Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:15 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
 Tylko nie mów nikomu- problem pedofili 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
I tak kończąc, to zgadzam się w zupełności z Prymasem Polski, Jego opinią i działaniami, które wdrożył. Zgadzam się też z ks. Isakowiczem-Zaleskim, jak również z panem Terlikowskim.

Pedofilia to bardzo ciężki, zbrodniczy grzech. Nie można tego w żaden sposób usprawiedliwiać, szukać "bocznych furtek", zwalać na innych itd. Miejsce pedofila jest w więzieniu i to nie podlega żadnej dyskusji. To przestępstwo i boli o tyle bardziej, że dopuszczają się go osoby, które powinny być wzorem do naśladowania, które mówią ludziom o miłości Boga do człowieka. I boli jeszcze bardziej, że inni o tym wiedzą i nic z tym nie robią. I boli kolejny raz, że cierpią na tym też niewinni i święci kapłani.

A pedofilia powinna być napiętnowana w każdym środowisku. Dlatego dałem pogrubioną czcionką informację o jutrzejszym filmie (szkoda, że nikt się nie odniósł, bo chyba nie ma co zakładać nowego tematu)...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt maja 19, 2020 10:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Nowy film doczekał się krytyki od środowiska gejowskiego:
Cytuj:
Przez godzinę oglądamy bardzo profesjonalnie zrealizowany film dokumentalny, który okazuje się być w swej istocie zastawioną na nas, widzów, pułapką. Nie zrobił bowiem rzeczony twórca filmu o przemocy seksualnej duchownych wobec dzieci. Nie, to nie jest film o tym. Nie zrobił też dokumentu o kościelnych procedurach stworzonych po to, by pedofilów bronić. Nie, o tym też nie. Zrobił Tomasz Sekielski film o tym, że geje to pedofile. „Zabawa w chowanego” to nic innego, jak filmowa wersja treści znanych nam wszystkim z furgonetek jeżdżących po ulicach miast i informujących, że homoseksualiści gwałcą dzieci.

https://www.vogue.pl/a/zabawa-w-chowanego-sekielski-brzydko-sie-bawi

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr maja 20, 2020 12:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
mniszek_pospolity napisał(a):
A pedofilia powinna być napiętnowana w każdym środowisku. .

A wlasciwie dlaczego?
Czy to nie jest jeden z nakazow tylko religijnych z ktorych nalezalo by sie nareszcie uwolnic. Skoro sa srodowiska aprobujace a nawet walczace o nowy model wychowania seksualnego jak odnajdywanie przyjemnosci w odkrywaniu swojego ciala w przedszkolu to pedofile sa wlasnie prekursorami postepu.
Skoro sa ludzie dla ktorych jest najzupelniej normalne ze zmieniaja partnerow seksualnych, akceptuja rozwody itd to moze nalezalo by byc konsekwentnym i wlasnie z lewej strony doczekac sie glosnej krytyki tego typu obrazow jako krytykujacych postep.


Śr maja 20, 2020 2:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Teraz ta batalia jest po to by zdeprecjonować Kościół, najlepiej totalnie zmarginalizować, albo nawet i usunąć. Jak już Kościoła nie będzie (wg lewackich planów) to wtedy rozszerzy się "wachlarz wolności". Już nie tylko LGBT, ale też i swobodne obcowanie z dziećmi (byleby nie miały siniaków i złamań, jakby coś to się podda eutanazji).
Pedofilia jako czyny zabronione? Nieee.. To tylko prawda etapu. Każdy ma prawo do szczęścia, pedofil także, czyż nie? *)



*) Dla niekumatych - to jest sarkazm

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr maja 20, 2020 3:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
robaczek2 napisał(a):
mniszek_pospolity napisał(a):
A pedofilia powinna być napiętnowana w każdym środowisku. .

A wlasciwie dlaczego?
Czy to nie jest jeden z nakazow tylko religijnych z ktorych nalezalo by sie nareszcie uwolnic. Skoro sa srodowiska aprobujace a nawet walczace o nowy model wychowania seksualnego jak odnajdywanie przyjemnosci w odkrywaniu swojego ciala w przedszkolu to pedofile sa wlasnie prekursorami postepu.
Skoro sa ludzie dla ktorych jest najzupelniej normalne ze zmieniaja partnerow seksualnych, akceptuja rozwody itd to moze nalezalo by byc konsekwentnym i wlasnie z lewej strony doczekac sie glosnej krytyki tego typu obrazow jako krytykujacych postep.

Bo to krzywdzi dzieci? Jak ktos dorosly chce sie krzywdzić na swoje zyczenie to jego wola.


Śr maja 20, 2020 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Ja bym sie odwolal do zdzbla i belki w oku. Moze sie dzis nie wyspales?




To nie ja tutaj pisałem co to za wiara kogoś jak po tylu aferach pedofilskich rezygnuje z chodzenia do kościoła i życia sakramentalnego. Dla tego dałem porównanie "dla równowagi". Wiarę każdego człowieka zna sam Bóg i nie jest sprawiedliwe twierdzenie, że ktoś mimo wieloletniej praktyki przechodzi kryzys i już się go osądza "nie był naprawdę w Kościele" a z drugiej strony ktoś co tydzień jest w kościele, ale po kielichu da żonie w twarz, ale jest OK, bo "jest naprawdę w Kościele". O to mi chodziło, ale jak nie rozumiesz, to trudno.,

Ja nikogo nie osadzam jedynie stwierdzam fakt, że ktos kto znalazl w Bogu prawdę w Kosciele to z niego nie odejdzie jest na to wiele potwierdzeń w Ewangeli. Jeden cytat już przytoczyłam
Ale masz drugi"Gdy zebrał się wielki tłum i z miast przychodzili do Niego; rzekł w przypowieściach: «Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny». Przy tych słowach wołał: «Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»"
ja ludzi nie oceniam tylko rozmawimy o postawach i mentalnosci , ktore ludzi prowadza na manowce.
Ciekawe też że pierwi chrześcijanie umierali na arenach na Chrystusa, czy To wynikalo z silnej czy ze słabej wiary?


Śr maja 20, 2020 4:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Przypominam raz jeszcze, że dziś o 21.00 film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało". Będzie można porównać sytuacje i dalej dyskutować.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 20, 2020 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
sachol napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Skoro sa ludzie dla ktorych jest najzupelniej normalne ze zmieniaja partnerow seksualnych, akceptuja rozwody itd

Bo to krzywdzi dzieci? Jak ktos dorosly chce sie krzywdzić na swoje zyczenie to jego wola.

Oczywiscie czesta zmiana partnerow przez mamusie i trzeci ojciec zastepczy to nie zadna krzywda dla dzieci.
Poza tym - sarkazm.


Śr maja 20, 2020 9:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
mniszek_pospolity napisał(a):
Przypominam raz jeszcze, że dziś o 21.00 film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało". Będzie można porównać sytuacje i dalej dyskutować.

Nie będę miała możliwości zobaczyć, chyba że puszczą na YouTube. Proszę o sprawozdanie po filmie.


Śr maja 20, 2020 9:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Cytuj:
Nie będę miała możliwości zobaczyć, chyba że puszczą na YouTube. Proszę o sprawozdanie po filmie.


Ależ proszę ;) W sumie to nie wiem co tak do końca o tym filmie myśleć. Różni się znacząco od filmu Sekielskich, ale i środowisko zgoła inne. Na pewno mocny, bolesny. Zasadnicza różnica jest taka, że sprawcy ponieśli karę (choć też początkowo głównemu negatywnemu bohaterowi zamieniono areszt na dozór policji) ; teraz ma 65 postawionych zarzutów. Zarzuty z tego co zrozumiałem ma też właściciel słynnej Zatoki sztuki. Zdjęcia celebrytów w filmie to trochę może być manipulacja...no bo fakt, że w tym klubie bywali Kuba Wojewódzki, Liory czy Borys Szyc, Natalia Siwiec itd., świadczy, że o czymś wiedzieli, brali w tych przestępstwach udział? W dużej mierze opisana jest tragiczna historia jednej z dziewczynek, która popełniła samobójstwo (rzuciła się pod pociąg). W filmie wypowiada się między innymi prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Mamy też serię wywiadów z matką zmarłej tragicznie. Pieniądze, wpływy, zabawa i drinki. Pytanie nasuwa się samo...po co te dziewczynki do takich klubów chodziły? (U Sekielskich to jednak ksiądz w domu molestował chłopców)...

Są pokazane SMS-y, były manipulowane itd. Te dwa filmy ciężko jednak do siebie porównywać. Taka moja relacja, może zbyt chaotyczna "na gorąco". Może ktoś jeszcze oglądał. Uważam, że warto zobaczyć.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 20, 2020 10:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Są już pierwsze reakcje po wczorajszym filmie Latkowskiego:

https://film.interia.pl/telewizja/news-nic-sie-nie-stalo-goraca-debata-po-emisji-w-tvp-dokumentu-o-,nId,4506808#iwa_source=worthsee

https://wiadomosci.wp.pl/nic-sie-nie-stalo-hanna-lis-broni-filmu-sylwestra-latkowskiego-pisze-o-panstwie-kaczynskiego-6512845229779073a

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/nic-sie-nie-stalo-wiktor-zborowski-i-nergal-komentuja-film-latkowskiego/zq8l4vg

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25964412,temat-ten-sam-a-reakcje-inne-pis-ledwie-zauwaza-film-sekielskich.html

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz maja 21, 2020 4:47 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz cze 20, 2019 8:17 pm
Posty: 100
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Nie będę miała możliwości zobaczyć, chyba że puszczą na YouTube. Proszę o sprawozdanie po filmie.


Ależ proszę ;) W sumie to nie wiem co tak do końca o tym filmie myśleć. Różni się znacząco od filmu Sekielskich, ale i środowisko zgoła inne. Na pewno mocny, bolesny. Zasadnicza różnica jest taka, że sprawcy ponieśli karę (choć też początkowo głównemu negatywnemu bohaterowi zamieniono areszt na dozór policji) ; teraz ma 65 postawionych zarzutów. Zarzuty z tego co zrozumiałem ma też właściciel słynnej Zatoki sztuki. Zdjęcia celebrytów w filmie to trochę może być manipulacja...no bo fakt, że w tym klubie bywali Kuba Wojewódzki, Liory czy Borys Szyc, Natalia Siwiec itd., świadczy, że o czymś wiedzieli, brali w tych przestępstwach udział? W dużej mierze opisana jest tragiczna historia jednej z dziewczynek, która popełniła samobójstwo (rzuciła się pod pociąg). W filmie wypowiada się między innymi prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Mamy też serię wywiadów z matką zmarłej tragicznie. Pieniądze, wpływy, zabawa i drinki. Pytanie nasuwa się samo...po co te dziewczynki do takich klubów chodziły? (U Sekielskich to jednak ksiądz w domu molestował chłopców)...

Są pokazane SMS-y, były manipulowane itd. Te dwa filmy ciężko jednak do siebie porównywać. Taka moja relacja, może zbyt chaotyczna "na gorąco". Może ktoś jeszcze oglądał. Uważam, że warto zobaczyć.


F
Mam podobne zdanie. W materiale zabrakło dowodów, pomijając te, które tyczyły się właściciela lolalu, a które ujrzały światło dzienne długo przed filmem. Współczuję autorowi Latkowskiemu, bo będzie pozew za pozwem. W internecie zawrzało. Widziałam też wpis Borysa Szyca i w dużej mierze się z tym panem zgadzam, mimo, że nie lubię typa i nie dokońca wierzę w to, że nic a nic nie wiedział. W ogóle myślę, że na pewno część z tych celebrytów wiedziała co się tam wyprawia. Zwłaszcza Ci, którzy byli stałymi bywalcami klubu i bliskimi znajomymi właściciela. Przecież tam przebywały razem z nimi nieletnie ofiary i nawet biorąc pod uwagę, że niektóre 14latki wyglądają jak dorosłe, to jednak nie wszystkie da się pomylić. Reka rękę myje.

A co do tych dziewczyn to naiwne. Z drugiej strony wiadomo, jak działa dzisiaj parcie otoczenia i rówieśników. Obiecano im, że poznają gwiazdy. Do tego lepsza praca i zarobek czy zwykła potrzeba adoracji. Myślę, że nie miały pojęcia, że zostaną tak wykorzystane, chociaż co niektóre na pewno mogłyby to przewidzieć, używając rozumu.


Cz maja 21, 2020 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Szyca też specjalnie nie lubię (chociaż dobrą rolę miał w filmie "Symetria"), ale niestety są potrzebne żelazne dowody, albo nawet jakieś poszlaki, a tak to jest... wróżenie z fusów ; wiedział, nie wiedział, a że tam był to moim zdaniem zdecydowanie za mało.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt maja 22, 2020 3:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Poniżej omówienie listu Benedykta XVI, który jak zawsze trafia w dziesiątkę:

Cytuj:
Powiedział o niej dobitnie Benedykt XVI w swoim liście do uczestników zgromadzenia przewodniczących konferencji episkopatów, którzy w Rzymie, na zaproszenie Papieża Franciszka, dyskutowali nad obecnym kryzysem wiary i Kościoła, wywołanym właśnie przestępstwami seksualnymi popełnianymi przez duchownych. Jedynie wówczas, kiedy wiara nie określa już działań człowieka, takie przestępstwa są możliwe - napisał papież-emeryt. W swoim przesłaniu wskazuje on przyczyny utraty wiary, także pośród duchowieństwa.(...)
W rozmowie z ojcem duchownym jednego z seminariów w Polsce zapytałem, czy problem homoseksualizmu pośród kleryków istnieje. Zasmucił się i odpowiedział: „Tak, jest to problem. Ale uwierz mi, trudno z tym cokolwiek zrobić.

Całość.

Po prostu jest to utrata wiary, przekształcanie się Kościoła w firmę z dyrektorem wykonawczym. Wracamy do słynnego "otwarcia". Równie dobrze można zaproponować każdemu otwarcie swojego organizmu na wszystkie bakterie i wirusy...


Pt maja 22, 2020 4:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tylko nie mów nikomu- problem pedofili
Winnicki z Konfederacji GROZI biskupom kryjącym PEDOFILIĘ. Mówi o GNIEWIE WIERNYCH

https://www.youtube.com/watch?v=mHEB7dZkxu0

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So maja 23, 2020 5:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL