Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Tylko nie mów nikomu- problem pedofili 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Sansevieria napisał(a):
@Yarpen, nie masz pojęcia jak mnie irytuje tekst, że "te osoby powinny były się zgłosić na policję dawno temu"...ja rozumiem, że on wynika z ogromnej luki w Twojej wiedzy na temat zarówno traumy wykorzystania seksualnego i jej wpływu na ofiarę jak i realiów prawnych i faktycznych dotyczących funkcjonowania policji i prokuratury, ale irytuje mnie i tak.

No to niech Cię irytuje, ale jest to bardzo istotny fakt dotyczący każdego przestępstwa, które zostaje popełnione: Aby można było podjąć działania, trzeba sprawę zgłosić odpowiednim służbom. Dlatego szlag mnie trafia, jak ktoś poplata teksty, że w Kościele coś tam tuszowano, chociaż na samym początku jest popełniany podstawowy błąd, czyli siedzenie cicho przez ofiarę. Rozumiem, że "trauma, wstyd" itd., ale przestępstwo można zgłosić nawet po pewnym czasie.


Pn lis 09, 2020 7:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Yarpen Zirgin napisał(a):
na samym początku jest popełniany podstawowy błąd, czyli siedzenie cicho przez ofiarę. Rozumiem, że "trauma, wstyd" itd., ale przestępstwo można zgłosić nawet po pewnym czasie.


Czyli - kto winny i odpowiedzialny? Ano wedle Twoich słów - ofiara winna, błąd popełnia. Wszystko przez te ofiary paskudne, takie fatalne skutki ich błędów. To ironia i sarkazm, jakby przypadkiem ktoś nie zauważył.

Przestępstwo można zgłosić stosownym organom w dowolnym momencie, ale w prawie istnieje instytucja przedawnienia, która powoduje z automatu umorzenie. Do 2014 roku w Polsce było to 5 lat od uzyskanie przez ofiarę pełnoletności czyli ofiara miała jakiekolwiek szanse na nie umorzenie postępowania tylko jeśli zawiadomiła sama między swoim 18 a 23 rokiem życia. Przed 18 rokiem swojego życia zawiadomić nie mogła, bo nie posiadała stosownego umocowania prawnego i nie istniały ani instytucje ani organizacje mogące w takiej sprawie w imieniu nieletniej ofiary występować. Oczywiście zawiadomić mógł każdy, jest taki przepis. Ale rozpatrywane są tylko zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa właściwie uprawdopodobnione - a z tym już trudniej. Reszta idzie do umorzenia. Realia były inne. To i zawiadomień było mało.


Pn lis 09, 2020 7:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Sansevieria napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
na samym początku jest popełniany podstawowy błąd, czyli siedzenie cicho przez ofiarę. Rozumiem, że "trauma, wstyd" itd., ale przestępstwo można zgłosić nawet po pewnym czasie.


Czyli - kto winny i odpowiedzialny? Ano wedle Twoich słów - ofiara winna, błąd popełnia. Wszystko przez te ofiary paskudne, takie fatalne skutki ich błędów. To ironia i sarkazm, jakby przypadkiem ktoś nie zauważył.

Przestępstwa seksualne są ścigane ze wniosku pokrzywdzonego. Przegapiłeś? Winnym za to, że np. ksiądz dopuszczający się pedofilii nie zostanie ukarany, jest pokrzywdzony lub jego opiekun prawny, a nie Kościół.

Cytuj:
Przestępstwo można zgłosić stosownym organom w dowolnym momencie, ale w prawie istnieje instytucja przedawnienia, która powoduje z automatu umorzenie. Do 2014 roku w Polsce było to 5 lat od uzyskanie przez ofiarę pełnoletności czyli ofiara miała jakiekolwiek szanse na nie umorzenie postępowania tylko jeśli zawiadomiła sama między swoim 18 a 23 rokiem życia. Przed 18 rokiem swojego życia zawiadomić nie mogła, bo nie posiadała stosownego umocowania prawnego i nie istniały ani instytucje ani organizacje mogące w takiej sprawie w imieniu nieletniej ofiary występować.

Bzdura prawisz. W imieniu osoby niepełnoletniej wniosek o ściganie składa jej opiekun prawny (czyli np. rodzic), a nie jakaś specjalna organizacja lub instytucja.


Pn lis 09, 2020 8:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
"Informacje i podejrzenia ujawniane wokół kard. Henryka Gulbinowicza stawiają włosy na głowie. - Karol Chum mówi o tym, że był cały system podsyłania młodych seminarzystów do ks. kardynała Gulbinowicza, chłopców w wieku 15-18. To oznacza, że mieliśmy do czynienia z pewnym systemem prostytucji nieletnich. Był system kościelny, zmowa milczenia, wiedziano, że Gulbinowicz "lubi chłopców", w związku z tym dla pieniędzy, dla własnych interesów mu ich podsyłano. Jeśli to jest prawda, to mamy gigantyczny skandal moralny - mówił w Polsat News prof. Andrzej Kobyliński. Jeden z wrocławskich księży pisał do mnie ostatnio o wielu wspaniałych powołaniach, które zostały zniszczone przez kardynała. O nich, o ofiarach teraz trzeba pamiętać szczególnie. One powinny być w centrum naszego myślenia. Katolicy, którzy bardziej troszczą się o dobre imię instytucji, niż o dobro ofiar zapominają o Chrystusie." Red Terlikowski

Ale co tam wg Yarpena to ofiary winne.


Pn lis 09, 2020 8:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Sachol, a teraz wyłącz emocje, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem, a potem odpowiedz na pytanie:

Czy miałam rację pisząc swoje oskarżenie pod adresem Yarpena, że wg. niego "to ofiary [są] winne"?


Pn lis 09, 2020 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Cytuj:
Przepraszam, ale czy nie zapomnieliście o pewnej ważnej sprawie? Kościół nie jest sektą. Jeżeli ksiądz popełnia przestępstwo, to powinno być ono przede wszystkim zgłoszone do organów ścigania (policja, prokuratura), aby pociągnięto go do odpowiedzialności. Sądy kościelne i kary wynikające z KPK są dodatkiem w ramach Kościoła, a nie jedynym możliwym sposobem reakcji wobec takiego księdza czy biskupa.


Och Yarpenie, gdyby to wszystko było takie łatwe i proste... Nie mielibyśmy o czym dyskutować, ani też nie byłoby problemu pedofilii jako takiej - bo z automatu taki delikwent w sutannie czy bez trafiały przed sąd i dostawał wysoką karę. A czemu tak nie jest?

No to zastanów się co może czuć dziecko, które ktoś skrzywdził w tak ohydny i paskudny sposób. I jest to osoba duchowna, która powinna budzić zaufanie. Często ofiarami księży pedofilów były i (o zgrozo nadal pewnie są) dzieci z tzw. "dobrych, katolickich, pobożnych domów", gdzie złego słowa na księdza nie można powiedzieć. Kapłan to "drugi tata", "drugi po Panu Bogu w parafii i szkole".

Nieletnia ofiara przeżywa niewyobrażalną traumę. Jest zaszczute, zlęknione, bezbronne, początkowo nawet samo nie wie co się właściwie stało (co się dzieje). Koszmar, który przeżywa stawia je w pozycji bezbronnej, boi się o tym mówić, boi się reakcji rodziców, kolegów, rodziny. Wpada w ogromne poczucie winy, samo się obwinia, nie widzi wyjścia z tej dramatycznej sytuacji. Trzeba by spytać np. psychologów, którzy pomagają potem takim ofiarom molestowania.

Jak myślisz dlaczego te wszystkie afery pedofilskie w Kościele wyrastają po latach jak grzyby po deszczu? Bo dorośli ludzie znaleźli w sobie odwagę, żeby w końcu o tym powiedzieć, zgłosić się do odpowiednich instytucji, walczyć o swoje stracone dzieciństwo, o sprawiedliwość. O swoją godność, którą ktoś kto wzbudzał ich największe zaufanie bezpowrotnie zabrał.

Myślisz, że dziecko wróci z tornistrem na plecach i powie: "Mamo, ksiądz mnie molestował"? To jest tak ogromny dramat, że nie działa na zasadzie "hop-siup" - mamy przestępstwo, policja, prokurator, zarzuty i sąd. Koniec. Niestety nie, bo mówimy tutaj o dzieciach, których psychika nie jest w pełni rozwinięta, które łatwo ulegają manipulacjom. Ksiądz może zastraszyć, może przekupić, byle tylko milczało. I ono milczy w tym niewyobrażalnym bólu.

Wcale nie jest lepsza sytuacja dorosłego już bądź co bądź kleryka - znamy już sytuację z pewnego seminarium gdzie biskup molestował kleryków. Taki kleryk jak go wyrzucą z góry jest na przegranej pozycji - "O, wywalili go, to się mści". "Nie miał powołania, to teraz bajki wymyśla". Biskup, władza, wyższość, i szara myszka, której nikt nie uwierzy, a nawet jak, to nic z tym nie zrobi.

Ks. dr Oko już od wielu lat pisze o tzw. "lawendowej mafii", która zżera Kościół od środka, niszczy Go. Tak samo ks. Isakowicz-Zaleski. Są głosem stanowczym, który domaga się właśnie oczyszczenia, które tak Cię drażni z tych perfidnych dewiacji i zboczeń, z tego krzywdzenia niewinnych osób, dzieci i nie tylko.

Poczekajmy jeszcze chwilę a Kościół w Polsce czeka to samo co w Irlandii czy USA. Tam też zamykano oczy, odwracano wzrok, "nas to nie dotyczy, nie w mojej parafii".

Jako młody chłopak byłem zafascynowany książką o powołaniu autorstwa ks. kustosza sanktuarium w Licheniu. (marianina). Jak pięknie pisał, jak wzniośle. Byłem zachwycony. Ostatnimi czasy wyszła bolesna prawda, że ów zakonnik-kapłan też molestował. I to był szok, zwłaszcza, że czyny których się dopuszczał miały miejsce jeszcze przed napisaniem książki: "Powołanie i służba".

Cytuj:
Sprawy brudów nagłośnią na pewno ci, którym wcale nie zależy na oczyszczeniu Kościoła, ale im tak naprawdę przeszkadza nauka moralna,


Niestety, ale odczytuję w tym fragmencie posta wielkie uproszczenie: przeciwnicy Kościoła nagłaśniają pedofilię. Nie, tak nie jest. Są ludzie, którzy nienawidzą Kościoła, Mszy, sakramentów, mówią: wierzę w Boga, ale nie w instytucję. Mają w nosie nagłaśnianie afer, im to "leży", swoje zdanie mają wyrobione, wrodzona niechęć do Kościoła. Najgorzej jednak jak sami duchowni dają przeciwnikom broń do ręki - dosypują koksu do pieca. A są wspaniali księża, którzy Boga i drugiego człowieka nie mają tylko na ustach, ale i w sercu, i którzy widząc jakie nieszczęście ten Kościół dotyka chcą radykalnych kroków w podejmowaniu działań do walki z pedofilią. Ks. dr Oko, ks. Isakowicz-Zaleski. Moja opinia też nie bierze się "znikąd" i nie jest to biadolenie jakby chciała Teremoto a doświadczenie rozmów z wieloma księżmi, braćmi, ojcami na temat pedofilii w Kościele. I wszyscy jak jeden mąż mówili i mówią to samo: Najgorsze co może być w tej kwestii to zamiatanie problemu pod dywan, udawanie, że go nie ma, że to odosobniony przypadek. Nic tak nie szkodzi.

A nauka moralna Kościoła to dziś coraz bardziej relikt. Przeciętny zjadacz chleba rozumuje tak: czemu to ksiądz mówi, że współżycie przed ślubem to grzech, a jego współbracia księża dzieci gwałcą? Rozumuje w sposób zero-jedynkowy.

Ze wszystkich ostatnich badań opinii publicznej jasno wynika, że zaufanie do Kościoła diametralnie spada. Kościół przestał mieć "monopol" na dobre postępowanie i życie w prawdzie. Dziś to odeszło do lamusa. Nie ma powołań, kapłani sami mówią jak to się zmieniło: 20 lat temu człowiek szedł w sutannie czy habicie i przechodzeń skłonił głowę mówiąc: "niech będzie pochwalony" albo "Szczęść Boże" - dzisiaj zakonnicy, księża idąc "na miasto" zostawiają strój duchowny w celi zakonnej, na plebanii, bo boją się werbalnych ataków w swoją stronę (i nie tylko słownych) ; "pedofil", "zboczeniec", "chować dzieci".

A ogromna w tym "zasługa" całych dekad zaniedbań, tuszowania, zamiatania pod dywany zbrodni przeciw tym najmniejszym.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lis 09, 2020 9:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
No dobra. Tyle, że pedofilia to z klerykami ma niewiele wspólnego.
Odpowiedz mi na proste pytanie. Czytałam świadectwo mężczyzny, ale mocno mi uciekły szczegóły. Nie pamiętam nawet czy został księdzem. Wysłano go jako kleryka z jakimś pismem i tam zostawiono na nocleg, którego się nie spodziewał. Kiedy był już w łóżku cichutko wszedł i to chyba był kard. Gulbinowicz. Przestraszył się i schował pod kołdrę. Coś miłego mówił do niego kardynał a ten siedział pod tą kołdrą. Kardynał wyszedł.
To mi nie wyglądało na gwałt. Podesłanie tak i postawienie w niedwuznacznej sytuacji. Na miły Bóg to jacy mężczyźni szli do tych seminariów? Ukończyć seminarium za wszelką cenę? Mnie naprawdę trudno zrozumieć dorosłego faceta. Przyłożyłby takiemu hierarsze chociażby słownie i czekał na rozwój wypadków. Gdyby go wywalili to zmieniłby zawód, bo to chyba nie wola Boga, gdy stawia się człowiekowi takie przeszkody? Były seminaria, gdzie sprawy homoseksulaizmu stawiano ostro i usuwano, nawet bardzo uzdolnionych studentów. Wkręcił przyjaciel przyjaciela do seminarium i tam dopiero się okazało dlaczego go tak namawiał. Przekazał przełożonym ten fakt i studenta usunięto. Nie przeniesiono do Poznania ani Wrocławia. Teraz płacz? Co to za materiał na księdza, który nie potrafi odmówić? Przed pójściem do seminarium nikt nic nie wiedział?
Czasem przysłuchiwałam się rozmowom kleryków, gdy towarzyszyli biskupowi podczas wizyt. Oni byli zajęci tym jak dogodzić biskupowi. Młodzi chłopacy myśleli jak cudze podnóżki. Nie dali biskupowi szans na założenie płaszcza, pełna służalczość. Ja się wówczas zastanawiałam jacy z nich wyrosną księża i jak radzić sobie będą w trudnych sytuacjach.
Z jakim przedmiotem było w szkołach średnich najwięcej problemów? Z religią. Z takich ludzi nie będzie też dobrych nauczycieli i autorytetów. Zgłoszenie przez dyrektora tego proboszczowi spotykało się też ze stwierdzeniem, że on jest odpowiedziany za nauczyciela. Sztuka się liczy. Na pewnym spotkaniu dyrektorów szkół średnich wywiązała się koleżeńska rozmowa dotycząca katechetów. Chcieli poznać sytuację w innych szkołach, wszędzie to samo. To nie był zakres ich obowiązków, wszedzie był taki sam bałagan, więc machali ręką.


Pn lis 09, 2020 11:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
[ciach.. brak uprawnień do pisania w tym dziale (PW)]


Pn lis 09, 2020 11:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
@Yarpen
1. Przestępstwa z grupy "seksualne" jeśli ofiarą jest dziecko są akurat ścigane z urzędu od jakiegoś czasu a nie na wniosek, ponadto 13.07.2017r zaniechanie zawiadomienia zostało objęte sankcją karną - w prawie idzie w dobrym kierunku. Czyli instytucja czy fundacja czy ktokolwiek jak najbardziej od jakiegoś czasu może zawiadomić, także bez zgody rodziców. Nie ja prawię bzdury tylko prawo jakby inne już mamy, to akurat śledzę na bieżąco.
Było inaczej, ale naprawdę twierdzenie, że ofiara jest winna czegokolwiek w odniesieniu do tych przestępstw nigdy nie powinno się pojawiać. Gdybyś napisał, że przyczyną nie zgłaszania było fatalne prawo to bym się z Tobą zgodziła, ale słowo "winny" padać nie ma prawa. Ofiara takiego przestępstwa jest totalnie niewinna.

Kościół jest współodpowiedzialny za ukrywanie. Ok - konkretne osoby w Kościele. niestety bardzo ich wiele. Ale pozwól mi przynajmniej ubolewać nad tym, że Kościół nie był i nie jest w awangardzie walki z tymi przestępstwami - bo ja doskonale wiem, że Kościół jako instytucja mógł i powinien był działać inaczej. Grzech zaniechania chyba tu pasuje.

Jako katolicy walczymy o życie nienarodzonych, ale krzywda już żyjących dzieci, cierpiących między innymi z winy księży nas jakoś nas, katolików (hurtem) wydaje się mało obchodzić. Pozwoliliśmy i nadal pozwalamy by gross w sprawie ochrony dzieci robili za nas inni. Ja osobiście odczuwam zwyczajny ludzki wstyd.

Oprócz sankcji karnej jest też prewencja. I tu Kościół (instytucjonalny) mógł wiele zrobić, bez oglądania się na prawo karne.Zwłaszcza że akurat w przypadku sprawców nie istnieje żaden walor resocjalizacyjny kary więzienia, ona jest li tylko okresowym uniemożliwieniem sprawcy działania. To też wiedza łatwo dostępna.

Pedofilia z klerykami nic nie ma wspólnego. Podobnie jak pedofilia z homoseksualizmem, tak od strony medyczno psychologicznej i wiedzy o sprawcach.


Wt lis 10, 2020 12:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Cytuj:
Pedofilia z klerykami nic nie ma wspólnego. Podobnie jak pedofilia z homoseksualizmem, tak od strony medyczno psychologicznej i wiedzy o sprawcach.


Na 1000 pedofilów 400 to geje, a 1 to ksiądz

ks. dr hab. Dariusz Oko:


https://www.gosc.pl/doc/1520456.Na-1000-pedofilow-400-to-geje-a-1-to-ksiadz

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt lis 10, 2020 9:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 18, 2020 7:22 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Yarpen, po tym co wypisujesz widać, że nie masz baldego pojęcia o czym mówisz, więc - choćby przez takt - nie zabieraj głosu w sprawach, które są ci zupełnie obce - tak wypada chrześcijaninowi. Jest taka fajna zasada, żeby nie teoretyzować ani wymądrzać się, kiedy ludzkie cierpienie jest na szali.

Mniszku z wiekszością twojej wypowiedzi się zgadzam:https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1183200&sid=c2d5c4cf1ebed65ab734e41a97c14e50&sid=c2d5c4cf1ebed65ab734e41a97c14e50#p1183200
Ale to raczej zupełnie odwrotnie - dzieci gwałcone czy molestowane przez księdza, nauczyciela, pediatrę, katechetkę itp., zwykle najpierw były krzywdzone w domu rodzinnym (niestety). Pedofil wypatrzy taką osobę typu "ofiara" (bez względu na jej wiek). Pamięta ktoś taką sprawę ostatnio: dziewczyna została wykorzystana przez wuja na zjeździe rodzinnym, ale sąd uznał, że gwałtu nie było, bo ona nie krzyczała. To, że nie krzyczała, jak ten fakt tłumaczyła, jest wskazaniem na jej prawdomówność (jeżeli ktoś orientuje się w temacie). Tak się często zachowują ofiary wtórnych wykorzystań. Pedofile nie atakują kogo popadnie - oni sobie dobrze wybierają, boją się wykrycia, są ostrożni.

Dziecko, tak jak piszesz, nie przyjdzie do odmu z tornistrem i nie powie o tym co się stało. Wstydzi się, boi się, a głównie dlatego, że nie ma oparcia w intruzywnych oprawczych rodzicach (!), i/lub rodzina wypiera pedofilskie dramaty, które się w niej zadziały w przeszłości. To są skomplikowane relacje.

Dlaczego sprawy wypływają zwykle dopiero po latach? Najczęściej powodem jest wyparcie. Trauma gwałtu (szczególnie u dziecka) jest tak wielka, że mózg (który pod wpływem szczególnie silnej traumy może sprokurować nawet bezpośredni zgon!) za wszelką cenę walczy o przetrwanie - stosuje różne techniki, podstawową z nich jest głębokie wyparcie. Wspomnienia i świadomość wracają dopieru po wielu latach. Owszem, nieraz jest tak, że osoba pamięta, ale to raczej rzadkość. Jeżeli ktoś nie rozumie to niech sobie wyobrazi, że właśnie przejechała go rozpędzona ciężarówka - gdyby dusza mogła być zmiażdzona na marmoladę - tak właśnie by się czuła.

merss napisał(a):
No dobra. Tyle, że pedofilia to z klerykami ma niewiele wspólnego.
Masz jakieś doświadczenia lub wiedzę na poparcie tej tezy? Pisałem o tym chyba jedną stronę wcześniej:
filo.mj napisał(a):
jest sporo pedofilów którzy mają żony/mężów i dzieci (zdecydowana większość wykorzystywanych dzieci w wieku przedszkolnym jest krzywdzona przez własnych opiekunów), bywają tacy co płeć nie robi im różnicy, wiek ani nawet...gatunek stworzeń.

_________________
A Jezusa pytałeś?


Wt lis 10, 2020 10:23 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Cytuj:
Masz jakieś doświadczenia lub wiedzę na poparcie tej tezy? Pisałem o tym chyba jedną stronę wcześniej:

Wiedzę. Chodzi o wiek. Mniszek pisał o kad. Gulbinowiczu i klerykach a temat dotyczy pedofilii. Jeśli temat wyjdzie o lawendowej mafii to wówczas nie jest to offtopem. Z mojej strony to był offtop.
Sprawy pedofilii bardzo ciekawie nam przybliżyła koleżanka (temat byl wałkowany od dawna) i na razie niczego nowego nie powiedziano. Koleżanka wskazała na zmiany w przepisach. Nie będziemy wciąż powtarzać tego co można odczytać w stosownym wątku dotyczącym pedofilii eklezjalnej.


Wt lis 10, 2020 11:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Tak nadal offtopicznie a'propos tego kleryka - jakby szanowny eminencja musiał iść do stomatologa po poradę, to być może obecnie nie byłoby żadnej afery.. Bojaźliwość nie jest dobrą cechą..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt lis 10, 2020 11:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 18, 2020 7:22 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Ja natomiast usiłuję tłumaczyć, że jest to jeden i ten sam temat, tylko nie czytasz moich wypowiedzi z uwagą.

_________________
A Jezusa pytałeś?


Wt lis 10, 2020 11:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
@ mniszek_pospolity
Z całym szacunkiem ale ks. Oko nie jest dla mnie w żadnym razie ani autorytetem medycznym, ani psychologicznym w kwestii wykorzystania seksualnego dzieci.
A wszelkie wyliczenia tego typu nie są (bo być nie mogą) oparte na rzetelnych metodologicznie podstawach. Ale to temat obszerny i trochę byłby offtopem zatem nie rozwinę w tym momencie.
@filo.mj
Klerycy są już w tzw. wieku przyzwolenia i żadnym sposobem nie da się wykorzystania seksualnego kleryka podciągnąć pod pedofilię. Co nie znaczy, że nie są ofiarami wykorzystania i że z tego powodu nie cierpią. W pewnej części temat ten sam - wykorzystanie seksualne, dorosłego też w ten sposób można skrzywdzić i to bardzo.


Śr lis 11, 2020 12:56 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL