Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:04 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Różaniec do granic 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Różaniec do granic
Różaniec do granic najgłośniejsze ostatnio wydarzenie modlitewne w naszym kraju daje świadectwo , moim zdaniem, iż wiara i tradycyjna maryjność Polaków to nie przebrzmiałe prawdy. :aniol:

Przykre tylko to, iż tak wielu z tych co się nie zgadza obrzuca oszczerstwami tych co się modlili, lub chce spłycić wydźwięk tego wydarzenia próbując przypisać mu podtekst polityczny czy też nazywając je kontrowersyjnym.


Cz paź 12, 2017 7:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec do granic
A ci co tak ostro przez lata zwalczali chrześcijaństwo aż się w swojej nienawiści zagotowali. Widać to było wszędzie. Nawet oberwało się Kamilowi Stochowi, który był jedną z osób promujących akcję. Pazura, który nagle zmienia swoje poglądy na bardziej katolickie tez jest solą w oku walczących ateistów głównie z GW.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt paź 13, 2017 9:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec do granic
Jockey napisał(a):
A ci co tak ostro przez lata zwalczali chrześcijaństwo aż się w swojej nienawiści zagotowali. Widać to było wszędzie. Nawet oberwało się Kamilowi Stochowi, który był jedną z osób promujących akcję. Pazura, który nagle zmienia swoje poglądy na bardziej katolickie tez jest solą w oku walczących ateistów głównie z GW.
Pazura już jakiś czas temu wypowiadał się pozytywnie o Radio Maryja i w ogóle takie bardziej stonowany się zrobił, może dojrzał wreszcie ;) może też świadectwo brata trochę go ruszyło

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pt paź 13, 2017 6:40 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec do granic
Wiem o tym. Zawsze nawrócenie to proces.
Pewnie brat miał tez wpływ na to. Wielokrotnie mówił ze modli się o nawrócenie brata.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So paź 14, 2017 11:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec do granic
Arwena napisał(a):
Przykre tylko to, iż tak wielu z tych co się nie zgadza obrzuca oszczerstwami tych co się modlili, lub chce spłycić wydźwięk tego wydarzenia

Przykre? To bardzo dobry znak.


N paź 15, 2017 3:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec do granic
Polecam https://www.youtube.com/watch?v=R4BaZHy2jQY

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N paź 15, 2017 3:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec do granic
Wprawdzie juz po fakcie ale warto odnotować. I złość walczących z Bogiem w którego nie wierzą sięga zenitu.
https://gosc.pl/doc/4245109.Wlosi-oplot ... a-Rozancem
Jak to było ze z Polski wyjdzie iskra...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 16, 2017 2:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec do granic
Pewnie wszyscy wiedzą o tym, a ja się właśnie dowiedziałam: w dzień po setnej rocznicy Cudu Słońca, tj. 14 października, ponad 1000 katolików przeszło ulicami Londynu i odmawiało różaniec w ramach Wynagradzającej Krucjaty Różańcowej.

1. http://catholicherald.co.uk/news/2017/10/17/video-more-than-1000-catholics-join-rosary-crusade-through-london/

2. https://www.youtube.com/watch?v=jeS1TmISlxk


Cz paź 26, 2017 12:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec do granic
Już dawno po terminie, ale chyba napisać zawsze warto - jak się samemu brało udział. Tak się składa, że w zasadzie na początku nowicjatu (zaczynał się we wrześniu) ja i drugi współbrat wzięliśmy udział w Różańcu do granic z jeszcze jednym zakonnikiem. Już wtedy byliśmy "odcięci od świata" (bez komórek, dostępu do tv, neta, radia itd.), więc pojęcia nie miałem, że to wzbudzało swego czasu jakieś kontrowersje i taką medialną nagonkę uruchomiło... Potem jak mnie rodzice odwiedzali w lutym ze szwagrem, to on coś napomknął, że krążył jakiś mem po sieci, w którym kibole z części bolesnej zaatakowali tych od części radosnej. No cóż, komentarz zbyteczny...

Mogę tylko napisać, że to było wielkie i piękne duchowe przeżycie. Setki osób, poczucie wspólnoty i braterstwa w dążeniu do celu jakim dla katolika jest przecież świętość. Msza św., potem jakiś posiłek i wyruszenie do granicy ze Słowacją. Mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Modlitwa różańcowa scala przecież nas wszystkich i nie kto inny jak sam św. Jan Paweł II zachęcał, żeby odmawiać różaniec codziennie. Ja taką inicjatywę poparłem samym sercem. Naprawdę nie wiem komu i przede wszystkim co przeszkadzało w modlących się ludziach, którzy chcieli powierzyć Polskę Najświętszej Maryi Pannie. A ponoć mamy teraz modę na tę tolerancję...


N mar 31, 2019 3:41 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL