Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:42 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 958 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 64  Następna strona
 Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Tak szybko, bo ...., większość już dokonała meldunku, no i ... nieważne. Powiedzmy, że to mój kaprys ;).
W sumie to chyba tylko ze dwa dni szybciej.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So lis 19, 2016 9:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Małgosia napisał(a):
Powiedzmy, że to mój kaprys ;).


Obrazek

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


So lis 19, 2016 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Spojrzałam na most. Jeszcze nigdy nas tam tak dużo nie było :), a do 23 daleko.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So lis 19, 2016 9:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Ja także spojrzałam :) już dawno mnie tam nie było, cieszę się że moglam zobaczyć więcej osób:)


So lis 19, 2016 9:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Zerknęłam na kalendarz, dzisiaj wspomnienie bp. Józefa Pelczara. W necie dostępne są jego krótkie rozważania różańcowe. Na sobotę przypadają tajemnice radosne, więc zobaczmy co ten święty ma nam do przekazania :)

"Narodzenie Pana Jezusa

Wyobraź sobie, że widzisz Boże Dzieciątko leżące w żłobku, klęczących przed Nim Najświętszą Matkę i Józefa, aniołów śpiewających nad stajenką oraz spieszących do niej pastuszków i mędrców.

Skoro cesarz August rozkazał spisać całą ludność swojego państwa, Najświętsza Panna posłuszna władzy świeckiej, choć piastowanej przez poganina, udała się wraz z Oblubieńcem Józefem do Betlejem, gdzie miał odbyć się spis Jej rodu. Nie znalazłszy pomie­szczenia w żadnym domu, schroniła się w biednej stajence czy grocie, do której pasterze zaganiali na noc swoje trzody. Z Jej ust nie wyszło ani jedno słowo skargi na nielitościwych ludzi. A nawet więcej, uwielbiała tę wskazów­kę woli Bożej, iż Syn Boży chciał się naro­dzić w ubóstwie i poniżeniu, a wo­la Boża była dla Niej zawsze droga i miła. U mnie jest inaczej, gdyż jeśli odbieram od moich przełożonych przykre polecenia to albo na nie narzekam, albo je nawet pomijam. Tak samo w próbach idących wprost od Boga lub pośrednio od ludzi, łatwo ulegam zniechęceniu i smutkowi, do bliźnich zaś mam żal jawny lub ukryty. Lecz odtąd będę lepiej pamiętał, że pracę, ubóstwo, chorobę lub inną boleść Bóg sam mi zsyła dla uświęcenia mojej du­szy, i że miłującym Pana Boga wszystko wychodzi na dobre. (…)"


http://rozaniec.info/tajemnice-radosne- ... -pelczara/

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


So lis 19, 2016 10:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Witajcie, ja chciałam powiedzieć, że się ogromnie cieszę, że mam tajemnice bolesne. Wprawdzie ostatnią, ale gdyby się dało, to fajnie by było gdybym mogła te tajemnice kontynuować w styczniu, jak się da oczywiście.

I Małgosiu, dziękuję Ci za Twoją pracę, bo nigdy nie miałam okazji Ci podziękować.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


So lis 19, 2016 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Metanoja napisał(a):
Witajcie, ja chciałam powiedzieć, że się ogromnie cieszę, że mam tajemnice bolesne. Wprawdzie ostatnią, ale gdyby się dało, to fajnie by było gdybym mogła te tajemnice kontynuować w styczniu, jak się da oczywiście.

Masz to jak w banku, o ile nic się nie zmieni.
Metanoja napisał(a):
I Małgosiu, dziękuję Ci za Twoją pracę, bo nigdy nie miałam okazji Ci podziękować.

Miło mi, że to doceniasz, ale nie jest to tylko moja praca. Bardzo duży wkład ma Brandeisbluesky (wcześniej, na początku białogłowa). Bez niej byłabym jak bez ręki.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N lis 20, 2016 11:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
białogłowa napisał(a):
Jestem, jestem, co tak szybko? ;)
Dziś pierwszy raz udało mi się skorzystać z mostu modlitewnego. Na starcie wydawało mi się, że te wieczorne godziny będą dla mnie optymalne, jednak tak się u mnie poukładało, że obecnie łatwiej mi o modlitwę w godzinach rannych, dziewiąta, dziesiąta. Dlatego cieszę się, że dzisiaj mogłam dołączyć.


Może by rozszerzyć czas, w którym most jest otwarty? Tak naprawdę, to kiedy można się dołączyć do mostu, zależy od czasu ustawionego na urządzeniu, z którego wchodzi się na most. Jeśli teraz na moim komputerze ustawię 20:00 a 23:00, to będę mogła dołączyć do modlitwy już teraz. Jeśli mamy parę osób z zachodniej półkuli, to im może być trudno czasowo jednoczyć się na modlitwie z pozostałymi, o czym wspominał kiedyś Hades (o ile dobrze pamiętam). Poza tym ludzie podróżują w różne miejsca na świecie, np. do Japonii, zatem im też byłoby trudno wpasować się w trzygodzinny zakres czasowy dla Polski. Ciekawe jest to, że np. gdy gromadzimy się na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00 na całym świecie, tak naprawdę, gromadzimy się na niej w sposób dyskretny (skokowy w czasie) i czasowa jedność modlitewna jest czymś innym niż to najczęściej sobie wyobrażamy.

klik


N lis 20, 2016 2:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Brandeisbluesky napisał(a):
Jeśli teraz na moim komputerze ustawię 20:00 a 23:00, to będę mogła dołączyć do modlitwy już teraz.

Można też dla swojego komputera ustawić czas polski/środkowoeuropejski, a wówczas w rzeczywistości spotkamy się wszyscy mniej więcej w tym samym czasie.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N lis 20, 2016 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Jeśli wtedy ktoś jest w pracy, to raczej nie należy tego robić :)


N lis 20, 2016 3:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Brandeisbluesky napisał(a):

Może by rozszerzyć czas, w którym most jest otwarty?
Jak dla mnie może być otwarty 24/24 ;) Pytanie czy nie ma przeszkody natury technicznej.

Cytuj:
Tak naprawdę, to kiedy można się dołączyć do mostu, zależy od czasu ustawionego na urządzeniu, z którego wchodzi się na most. Jeśli teraz na moim komputerze ustawię 20:00 a 23:00, to będę mogła dołączyć do modlitwy już teraz.


Czyli faktycznie jednak w tym samym czasie nie dołączysz, pomimo tego że będziesz figurować na liście.
Co mnie cieszy to, że takie rozmowy pokazują jak przebywanie wspólne, razem, w tym samym czasie, liczy się i ma dla nas znaczenie pomimo tego, że spotykamy się w sieci.

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


N lis 20, 2016 4:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Brandeisbluesky napisał(a):
Jeśli wtedy ktoś jest w pracy, to raczej nie należy tego robić :)

W miarę możliwości, wówczas, kiedy będzie wolne od pracy :).

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N lis 20, 2016 5:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niech zgasną spory i waśnie i przyjdzie Jego Królestwo:

Cytuj:
Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

– W naszych sercach – Króluj nam Chryste!


W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

– W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

– W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

– W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

– W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

– W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

– W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

– Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

– Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

http://episkopat.pl/jubileuszowy-akt-pr ... la-i-pana/

Przebaczam i proszę o przebaczenie.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N lis 20, 2016 8:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Na czym polega królowanie Chrystusa?:
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... wideo.html

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pn lis 21, 2016 4:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Wracając do tematu różańcowego. Również uczestniczę w różańcu. Jest to Nieustający Różaniec, który odmawiam raz w miesiącu o określonej porze.


Wt lis 22, 2016 12:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 958 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL