Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:59 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Różo Różańcowa, hop hop! 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Też zdam się na decyzję Admina. Zależy mi na należeniu go grupy, która będzie miało jasno określoną dla wszystkich uczestników róży strukturę działania w ramach tego portalu.

nitka,
Czy zapytałaś Admina odnośnie tego ?
Cytuj:
Jockey wrote:
Brandeisbluesky wrote:
Zastanawiam się, czy jest możliwość stworzenia modułu Żywy Różaniec na portalu http://www.katolik.pl poza Forum Dyskusji (na zielonym pasku u góry)?
Zadamy pytanie adminowi. Tylko on ma taką wiedzę.
(...)


Śr lis 02, 2016 1:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Skoro róża istniała to znaczy ze admin nie ma nic przeciwko. Trzeba tylko sprawę dograć tak jak to nitka pisała. Nie może być tak ze z zelatorka nie ma żadnego kontaktu a uprawiana jest patologia o której nitka pisała i ja ja w tym zdaniu poparłem.
Skoro ma to być róża związana z naszym forum to nie może być sytuacji ze zelatorka jest poza forum. To jest chyba proste i logiczne.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 02, 2016 1:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Myślę, że ma ma przeciwskazań, aby ktoś mógł należeń do dwóch grup różańcowych.

Propozycja wyjścia z sytuacji patowej:
Grupę Małgosi i siebie nawzajem w dużej mierze znamy. Mamy do niej e-mail, i dla wielu znane są jej imię i nazwisko. Myślę, że Małgosia może zgłosić grupę na innym portalu np. http://zywyrozaniec.pl (albo i nie) i dalej razem się modlimy. Aplikacja tomasza-tomasza działa. Hades otwiera meteora i dalej funkcjonujemy razem, mając możliwość komunikacji, a jak coś się pojawi na http://www.katolik.pl to tutaj, też kto będzie chciał, to dołączy.


Śr lis 02, 2016 11:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Czyli mam to rozumieć ze nic nie zdecydowaliście i odwołujemy pytanie do admina? Czyli tak jak nitka zauważyła wyniesliscie się z forum katolik na meteora.
Czekamy na opinie reszty zainteresowanych. Widzę ze niepotrzebnie się włączyłem i chciałem utrzymać róże na forum. Jedyny zysk to atak na mńie kolorów itp. użytkowników.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 02, 2016 11:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Napisałam swoją propozycję. W propozycji nie reprezentuję całej grupy tylko siebie jako osobę szukającą rozwiązania, które brałoby pod uwagę ludzi. :) Myślałam, ze pytanie do Admina o moduł już poszło. Jestem zainteresowana możliwością modlitwy na www. katolik.pl


Śr lis 02, 2016 11:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Ja też jestem zainteresowana.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr lis 02, 2016 11:55 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr mar 04, 2015 3:07 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Londyn
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
acha... i ten kto jest na forum katolik.pl nie może wchodzić na Facebooka i uczestniczyć w innych forach bo skasujemy internet he he he
Katolicy...i ja jestem jednym z was. Pan Bóg ma niesamowite poczucie humoru.


Śr lis 02, 2016 12:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
A ja uważam że róża różańcowa na forum byłaby rzeczą porządaną i dobrą niezależnie od tego czy członkowie obecnej byliby zainteresowani przynależnością do niej. Tu przychodzą ludzie z rożnymi problemami i możliwość przyłączenia się do wspólnej modlitwy dla kogoś mogłaby być zachętą żeby w ogóle podjąć wysiłek regularnej modlitwy. Może do zbyt daleko idąca prośba bo przy takim układzie główny wysiłek byłby moderacji a użytkownicy mieliby różę na tacy ale może gdyby od początku zorganizowanie tej róży było z inicjatywy administracji i moderacji - jako propozycja dla forumowiczów - uniknięto by wiele problemów. Kto byłby zainteresowany wspólna modlitwą w ramach grupy która spelnia wymogi żywego różańca - to o czym pisała wcześniej Brandeisbluesky- przyłączyłby. Może okazało by się że zainteresowanie byłoby zbyt małe by na dłuższa metę utrzymać różę, może nie, a może jeszcze wyewoluowałoby coś innego.
Szczerze mówiąc to doszła do wniosku że jeśli istnienie czy kształt tej róży wyłoni się w ramach swoistego plebiscytu to kwestią czasu jest powstanie kolejnych kwasów.
To moje uwagi, możliwe że bezczelne skoro użytkownikiem forum jestem kiepskim:-)


Śr lis 02, 2016 12:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Ustalcie jak ma to wyglądać. Do admina poszło zapytanie. Ja nie będę komentował niczego w tym temacie. Jak będziecie mieli ustalone to dajcie znać najlepiej na priv.
Żałuję że zaangażowałem się w rozwiązanie problemu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 02, 2016 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Obawiam się że żadnych ustaleń nie będzie skoro problem rozbija się o to że cześc jest w zasadzie zgodna na wszystko a częśc chce w zasadzie przywrócenia stanu sprzed interwencji nitki (co jak rozumiem nie wchodzi w grę) jednocześnie nie przedstawiając żadnych nowych rozwiązań. Nad czym więc duskutować? Obawiam się że sami jako grupa nie roziazemy problemu. Proponuje by moderacja przedstawiła rozwiązanie - tzn. zasady wg których na forum moze dzalac róża-to naprawdę nie powinien byc koncert zyczeń. Albo je spelnimy albo nie ale chociaż sytuacja będzie jasna.


Śr lis 02, 2016 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Podzielam zdanie bergamotki. Jest mądre. My już mieliśmy wypracowane jak to ma działać w miarę sprawnie, wręcz uprawnione zostało sporo, by Ci którzy pracują najwięcej mieli lżej.
Dalej, nie my tu jesteśmy od stawiania warunków. Więc najlepiej będzie gdy się do stosujemy do regulaminu forum i dobrej woli moderacji, która nadal chce, by grupa istniała, skoro już się utworzyła.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr lis 02, 2016 2:01 pm
Zobacz profil
Patrzy z daleka
Patrzy z daleka

Dołączył(a): Cz mar 21, 2002 6:07 pm
Posty: 273
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Witam!

Przeczytałem cały ten wątek ale być może i tak nie wszystko zrozumiałem. Proszę więc o wyrozumiałość jeśli tym wpisem nie odpowiem wyczerpująco. Powoli jednak na pewno uda się dojść do porozumienia i dokładniejszych ustaleń.
- Co do modlitwy "przez internet" nigdy nie mieliśmy z tym problemu na naszym serwisie i wiele inicjatyw działało lub nadal działa około katolik.pl - więc także i ta ma nasze pełne poparcie.
- Co do modlitwy różańcowej to tym bardziej jest nam ona bliska bo od 2001 roku czyli praktycznie od samego początku istnienia katolika do 2011 roku (czyli ponad 10 lat) hostowaliśmy cały serwis poświęcony różańcowi - www.rosary.katolik.pl (w archiwach internetu jeszcze zachowane są te stronki:
https://web.archive.org/web/20080719112 ... atolik.pl/ ) Teraz ten serwis od paru lat całkowicie usamodzielnił się pod nazwą www.zdrowaska.pl
- Podobnie miejsce na naszych serwerach miały inne inicjatywy, które z czasem rozrastały się i usamodzielniały (egzorcyzmy,katolik.pl, apologetyka.katolik.pl, brewiarz.katolik.pl, itp.) - co nie znaczy, że te "rozstania" następowały z czyjejś winy lub w złej atmosferze. Wręcz przeciwnie zawsze chętnie wspieraliśmy każdego kto miał ochotę dołożyć coś od siebie do internetowej ewangelizacji.

Trzeba więc przyglądnąć się w czym jest problem w tym konkretnym przypadku?
- na forum dyskusji można przecież założyć wątek różańcowy i wpisywać tam intencje - każdy zarejestrowany user może to robić oczywiście zgodnie z regulaminem co przecież pomaga a nie przeszkadza bo sprawia, że nikt nie będzie w takim wątku bluzgał ani podejmował innych tematów.
- na forum pomocy można także coś takiego zrobić i tam nawet nie trzeba się rejestrować - z tym, że posty pojawią się z kilkunastogodzinnym poślizgiem bo muszą być zaakceptowane przez moderatora
- czy odnośnik do takiej inicjatywy może być na górnym menu "katolika"? - może pod warunkiem, że będzie to duży dział, który nie będzie tylko jednym wątkiem gromadzącym kilkanaście osób - przecież nawet cotygodniowe "lectio divina" (www.medytacja.pl) prowadzone przez nas, które prenumeruje ponad 7500 osób nie ma swojego odnośnika w górnym menu ale znajduje się jako jedna z inicjatyw w dziale "Modlitwa" - więc póki co tam widzę możliwość dania odnośnika do grupy różańcowej.
- czy można stworzyć w ramach katolika osobny dział dla grupy różańcowej z jakimś innym niezależnym od forum mechanizmem do wpisywania postów itp? - można ale trzeba mi wyraźnie powiedzieć co ma zawierać, dlaczego ma być niezależny od istniejących forów, kto go będzie prowadził, jak ma wyglądać administrowanie nim itp. Jeśli coś nowego mamy uruchamiać to oczywiste jest, że chciałbym wiedzieć dla jak dużej liczby osób to ma być i jakie ma spełniać oczekiwania?

Mam nadzieję, że choć trochę moje wyjaśnienia pomogły.
Pozdrawiam
admin


Śr lis 02, 2016 4:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
ciach- ile razy powtarzać, że załatwiamy wewnętrzne sprawy forum? <n>


Śr lis 02, 2016 5:17 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N lip 24, 2005 5:26 pm
Posty: 99
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Zasady pracy grupy modlitewnej (wersja robocza)
1. Na forum dyskusyjnym działa z inicjatywny użytkowników grupa modlitewna*. Modlitwy są odmawiane indywidualnie, ale każdy z uczestników grupy ma przydzielone intencje.
2. Intencje mają charakter indywidualnych próśb na miesiąc i ogólnych na pół roku.
3. Przydział intencji jest podany do publicznej wiadomości w przydzielonym grupie jednym z dwóch wątków.
4. Wszelkie uzgodnienia, sprawy organizacyjne są umieszczane, jako wynik wcześniej wypracowanych wersji, w wątku1.
5. Wątek ten jest także miejscem prezentowania świadectw/podziękowań uzyskanych łask, którym przypisuje się modlitwy modlących się uczestników grupy.
6. Grupa korzysta też z wątku roboczego. Oba podwieszamy i umieszczamy w sąsiedztwie.
7. Wątek roboczy służy wszelkim uzgodnieniom, zapytaniom, sporom tematycznym, przygotowaniem materiałów do prezentowania wykazu (i ich korekty) intencji w wątku1.
8. Tematyka tego wątku, w postaci wypowiedzi ogólnych powinna dotyczyć spraw wewnętrznych grupy, ograniczonego jednak do tematu zasadniczego. Krótkie offtopy, jak mamy w zwyczaju forum, dopuszczamy.
9. Wątki są moderowane na zasadach ogólnych.
10. Nad koordynacją prac czuwają dwie (?) osoby. Osobę, które reprezentuje grupę na zewnątrz (grupa- moderacja- administracja) proponuje moderacja**. Koordynator grupy dobiera sobie współpracownika, by razem czuwać nad stronę techniczną wątku1.
................................
*może to powinna być grupa modlitewna bez uszczegóławiania jak dotychczas. Intencje papieskie byłyby oczywiście traktowane jako stałe, priorytetowe
**to zasady ogólne przy wyborze współpracowników. Powinni pasować do ducha danego zespołu. Ludzie powinni nadawać na podobnych falach, co nie oznacza unifikacji.

Osobiście uważam, że grupa modlitewna to grupa wypraszających łaski, najcenniejsze perły tego forum. Dlatego zależy nam na transparentnym jej charakterze, pokorze a nie postawie roszczeniowej- należy się to, czy tamto. Modlimy się w domu. Forum to jedynie forma komunikacji. Wypraszają łaski jedynie pokorni, którzy potrafią dostosować się do pewnych ograniczeń, które dotyczą tego miejsca w sieci.
Zapewniamy jednak o życzliwości i wszelkiej dostępnej pomocy.


Prosiliście o to, by zaprezentować naszą wizję, więc przygotowałam. Do rozważenia.

ed. Admin pisał o zakladaniu grupy różańcowej zgodnie z regulaminem. Za interpretację jednak regulaminu, zgodnie z IV/4... Za bezpośrednie egzekwowanie i interpretację regulaminu na forum odpowiedzialni są moderatorzy. Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji.
Oznacza to, że kolejna grupa (o ile powstanie) działać będzie jedynie na tym forum, bez zewnątrzsterowności. To oznacza bowiem łamanie regulaminu.
Przeniesienie się w inne miejsce grupy to nie sprawa tego forum.


Śr lis 02, 2016 5:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Z pewna taką nieśmiałością może zacznę bo przeczytałam wpis Admina i nitki dwa razy ale raczej i tak nie wszystko zrozumiałam.
Poddaję pod rozwagę a propos uwagi że to może powinna być grupa modlitewna bez uszczegóławiania jak dotychczas. Bo może właśnie dobrze byłoby powiązać ją z celami forum. To taki trochę jeszcze nie do końca wykrystalizowany pomysł, ale tak jak pisałam wcześniej na forum pomocy przychodzą ludzie z problemami. Często otrzymują oni radę by się modlili i tu jest taka moja myśl że jednym z zadań róży może mogłoby być niejako przygarnianie i wspomaganie takich osób. Nie chodzi mi o tworzenie jakieś skrzynki intencji - bo choć rozumiem ludzi którzy za bardzo nawet nie są w stanie sami się modlić to jednak jakoś trzeba zacząć i wytrwać - ale zachęcanie ich by przyłączyli się do róży, co z jednej strony pomogłoby im się zdyscyplinować a z drugiej zapewniłoby modlitwę w ich intencjach przez całą różę. O takiej możliwości mogliby ich informować sami członkowie róży aktywni na forum oraz inni użytkownicy, wreszcie mogłaby być informacja w jednym z wątków. Możliwe że przy takiej roli róży rotacja członków byłaby większa.
Kolejna taka moja myśl bo zdanie Admina o dokładanie od siebie do internetowej ewangelizacji mi przypomniało coś co okresowo kołata mi po głowie. Może dobrze by było aby róża stanowiła zaplecze modlitewne wspierające wysiłki związanych z ewangelizacją na samym forum, tym bardziej że najpewniej nadal jakaś część członków róży angażuje się dyskusje w dolnych działach i górnych działach. No i jeśli nie my będziemy modlić się o nawrócenie swoich ateistów i heretyków to kto?

Jeśli dobrze zrozumiałam wątek roboczym służyłby zgłaszanie udziału i intencji - "przygotowanie materiałów do prezentowania wykazu (i ich korekty) intencji w wątku1".

Bardzo podoba mi się sama myśl żeby grupa różańcowa miała odnośnik w dziale Modlitwa ale właśnie nie wiem jak to można by wykorzystać i jak mogłoby wyglądać.
I co z patronem grupy?


Śr lis 02, 2016 6:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL