Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:59 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
 Tylko nie mów nikomu- problem pedofili 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Wracając do tematu: nie potrafię sobie wyobrazić, jak można być czynnym pedofilem czy homoseksualistą i jednocześnie księdzem.
Mogę zrozumieć (w sensie: jeszcze mi się mieści od biedy w głowie) jednorazowy upadek - nawet straszliwy.
Ale życie latami z trwaniem w pedofilstwie czy czynnym homoseksualiźmie?
Przecież to znaczy, ze czlowiek ten nie jest w stanie Łaski Uświęcającej.


Wydaje mi się, że wszystkie "trwające" grzechy duchownych (nie piszę tu o sporadycznych czy incydentalnych upadkach) - pedofilia, homoseksualizm, "baba na boku" itd mają ten sam mianownik. I żeby je zlikwidować, potrzebna jest jedna, oczywista wydawałoby się sprawa:
Dość już niewierzących duchownych

Przestańmy się wygłupiac.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt maja 14, 2019 9:29 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Potrzebny by byl prawny zakaz wykonywania funkcji kaplanskich jak i jakichkolwiek innych zwiazanych z dziecmi, tak by taki kaplan nie mogl nawet pracowac w innym wyznaniu czy tym podobnych zadaniach.
Po prostu mimo wyksztalcenia jakie otrzymal aby mogl jedynie fizycznie pracowac na swoje utrzymanie.
Jesli sam nie bedzie w stanie sobie zorganizowac pracy to np. jakis zakon zamkniety mogl by go przyjac by tam pracowal na utrzymanie i emeryture.


Wt maja 14, 2019 9:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Problemem nie jest to, że iluś-tam księży zrobiło coś złego (to znaczy to źle, tragedia i w ogóle, ale to nie "problem" strukturalny). problemem są te przypadki, w których przełożeni nie reagowali właściwie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt maja 14, 2019 10:12 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Jesli bedzie to ujete w prawie to przelozeni beda prawnie odpowiedzialni za takie postepowanie niezgodne z prawem.
Wiadomo ze obowiazuje tajemnica spowiedzi, ale gdy dochodzi do oskarzenia przez osobe poszkodowana czy rodzine to wtedy nie jest juz tajemnica spowiedzi tylko faktem ogolnie znanym.
Wtedy po udowodnieniu sprawa jest prosta.
Kosciol moze o tym nie rozglaszac, ale delikwent musi poniesc konsekwencje przewidziane w prawie.
Wyplacenie odszkodowania by ofiara nie wnosila oficjalnego oskarzenia nie zmienia faktu ze dany kaplan dopuscil sie takich czynow ani nie zwalnia go z odpowiedzialnosci, ani tez jego przelozonych.


Wt maja 14, 2019 10:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
https://wpolityce.pl/m/kosciol/446398-w ... -caly-kler

Dobry komentarz filmu


Wt maja 14, 2019 10:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Akurat sprawa odszkodowań wydaje mi się nie tylko dziwna (nie slyszałem by szkoła wypłacała odszkodowanie za wyczyny nauczyciela-pedofila czy nawet gwałciciela) ale i przekrętogenna (lipne oskarżenia dla kasy, doskonale znane z zagranicy- choć najwięcej dotykają akurat znane osoby ze świata filmowego).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt maja 14, 2019 11:39 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Barney napisał(a):
… akurat przeniesienie na inną parafię było OK - ponieważ jest to jeden z punktów procedury śledztwa wewnątrzkościelnego. Chodzi o wyeliminowanie możliwości matactwa (a także, by ofiara i oskarżony się nie spotykali).

I tu właśnie jest problem. Na co są ukierunkowane procedury. Wyeliminowanie możliwości matactwa. Czyli dobro instytucji. A gdzie dobro ofiary? - przy okazji, bo się nie spotkają. A gdzie dobro możliwych kolejnych ofiar - przeniesiony kogoś może spotkać, ale procedura tego już nie obejmuje. Chyba dziś kardynał Nycz powiedział coś na ten temat, przy okazji rekolekcji prowadzonych przez księdza Olejniczaka, który złamał jego i sądowy zakaz pracy z dziećmi. Procedura była za krótka, nie przewidziała takiej sytuacji.

Barney napisał(a):
Wracając do tematu: nie potrafię sobie wyobrazić, jak można być czynnym pedofilem czy homoseksualistą i jednocześnie księdzem.
Mogę zrozumieć (w sensie: jeszcze mi się mieści od biedy w głowie) jednorazowy upadek - nawet straszliwy.
Ale życie latami z trwaniem w pedofilstwie czy czynnym homoseksualiźmie?
Przecież to znaczy, ze czlowiek ten nie jest w stanie Łaski Uświęcającej.

A trwanie w czynnym heteroseksualiźmie? Jak to się ma do Łaski Uświęcającej. Przecież to także uporczywe trwanie w grzechu. Pytam poważnie, bo nie mam pewności.

Barney napisał(a):
Problemem nie jest to, że iluś-tam księży zrobiło coś złego (to znaczy to źle, tragedia i w ogóle, ale to nie "problem" strukturalny). problemem są te przypadki, w których przełożeni nie reagowali właściwie.

Ale jest to problem powszechny i nie dotyczy tylko kościoła. W każdej strukturze korporacyjnej tak się dzieje. Tak kryją się nawzajem lekarze (znajdź biegłego do podważenia opinii innego lekarza), policjanci - sprawa Igora Stachowiaka we Wrocławiu i ich ochrona przez przełożonych (dopóki było można, jak wyszły nagrania z kamery paralizatora to d...), podobnie broniono Polańskiego przez tzw. celebrytów, czy wspomnianego wcześniej psychoterapeutę telewizyjnego. Też miał obrońców. Różnica jest w innym miejscu. Polański nie może pojawić się w Ameryce, bo czeka tam na niego przytulna cela, policjanci, komendant wojewódzki i jego zastępca stracili stanowiska i toczy się w ich sprawie postępowanie, psycholog, jak napisałem wcześniej zgnił w więzieniu. Dosłownie, przesiedział 4 lata i dostał przerwę w odbywaniu kary na leczenie, w ciągu 2 miesięcy zmarł na niewydolność nerek. o kolejnym psychologu skazanym za moletowanie dorosłych pacjentek też pisałem wcześniej. Odsiedział cały 4 letni wyrok co do dnia. Tak więc problemem jest nie to, że przełożeni nie reagowali właściwie, bo inni, w innych miejscach też właściwie nie reagują. Problemem jest, że pomimo niewłaściwej reakcji, włos im z głowy, przynajmniej do tej pory, nie spadł. Problemem jest to, że myslą, że im wolno więcej. A jeszcze większym problemem jest to, że jak na razie, naprawdę im wolno więcej.
Pozdrawiam
Darek


Wt maja 14, 2019 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
trenerek napisał(a):
Barney napisał(a):
… akurat przeniesienie na inną parafię było OK - ponieważ jest to jeden z punktów procedury śledztwa wewnątrzkościelnego. Chodzi o wyeliminowanie możliwości matactwa (a także, by ofiara i oskarżony się nie spotykali).

I tu właśnie jest problem. Na co są ukierunkowane procedury. Wyeliminowanie możliwości matactwa. Czyli dobro instytucji. A gdzie dobro ofiary? - przy okazji, bo się nie spotkają.
Wyeliminowanie matactwa jest w interesie ofiary.
Cytuj:
A gdzie dobro możliwych kolejnych ofiar - przeniesiony kogoś może spotkać, ale procedura tego już nie obejmuje. Chyba dziś kardynał Nycz powiedział coś na ten temat, przy okazji rekolekcji prowadzonych przez księdza Olejniczaka, który złamał jego i sądowy zakaz pracy z dziećmi. Procedura była za krótka, nie przewidziała takiej sytuacji.
Może nie wiesz, ale prawo odizolowania kogoś żeby "nie mógł spotkać nowych ofiar" ma w Polsce tylko policja. I tylko wówczas, gdy ma dowody.
W ogóle jakąś abberacją jest oczekiwanie od Koscioła, by zastępował policję; sankcje kanoniczne sa jedynie dodatkowe (tak, jak gdyby pedofilem był nauczycielem, dyrektor szkoły może wyciągnąć tylko sankcje w zakresie Kodeksu Pracy -czego zresztą się zwykle nie robi, i jakoś nikt nie kręci na ten temat filmów).

Cytuj:
Barney napisał(a):
Wracając do tematu: nie potrafię sobie wyobrazić, jak można być czynnym pedofilem czy homoseksualistą i jednocześnie księdzem.
Mogę zrozumieć (w sensie: jeszcze mi się mieści od biedy w głowie) jednorazowy upadek - nawet straszliwy.
Ale życie latami z trwaniem w pedofilstwie czy czynnym homoseksualiźmie?
Przecież to znaczy, ze czlowiek ten nie jest w stanie Łaski Uświęcającej.

A trwanie w czynnym heteroseksualiźmie? Jak to się ma do Łaski Uświęcającej. Przecież to także uporczywe trwanie w grzechu. Pytam poważnie, bo nie mam pewności.
Przecież napisałem " nie potrafię sobie wyobrazić, jak można być czynnym pedofilem czy homoseksualistą i jednocześnie księdzem."
Czytaj uważniej ;)

Cytuj:
Barney napisał(a):
Problemem nie jest to, że iluś-tam księży zrobiło coś złego (to znaczy to źle, tragedia i w ogóle, ale to nie "problem" strukturalny). problemem są te przypadki, w których przełożeni nie reagowali właściwie.

Ale jest to problem powszechny i nie dotyczy tylko kościoła. W każdej strukturze korporacyjnej tak się dzieje. Tak kryją się nawzajem lekarze (znajdź biegłego do podważenia opinii innego lekarza), policjanci - sprawa Igora Stachowiaka we Wrocławiu i ich ochrona przez przełożonych (dopóki było można, jak wyszły nagrania z kamery paralizatora to d...), podobnie broniono Polańskiego przez tzw. celebrytów, czy wspomnianego wcześniej psychoterapeutę telewizyjnego. Też miał obrońców. Różnica jest w innym miejscu. Polański nie może pojawić się w Ameryce, bo czeka tam na niego przytulna cela, policjanci, komendant wojewódzki i jego zastępca stracili stanowiska i toczy się w ich sprawie postępowanie, psycholog, jak napisałem wcześniej zgnił w więzieniu. Dosłownie, przesiedział 4 lata i dostał przerwę w odbywaniu kary na leczenie, w ciągu 2 miesięcy zmarł na niewydolność nerek. o kolejnym psychologu skazanym za moletowanie dorosłych pacjentek też pisałem wcześniej. Odsiedział cały 4 letni wyrok co do dnia. Tak więc problemem jest nie to, że przełożeni nie reagowali właściwie, bo inni, w innych miejscach też właściwie nie reagują. Problemem jest, że pomimo niewłaściwej reakcji, włos im z głowy, przynajmniej do tej pory, nie spadł. Problemem jest to, że myslą, że im wolno więcej. A jeszcze większym problemem jest to, że jak na razie, naprawdę im wolno więcej.

To prawda. Ale to nas nie powinno pocieszać.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt maja 14, 2019 10:56 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Cytuj:
Czytaj uważniej

Przyganiał kocioł garnkowi :) . Pytałem o związek heteroseksualny (księdza, wiem, że nie powinno być ale bywają). Może czegoś nie chwyciłem.

Barney napisał(a):
Może nie wiesz, ale prawo odizolowania kogoś żeby "nie mógł spotkać nowych ofiar" ma w Polsce tylko policja. I tylko wówczas, gdy ma dowody.
W ogóle jakąś abberacją jest oczekiwanie od Koscioła, by zastępował policję; sankcje kanoniczne sa jedynie dodatkowe (tak, jak gdyby pedofilem był nauczycielem, dyrektor szkoły może wyciągnąć tylko sankcje w zakresie Kodeksu Pracy -czego zresztą się zwykle nie robi, i jakoś nikt nie kręci na ten temat filmów).


Wiem. Tylko problem jest w tym, że proces kanoniczny trwa, czasem dość długo. I w tym czasie … . Tak, domniemanie niewinności itd. Ale policja, a właściwie prokuratura też może domniemywać niewinność. A jakoś w takim przypadku bardziej wierzę policji i prokuraturze, niż kolegom korporacyjnym. M. in. Sekielski to pokazał.
I jeszcze, Od 1997 roku w Polsce obowiązuje obowiązek, przynajmniej wobec pracowników instytucji państwowych, samorządowych, ale też pozarządowych, np. fundacji, składania zawiadomienia do prokuratury, jeśli taki pracownik dowie się o możliwości popełnienia przestępstwa wobec nieletniego. Pod odpowiedzialnością karną, do 3 lat pudła. Pytanie, jak to się ma do członków (funkcyjnych ) związków wyznaniowych. Prawnie Kościół jest związkiem wyznaniowym.

Cytuj:
To prawda. Ale to nas nie powinno pocieszać.

Nie piszę w celu pocieszenia. W tym temacie patrzę na Kościół jak na instytucją, największą światową korporację, bo zachowania, o których piszemy właśnie takie są :( .
Pozdrawiam
Darek


Wt maja 14, 2019 11:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
trenerek napisał(a):
Cytuj:
Czytaj uważniej

Przyganiał kocioł garnkowi :) . Pytałem o związek heteroseksualny (księdza, wiem, że nie powinno być ale bywają). Może czegoś nie chwyciłem.
Fakt :)

Cytuj:
Barney napisał(a):
Może nie wiesz, ale prawo odizolowania kogoś żeby "nie mógł spotkać nowych ofiar" ma w Polsce tylko policja. I tylko wówczas, gdy ma dowody.
W ogóle jakąś abberacją jest oczekiwanie od Koscioła, by zastępował policję; sankcje kanoniczne sa jedynie dodatkowe (tak, jak gdyby pedofilem był nauczycielem, dyrektor szkoły może wyciągnąć tylko sankcje w zakresie Kodeksu Pracy -czego zresztą się zwykle nie robi, i jakoś nikt nie kręci na ten temat filmów).


Wiem. Tylko problem jest w tym, że proces kanoniczny trwa, czasem dość długo. I w tym czasie … . Tak, domniemanie niewinności itd. Ale policja, a właściwie prokuratura też może domniemywać niewinność. A jakoś w takim przypadku bardziej wierzę policji i prokuraturze, niż kolegom korporacyjnym. M. in. Sekielski to pokazał.
I jeszcze, Od 1997 roku w Polsce obowiązuje obowiązek, przynajmniej wobec pracowników instytucji państwowych, samorządowych, ale też pozarządowych, np. fundacji, składania zawiadomienia do prokuratury, jeśli taki pracownik dowie się o możliwości popełnienia przestępstwa wobec nieletniego. Pod odpowiedzialnością karną, do 3 lat pudła. Pytanie, jak to się ma do członków (funkcyjnych ) związków wyznaniowych. Prawnie Kościół jest związkiem wyznaniowym.
Tu nie ma wątpliwości - pownni zgłaszać. Choć szczerze mówiąc mam wątpliwości w przypadku takich sobie oskarżeń "ktoś komuś powiedział".
Chociaż poza wszystkim: dlaczego proboszcz ma składać na księdza, bo mu "poszkodowany (w sensie: rodzic dziecka) powiedział" (czyli z drugiej ręki) a nie ów poszkodowany?
Jaki to ma sens?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 15, 2019 9:15 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Barney napisał(a):
Chociaż poza wszystkim: dlaczego proboszcz ma składać na księdza, bo mu "poszkodowany (w sensie: rodzic dziecka) powiedział" (czyli z drugiej ręki) a nie ów poszkodowany?
Jaki to ma sens?

Oj. Ostrożnie z wnioskami. "Tylko nie mów nikomu". Ten tytuł to cytat, z wielu wypowiedzi molestujących, zresztą nie tylko księży. A jak powiesz, to: zrobię Ci krzywdę, mama będzie się martwiła, zrobię krzywdę Twojemu bratu, siostrze, ale też: Bóg Cię ukarze, Panu Jezusowi będzie smutno, wszystko u księdza jest jak na spowiedzi i obowiązuje tajemnica itd.
Tak naprawdę, to ogromnym sukcesem wychowawczym rodziców jest, że dziecko przyszło do nich z takim problemem. I tylko trochę mniejszym sukcesem rodziców jest, że poszli z problemem do proboszcza.
Proboszcz nie musi od razu biec na Policję i składać zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, ale może zareagować inaczej. Np. tak zorganizować czas i zajęcia podległemu księdzu, żeby ten nie miał możliwości bycia sam na sam z dzieckiem, a jeśli już, to pod obserwacją kamery. Kiedyś poradziłem jednej z kobiet w przemocy, żeby miała ze sobą zawsze włączony dyktafon, reagujący na głos i żeby mąż o tym wiedział. Jej argument kontra był: ale on wtedy będzie się pilnował. No i właśnie o to chodzi, żeby się pilnował i kontrolował. Mało mnie interesuje, czy mąż (ksiądz) będzie się zachowywał przyzwoicie, dlatego że musi (bo jest kontrolowany przez kamerę, dyktafon itp.) czy dlatego, że chce i ma taką wewnętrzną potrzebę. Liczy się efekt, nikt nie jest bity, albo molestowany. To trochę jak ze skłonnościami homoseksualnymi. same w sobie nie podlegają ocenie moralnej (prędzej estetycznej - mężczyzn to najczęściej brzydzi), czyny już tak. Ale niepraktykowanie skłonności jest godne pochwały, a z czego ono wynika, czy ze strachu przed piekłem, czy ze wstydu, czy ze strachu przed oceną innych ludzi, czy też z wysokiego poczucia moralności, to mniej istotne. Przynajmniej w sferze doczesnej, ludzkiej. Być może będzie gdzieś zapisane po stronie plusów, że ktoś powstrzymał się przed uczynkiem grzesznym (np. nie ukradł mi stówy, choć mógł, bo zostawiłem w kurtce) z powodu, że tak się nie robi. Dla mnie efekt jest taki sam, nawet, gdyby nie ukradł jej ze strachu, mam stówę.
To takie moje zboczenie zawodowe, dbam o ofiary, mniej mnie interesuje dobro sprawcy czy instytucji, nawet Kościoła. Zresztą, co to za Kościół, który lekce sobie waży dobro ludzi. Tak więc reasumując, proboszcz, jeśli otrzyma informację od rodzica, że ksiądz ten i ten być może zrobił to i to, bo dziecko mi powiedziało, ma zrobić wszystko, aby to dziecko ochronić. W sposób, np. jak opisałem powyżej, albo inny. Jeśli nie będzie umiał, to niech idzie na policję, do prokuratury, wtedy oni ochronią, może mniej subtelnie, ale skutecznie. A przynajmniej mam taką nadzieję.


Śr maja 15, 2019 1:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
E tam. Znowu będzie że ukrywa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 15, 2019 3:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Bardzo chciałabym, by sprawy wykorzystania seksualnego dzieci i homoseksualizmu w Kościele zostały sensownie rozwiązana, bo już wylewa mi się uszami słuchanie o tym, bo omawiany film, to nie pierwszy materiał o problemie. Fundacja http://nielekajciesie.org.pl/
przygotowała mapę obrazującą problem

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?hl=en&mid=1TI2LZ3-yGVVWdJ5quw0Biy9ZPxKAXNfA&ll=52.54222229936111%2C18.323159926970675&z=6

Takie mapy mogłyby być przygotowane nie tylko z uwzględnieniem duchownych, ale wszystkich, którzy skrzywdzili dzieci. Dobrze byłoby, by jednostki administracji lokalnej były odpowiedzialne za informowanie mieszkańców o tym, że na ich teren przybywa pedofil. Oczywiście osoby skazane za pedofilię i przebywające na wolności powinny mieć obowiązek informowania na policji o zmianie miejsca zamieszkania.


Śr maja 15, 2019 5:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Brandeisbluesky napisał(a):
Dobrze byłoby, by jednostki administracji lokalnej były odpowiedzialne za informowanie mieszkańców o tym, że na ich teren przybywa pedofil.....

Bardzo szybko mieszkańcy dowiedzą się kto to. Wiesz co ci ludzie wtedy zrobią?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr maja 15, 2019 10:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Powiedzą dzieciom, żeby od takiej osoby trzymały się z daleka.

Mam na myśli bazę danych https://www.criminaljustice.ny.gov/SomsSUBDirectory/search_index.jsp - coś takiego.


Śr maja 15, 2019 10:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL