Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak rozmawiać z osobą niewierzącą? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 08, 2017 9:41 pm
Posty: 22
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Jak rozmawiać z osobą niewierzącą?
Witam. Jest to mój pierwszy wątek na tym forum. Póki co jeszcze ogarniam jak to wszystko tutaj funkcjonuje, ale mam nadzieję, że w miarę szybko się z tym oswoję.
Wracając jednak do tematu- nie wiem jak mam rozmawiać z osobą niewierzącą. Jest to osoba, w mojej opinii, bardzo zagubiona, która ciągle szuka jakiejś inspiracji i impulsu. Jest jednak daleka od Kościoła. Kiedy starałem się jakoś przekonać ją do swoich racji, pokazać piękno wiary chrześcijańskiej, zarzucała mi po pewnym czasie, że nie potrafię "myśleć wielowymiarowo" i powtarzam się jak zdarta płyta. Jej zdaniem za dużo rozmawiam o Bogu i przeszkadzało jej, że w prawie każdej odpowiedzi nawiązywałem właśnie do Niego, czy Biblii.
Postanowiłem, że nie będę się dalej narzucać, poczekam, aż ta osoba sama przyjdzie z pytaniami. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam.


N sty 08, 2017 9:50 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozmawiać z osobą niewierzącą?
Rozmawiaj tak jak z kazda inna osoba, a mowienie o Bogu, wcale nie musi zawierac slow o Bogu.
Wystarczy wyjasniac zyciowe problemy danej osobie tak by wyjasnienie bylo zgodne z Nauczaniem Jezusa, zwlaszcza gdy potwierdzasz to co mowisz wlasnym przykladem i postepowaniem.
Np. jesli tlumaczysz ze cos jest zle, to wyjasnij dlaczego to cos jest zle, zwlaszcza dla innych osob ktore beda przez to zlo pokrzywdzone w jakis sposob.
Gloszenie Slowa Bozego wcale nie oznacza ciaglego cytowania Biblii.
Wazne by to co mowisz bylo zgodne z Nauczaniem Jezusa.

Po jakims czasie taka osoba sama zacznie sie dopytywac z kad ty to wiesz, pytac o rady i wtedy bedzesz miec okazje mowic o Bogu.


Pn sty 09, 2017 1:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozmawiać z osobą niewierzącą?
Dobry watek. W sumie jest to cos do czego wszyscy jestesmy powolani.
Moim zdaniem fakt zmartwychwstania jest najsilniejszym argumentem aby uwierzyc w to co glosimy. To tak po sw. Pawle.
Ale "posluchamy cie innym razem" jest powszechne.


Wt sty 10, 2017 5:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozmawiać z osobą niewierzącą?
Cytuj:
Wracając jednak do tematu- nie wiem jak mam rozmawiać z osobą niewierzącą.


Rozumiem, że chcesz rozmawiać z tą osobą o wierze. Skąd się wzięła taka inspiracja w Tobie. Czy zadała Ci pytania o Twoją wiarę? Jeśli nie satysfakcjonują ją Twoje odpowiedzi, dobrzy byłoby poprowadzić ją do osób albo mądrzejszych od Ciebie, albo potrafiących dać świadectwo wiary. Dobrze jest być w stanie sprawy zrozumieć, jednak wiedza sama w sobie jest pusta.


Wt sty 10, 2017 7:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL