Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 6:34 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1297, 1298, 1299, 1300, 1301, 1302, 1303 ... 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Na taką postawę jest już piękne polskie słowo: warcholstwo. I to skierowane przeciw funkcjonowaniu własnego państwa.
Własne państwo może być i często jest opresorem.
To że "może" być nie oznacza, że jest - ani że należy je sabotować.
Cytuj:
Próbujesz promować jakieś niekatolickie absolutne posłuszeństwo w relacjach państwo-obywatel, coś na modelu wschodniego rosyjskiego czy zachodniego protestanckiego.
Łżesz, nie pisałem niczego o podobnym "absolutnym posłuszenstwie".
Nie ma nakazu "absolutnego posłuszeństwa", ale jesteśmy zobowiązani do współpracy w ramach swojego państwa. Odsyłam do katolickiej nauki społecznej.

Cytuj:
W PRL bunt obywateli przeciwko władzom był nazywany warcholstwem (dosłownie jak w przypadku Radomia 1976): "Zdaniem dra Konrada Słowińskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (...) "Ta łatka +warchołów+, którą przypięto radomskim robotnikom, miała na celu przede wszystkim umniejszenie znaczenia protestu, a także wymazanie go z pamięci społecznej obywateli" – uważa historyk."
I co z tego? W PRL wszędzie szukano obiboków i bumelantów.
Czy to oznacza, że bumelanci i obiboki nie istnieją?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn wrz 27, 2021 4:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
polexit napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Halo, Ziemia do polexita:

Kto i w jaki sposób Cię prześladuje w związku z obecnym spisem powszechnym?

Konkretnie proszę.

Nie napisałem, że ktoś mnie prześladuje w związku obecnym spisem powszechnym. Gdzie żeś to wyczytał?

O tutaj:
(...)


Nic takiego tam nie ma. Jest mowa o tym, że nikt mnie nie prześladował (w znaczeniu: nie spotkały mnie żadne konsekwencje) za to, że nie wziąłem udziału w poprzednim spisie. O tegorocznym nic nie pisałem.


Pn wrz 27, 2021 4:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
polexit napisał(a):
Rząd oczywiście będzie ściemniał jakie to jest super ważne,


Rząd nie ściemnia, ponieważ są to zalecenia organizacji międzynarodowych, jak UE i ONZ, co umożliwia dokonywanie porównań międzynarodowych. Zgodnie z Art. 4 Rozporządzenia (WE) Nr 763/2008 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 9.07.2008 r. w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań, państwa członkowskie UE zobligowane są do zbierania danych statystycznych. Warto zaznaczyć, że dotacje unijne oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim przyznawane są m.in. w zależności od liczby mieszkańców danego kraju, opracowanej na podstawie spisów ludności.

polexit napisał(a):
ale prawda jest taka że wszelkie informacje, które rzeczywiście są potrzebne do celów, o jakich tam piszą, można wyciągnąć z dziesiątek innych instytucji.


Nie można. Ponieważ, Powszechny spis ludności powinien spełniać trzy warunki: powszechności (obejmować całą ludność), jednoczesności (musi być przeprowadzony w określonym czasie), imienności (każda osoba ma zostać spisana z imienia i nazwiska). w Polsce stosuje się zasady periodyczności (spisy odbywają się wg zaleceń ONZ co 10 lat) oraz bezpośredniości (odpowiedzi na pytania spisowe udziela bezpośrednio osoba spisywana, w wyjątkowych sytuacjach jej najbliżsi domownicy).

https://spis.gov.pl/regulacje-prawne-spisow/


Pn wrz 27, 2021 7:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wysoko punktowane czasopismo medyczne "The Lancet" wyraziło ubolewanie:

https://www.thelancet.com/25sept-cover-statement
https://www.deepl.com/translator

że nazwało kobiety w poprzednim numerze i nawet na okładce - "ciałami z waginami" (bodies with vaginas)

Obrazek


Jestem zawiedziony, ponieważ to określenie było dokładnym opisem części kobiet (nie pokuszę się szacunek jak wielkiej) i "Lancet tak jakby zawstydził się, że uchylił prawdy spod listka figowego. Np gdyby takim kobietom obciął głowę, to nadal zachowywały by się tak jak przed obcięciem ponieważ ich centrum sterowania jest w okolicach krocza w jamie brzusznej. Stamtąd takim wypływają pragnienia, emocje, przekonania a nawet poglądy społeczne.

"Lancet" wy tchórze!


Śr wrz 29, 2021 3:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Rzecznik Praw Obywatelskich krytycznie o nowych mandatach!

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz wrz 30, 2021 10:07 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Gołębie tak dobre jak radiolodzy w wykrywaniu raka piersi, mówią naukowcy:
https://www-mentalfloss-com.translate.g ... tr_pto=nui

Obrazek


Cz paź 07, 2021 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Po trochu odchyla się listek figowy kulis "Traditionis custodes": dekeretu Frnaciszka ograniczającego znacznie możliwość bycia i rozwoju wspólnot przy Mszy Tradycyjnej.
W liście uzasadniającym Franciszek twierdził, że to ankiety od biskupów przekonały go o wielkim zagrożeniu od tradycjonalistów dla Kościoła.

Z kuluarów jednak dowiadujemy się, że około 60% ankiet od biskupów wyrażało się o wspólnotach przy Mszy tradycyjnej pozytywnie (tak jak to uczynił np polski episkopat na Wielki Czwartek) lub neutralnie a 40% niechętnie i wśród tych ostatnich było tam sporo azjatyckich biskupów.

Franciszek i jego klika rewolucjonistów użyli jednak opinii mniejszości i wbrew opinii większości biskupów wyprodukowali restrykcyjny dokument.

Prawdziwym smaczkiem jednak jest relacja z spotkania kardynałów między innymi kardynała Parolina, Ouelleta i Versaldi i wielu innych ( https://remnantnewspaper.com/web/index. ... om-fiction ) 29 stycznia 2020 na którym to jeden z purpuratów niewymieniony z nazwiska wyraził zaniepokojenie, ze aż 13000 młodych ludzi zrejestrowała się już na tradycjonalistyczną pielgrzymkę do Chartres i że jest konieczne wyjaśnienie dlaczego młodzi ludzie są pociągani do Mszy Tradycyjnej, dodał także, że "wielu z tych ludzi ma problemy psychiczne i społeczne".


Pn paź 11, 2021 2:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Potrafisz dostrzec różnicę między rozmiłowaniem w Eucharystii i rozmiłowaniem w rycie liturgii?


Pn paź 11, 2021 3:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
aż 13000 młodych ludzi zrejestrowała się już na tradycjonalistyczną pielgrzymkę do Chartres i że jest konieczne wyjaśnienie dlaczego młodzi ludzie są pociągani do Mszy Tradycyjnej
Tak, to bardzo ważne pytanie. Bo jesli to tylko umiłowanie pięknej formy, to pieknie. Jesli jednak - jak często widzę u pseudotradycjonalistów - to przedłożenie pewnego sentymentu nad istotę, to jest problem.
Cytuj:
dodał także, że "wielu z tych ludzi ma problemy psychiczne i społeczne".
Jesli wnosić z doświadczeń z rozmów z pseudotradycjonalistami (nie wszystkimi, ale z dużą częścią, nie wyłączając pseudotradycjonalistów na tym forum) trudno mi się nie zgodzić z tą opinią.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt paź 12, 2021 10:07 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
To potwierdza, że za uderzeniem w tradycyjną liturgię nie stały żadne palące potrzeby powstrzymania "elementu reakcyjnego" zagrażającego rzekomo jedności w Kościele, kontestującego ważność wyboru czy nauczania papieży itp. To był tylko pretekst dorobiony do prawdziwego celu, czyli chęci zduszenia ruchu, przybierającego na znaczeniu, a zbyt konserwatywnego i za mało otwartego na przemiany w Kościele szykowane przez obecne kierownictwo.

A tak swoją drogą, bo ostatnio byłem nieco wyłączony z bieżączki - czy 7 października w Watykanie odbywały się jakieś obchody 450 rocznicy bitwy pod Lepanto organizowane przez Stolicę Apostolską, albo jakiekolwiek, którym Watykan przynajmniej jakoś patronował? Bo z tego co wiem, odbył się tylko jeden z tych seansów ekumeniczno-pokojowych, natomiast na celebrację tak ważnej dla świata chrześcijańskiego rocznicy nie starczyło już miejsca. Może bano się urazić wielkiego imama obecnego na tych modłach międzyreligijnych? Jeśli jednak się mylę i Watykan coś zorganizował, to oczywiście proszę o sprostowanie.


Wt paź 12, 2021 12:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Masz cały październik do odmawiania Różańca. Zgadnij przez kogo ustanowiony i na jaką pamiątkę?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt paź 12, 2021 1:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ale ja nie o to pytałem.


Wt paź 12, 2021 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Kardynał Luis Ladaria Ferrer SJ, prefekt Kongregacji Nauki i Wiary o Bractwie Św Piusa X ("lefebrystach"): "oni nie są odłączeni od Kościoła, ale ich jedność nie jest w tym momencie doskonała"
https://www.vaticannews.va/pl/watykan/n ... logie.html

Teraz jak jaka posoborowa plujka, będzie bredzić o "schizmatykach" w kontekście BŚPX jak Barnej czy inne Yarpeny, to tym będę zamykał ich otwory gębowe. Oczywiście, ja mało zważam na wypowiedzi posoborowych rewolucjonistycznych szefów, ale posoborowcy mają obowiązek się tego słuchać.


Wt paź 12, 2021 1:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan,

Cytuj:

Z kuluarów jednak dowiadujemy się, że około 60% ankiet od biskupów wyrażało się o wspólnotach przy Mszy tradycyjnej pozytywnie (tak jak to uczynił np polski episkopat na Wielki Czwartek) lub neutralnie a 40% niechętnie i wśród tych ostatnich było tam sporo azjatyckich biskupów.


40% niechętnych to jest mało?

Masz coś do Azjatów też?
Uważasz, że ich opinia jest mniej wartościowa?

The Catholic Church in China | A Short Documentary
https://youtu.be/JGc75wwoces
16 min 7 sek


Wt paź 12, 2021 1:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
ardynał Luis Ladaria Ferrer SJ, prefekt Kongregacji Nauki i Wiary o Bractwie Św Piusa X ("lefebrystach"): "oni nie są odłączeni od Kościoła, ale ich jedność nie jest w tym momencie doskonała"
https://www.vaticannews.va/pl/watykan/n ... logie.html

Ważniejsza jest opinia Namiestnika Chrystusa, a św. Jan Paweł II jasno stwierdził, że abp. Lefebvre dopuścił się schizmy.


Wt paź 12, 2021 1:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1297, 1298, 1299, 1300, 1301, 1302, 1303 ... 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL