Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Lubię Szustaka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Ad.1. Zauważ, że napisałem, iż opowiada herezje - co jest jednak czym innym, niż twierdzenie że jest heretykiem. I wybacz, ale niejeden heretyk nie został potępiony przez swojego przełożonego, więc argument kiepski.

Ad.2. Jeśli idzie Ci o publikację, masz rację. Ale rangę TK niepomiernie bardziej niszczy opozycja, wygadując na jego temat różne bzdury.

ad.3. To sprytny i nadużywany ostatnio straszliwie zabieg: zamienianie stwierdzenia o charakterze teologicznym (że ktoś mówi herezję) w "osąd" (a najlepiej "osąd sumienia"). Oczywiście chodzi o to, by wyjechać z argumentem o "nie osądzaniu".
Sorry, ale za stary jestem na takie numery. Chcesz bronić tez o.Szustaka - możemy podyskutować na temat jego wypowiedzi, ale nie wyjeżdżaj mi tu z podobną demagogią.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lis 12, 2020 10:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
1. Niuans, który w dobie netu niknie. Zważ, że p. D. Mysior w polemice z O. Szustakiem swój filmik opatrzył słowem " Heretyk". Także sory ale Twoje tutaj tłumaczenie jest nie przystające do realiów. A odnośnie tego, że niejeden przełożony nie zareagował tak jak powinien w niczym nie przeczy temu, iż od twierdzenia tego, kto jest a kto nie jest heretykiem nie jest p. D. Mysior, czy inny Barney.

2. Ty masz już tak wdrukowane, że na jakąkolwiek krytykę PIS- u odpowiadasz, że no ale PO jest gorsze? To już nudne jest. To , że opozycja niszczy rangę TK w niczym nie usprawiedliwia rządu. Ba imho tym bardziej ci co rzadzą mają większą odpowiedzialność za upartyjnianie organu państwa.

3. W gruncie rzeczy powinnam przepisać to co napisałam w pkcie 1. Sprawa dzieje się w necie , a internauci w większości młodzi nie rozróżniają czy to twierdzenie o charakterze teologicznym, czy osąd. Także każdy , kto nagrywa filmiki na you-tubie we własnym sumieniu winien rozsądzać co i jak mówi.


Cz lis 12, 2020 11:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Arwena napisał(a):
1. Niuans, który w dobie netu niknie. Zważ, że p. D. Mysior w polemice z O. Szustakiem swój filmik opatrzył słowem " Heretyk". Także sory ale Twoje tutaj tłumaczenie jest nie przystające do realiów. A odnośnie tego, że niejeden przełożony nie zareagował tak jak powinien w niczym nie przeczy temu, iż od twierdzenia tego, kto jest a kto nie jest heretykiem nie jest p. D. Mysior, czy inny Barney.
Mylisz się. Przynależność do zakonu nie daje immunitetu na wyrażanie - zwłaszcza umotywowanych - opinii wobec siebie. Mylisz władzę dyscyplinarną z zauważaniem faktów.

Cytuj:
2. Ty masz już tak wdrukowane, że na jakąkolwiek krytykę PIS- u odpowiadasz, że no ale PO jest gorsze? To już nudne jest. To , że opozycja niszczy rangę TK w niczym nie usprawiedliwia rządu. Ba imho tym bardziej ci co rzadzą mają większą odpowiedzialność za upartyjnianie organu państwa.
Nie napisałem, że usprawiedliwia. Po prostu uważam, że przy obecnym wyborze mamy dużo szczęścia, że to PiS jest dziś przy władzy.
Żyjemy w świecie realnym, a nie idealnym. Mamy wybór jaki mamy.
A PiS krytykowałem niejednokrotnie.

Cytuj:
3. W gruncie rzeczy powinnam przepisać to co napisałam w pkcie 1. Sprawa dzieje się w necie , a internauci w większości młodzi nie rozróżniają czy to twierdzenie o charakterze teologicznym, czy osąd. Także każdy , kto nagrywa filmiki na you-tubie we własnym sumieniu winien rozsądzać co i jak mówi.
Nie. Każdy - a już szczególnie ksiądz - ma obowiązek rozsądzania tego co mówi.
Ale to go ani trochę nie zwalnia od krytyki zewnętrznej. Coś Ci się miesza.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lis 13, 2020 12:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
W czym się mylę? Wchodzisz na poziom odrealnienia sytuacji dziejącej się w necie. To, że niuans jest faktem możesz zobaczyć w ostatnio toczącej się Konferencji " Czy Polska ma szansę". Tam w panelu gdzie wystąpił m.inn. p.R.Tekieli i ks.prof. Oko ten pierwszy przywołał osobę O. Szustaka mówiąc, że wydaje mu się, że O.Szustak jest heretykiem na co zaoponowal ks. prof. Oko. Wszakże p. Tekieli użył sformułowania" wydaje mi się" ale to jest to- nikt nie bawi się w takie rozróżnienie: ktoś opowiada herezje - jest heretykiem.

Nigdzie nie piszę żeby nie krytykować ale tak jak pisałam wcześniej-krytyka owszem ale takie dyktowanie co kto ma powiedzieć wykracza poza nią.
I na koniec, to że tutaj oponuję stając niejako po stronie osobie O. Szustaka to nie znaczy, że się z wszystkim co mówi zgadzam.

Raczej będę już kończyć tę wymianę zdań na temat O.Szustaka - człowiek rozumny jak mówi p.D. Mysior wyrobi sobie własne zdanie na ten temat.

PS. Odnośnie PIS- u . To to co napisałeś mogę skomentować , iż dla betonu partii idealnie pasuje klasyczne " nic nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne".


Pt lis 13, 2020 2:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Arwena napisał(a):
W czym się mylę? Wchodzisz na poziom odrealnienia sytuacji dziejącej się w necie.
Jest wręcz odwrotnie. Uciekanie od realnych stwierdzeń kaznodziei w kierunku "a, przełożony go nie potępił", aaaaa każdy powinien siebie osądzać - to jest właśnie odrealnienie.
Cytuj:
PS. Odnośnie PIS- u . To to co napisałeś mogę skomentować , iż dla betonu partii idealnie pasuje klasyczne " nic nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne".
Beton w ogóle jest nieprzekonywalny - i doprawdy nie wiem gdzie jest go więcej - w PiS czy w opozycji. Nazywanie "betonem" człowieka, który jawnie mówi że nie podoba mu się wiele rzeczy w PiS, ale jego zdaniem cała reszta jest znacznie gorsza, jest niewątpliwie czymś znacznie bardziej "betonowym" ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lis 13, 2020 6:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Barney napisał(a):
Arwena napisał(a):
W czym się mylę? Wchodzisz na poziom odrealnienia sytuacji dziejącej się w necie.
1. Jest wręcz odwrotnie. Uciekanie od realnych stwierdzeń kaznodziei w kierunku "a, przełożony go nie potępił", aaaaa każdy powinien siebie osądzać - to jest właśnie odrealnienie.
Cytuj:
PS. Odnośnie PIS- u . To to co napisałeś mogę skomentować , iż dla betonu partii idealnie pasuje klasyczne " nic nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne".
2.Beton w ogóle jest nieprzekonywalny - i doprawdy nie wiem gdzie jest go więcej - w PiS czy w opozycji. Nazywanie "betonem" człowieka, który jawnie mówi że nie podoba mu się wiele rzeczy w PiS, ale jego zdaniem cała reszta jest znacznie gorsza, jest niewątpliwie czymś znacznie bardziej "betonowym" ;)


( numeracja moja)

1. Ponieważ w gruncie rzeczy należałoby znowu od początku wpisywać to co już tu zostało powiedziane ograniczę się do powtórzenia jedynie, iż tak właśnie jest , to przełożony odpowiada za stawianie takiej osoby poza Kościołem, bo tym jest herezja. A osąd kogoś w necie może przynieść realną krzywdę , tak że niewątpliwie należy najpierw siebie osądzać.

2. Taaa klasyczne " mniejsze zło". Niczego odkrywczego nie napisałeś.


Pt lis 13, 2020 6:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Ad.1. Nie. Powtarzanie bzdur nie czyni ich prawdą
ad.2. Zatem wolisz "większe zło"? CIekawe...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 14, 2020 1:29 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię mówiącSzustaka
Ad.1) Nie ma sensu powtarzać od początku tej dyskusji. Od wskazywania heretyków nie są wlogerzy w sieci.

Ad.2) Większym złem może być / jest zaklęty krąg wyboru owego mniejszego zła.

PS. Temat osoby O.Szustaka kończę.Natomiast jak chcesz dyskusji o polityce to proszę oprzeniesienie się do Aktualności.


So lis 14, 2020 2:13 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Barney napisał(a):
Arwena napisał(a):
W czym się mylę? Wchodzisz na poziom odrealnienia sytuacji dziejącej się w necie.
Jest wręcz odwrotnie. Uciekanie od realnych stwierdzeń kaznodziei w kierunku "a, przełożony go nie potępił"


Oglądnąłem sobie ten jego filmik i o. Szustak wyraźnie odnosi się do pisma jaki jego prowincjał napisał w odpowiedzi do D. Misiora - w którym owszem, styl się nie podoba, ale nie dostrzega w wypowiedziach o. Szustaka herezji. No skoro nie dostrzega, to pewnie ich tam nie ma... Wyżej to jest już Konferencja Biskupów i jeszcze wyżej papież..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 14, 2020 4:53 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr paź 14, 2020 3:16 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Szustak nie jest doskonały ale który kapłan jest?


Śr lis 18, 2020 2:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Czasami sledze podroze o. Szustaka:
"Dzisiaj miały odbyć się rekolekcje z Ojcem Adamem Szustakiem OP w Kościele Świętej Teresy, jutro w Kościele Świętego Leona i innych kościołach w Toronto i okolicy.
Niestety rekolekcje zostały odwołane bo Ojciec nie został wpuszczony do Kanady.
Informacje ta pochodzi z emaila z jego strony langustanapalmie.pl "
Zamordyzm?


So lis 11, 2023 3:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL