Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Więcej księży w Internecie !! 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N mar 20, 2005 8:57 am
Posty: 109
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Słusznie - więcej księży ewangelizujących w internecie. Internet staje się bardzo ważnym miejscem ewangelizacji:
św. Maksymilian Kolbe powiedział kiedyś:
"Radio jest jednym z ważniejszych środków rozwijania działalności MI (Rycerstwo Niepokalanej).
Obok niego - także kino, telewizja...
Te wynalazki są dobre same w sobie i powinny służyć najpierw dla celów Bożych, a później - ludzkich. Dziś jest inaczej: najpierw te i inne wynalazki uczynią dużo złego, a później dopiero my z nich korzystamy. Jest to niewłaściwe. I zasługiwalibyśmy na naganę, gdybyśmy dali się w tym ruchu korzystania z wynalazków wyprzedzić."


8.12. 1938

I pewnie to samo powiedziałby o internecie...
---------------------------------------------

Ale można też dodać - więcej księży w konfesjonale.

Benedykt XVI
11 III 2010 — Przemówienie do uczestników kursu dla spowiedników zorganizowanego przez Penitencjarię Apostolską:

"Drodzy współbracia, trzeba powrócić do konfesjonału jako miejsca sprawowania sakramentu pojednania, ale także jako miejsca, w którym należy «przebywać» częściej, aby wierny mógł znaleźć miłosierdzie, radę i umocnienie, mógł poczuć się kochany i zrozumiany przez Boga oraz doświadczyć obecności Bożego miłosierdzia obok rzeczywistej Obecności w Eucharystii. «Kryzys» sakramentu pokuty, o którym często się mówi, jest wyzwaniem przede wszystkim dla kapłanów i ich wielkiej odpowiedzialności za wychowywanie ludu Bożego w duchu radykalnych wymogów Ewangelii. W szczególności oczekuje się od nich ofiarnego i wielkodusznego słuchania spowiedzi sakramentalnych; odważnego przewodzenia owczarni, by nie przyjęła mentalności tego świata (por. Rz 12, 2), ale potrafiła również dokonywać sprzecznych z nią wyborów, unikając dostosowywania się lub kompromisów."

_________________
http://blog.wiara.pl/Moria1
http://www.rozaniecrodzicow.pl/


Pn cze 18, 2012 3:33 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Abp. Henryk Hoser powiedział:
"Nie ma powołania kapłańskiego bez cierpienia, które jest cierpieniem Jezusa. Jest cierpieniem głodujących, opuszczonych, pobitych i zranionych - do nich jesteście posłani. Nie do kapliczki, gdzie pachną lilie i gdzie wszyscy klęczą ze złożonymi rękami, bo wraz z nimi macie iść do tych, których tam nie ma".


Pn cze 18, 2012 8:06 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 26, 2009 9:05 pm
Posty: 302
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
PODHALE napisał(a):
Księża powinni msze w kościele odprawiać a nie po internecie chodzić :-D :) :))takie im dano kazanie i tak maja wypełniać swoje powołanie a nie dyskutowac tu z nami:))) :)

Podhale, ale co księżom po tym, że będą nawet najpiękniejsze kazania w kościele wygłaszać, jak kościół będzie pusty albo pełen i tak już nawróconych ludzi? Jak to gdzieś było w Ewangelii, zdrowi lekarza nie potrzebują :p

_________________
"Jakżeż mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni?" Dz 8, 30-31


N mar 03, 2013 11:36 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 10:06 pm
Posty: 284
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Jeśli ktoś naprawdę szuka, to znajdzie. Rozumiem, że internet jako medium jest nieocenione, ale wydaje mi się, że "instytucja" księdza ma trochę inny wydźwięk. mam na myśli po prostu to, że jeśli już potrzeba tej rozmowy, to jednak oko w oko - tan osobisty czas daje więcej. stukanie w klawiaturę jest chłodne i bezduszne. spokój kościoła, chłód tego budynku z założenia daję wewnętrzne skupienie. Tak myślę, każdy ma oczywiście inne oczekiwania. Ja np. wolę pusty kościół


N mar 03, 2013 4:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Co z weryfikacją? Za księdza w internecie może podawać się każdy....


N kwi 07, 2013 4:46 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 13, 2012 6:30 pm
Posty: 190
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
ksiądz w konfesjonale kiedy jest cisza i pusty kościół,wtedy spowiedź jest wyczerpująca,można porozmawiać na wiele tematów.W każdym większym mieście powinien ksiądz pełnić dyżur w konfesjonale,chociaż przez kilka godzin dziennie,albo w wyznaczony dzień.Byłam kiedyś w katedrze w Siedlcach ,księża tam pełnią dyżur prawie cały dzień, zmieniając się i zawsze kiedy chcesz się wyspowiadać znajdziesz księdza, który czeka na ciebie.


So kwi 27, 2013 5:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
maryla20 napisał(a):
W każdym większym mieście powinien ksiądz pełnić dyżur w konfesjonale,chociaż przez kilka godzin dziennie,albo w wyznaczony dzień.Byłam kiedyś w katedrze w Siedlcach ,księża tam pełnią dyżur prawie cały dzień, zmieniając się i zawsze kiedy chcesz się wyspowiadać znajdziesz księdza, który czeka na ciebie.

I nie tylko w Siedlcach, a w każdym większym mieście. Dla przykładu w Warszawie:
http://www.niedziela.pl/artykul/2667/Dy ... nfesjonale
a Gnieźnie w Katedrze;
stały dyżur spowiedniczy – Katedra: w dni powszednie od 10.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 16.00.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So kwi 27, 2013 6:48 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sie 19, 2013 11:58 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Bardzo ciekawa akcja. Jako kleryk także widzę potrzebę zaangażowania w internecie.


Pn sie 19, 2013 12:13 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 2:05 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Ewangelizacja przez internet to jak lizanie tortu przez szybę widzę przez okno człowieka proszącego o wsparcie znam zwidzenia napewo nie na alkochol a brzuszek pełny ciepła kołderka zaraz się napiję mleczka i spać już jestem znowu czy do kogoś przemawia słowo bezosobowe jakim jest internet kto chętny na chodzenie od parafi do parafi i tą drogą ewangelizować a już idę do ciepłego łużeczka młych snów i co :?:


Cz gru 05, 2013 8:17 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt paź 04, 2013 4:33 pm
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
lis, w Twojej wypowiedzi jest tyle chaosu że ciężko ją zrozumieć :|


Śr gru 18, 2013 11:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 2:05 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
A już się wyspałem spojżenie przez okno o znowu już odrana prosi o wsparcie pije mleko z kartonu i je suchą bułkę a ja zaraz zrobię sobie ciepłe kakałko i bułeczkę z szyneczką a do tego torcik orzechowy .I znowu jestem// Chodzenie za JEZUSEM wymaga wyrzeczenia się wygód własnego domu i więzi z rodziną // Ponawiam apel do wszystkich chrześcijan kto chce chodzić do naszych parafi i głośić słowa które głośił JEZUS do pierwszych uczni bez łatek które narosły przez lata bez przeciągania kogokolwiek na swoją stronę .Mój syndrom to jest syndrom bogatego młodzięca //Problę młodego młodzięca to jest że niechce sprzedać swojego majątku i pójść za JEZUSEM . Kto dołączy jeszcze jedenastu potrzeba kobiety mogą być też . Sam się nieodważę podążyć tą drogą i na piechotę bez używania środków lokomocji dylemat młodzieńca.


So gru 21, 2013 9:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
no wlasnie.
Ewangelizacja w internecie...

ale tez na zywo by sie przydalo. Konfesjonal i Msza to troche za malo.
Natomiast mysle ze takie telekonferencje no raz w tygodniu ze skype to by byla fajna forma.
Byla by taka rozmowa wtedy bardziej na luzie.
Jak by ksiadz niechcacy walnol gafe to nie bylo by tez na wieki zapisane ;)

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Cz sty 23, 2014 7:15 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 2:05 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Wracałem z pracy i z wypłatą i zowu prosił o wsparcie już niestoi a klęczy zapewne nogi mu wysiadły od stania dałbym jemu parę groszy ale same stówki no cużż jestem znowu jestem za postępem ewamgelizacja przez internet to pójście na skróty JEZUS jakby chciał internet toby go stworzył a wtedy po co by byli mu uczniowie z krwi i kości którzy swoją postawą czynem i przykładem dawali świadectwo nauk JEZUSA a ja czy daję świadectwo no i jak kto (napewno nie chcę sekty tylko jak pierwsi uczniowie) od naszych parafi do parafi z słowem po przybyciu praca aby niebyć ciężarem na czas pobytu w parafi gdzie będziemy głosić słowo .


Pt sty 24, 2014 9:41 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 28, 2014 10:52 pm
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Wiatm

Poszukuje adresu mail jakiegos księdza. mam dylemat w sprawie wiary Prosze o pomoc


N lut 09, 2014 10:58 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 01, 2014 11:40 am
Posty: 17
Lokalizacja: Iława/Olsztyn
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więcej księży w Internecie !!
Sama koncepcja jest jak najbardziej trafna. Chodź dla mnie najlepszym spotkaniem z księżmi jest świątynia. Ale myśląc realnie w dzisiejszych czasach siła internetu jest ogromna. Spójrzmy na przykład na kampanię wyborczą, coraz więcej partii jak i osób publicznych udziela się w sieci. Nie aby porównywał partie polityczne z kościołem... taka dygresja. Tylko kwestia jest taka w jaki sposób ci księża mieliby się udzielać. Czy na takich forach jak to, czy na wszelakich portalach, co ma miejsce i teraz.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, że w sieci znajdziemy mnóstwo młodzieży, facebook itd. Moim zdaniem jest to dobra droga do przybliżenia kościoła z młodzieżą.


So mar 01, 2014 12:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL