Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
 Tylko nie mów nikomu- problem pedofili 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Czy jesteście już po seansie filmu Sekielskiego Tylko nie mów nikomu ?
Co o tym sadzicie? Potrzebne czy tez antyklerykalny kręcony pod teze?


N maja 12, 2019 11:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Ten film przypomina mi inny tj. "Spotlight" z 2015 r. https://pl.wikipedia.org/wiki/Spotlight_(film)
Cytuj:
Spotlight – amerykański dramat biograficzny w reżyserii Toma McCarthy’ego według scenariusza McCarthy’ego i Josha Singera. Przedstawia historię śledztwa dziennikarzy „The Boston Globe” ze „Spotlight”, najstarszego wciąż działającego amerykańskiego dziennikarskiego zespołu śledczego, w sprawie tuszowania licznych przypadków molestowania seksualnego dzieci przez księży katolickich. Scenariusz napisany został na podstawie relacji dziennikarzy „Spotlight”, którzy w 2003 roku za ujawnienie skandalu otrzymali Nagrodę Pulitzera.


O filmie "Spotlight" już napisał na forum Duncan
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1037791#p1037791
O filmie "Tylko nie mów nikomu" mogłabym napisać podobnie jak i pod "Spotlight."

Nie spotkałam się bezpośrednio z wykorzystywaniem seksualnym dzieci przez ludzi Kościoła. Nikt z moich znajomych też nie skarżył się. Nawet plotek nie pamiętam. To, co wiem, pochodzi z prasy, a co z tym można zrobić? Myślę, że osoby, które tego doświadczają lub wiedzą o przestępstwie, powinny to zgłaszać na policję. Poza tym każdy od najmłodszych lat powinien być pouczany, jak unikać sytuacji, które prowadzą do wykorzystywania seksualnego.

W odniesieniu do Spotlight, to L'Osservatore Romano opublikowało artykuł "To nie jest film antykatolicki.".

Chciałabym podkreślić, że ogromną rolę mają rodzice i inni wychowawcy w nauczeniu dzieci i młodzieży, jak unikać sytuacji prowadzących do wykorzystywania seksualnego. W szkołach powinny być lekcje obowiązkowe na ten temat. Moje dzieci mają takie lekcje na religii, której są uczone poza szkołą. Przy odbiorze filmu trzeba pamiętać o statystykach dotyczących przestępstw seksualnych wobec dzieci, tj. wiedzieć kto najczęściej je popełnia (Z Wikipedii :
Cytuj:
Większość sprawców wykorzystania seksualnego zna się ze swoimi ofiarami. Około 30% to krewni dziecka, najczęściej ojcowie, ojczymowie, wujowie bądź stryjowie lub kuzyni. Około 60% to inni znajomi, tacy jak przyjaciele rodziny, osoby pilnujące dzieci lub sąsiedzi. Obcy są sprawcami około 10% przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. Większość tego typu przypadków jest popełnianych przez mężczyzn, kobiety są zaangażowane w około 14% zgłoszonych przestępstw przeciwko chłopcom i 6% zgłoszonych przestępstw przeciwko dziewczynkom[14]. Za większość przypadków wykorzystania dzieci przed okresem dojrzewania odpowiadają pedofile[19][20], jednakże w niewielkim zakresie występki te popełniają osoby, które nie spełniają kryteriów diagnostycznych pedofilii[21].https://pl.wikipedia.org/wiki/Wykorzystywanie_seksualne_dzieci)
)

Moim zdaniem biskupi powinni sfinansować i przeprowadzić śledztwa w swoich diecezjach dotyczące poszczególnych przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci i podać do wiadomości wiernych, jak poszczególne przypadki zostały rozwiązane, tak jak np. zrobiono to w Nowym Jorku, USA
List of Archdiocesan Clergy Credibly Accused of Sexual Abuse of a Minor
or the Subject of Eligible IRCP Compensation Claims

https://archny.org/list.


N maja 12, 2019 1:39 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt lut 08, 2019 8:42 pm
Posty: 51
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Oczywiście że potrzebny trzeba nagłaśniać problem pedofilii nie tylko w zawodzie księdza ale też w innych.Nadal nie rozumiem dlaczego Ci sprawcy bezkarnie chodzą po ziemi.Oczywiście wszyscy wiemy kto trzyma nad tym całą pieczę.Temat który był jest i będzie zamiatany pod dywan przez hierarchów kościelnych w tym papieży.Szkoda tylko że czarne owce psują opinie innym owcom.

_________________
Nie wiem jaki dać opis ¯\_(ツ)_/¯


N maja 12, 2019 2:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Mam do Ciebie proste pytanie: Czy ktoś zabrania pójść osobom pokrzywdzonym na policję lub do prokuratury?


N maja 12, 2019 2:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Yarpen Zigrin napisał(a):
Mam do Ciebie proste pytanie: Czy ktoś zabrania pójść osobom pokrzywdzonym na policję lub do prokuratury?

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem:

Tak, zabrania. Pomijając już wszelkie mechanizmy psychologiczne (wstyd, poczucie poniżenia, uzależnienie od sprawcy - "syndrom sztokholmski" i parę innych oraz zwykły ludzki strach przed reakcją otoczenia, ale także strach przed potężną instytucją i człowiekiem z pozycją ...) dochodzą jeszcze względy religijne - w słowach przysięgi na Ewangelię, która jest dla osoby wierzącej źródłem moralności i wytyczną zachowań, jest tekst o nieujawnianiu nikomu treści zeznań: „Przysięgam, że dochowam tajemnicy dotyczącej pytań i odpowiedzi i nie będę z nikim rozmawiać, z wyjątkiem osób do tego upoważnionych na mocy decyzji biskupa. Tak mi dopomóż Bóg i ta święta Ewangelia, której własnymi rękami dotykam”.


N maja 12, 2019 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Ciekawe kłamstwo jest zawarte w Twojej wypowiedzi, które bezmyślnie powtórzyłeś, a które dotyczy tej przysięgi, którą przytoczyłeś. Przeczytaj sobie dokładnie jakich sytuacji ona dotyczy...


N maja 12, 2019 4:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Teraz Sekielski zrobił film... chwilę wcześniej mamy matkę bożą tęczową (celowo piszę z małej), jeszcze wcześniej przemówienie redaktora Liberte! na spotkaniu z Tuskiem, w między czasie profanacja Grobu Pańskiego w Połocku, a jeszcze wcześniej obalanie pomnika ks. Jankowskiego.

Pomijając już kwestię samej pedofilii, bo przecież każdy rozsądny człowiek wie, że to ohyda i najgorsza z możliwych zbrodni, żeby krzywdzić dzieci, tych najbardziej bezbronnych przez dorosłych, a tym bardziej jak dopuszcza się tego osoba duchowna...

Tylko czy nikt nie zauważa, że mamy rok wyborczy? (maj, październik), a do wyborów idzie sporo partii, które walczą o jak najbardziej skrajny elektorat antyklerykalny? KE, Wiosna, Lewica Razem... Podoba się to, że uderza się w Kościół - i to tak jest zaplanowane, że ataki następują dzień po dniu. Codziennie niemal na jakimś portalu czy w tv coś o Kościele... a jak coś mówią, to przeważnie źle - afery,pedofilia. Jak Kościół utraci wiarygodność w ich mniemaniu, to wtedy i wszystkie chrześcijańskie wartości i konserwatywne poglądy będzie można rozbić w drobny mak: w tym patriotyzm, tradycyjny model rodziny itd.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N maja 12, 2019 4:15 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Yarpen Zigrin napisał(a):
Ciekawe kłamstwo jest zawarte w Twojej wypowiedzi, które bezmyślnie powtórzyłeś, a które dotyczy tej przysięgi, którą przytoczyłeś. Przeczytaj sobie dokładnie jakich sytuacji ona dotyczy...



Czytałem. Zanim napisałem post.
W filmie jest scena (1 godz. 19 min i dalej, nagranie ukrytą kamerą), gdy ta przysięga jest składana. Ma się to nijak do tajemnicy spowiedzi, bo rozumiem, że o to Ci chodzi. Chyba, że idzie o coś innego, czego nie zauważyłem, może tak być, więc wyjaśnij proszę.
Ps. Bardzo łatwo zarzucasz mi kłamstwo, czyli świadome przeinaczenie rzeczywistości.


N maja 12, 2019 4:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
1. Nie zarzuciłem Ci, że kłamiesz, a jedynie, że powtarzasz kłamstwa.
2. Chyba czytałeś ten tekst o Crimen sollicitationis po łebkach, bo przegapiłeś, że ten dokument, a więc i składana przysięga, dotyczy wyłącznie "procedury postępowania wobec kapłanów Kościoła katolickiego, oskarżonych m.in. o wykorzystywanie sakramentu pokuty do solicytacji, czyli składania propozycji seksualnych penitentom".


N maja 12, 2019 4:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Ad. 1. Ok. Przepraszam.
Ad. 2. Jednak nie po łebkach.
Przysięgę składał człowiek, który przyszedł złożyć zawiadomienie o postępowaniu księdza.


N maja 12, 2019 4:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
trenerek napisał(a):
Ad. 2. Jednak nie po łebkach.
Przysięgę składał człowiek, który przyszedł złożyć zawiadomienie o postępowaniu księdza.

Zaś składał zawiadomienie w sprawie, która dotyczyła...


N maja 12, 2019 4:35 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Postępowania księdza. Nie podczas spowiedzi. Nie chce mi się, ale jeśli Ci bardzo zależy, to mogę poświęcić kwadrans i zrobić zapis słowo po słowie z fragmentu filmu. Tylko mnie to zajmie co najmniej kwadrans lub więcej a tobie wysłuchanie fragmentu zajmie dokładnie 2 minuty od 1,19.10 do 1.21.10. Omawiana w filmie sytuacja nie miała podczas spowiedzi.
Nie chciałbym zamieszczać tu stenogramu, dla ludzi którzy filmu nie widzieli i nie chcą go zobaczyć może to być trudne.


N maja 12, 2019 4:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Nie mój problem. Ty twierdzisz, że to nie dotyczyło spowiedzi, więc Ty udowadniasz tę tezę. Może być to link do stosownego fragmentu filmu.


N maja 12, 2019 4:54 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Masz rację, tezę udowadnia ten, kto ją stawia. Postawiłeś tezę, zarzucając mi powtórzenie bezmyślne nieprawdy, że scena w filmie związana jest z "Crimen sollicitationis", więc udowodnij.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Ciekawe kłamstwo jest zawarte w Twojej wypowiedzi, które bezmyślnie powtórzyłeś, a które dotyczy tej przysięgi, którą przytoczyłeś. Przeczytaj sobie dokładnie jakich sytuacji ona dotyczy...


Yarpen Zirgin napisał(a):
składana przysięga, dotyczy wyłącznie "procedury postępowania wobec kapłanów Kościoła katolickiego, oskarżonych m.in. o wykorzystywanie sakramentu pokuty do solicytacji, czyli składania propozycji seksualnych penitentom"




Pozdrawiam


N maja 12, 2019 5:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Nie odwracaj kota ogonem do dołu, ok?


N maja 12, 2019 5:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL