Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:56 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Różo Różańcowa, hop hop! 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Potencjalna integracje http://www.katolik.pl i aplikacji tomasza-tomasza i forum Hadesa wyobrazam sobie nastepujaco:

http://www.katolik.pl tworzy zakladke Zywy Rozaniec Katolika. P wejscu na nia uzytkownik widzi statut zywego rozanca, i linki do rejestracji do grupy (na gotowej aplikacji tomasza-tomasza), i link do forum rozanca (Hadesa) z wlasnym regulaminem. W ten sposob wszyscy moga pozostac razem a nowi moga dolaczac.

Malgosia tez jest zainteresowana.


Ostatnio edytowano Pt lis 04, 2016 12:47 am przez Brandeisbluesky, łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 04, 2016 12:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Nie zapominajcie o obowiązującym w Polsce prawie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lis 04, 2016 12:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
corolla napisał(a):
To jaką intencję od domgo mamy dołączyć? :buja:
Serio mogę... możecie?


Pt lis 04, 2016 2:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Cytuj:
Powiedzmy ze deadline jest do jutra do 22:00.


Co z tymi, ktorzy tu nie wejda i nie dowiedza sie, ze maja napisac, bo np. zagladaja raz na jakis czas?


Pt lis 04, 2016 4:47 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 19, 2014 9:38 pm
Posty: 941
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
domgo napisał(a):
corolla napisał(a):
To jaką intencję od domgo mamy dołączyć? :buja:
Serio mogę... możecie?


Obrazek

So... Czego pragnie domgo? :-P

Nie takie piętrzące się przeszkody ;) udało się pokonać :mrgreen: Jeszcze raz dziękuję za ekspresową naprawę zamka :-D Miło mi jeśli będę mogła odwdzięczyć się wypraszając Ci z grupą konkretną łaskę :buja:


Pt lis 04, 2016 9:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Naprawę zamka? No to musiała być rzeczywiście ekspresowa, nawet nie zauważyłem kiedy miała miejsce :D Chodzi o zdrowie (dla) siostry domgo :)


Pt lis 04, 2016 11:25 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 19, 2014 9:38 pm
Posty: 941
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
domgo napisał(a):
Naprawę zamka? No to musiała być rzeczywiście ekspresowa, nawet nie zauważyłem kiedy miała miejsce :D

Nie dziwię się ;) trochę się wtedy wina polało :D :mrgreen:

domgo napisał(a):
Chodzi o zdrowie (dla) siostry domgo :)

Dobrze :-D Będziemy modlić się o zdrowie dla Twojej siostry :)


Pt lis 04, 2016 12:19 pm
Zobacz profil
Patrzy z daleka
Patrzy z daleka

Dołączył(a): Cz mar 21, 2002 6:07 pm
Posty: 273
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Witam!

Spróbuję odpowiedzieć zbiorczo na wszystkie sugestie zawarte w tych wątkach różańcowych oraz przysłanych do mnie bezpośrednio na maila lub do moderatorów na PW. Osobiście uwzględniając wszelkie opinie widziałbym to jako swego rodzaju kompromis z perspektywą rozwoju. Punkty te ułożyłem w sposób chronologiczny jak widziałbym dalsze kroki i docelowe funkcjonowanie tego:

1. Malgosia wraca na forum do wątku różańcowego, nie musi uczestniczyć w żadnych dyskusjach, chodzi tylko by była aktywna w tym jednym wątku różańcowym wtedy nie trzeba się bawić w głuchy telefon i cała reszta przestaje być w zasadzie problemem bo bierze odpowiedzialność za to co w tym wątku się dzieje.

2. Opracowuje się wspólnie prosty mini-regulamin dla róży różańcowej, w którym będzie info o aplikacji Tomasza jako pomocniczej do obsługi róży.

3. Rozpoczynamy starania aby program ten uruchomić w ramach katolika czyli pod adresem www.rozaniec.katolik.pl - oczywiście damy na to miejsce na naszym serwerze i jeśli trzeba będzie pokryjemy koszty wdrożenia.

4. Ponieważ przypuszczalnie rozwój tej naszej konkretnej róży może nie być znaczący próbujemy iść w kierunku rozwoju aplikacji tak aby inne grupy (np. z innych środowisk internetowych) mogły tworzyć swoje własne róże ze swoimi zelatorkami. Tym sposobem para nie pójdzie w gwizdek bo jeśli nie nasza to inne róże będą mogły z tego korzystać na Chwałę Bożą i pożytek ludzi.


Teraz krótkie uzasadnienia do każdego punktu:

1. W internecie na każdym serwisie tak samo jak w każdej innej instytucji w "realu" nie ma anonimowości a odpowiedzialność jest konkretna. Jeśli pojawia się gdzieś jakakolwiek rejestracja użytkowników to ktoś za te zbierane e-maile odpowiada. Na naszym forum dyskusji właściciel serwisu czyli salwatorianie a na meteorze? No właśnie...
Każda osoba, z którą współpracujemy i której dajemy jakieś narzędzia administracyjne czy to operator czatu czy moderator na forum są nam znani i współpracują z nami dopóki nie utracą zaufania lub sami nie zrezygnują. Współpraca z zewnętrznymi serwisami musi działać identycznie. Stąd to minimum jakie proponuję czyli powrót na forum Malgosi i wzięcie przez nią odpowiedzialności za meteora przynajmniej do czasu aż uda się zrobić następne kroki. Może się to wydawać wyolbrzymione ale ja już kilka razy w historii katolika musiałem udostępniać policji dane z baz serwera i to takie bardzo głęboko zaszyte. Wiele nie trzeba, wystarczy, że pojawi się jakaś intencja kogoś kto napisze o samobójstwie i problem gotowy. Prześledziłem cały ten długi wątek różańcowy i nie jest to sama sielanka, pojawiały się tam (największe chyba równy rok temu) konflikty, kłótnie itp. więc nikt nie ma pewności czy takie rzeczy nie będą się powtarzać. Kto i jak miałby to moderować skoro meteor jest po za naszym serwisem więc nie będziemy mieli wiedzy o tym co tam się dzieje.

2. Tu pojawia się więc konieczność jakichś dodatkowych prostych regulacji na linii forum-róża tak aby zawarte wyżej problemy były uwzględnione.

3. Ten punkt to w zasadzie pytanie do autora programu czy chce wchodzić w taki układ z naszym serwisem? Czy technicznie da się to zrobić w jakiś prosty sposób by nie tracić nie wiadomo jak dużo energii na uruchomienie tego? Czy koszty wdrożenia będą dla nas do zaakceptowania itd. itp. - to wszystko możemy próbować ustalić między nami i przy dobrych chęciach z obu stron powinno udać się to jakoś wdrożyć.

4. Ten punkt to duża niewiadoma ale i szansa. Tak się składa, że od wielu lat znam się z właścicielem serwisu zywyrozaniec.pl i jestem z nim po rozmowie na ten rozancowo-internetowy temat. Widzi on szansę na zaakceptowanie przez inne różańcowe grupy takiego programu gdyby został stworzony. Wasze doświadczenia mogłyby więc pomóc w dobrym przygotowaniu czegoś takiego tak aby nie było to odbierane jako konkurowanie ale jako wspieranie podobnych inicjatyw. Dla mnie bowiem ważne jest także aby dodawać coś nowego a nie dublować rzeczy istniejące. Dlatego np. radio różańcowe, które oni mają (nadające non-stop modlitwę różańcową) można wykorzystywać od nich a nie tworzyć nowe. itd.

To są moje propozycje. Nie wiem czy to się trzyma kupy ale jakaś baza do dyskusji jest. Czekam na Wasze głosy i albo ruszamy albo myślimy dalej...

pozdr.
adm.


Pt lis 04, 2016 2:58 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr mar 04, 2015 3:07 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Londyn
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Hej tutaj twórca aplikacji do zarządzania intencjami i żywym różańcem.
Wystartowałem tą aplikacje żeby poprostu było łatwiej zarządzać i wszystkim w jednym miejscu. Aplikacja posiada panel aministratora obecnia dostępny dla Małgosi gdzie może przydzielać tajemnice i zarządzać meldunkami na kolejny miesiąc.

Obecny koszt to 25dol/mc który ja ponosze i jest OK. System działa z mongoLab i tam trzymam instance mongoDB która regularnie się czyści tak że posiada maksymalnie 2 miesiące danych. Aplikacja jest napisana w meteor.js Plany na nowy deployment to wsparcie dla wielu grup różańcowych także każdy bedzie mógł założyć grupe i posiadać swoich uczestników. Aplikacja jest deployed na galaxy.meteor.co i jest to latwe do skalowania jak zreszta caly AWS, zreszta nie sadze zeby marazioe trzeba bylo dodatkowe instance odpalać.

Oczywiście udostępnie aplikacje bez problemu musimy się tylko dogadać co i jak. Co potrzebujesz odemnie i czy jestem w stanie tego dostarczyć.
Jak co to reszte spraw obgadamy na priv.

Pozdrawiam tomasz-tomasz


Pt lis 04, 2016 4:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Bardzo serdecznie dziękuję portalowi http://www.katolik.pl, Adminowi, i Moderacji za wsparcie w rozwoju grupy różańcowej.

Małgosia wraca na forum i kontynuuje pracę zelatorki. Drugą zelatorką będę ja. Myślę, że możemy wrócić do normalnego funkcjonowania grupy. Szczegóły pracy grupy będziemy dopracowywać w najbliższej przyszłości. Proszę Moderatorów o pozwolenie na założenie wątku z tytułem Grupa modlitewna 'Żywy Różaniec Katolika'.

Proszę wszystkich uczestników grupy o rejestrowanie się na następny miesiąc i o modlitwę za dzieło rozrastania się modlitwy różańcowej.


Pt lis 04, 2016 5:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Odzielnie dziękuję tomaszowi-tomaszowi za udostępnienie aplikacji dla dobra funkcjonowania grupy.


Pt lis 04, 2016 5:27 pm
Zobacz profil
Patrzy z daleka
Patrzy z daleka

Dołączył(a): Cz mar 21, 2002 6:07 pm
Posty: 273
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Sugeruję zamykać powoli ten wątek i za jakiś czas skasować go całkiem, podobnie jak i pozostałe różańcowe, które uznacie za niepotrzebne - zapraszam na otwarty nowy:

viewtopic.php?f=2&t=27264

który oddajemy w ręce grupy pod przewodnictwem Małgosi.
Tam wszystko spokojnie się poustala i poukłada.
Powodzenia!
Z Bogiem!


So lis 05, 2016 1:28 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL