Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:11 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 2:32 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Witam wszystkich forumowiczów:) Chciałbym Was prosić o radę a przede wszystkim zależy mi na opinii nauczycieli religii w szkole.
Zastanawiam się nad studiowaniem teologii. Myslę, że chciałbym być nauczyciel religii w szkole, chociaż niekoniecznie. Wiem, jak ważny jest Bóg w życiu, moim zdaniem najważniejszy. Wiem, że z Nim można naprawdę żyć. Każdy kto Go poznał wie chyba co mam na myśli.
Chodzą mi po głowie jednak trochę pesymistyczne myśli. Chciałbym uczyć o Bogu dzieci, pomagać im zbliżać się do Niego, ale... Wiem też jaka jest rzeczywistość. W szkole bywa różnie, ludzie też nie chcą słuchać o Bogu, albo słuchają, ale nie wprowadzają czynów w życie. Boję się tego, że lekce religii w szkole mało wnoszą, że nie będę czuł żadnej satysfakcji, bo nie będę widział efektów. Nie będę widział prawdziwej chęci poznania Boga u dzieci/młodzieży, oraz tego poznania prawdziwego Go w uczniach. Trochę pesymistyczny jest ten temat, ale chciałem się podzielić z Wami moimi odczuciami. Zależy mi na opinii nauczycieli. Czy Wam się udaje?


Śr wrz 05, 2018 10:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Wierzący23 napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczów:) Chciałbym Was prosić o radę a przede wszystkim zależy mi na opinii nauczycieli religii w szkole.
Zastanawiam się nad studiowaniem teologii. Myslę, że chciałbym być nauczyciel religii w szkole, chociaż niekoniecznie. Wiem, jak ważny jest Bóg w życiu, moim zdaniem najważniejszy. Wiem, że z Nim można naprawdę żyć. Każdy kto Go poznał wie chyba co mam na myśli.
Chodzą mi po głowie jednak trochę pesymistyczne myśli. Chciałbym uczyć o Bogu dzieci, pomagać im zbliżać się do Niego, ale... Wiem też jaka jest rzeczywistość. W szkole bywa różnie, ludzie też nie chcą słuchać o Bogu, albo słuchają, ale nie wprowadzają czynów w życie. Boję się tego, że lekce religii w szkole mało wnoszą, że nie będę czuł żadnej satysfakcji, bo nie będę widział efektów. Nie będę widział prawdziwej chęci poznania Boga u dzieci/młodzieży, oraz tego poznania prawdziwego Go w uczniach. Trochę pesymistyczny jest ten temat, ale chciałem się podzielić z Wami moimi odczuciami. Zależy mi na opinii nauczycieli. Czy Wam się udaje?


Jeszcze nie zacząłeś a już się boisz,że nie wyjdzie.
"że nie będę czuł żadnej satysfakcji, bo nie będę widział efektów."
Oczywiście że tak będzie. To bardziej niż pewne. Efekty mogą się pojawić w życiu dorosłym tych dzieci, lub dopiero w następnym pokoleniu.
Dziecia zwłaszcza rodzice będą też patrzeć na to, jak żyjesz, czy Ty sam dajesz świadectwo życia według X przykazań, czy też nie.
Zapominasz o dwu rzeczach, po pierwsze: to Pan Bóg działa przez Ciebie, a nie Ty sam. Nie będziesz uczył geografii, czy matematyki, chociaż Duch św jest potrzebny każdemu i zawsze.
Po drugie: jeżeli Ty sam masz pasję, to nią "zarazisz".
Nuda lub sztuczność z góry skazują nauczyciela na porażkę.
Dlatego na niektórych lekcjach religii wieje nudą, młodzież ucieka, lub siedzi na facebooku.
Jak mówi mój proboszcz; musisz sam zakochać się w Chrystusie, wtedy On zwycięży.
Skończ teologię, to piękny kierunek, a w trakcie studiów wyklaruje Ci się, czy będziesz uczył religii w szkole, czy nie.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz wrz 06, 2018 4:32 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 2:32 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Dziękuję za odpowiedź. Mareta, jesteś nauczycielem religii?:)


Cz maja 09, 2019 5:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Nie trzeba konczyć teologii aby uczyć religii.
Ze osob znanych internetowo Mikołaj Kapusta - kanał dobra nowinna ukończył teologie i zdaje sie że iczy w szkole. Odezwij sie do niego z zapytaniem


Pt maja 10, 2019 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Małgosia jest katechetka. Znajdziesz ją w watku róża różańcowa, o ile dobrze pamiętam. Spróbuj na pw.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


N cze 02, 2019 9:02 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 2:32 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Jozek, dziękuję;)


So cze 15, 2019 10:21 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 2:32 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Nie będę tworzył nowego tematu, tylko tutaj zamieszczę to pytanie. Czy studiował ktoś może teologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, lub w Częstochowie na Wyższym instytucie teologicznym? Nie wiem jaką uczelnię wybrać, która byłaby lepsza. Zależy mi na wysokim poziomie teologii na studiach. Może ktoś coś doradzi? Wydaje mi się, że plany zajęć też się różnią na tych uczelniach.


Wt sie 06, 2019 12:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Wierzący23 napisał(a):
Nie będę tworzył nowego tematu, tylko tutaj zamieszczę to pytanie. Czy studiował ktoś może teologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, lub w Częstochowie na Wyższym instytucie teologicznym? Nie wiem jaką uczelnię wybrać, która byłaby lepsza. Zależy mi na wysokim poziomie teologii na studiach. Może ktoś coś doradzi? Wydaje mi się, że plany zajęć też się różnią na tych uczelniach.

W Czestochowie studiuje autor kanalu Templum Christi
https://templumchristi.pl/kontakt/


Śr sie 07, 2019 12:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18244
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Studia teologiczne i zawód nauczyciela religii w szkole
Wierzący, dobra rada (z własnego doświadczenia) - idź do księdza, powiedz mu o swoim zamiarze i poproś, żebyś mógł poprowadzić samodzielnie w zastępstwie parę katechez (powiedzmy w 2, 4 i 8 klasie szkoły podstawowej i ewentualnie jakąś w liceum).
Obraz prowadzenia katechezy z marzeń bardzo się różni od tego rzeczywistego (zresztą nauczania czegokolwiek w szkole też). Ja tak zrobiłem i... nie zostałem katechetą.
Szkoda by się było o tym przekonać dopiero po skończeniu studiow kierunkowych.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sie 07, 2019 12:22 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL