Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Lubię Szustaka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Lubię Szustaka
Słucham go na Youtube (czasami tez Pawlukiewicza) a przestałem słuchać bardziej nawiedzonych , zwykle osób nie-duchownych. Szustak jest akurat, choć się ze wszystkim z nim nie zgadam. Ale z każdym rokiem i miesiącem jest lepszy. Niegdyś miał nieco grubiańskie poczucie humoru, które teraz subtelnieje.
Widać że jest szczęśliwy, z każdym rokiem jest lepszy. Widocznie każdy rok po pozostawieniu grzechów nieczystych poprawia człowieka.
Efekty widać dopiero po czystości która trwa latami a nie od razu po zrzuceniu nieczystości.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr kwi 03, 2019 7:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Kiedyś bardzo lubiłem Szustaka. W miarę wzrostu popularności zaczął ściemniać. Potem o mało nie porzucił zakonu i pisał straszne głupoty. Teraz jakoś się odbił od dna i od jakiegoś czasu jest lepiej, ale od czasu do czasu wyjeżdża z czymś skrajnie niemądrym.
Niestety jest nierówny - słuchając go nie można ani chwilę się odprężyć, bo co jakiś czas wstawia szkodliwe bzdury.
Szczytem arogancji był jego film w sprawie krytyków Marcina Zielińskiego.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 03, 2019 8:59 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Też mi się film o Marcinie Zielińskim nie podobał, takie poklepywanki po pleckach, a może MZ potrzebowałby wstrząsu?
Ja znam Szustaka dopiero od czasów gdy był już popularny, więc obserwuję jego "odbicie od dna".
Widzę u niego pozytywne zmiany, co przekłada się na jego radość z życia.
Przestałem słuchać bardziej skrajnych jak Łaszewski z jego "wyższą Ewangelią cierpienia" , nie na moją psychikę.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr kwi 03, 2019 9:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Do momentu wstąpienia do nowicjatu kompletnie nie wiedziałem kim ów Szustak jest. Już w zakonie uczestniczyliśmy w jego rekolekcjach. Przyznam, że zrobił na mnie wrażenie - choć nie tylko na mnie, bo ma bardzo sporą "publikę". Ciekawie mówi, ma duże poczucie humoru, dystans do siebie - to na pewno przyciąga. On tak nie prawi i nie "umoralnia" szorstko, więc jest przyjemny w odbiorze. Osobiście nie mam nic przeciw wygłaszanym przez niego kazaniom, głoszonym rekolekcjom. Choć bądź co bądź wolę jednak Pawlukiewicza, a już najbardziej z takich "duchowych showmanów" moim zdaniem wymiata O. Leon Knabit z Tyńca (może już wymiatał, bo 90 lat to sporo...). ;

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 03, 2019 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Pawlukiewicza tak!, Knabita przyznaję że bardzo mało słuchałem a szkoda, trzeba by posłuchać.
Szustak jest młodzieżowy, ma dość nie-szorstkie wypowiedzi, moim zdaniem czasem zbyt łatwe poglądy - jak ten o zbawionym Judaszu, ale czasem jego rekolekcje są dobre jak płyta z historią Hioba.
W każdym razie mimo że z wieloma rzeczami się z nim nie zgadzam (nawet z tym że nie lubi z jakiegoś powodu kotów, bo nie wie co sobie taki kot o nim mysli) to widzę postępy.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr kwi 03, 2019 11:30 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 11, 2019 7:04 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Jak tłumaczy sprawy wiary jest ok, ale jak wywleka prywatę, to nie chce mi się go słuchać, może młodzież bardziej to chłonie. Pawlukiewicz jest bardziej "doświadczony" i dojrzałość od niego emanuje.


Cz kwi 11, 2019 7:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Lubię również Augustyna Pelanowskiego, również jego książki. Dostał zakaz wypowiedzi i przeniesiono go do Łęczeszyc. Podobnie wcześniej potraktowano Ks prof. Guza który bardzo ciekawie mówił o luteranizmie..

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz kwi 11, 2019 8:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Co do Ojca Szustaka:
jest kanał piętnujący jego błędy: https://www.youtube.com/channel/UCHpkyadjcsWUeWr0BHeaXOA
na pierwszym filmiku była myśl "broda jak u Rasputina i lansuje się na Szustaku", ale potem gdy oglądałem film na temat Judasza, widać było że to ostra odpowiedź na oczywiste błędy Szustaka.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So wrz 14, 2019 10:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Szustak to szczęściarz - Ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu nad nim pracowali przez kilka godzin...

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn wrz 16, 2019 6:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Andy72 napisał(a):
Co do Ojca Szustaka:
jest kanał piętnujący jego błędy: https://www.youtube.com/channel/UCHpkyadjcsWUeWr0BHeaXOA
na pierwszym filmiku była myśl "broda jak u Rasputina i lansuje się na Szustaku", ale potem gdy oglądałem film na temat Judasza, widać było że to ostra odpowiedź na oczywiste błędy Szustaka.

Dla mnie ten "prorok" krytykujący O. Szustaka jest podejrzany.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt wrz 17, 2019 11:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Dla mnie był to "facet z brodą jak u Rasputina lansujący się na Szustaku".
Ale trzeba przyznać że Szustak czasem się podstawia tak jak w sprawie Judasza. Ogólnie Ojciec Adam w 90% mówi bardzo dobrze.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt wrz 17, 2019 11:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Chiazm napisał(a):
Jak tłumaczy sprawy wiary jest ok, ale jak wywleka prywatę, to nie chce mi się go słuchać, może młodzież bardziej to chłonie. Pawlukiewicz jest bardziej "doświadczony" i dojrzałość od niego emanuje.

Młodzież bardzo często prosi O. Szustaka o prywatę...

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr wrz 18, 2019 9:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Jak dla mnie Szustak robi zbytnie show. W nowicjacie byliśmy wraz z klerykami z seminarium rzeszowskiego na takiej wielkiej hali - ludzi tłum. Jednak te dowcipy i cała otoczka tak średnio mi pasowały.

Poza z tą interpretacją "zbawienia Judasza" chyba za bardzo odleciał. Taka interpretacja jest nazbyt luźna, ryzykowana - bo Pan Jezus powiedział, żeby szedł i uczynił co ma czynić. Wszystko pięknie, ale też rzekł, że lepiej byłoby się temu człowiekowi nie narodzić. Poza tym późniejsze samobójstwo - to też jakiś symbol, a Szustak wszystko sprowadza do tego, że Judasz był zbawiony bo Jezus wziął na siebie jego przewinienie - w tym sensie, że sam mu powiedział, żeby poszedł i zrobił co ma zrobić. Czy bez tych słów Judasz by nie zdradził?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt wrz 20, 2019 10:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Była kiedyś sekta kainitów, która popierała Judasza.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 20, 2019 10:16 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
mniszek_pospolity napisał(a):
Jak dla mnie Szustak robi zbytnie show. W nowicjacie byliśmy wraz z klerykami z seminarium rzeszowskiego na takiej wielkiej hali - ludzi tłum. Jednak te dowcipy i cała otoczka tak średnio mi pasowały.

Poza z tą interpretacją "zbawienia Judasza" chyba za bardzo odleciał. Taka interpretacja jest nazbyt luźna, ryzykowana - bo Pan Jezus powiedział, żeby szedł i uczynił co ma czynić. Wszystko pięknie, ale też rzekł, że lepiej byłoby się temu człowiekowi nie narodzić. Poza tym późniejsze samobójstwo - to też jakiś symbol, a Szustak wszystko sprowadza do tego, że Judasz był zbawiony bo Jezus wziął na siebie jego przewinienie - w tym sensie, że sam mu powiedział, żeby poszedł i zrobił co ma zrobić. Czy bez tych słów Judasz by nie zdradził?

Ja bym raczej tę jego wypowiedź traktował jako przypomnienie, że my tak do końca nie wiemy nic o potępieńcach. Można też to traktować jako swoistą mowę obrończą w imieniu oskarżonego Judasza.
Obecnie Kościół nie wypowiada się jednoznacznie o pośmiertnym losie samobójców, gdyż jak przy każdym grzechu ważne są i okoliczności. Jeśli taki nieszczęśnik był w silnym afekcie, przestrachu, chory umysłowo, w depresji... Zwykle samobójcy właśnie z takich powodów targają się na własne życie...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt wrz 20, 2019 12:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL