Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:40 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Chcę prosić Boga o śmierć 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lis 21, 2015 8:28 am
Posty: 6
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Chcę prosić Boga o śmierć
Wierzę w Boga, dlatego wiem, że nie mogę odebrać sobie życia ale chyba mogę się o to modlić. Moja modlitwa brzmi tak:
"Jezusie Synu Dawida proszę o wybaczenie grzechów i łaskę szybkiej śmierci"
"Jezusie Synu Dawida proszę o zbawienie wszystkich osób, które noszę w sercu"
"Jezusie Synu Dawida proszę o zbawienie wszystkich osób, które mnie skrzywdziły"
Może są jeszcze jakieś sposoby zgodne z wiarą, gdzie mogłanym oddać swoje życie np. w intencji innego życia ?


So lis 21, 2015 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Uważasz, że nie ma ludzi, którym mogłabyś pomóc?
Pomódl się, żeby Ci Bóg pokazał, czego od Ciebie oczekuje.
Jak zwrócisz uwagę na innych a nie na siebie, przejdą Ci takie pomysły...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 21, 2015 12:46 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
A dlaczego chcesz umrzeć?

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


So lis 21, 2015 12:56 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lis 21, 2015 8:28 am
Posty: 6
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Mam 46 lat i jestem zdrowa, ale problemy życia, psychicznie doprowadziły mnie do stanu, który mogłabym określić jako wegetatywny, mam wrażenie, że oddycha za mnie respirator.
Jeżeli nie masz siły na zwykły oddech, to jak możesz komuś pomóc.
Poza tym koło mnie nie ma osób, którym mogłabym pomóc, bo nic nie mogę ale jest moja rozmodlona, schorowana mama, która modliła i modli się w moich sprawach.
Raz już, kiedy zdobyłam się na odwagę i powierzyłam mamie, tylko niewielką część moich problemów, to zachwiała się jej wiara, dlatego aby mogła w starości spokojnie żyć i wiarą się modlić - zaczęłam ją oszukiwać, że sobie radzę.
A ponieważ dłużej już nie mam siły, to proszę o pomoc jak można swoje życie, w dosłownym sensie oddać oddać, zgodnie z moją wiarą.


So lis 21, 2015 1:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
To módl się o uzdrowienie. I proś Boga o siły do życia. I proś aby objawił ci swoją wolę.
Pragnienie śmierci w takiej sytuacji na pewno nie pochodzi od Boga.
Może poszukaj jakiejś grupy w której mogłabyś się podnieść i zacząć służyć innym.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lis 21, 2015 1:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
ciach- dział dla katolików (merss)

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So lis 21, 2015 2:11 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lis 21, 2015 8:28 am
Posty: 6
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Modlę w swoich sprawach się od 2003 r. i jest coraz gorzej.
Prawie cały czas jestem w stanie łaski uświęcającej, byłam na wielu mszach o uzdrowienie, wiele osób z charyzmatami modliło się nade mną, byłam u egzorcysty, w Watykanie, Asyżu, w San Giovanni Rotondo, przez te wszystkie lata byłam w 3 grupach:
Ośrodku Adopcji Duchowej w Częstochowie 2003-2013 r.
Odmowie Ducha Świętego w Łodzi 2004 - 2005
Neokatechumenacie w Łodzi 2005-2007
teraz znowu próbowałam w Odnowie, ale nie mogę wykrzesać tam z siebie żadnej radości w modlitwie.
Przez te wszystkie lata, przy zdrowych zmysłach utrzymywało mnie doświadczenie jakie miałam będąc wolontariuszem Domowego Hospicjum Gajusz w Łodzi, tam widziałam jak matki walczą o każdy oddech, uśmiech i dzień swojego schorowanego dziecka i jak te dzieci mimo ciągłego cierpienia i bólu chcą żyć choć jeszcze jeden dzień, tam godziny mojego życia były by drogocennym darem i wielkim skarbem, a dla mnie mój oddech jest beznadziją, cierpieniem i modlitwą o szybką śmierć.


So lis 21, 2015 2:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Tak, tutaj nie ma zastosowania powiedzenie" nie ma tego złego"... no bo niby jak? Pozostaje przypowieść o owocach. Zły wybór przyniesie złe owoce, dobry dobre pomimo, że ta druga opcja może być trudna do zrozumienia i wyobrażenia.

Skoro śmierć rozwiązuje wszystkie problemy to można spróbować spostrzegać i działać z podobnej perspektywy, czyli z dystansem do samego siebie i problemów, no ale aby spostrzegać i działać żyć trzeba.


So lis 21, 2015 2:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Kasia1969 napisał(a):
Modlę w swoich sprawach się od 2003 r. i jest coraz gorzej.
Prawie cały czas jestem w stanie łaski uświęcającej, byłam na wielu mszach o uzdrowienie, wiele osób z charyzmatami modliło się nade mną, byłam u egzorcysty, w Watykanie, Asyżu, w San Giovanni Rotondo, przez te wszystkie lata byłam w 3 grupach:
Ośrodku Adopcji Duchowej w Częstochowie 2003-2013 r.
Odmowie Ducha Świętego w Łodzi 2004 - 2005
Neokatechumenacie w Łodzi 2005-2007
teraz znowu próbowałam w Odnowie, ale nie mogę wykrzesać tam z siebie żadnej radości w modlitwie.
Przez te wszystkie lata, przy zdrowych zmysłach utrzymywało mnie doświadczenie jakie miałam będąc wolontariuszem Domowego Hospicjum Gajusz w Łodzi, tam widziałam jak matki walczą o każdy oddech, uśmiech i dzień swojego schorowanego dziecka i jak te dzieci mimo ciągłego cierpienia i bólu chcą żyć choć jeszcze jeden dzień, tam godziny mojego życia były by drogocennym darem i wielkim skarbem, a dla mnie mój oddech jest beznadziją, cierpieniem i modlitwą o szybką śmierć.
Przestań użalać się nad sobą i zacznij żyć dla innych. Możliwe, że masz za dużo czasu dla siebie. Warto umówić się na rozmowę z jakimś kierownikiem duchowym a jak nie masz możliwości to z rozsądnym terapeutą.
Co do modlitwy w Odnowie nie chcę się wypowiadać na forum.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lis 21, 2015 2:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Ale u lekarza od depresji też byłaś? Bierzesz leki?


So lis 21, 2015 2:42 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lis 21, 2015 8:28 am
Posty: 6
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Jak możesz napisać, że użalam się nad sobą nie znasz mojej historii, zawsze przedkładałam wszystkich nad siebie, przez 10 lat sama wychowywałam dwóch synów, pracowałam, sytudiowałam psychologię (3 lata) jednak nie skończyłam, ze względu na fakt, iż musiałam wybierać opłata studiów czy potrzeby moich dzieci, ale i podstawy psychologi kłociły się z moją wiarą. Nie mam depesji i nie potrzebne mi leki.
Miałam i mam kierownika duchowego, ojca paulina, który jako pokutę zadał mi 3 rzeczy, które miałam zrobić ylko tdla siebie i nie wypełniłam tej pokuty, bo wszystko co zrobiłam, to zrobiłam dla innych, tylko w to "wepchnęłam" siebie.

Zgodnie z moją wiarą, śmierć jest wybawieniem z tego świata i
przejściem do Domu Ojca, gdzie po pokucie za moje grzechy, mam szansę aby uzyskać spokój i bezpieczeństwo w wiecznej obecności Boga.
Dlatego w mojej ocenie, w mojej sytuacji jest to zrozumiłe, że chcę jak najszybciej do MOJEGO DOMU.
Czy to coś złego ?
Czy ktoś może mi pomóc jak to robić zgodnie z moją wiarą ?


So lis 21, 2015 2:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Powinnaś poszukać dobrego psychiatry/psychologa klinicznego. Masz problem, którego jednak nie dostrzegasz. Myślenia o śmierci nie rozważa się w kategoriach zdrowia, ale nerwic idących ku śmierci lub psychoz. Zdrowie to widzenie w kategorii nadziei i tego co mamy do roboty na tym świecie, bo nie my piszemy scenariusz na życie. Ty widzisz beznadzieję życia. To dzwonek alarmowy, jeśli trwa dłużej.

Studiowanie psychologii nie stoi w sprzeczności z wiarą, mamy wiele szkół psychologii, właśnie po to, by dostosować rodzaj terapii do poglądów pacjenta. Może się nam nie podobać szkoła biologiczna oparta o potrzeby osoby z problemami, ale ona ma inna wizję rzeczywistości i nie zmienia się tego, ale próbuje postawić człowieka na nogi w oparciu o jego światopogląd. Niestety, czasem się zdarza, że człowiek traci wiarę po terpii. Wiedzą o tym i księża, którzy sami wskazali taką drogę. To jednak tylko zasygnalizowanie spraw, nie wyczerpujące wyjaśnienie.


So lis 21, 2015 3:04 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Odchowałaś synów , teraz jest twój czas i poświęc go całkowicie dla spraw Boskich :wink:

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


So lis 21, 2015 3:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
możesz się modlić o wypełnienie woli Bożej w Twoim życiu. Może to będzie szybka śmierć, a może życie długie - nie Tobie o tym decydować.
"Bądź wola TWOJA!" - hasło na każdą chwilę.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


So lis 21, 2015 3:11 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Chcę prosić Boga o śmierć
Masz mamę, masz synów, może w przyszłości pojawią się wnuki. Masz dla kogo żyć. Jesteś zdrowa. Jest za co dziękować. Cóż takiego wydarzyło się w Twoim życiu, że chcesz umrzeć?


So lis 21, 2015 3:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL