Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:00 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Perełka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Perełka
Jest teraz wyjątkowa okazja by modlić się o wstawiennictwo księdza Blachnickiego. Bóg moze uczynić prawdziwy cud, bo ksiądz ten jeszcze nie jest beatyfikowany ale może w krótszym lub dłuższym czasie być.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz paź 03, 2019 4:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Perełka
Brandeisbluesky napisał(a):
Przyznam, że wcześniej myślałam, że takie sytuacje powinny zdarzać się jak najrzadziej, w wyjątkowych sytuacjach, gdy naprawdę nie można odbyć spowiedzi świętej, albo gdy ksiądz popełnił grzech śmiertelny, a musi zaraz sprawować Mszę Świętą.
I miałaś rację.
Cytuj:
Jednak ks. Blachnicki, czy mój proboszcz przedstawili sprawę tak, jakby z żalu doskonałego można było korzystać w mniej wyjątkowych sytuacjach.
Niestety, takie są skutki wchłaniania protestanskich nauk.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 03, 2019 5:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Perełka
Barney napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Przyznam, że wcześniej myślałam, że takie sytuacje powinny zdarzać się jak najrzadziej, w wyjątkowych sytuacjach, gdy naprawdę nie można odbyć spowiedzi świętej, albo gdy ksiądz popełnił grzech śmiertelny, a musi zaraz sprawować Mszę Świętą.
I miałaś rację.
Cytuj:
Jednak ks. Blachnicki, czy mój proboszcz przedstawili sprawę tak, jakby z żalu doskonałego można było korzystać w mniej wyjątkowych sytuacjach.
Niestety, takie są skutki wchłaniania protestanskich nauk.
Nie bardzo rozumiem Barney o co ci chodzi z tym wchłanianiem protestanckich nauk w kontekście przytoczonego nauczania ks.Blachnickiego...czy Magisterium Krk naucza, że nie można wzbudzać doskonałego aktu żalu częściej niż tylko w wyjątkowych sytuacjach ? bo z KKK nic takiego wg mnie nie wynika:
KKK 1452 Gdy żal wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany "żalem doskonałym" lub "żalem z miłości" (contritio). Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe (Por. Sobór Trydencki: DS 1677).

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt paź 04, 2019 11:53 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL