Idealizowanie demokratycznego mandatu to niestety powszechna przypadłość pięknoduchów. Ale mechanizmy demokratyczne są jakie są i górnolotne sformułowania nie zmienią tego, że koryto jest po prostu korytem. W demokrację wpisana jest i selekcja negatywna i kupowanie elektoratu po jego uprzednim urobieniu (czyt. ogłupieniu) i przyssanie do paśnika, jako że kadencyjność władzy demokratycznej nakazuje każdej kolejnej rządowej "krowie" konsumować owoce chwilowego dobrego miejsca przy owym paśniku, bo wie, że już niedługo może je stracić. Wyleczyłem się już jakiś czas temu z idealizowania demokracji. Owszem, uznaję reprezentację wyłonioną w ten sposób, bo innego sposobu nie mamy. Ale nie każ mi szanować ani tego systemu, ani ludzi, którzy będąc jego żałosnymi produktami, próbują grać mężów stanu.

Cytuj:
Opisujesz więc działania rządu jako oczekiwanie na pojawienia się paszy, by się nażreć.

Bardzo trafne porównanie.

Cytuj:
Znam osobiście ludzi, którzy pełnią funkcje do których się nie nadają, ale mają partyjny mandat. Dotyczy to jednak wszystkich partii. Są tacy, którzy nadają się na swoje stanowiska lub niekompetentni, którzy mają/potrafią dobrać sobie kompetentnych zastępców.

Zgoda. To jednak nie zmienia niczego w mojej ocenie tego systemu.

Cytuj:
Gdybyś kiedykolwiek pełnił samodzielnie stanowisko kierownicze w strukturach samorządowych instytucji, instytucji im podległych czy wyżej, nigdy byś tak kwieciście i łatwo oraz pewnie nie wydawał ocen. Znałbyś wiele czynników ograniczających decyzyjność, cofanie się w dążeniach (chętnie to krytykujesz, więc nie rozumiesz). Te czynniki po prostu byś wychwytywał i nie wykorzystywał do walki - gdybyś był uczciwy - z nawet nielubianym rządem.

Jestem pewien, że można wynaleźć dziesiątki czy setki tłumaczeń mających w zamierzeniu tłumaczącego usprawiedliwić niekompetencję, niegospodarność, brak decyzyjności itp. Ale prawda jest taka, że nawet jeśli system jest pod wieloma względami zły, niewydolny, wiążący ręce itp. (a rzeczywiście jest), to nikomu nie chce się go tak naprawdę zmieniać, bo pozwala swobodnie pasożytować na państwie i rozmywać odpowiedzialność. Trwanie takiego systemu jest w interesie ludzi niekompetentnych, nieprofesjonalnych, a często też zwyczajnie głupich i nieuczciwych.

Cytuj:
Nie masz pojęcia o konstruktywnej krytyce, bo ona wymaga nie tylko wiedzy, ale spojrzenia wielowymiarowego. Nie jesteś do tego zdolny o czym sam napisałeś: przyssani do koryta. Tak piszą ci, którzy nigdy u koryta nie byli, ale są głodni.

Sugerujesz, że chciałbym być bliżej tego koryta? Boże, uchowaj! Co nieco wiem o tym, jak to koryto działa z pierwszej ręki i wierz mi - z pewnością nie jestem "głodny" tego, by się do niego dopchać.

Cytuj:
Aha, satyrycznego pisania nie wrzucam w pisanie pozaregulaminowe, więc te wpisy nie mają żadnego upominającego i moderatorskiego charakteru. Tak ciebie odbieram w czytaniu i jest to moja opinia. Satyryczne, ale nie pogłębione znajomością trudnej sztuki decyzyjności na stanowiskach kierowniczych. To akurat przywara Polaków. :)

Tylko, że co innego stanowiska kierownicze, na których się rzeczywiście odpowiada za swoje decyzje i działania i ponosi ich konsekwencje, a co innego takie stanowisko w układzie, gdzie jedyną negatywną konsekwencją jest chwilowe odjechanie na karuzeli wyborczej od dobrego miejsca u żłoba, po czym powrót przy kolejnym rozdaniu. W polskiej polityce każdego szczebla jest aż nadto przykładów miernot i kombinatorów, albo ludzi którzy po prostu się do tej pracy zwyczajnie nie nadają i którzy w związku z tym nigdy więcej nie powinni być dopuszczeni do funkcji publicznych. Niestety, ten system wybacza praktycznie wszystko. Odpowiedzialność za cokolwiek jest czysto teoretyczna, rozliczanie ze złych decyzji nie istnieje (poza śmiechu wartym mechanizmem "kartki wyborczej").


Śr maja 04, 2022 3:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Cytuj:
To, że krytyka jest pozbawiona pierwiastka twórczego, nie czyni jej nieprawdziwą czy nieuzasadnioną.
Peeewnie. Tak sobie po...gadać, popleść, to łatwiejsze niż coś pożytecznego zrobić albo chociaż wymyślić coś twórczego. A jakie daje poczucie spełnienia! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 04, 2022 8:27 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Cytuj:
To, że krytyka jest pozbawiona pierwiastka twórczego, nie czyni jej nieprawdziwą czy nieuzasadnioną.
Peeewnie. Tak sobie po...gadać, popleść, to łatwiejsze niż coś pożytecznego zrobić albo chociaż wymyślić coś twórczego. A jakie daje poczucie spełnienia! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jakoś ta Twoja krytyka mało twórcza...


Cz maja 05, 2022 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
DLa kogoś kto nie potrafi przyjąć krytyki - być może.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 05, 2022 2:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
"Mentzen: Prezes NBP próbuje zmniejszyć ilość pieniądza, by zduszać inflację, a Morawiecki ją zwiększa"

https://dorzeczy.pl/ekonomia/296842/inf ... nkach.html


Cz maja 05, 2022 6:25 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1329, 1330, 1331, 1332, 1333, 1334, 1335 ... 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL