Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N kwi 28, 2019 3:42 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Witam Was serdecznie
Wiem ze taki temat był, ale nie odpowiedział on na moje pytania. ponadto poruszany już dosyć dawno więc może mało aktualny.
Zostałem zaproszony przez znajomego na jego święcenia oraz na Mszę Św prymicyjną dwa tygodnie później i po niej na przyjecie. O ile na świeceniach pojawiłbym się i bez zaproszenia to trochę zostałem zaskoczony tym zaproszeniem na przyjecie prymicyjne. O ile w uroczystości święceń uczestniczyłem już wielokrotnie o tyle nigdy nie byłem na nie zaproszony oficjalnie. Teraz mam problem co ofiarować w prezencie. Kolega należy do zgromadzenia księży, więc tez inna nieco specyfika i organizacja życia niż księży diecezjalnych. Lubie dawać praktyczne prezenty tylko co takiemu młodemu kapłanowi się przyda z czego będzie uradowany. Pieniądze, odrzuciłem ponieważ kolega należy do zgromadzenia więc i tak trafią one do kasy wspólnoty. Książki?- trochę ryzykowne bo często biblioteczki zakonne są świetnie doposażone. Mszał, stuła, coś z rzeczy najbardziej potrzebnych? Trochę się tu obawiam duplikowania prezentów. Dylemat ogromy :roll: . Chciałem zapytać ale znając go powie mi że chce po prostu abym mu w tych dniach towarzyszył. Chciałbym podarować coś praktycznego, coś co przypominałoby mu rodzinne strony i ten szczególny dzień świeceń. Przeglądam strony z dewocjonaliami i wile z tych prezentów, pamiątek jest trochę kiczowatych. Kolejna kwestia to taka ze świecenia a prymicje i przyjecie to dwa równe terminy. Po uroczystości ofiarować ten prezent czy po uroczystości np kwiaty bądź jakieś czekoladki a ten wybrany prezent na przyjęciu? Wtajemniczeni podpowiedzcie jaka jest praktyka? Podpowiedzcie co Wy ofiarowaliście swoim znajomym kapłanom. A może wypowie się jakiś kapłan?


N kwi 28, 2019 4:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Mam przyjaciela ojca zakonnego. Zaprasza na swe imieniny. Ja tam zapytałam co mu kupić, bo nietrafione prezenty to gra w udawanie. Jest szczery, więc powiedział krótko: nic, ale jeśli już chcecie mi coś ofiarować to kopertę. Kopertę, którą dostał od nas położył na stole w refektarzu jako kolejną. Leżaly więc sobie spokojnie i on wiedział, że dostanie te pieniążki legalnie. Kupil sobie porządny rower.
To kolega, więc jeśli bliski to zapytaj prosto z mostu oświadczając, że nie masz pomysłu na prezent. Kolega zna zwyczaje w swym zgomadzeniu, więc jeśli pieniądze będzie musiał oddać, powie to.
Mamy różne zwyczaje prezentowe. Czasem się składają osoby biorące udział w uroczystościach (bo się znają) i wybrana osoba kupuje to czego oczekuje obdarowany.


N kwi 28, 2019 6:19 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Jeżeli chcesz, żeby mu przypominało rodzinne strony, to zastanów się, z czym jego rodzina i miejsce, w którym się wychowywał, się kojarzą?


N kwi 28, 2019 8:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Ksiądz ze zgromadzenia będzie się wiele razy w życiu przeprowadzał, więc nie mają sensu bibeloty, obrazy, dewocjonaliów "dekoracyjnych" raczej w domu zakonnym wielu nie potrzeba. Co do książek, masz rację, można też źle trafić, zdublować. Stawiałabym na ładną kartę z okolicznościowym wpisem i coś praktycznego. Co? zapytaj go albo poobserwuj, jeśli masz okazję.

Niezależnie od wspólnego wyposażenia zgromadzenia może się przydać własna stuła albo specjalne małe pudełeczko na oleje do namaszczenia chorych. Znam księdza, który bez tych olejów w kieszonce z domu się nie rusza, zwłaszcza w podróż - i cóż, przydają się.

Z innej działki - porządny plecaczek. Dobry czarny polar. Kiedyś udało mi się świetnie trafić, kupując świeżo wyświęconemu księdzu ze zgromadzenia misyjnego małe tajemnicze torebeczki, a nich różnej wielkości mocne pokrowce przeciwdeszczowe na mały i duży plecak. Mały czajnik elektryczny, jeśli nie ma (herbata we własnym pokoju, bez każdorazowego wychodzenia do refektarza). Moze Cię to zdziwi: komplet łyżeczek. Jakaś pamięć zewnętrzna do komputera, choćby na zdjęcia. Jeśli jest perspektywa pracy z modymi ludźmi, to coś sportowego, turystycznego.

Jeśli chodzi o "rodzinne strony", to może nie rzeczy dekoracyjne (przeprowadzki itd.); wystarczy, aby praktyczna rzecz była np. zdobiona lokalnym motywem.

Po uroczystości - kwiaty. Prezent w okolicach przyjęcia. Taka sugestia:)


N kwi 28, 2019 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Myślę, że komplet bielizny pościelowej albo ręczników z monogramem będzie sam raz.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


N kwi 28, 2019 10:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Duży komplet jakościowych solidnych czarnych skarpet. Nie wiem, czy to stosowny prezent, ale na pewno bardzo użyteczny.


Pn kwi 29, 2019 12:46 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 11, 2019 7:04 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Brandeisbluesky napisał(a):
Duży komplet jakościowych solidnych czarnych skarpet. Nie wiem, czy to stosowny prezent, ale na pewno bardzo użyteczny.

A jak to jest Karmelita Bosy... :wink: :-)


Pn kwi 29, 2019 9:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Chiazm napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Duży komplet jakościowych solidnych czarnych skarpet. Nie wiem, czy to stosowny prezent, ale na pewno bardzo użyteczny.

A jak to jest Karmelita Bosy... :wink: :-)


https://youtu.be/mvh4y6JOLHU?t=53

Wydaje się, że w takim wypadku nie ma problemu :-D


Pn kwi 29, 2019 5:46 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N kwi 28, 2019 3:42 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Dziękuję Was za te cenne rady. nie sądziłem że wybór prezentu będzie tak trudny:)


Pn kwi 29, 2019 10:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Brandeisbluesky napisał(a):
https://youtu.be/mvh4y6JOLHU?t=53

Wydaje się, że w takim wypadku nie ma problemu :-D

Widać że nawet u Karmelitów prężnie działa marketing. Fajna reklamówka ich zakonu ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn kwi 29, 2019 11:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki prezent z okazji świeceń kapłańskich oraz prymicji?
Nie spodziewałam się, że zgromadzenia mogą mieć tak dobre filmy reklamowe. Bardzo dobrze się go ogląda, urzeka swoją prostotą, obraz przyciąga oko, muzyka delikatnie wpada w ucho i sprawia przyjemność, słowa budzą zainteresowanie. Nigdy nie wiadomo, co jest kręcone/grane, gdy się widzi nad sobą drona :-D

Wszystko przez te skarpety i zadumę nad pytaniem, czy Karmelici Bosi zawsze chodzą boso.


Wt kwi 30, 2019 12:15 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL