Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1321, 1322, 1323, 1324, 1325, 1326, 1327 ... 1352  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Módlmy się także za Żydów wiarołomnych

Powinno być: Módlmy się za Żydów niewiernych.


Wt sty 18, 2022 7:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Oto Franciszek na środowej (26.01.2022) audiencji generalnej zaapelował do rodziców by pozwolili swoim dzieciom na homoseksualizm.

"Rodzice, którzy dostrzegają u swoich dzieci różne orientacje seksualne; jak sobie z tym radzić i towarzyszyć swoim dzieciom, a nie chować się w postawie potępienia (...) Nigdy nie potępiajcie dziecka."

Co ciekawe, w relacji ze środowej audiencji generalnej, zawsze publikowanej na stronie Radia Maryja zniknął cały fragment tej wypowiedzi Franciszka:
https://www.radiomaryja.pl/kosciol/audi ... 6-01-2022/

Nie ma go także na polskiej wersji, na oficjalnej stronie watykańskiej.
https://www.vatican.va/content/francesc ... erale.html

Można go dopiero znaleźć na angielskiej wersji:
https://www.vatican.va/content/francesc ... erale.html
https://www.deepl.com/translator

W katolicyzmie sodomia jest uznawana za grzech śmiertelny i to jeden z niewielu grzechów wołających o pomstę od nieba.

Posoborowy katechizm też stwierdza :
KKK 1868 Grzech jest czynem osobistym; co więcej, ponosimy odpowiedzialność za grzechy popełniane przez innych, gdy w nich współdziałamy:
- uczestnicząc w nich bezpośrednio i dobrowolnie;
- nakazując je, zalecając, pochwalając lub aprobując;
- nie wyjawiając ich lub nie przeszkadzając im, mimo że jesteśmy do tego zobowiązani;
- chroniąc tych, którzy popełniają zło
.

Dodatkowo w Kodeksie Prawa Kanonicznego czytamy:
Kan. 226 — § 1. Żyjący w stanie małżeńskim, zgodnie z własnym powołaniem, mają szczególny obowiązek przyczyniać się do budowania Ludu Bożego przez małżeństwo i rodzinę.
§ 2. Rodzice, ponieważ dali dzieciom życie, mają bardzo poważny obowiązek i prawo ich wychowania. Stąd też na pierwszym miejscu do chrześcijańskich rodziców należy troska o chrześcijańskie wychowanie dzieci, zgodnie z nauką przekazywaną przez Kościół.


Tak więc w obliczu tych dowodów, ze spokojem sumienia mogę powiedzieć, że wg mnie, a także wg KKK, KPK, Franciszek zachowuje się jak czysty syn diabła.


Cz sty 27, 2022 3:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Nie dalej jak wczoraj pisałam ci, ze kompletnie nie rozumiesz etyki chrześcijańskiej..Nie napisano tam tego co odczytujesz. Towarzyszenie komuś bliskiemu nie oznacza przyzwolenia na zło i akceptacji zła, ale bliskość, by chora osoba nie czuła się sama i wykluczona. Są problemy rozwiązywalne i nierozwiązywalne i te ostatnie przyjmuje się jako krzyż. Kiedy Paweł pisał list do Filemona w sprawie zbiegłego od niego niewolnika Onezyma to prosi o przyjęcie go, ale nie uwolnienie, mimo że jest chrześcijaninem. To jest towarzyszenie a nie czynienie się równym. Nadal Onezym pozostaje ze swoim problemem niewolnictwa. Jest na dziś nierozwiązywalny.
Towarzyszenie ludziom poranionym to także odwiedzanie ich w więzieniu a nie przygotowywanie dróg ucieczki. Ludzie nie wiedzą jak powinni się zachować w wielu sytuacjach życiowych, mylą grzech z grzesznikiem. Alkoholika ratuje się na wiele sposobów: czasem pomagają łagodne, czasem ostateczne. Te ostateczne jednak czynione są w imię miłości - nie zezwala się na grzech. Wyjściem jest abstynencja a nie pozwalanie na picie.
Chodzi więc o to czego kompletnie nie łapiesz: o nie wykluczanie ludzi, stygmtyzowanie. Dlaczego? Bo idzie cywilizacja pieniądza, rywalizacji i stygmatyzacji i wykluczania. To był powód odejścia BXVI z urzędu i sam o tym pisał w zakończeniu ostatniej książki - wywiadu z nim.


Cz sty 27, 2022 4:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Tak więc w obliczu tych dowodów, ze spokojem sumienia mogę powiedzieć, że wg mnie, a także wg KKK, KPK, Franciszek zachowuje się jak czysty syn diabła.

Ja zaś mogę stwierdzić, że patrzysz, a nie widzisz, słuchasz, a nie słyszysz, bo zaślepia i ogłusza Cię Twoja nienawiść do Kościoła Chrystusa, przez co widzisz i słyszysz nie to, co jest, ale to, co chcesz zobaczyć i usłyszeć, aby tą swoją nienawiść w sobie utwierdzić. Papież nie mówił bowiem o współżyciu homoseksualnym, które jest grzechem, tylko o przejawianiu skłonności homoseksualnych (pot. "orientacja").


Cz sty 27, 2022 4:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Cytuj:
Jak więc w obliczu tych dowodów, ze spokojem sumienia mogę powiedzieć, że wg mnie, a także wg KKK, KPK, Franciszek zachowuje się jak czysty syn diabła.
Diabeł jest oskarżycielem. Rozgląda się, szuka powodów by kogoś oskarżyć. Szczególnie nienawidzi Kościoła i Namiestnika Chrystusowego.
Czytając Twoje wpisy @Wespecjanie, jak plujesz na Kościół, jak pokrętne wynajdujesz drogi do oskarżeń, nie sposób tego nie powiedzieć: odnośnie podobieństwa na Twoim miejscu bardziej martwiłbym się o Twoje własne zachowania.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 27, 2022 7:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
merss napisał(a):
Nie dalej jak wczoraj pisałam ci...

Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja zaś mogę stwierdzić, ...

Barney napisał(a):
Diabeł jest oskarżycielem. Rozgląda się,...

Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


Cz sty 27, 2022 9:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Pięknie Wespecjan podsumował swoją działalność na forum. Pięknie.
No to jak już wiesz w czym rzecz to pozostał ci kolejny ważny krok nawrócenie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz sty 27, 2022 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Dziwaczne ekumeniczne mycie nóg w styczniu w łódzkiej katedrze

Obrazek
https://www.ekai.pl/ekumeniczne-mandatu ... -katedrze/

Rozumiem że Grzegorz Ryś myje nogi tym pastorom jako swoim uczniom, których czegoś nauczył.


N sty 30, 2022 9:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Niestety, nic nie rozumiesz. Z chrześcijaństwa w ogóle.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sty 30, 2022 10:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Podobno kierowcy ciężarówek zamierzają dalej protestować w Ottawie.
https://ottawa.ctvnews.ca/here-s-what-you-need-to-know-about-the-truck-protest-in-ottawa-today-1.5760880


Pn sty 31, 2022 1:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Zasięg protestu jest widoczny na mapie waze https://www.waze.com/live-map/directions/ottawa-ontario-canada?to=place.ChIJrxNRX7IFzkwR7RXdMeFRaoo&from=place.ChIJrxNRX7IFzkwR7RXdMeFRaoo


Pn sty 31, 2022 2:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Kościoły stały się pracownikami władzy świeckiej:
"W kościołach diecezji płockiej wierni są z ambon ostrzegani przed różnego rodzaju oszustwami, których mogą stać się ofiarami. Jest to odpowiedź na prośbę insp. Waldemara Wotowca, mazowieckiego wojewódzkiego komendanta Policji, który przekazał bp. Piotrowi Liberze apel dotyczący zapobiegania oszustwom finansowym."
https://www.ekai.pl/na-prosbe-policji-k ... oszustami/

To jest nieubłagana konsekwencja stania się podnóżkiem władzy świeckiej w "pandemii".

Duchowni wyrobnikami cezara, robiących za nich robotę z ambon, czyli miejsc stricte przeznczonych do głoszenia homilii i kazań.


Wt lut 01, 2022 12:59 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
To ogłoszenie to wygłoszono zamiast kazania i na ambonie? U nas na końcu mszy są ogłoszenia i informują o różnych sprawach dotyczących parafian, również świeckich sprawach. Nie zakłóca to w żaden sposób mszy.
2.


Wt lut 01, 2022 1:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
merss napisał(a):
.
2.
Wyrzucaj za opinie i nie pajacuj. Dawaj tchórzu.


Wt lut 01, 2022 1:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Muszę Cię zmartwić, @Wespecjanie, wbrew Twoim mniemaniom, ważne sprawy administracyjne ogłaszano z ambon także w dawnych wiekach.
Było to naturalną konsekwencją faktu, iż Sobór Trydencki postanowił uczynić parafię terytorialną głównym ośrodkiem aktywności społecznej - szczególnie na wsi. Wokół parafii skupiało się życie społeczności.

Mamy tego także ślady w literaturze - poznajesz? ;)
Cytuj:
Wszyscy klękli, wyszedł ksiądz ze mszą, a za nim w komżach pan
Wołodyjowski i pan Zagłoba(...)
Więc uczyniło się cicho; ksiądz zaś w serdecznych słowach powitał naprzód
wracających żołnierzy, wreszcie oznajmił, że list królewski zostanie odczytany, przez pułkownika chorągwi laudańskiej przywieziony.
Więc uczyniło się jeszcze ciszej i po chwili po całym kościele rozległ się głos od ołtarza :
„My, Jan Kazimierz, król polski, wielki książę litewski, mazowiecki, pruski etc., etc., etc. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, amen.
Jako złych ludzi szpetne przeciw majestatowi i ojczyźnie występki, zanim przed sądem niebieskim staną, już w tym życiu doczesnym mają otrzymać karę, tak równie słusznym jest, ażeby cnota nie zostawała bez nagrody, która cnocie samej blasku chwały, a potomnym zachęty do naśladowania cnych przykładów dodawać winna.
Przeto wiadomo czynimy całemu stanowi rycerskiemu, mianowicie zaś ludziom wojskowym i świeckim, urzędy mającym cuiusvis dignitatis et praeeminentiae, oraz wszystkiemu obywatelstwu Wielkiego Księstwa Litewskiego i naszego starostwa żmudzkiego, że jakiekolwiek gravamina ciążyłyby na urodzonym a nam wielce miłym panu Andrzeju Kmicicu, chorążym orszańskim, te coram jego następnych zasług i chwały zniknąć z pamięci ludzkiej mają, w niczym czci i sławy pomienionemu chorążemu orszańskiemu nie ujmując.(...)”


Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
.
2.
Wyrzucaj za opinie i nie pajacuj. Dawaj tchórzu.

Ależ nie. Raczej za stałe, jednodnostajne i konsekwentne plucie.
I za chamskie (choć jednocześnie infantylne) epitety pod adresem adwersarzy pewnie też.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lut 01, 2022 9:35 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1321, 1322, 1323, 1324, 1325, 1326, 1327 ... 1352  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL