Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:53 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 20, 2015 2:42 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Szczesc Boze! Mam na imie Irina, 34 lata.

Mam nastepujace pytanie.

Jestem praktykujaca katoliczka, mieszkam na Bialorusi, moj narzeczony jest z nazwy muzulmaninem (tylko z nazwy, bo nic nie praktykuje) pochodzi z Rosji, tez mieszka na stale na Bialorusi.

Chcemy sie pobrac, wziac slub w kosciele. Narzeczony zgadza sie jak najbardziej, abym wychowala dzieci w wierze katolickiej, wie o nierozerwalnosci malzenstwa katolickiego, jest przeciwko aborcji i uzywaniu antykoncepcji i oczywiscie nie ma mowy o zadnej poligamii.

Pare dni temu zapytal mulle (sluzacego w meczecie, sam tam bardzo rzadko sie pojawia i prawie nic nie wie), czy moze wziac slub w kosciele. I dostal odpowiedz, ze jak bedzie przezegnany przez ksiedza podczas slubu, to nie bedzie mogl pochowac w przyszlosci swoja mame wedlug zwyczaju muzulmanskiego.

Jego matka (rosjanka) tez jest tylko z nazwy muzulmanka, nigdzie nie chodzi, nic nie praktykuje, miala slub cywilny z prawoslawnym, mieszkajac w Rosji.

I powstal problem: narzeczony za wszelka cene chce moc pochowac w przyszlosci mame po-muzulmansku, ale tez nie chce mnie tracic, bo widzi, bez slubu katolickiego nie bede z nim mieszkala.

On ma juz 40 lat, po rozwodzie cywilnym, ale nie uprawiamy seksu, on czeka na mnie, chociaz dosc ciezko jest dla niego zrozumiec sens takiego czekania az do slubu.

Jakie moze byc rozwiazanie w naszej sytuacji? Przeciez malzenstwo katolickie zawsze jest blogoslawione przez ksiedza znakiem krzyza Chrystusowego...


Pn lip 20, 2015 2:54 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 26, 2014 12:32 am
Posty: 332
Lokalizacja: Podbeskidzie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Kurcze, ciężka sprawa. Mądrzejsi się tu zaraz wypowiedzą. Od siebie dodam tylko, że ślub bym wziął a mamą bym się martwił później. I postawił mułłę przed faktem dokonanym. Może udałoby się cos wynegocjować.
A mama nie chciałaby do Jezusa?


P.S. Piękne świadectwo czystości. Gratuluję :)


Pozdrawiam

_________________
Laudare, Benedicere, Pradicare


Pn lip 20, 2015 3:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
a mama to chce byc po muzulmansku pochowana? bo moze od tego trzeba zacząć. Skoro sama nie jest wierzaca, z prawosławym ślub wzieła (czyli była pobłogosławiona krzyżem!!!) to i tak w zasadzie nie powinna dostać muzułmańskiego pogrzebu stosując się do rozumowania mułły...

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pt wrz 11, 2015 2:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Skoro narzeczony i jego mama, nie są praktykującymi muzułmanami, to czemu im tak bardzo zależy na pochówku w tej wierze?


Pt wrz 11, 2015 3:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Irina napisał(a):
Szczesc Boze! Mam na imie Irina, 34 lata.

Mam nastepujace pytanie.

Jestem praktykujaca katoliczka, mieszkam na Bialorusi, moj narzeczony jest z nazwy muzulmaninem (tylko z nazwy, bo nic nie praktykuje) pochodzi z Rosji, tez mieszka na stale na Bialorusi.

..


Zajrzyj do Pisma Swiwtego i oswiec sie.Tam apostol Pawel wyraznie stwierdza,ze mlodzi winni zawrzec zwiazek malzenski tylko w Panu.Islamisci niech sie miedzy soba pobieraja.


N wrz 13, 2015 6:37 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lut 28, 2016 12:56 am
Posty: 41
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Zygmunt napisał(a):
Zajrzyj do Pisma Swiwtego i oswiec sie.Tam apostol Pawel wyraznie stwierdza,ze mlodzi winni zawrzec zwiazek malzenski tylko w Panu.Islamisci niech sie miedzy soba pobieraja.


To nie jest tematem wątku. Każdy bierze ślub z kim chce.
Irino, myślę tak jak poprzednicy, że najpierw należy to przedyskutować z matką. Jeśli zależy jej na szczęściu syna, to nie powinna robić problemu, skoro jest wierząca tylko z nazwy.


N mar 13, 2016 12:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Irina napisał(a):
Jakie moze byc rozwiazanie w naszej sytuacji? Przeciez malzenstwo katolickie zawsze jest blogoslawione przez ksiedza znakiem krzyza Chrystusowego...


Może kapłan pobłogosławi tylko Ciebie? Czy nie jest tak, że muzułmanie uważają znak krzyża za rodzaj czarów, których się boją? Nie wiem, dlaczego zwlekacie z małżeństwem i na co tak naprawdę czekacie. Chrystus powiedział: "zostawmy umarłym grzebanie umarłych" Może spaść jakaś bomba i nie będzie czego grzebać ani komu.Wybacz, ale dla mnie to wydumany powód. Może to tylko przykrywka dla innych przeszkód waszego małżeństwa?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


N mar 13, 2016 12:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Ja odradzam .

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


N mar 13, 2016 1:40 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 13, 2013 12:39 am
Posty: 527
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Troche tego nie rozumiem. Skoro jest muzulmaninem tylko z nazwy to po co sie pyta mułły o zgodę? Dlaczego bardziej mu zależy na ppgrzebie matki w tradycji muzułmańskiej niż na ślubie z tobą?
Irina,
Nie myslalas o tym żeby Twój narzeczony poznał Jezusa? Daj mu do przeczytania Nowy testament. Czy modlisz się o jego nawrócenie?

Trzeba pamiętać że w kontaktach z niewiernymi (tacy sa dla nich chrześcijanie), muzułmanie mogą kłamać. Wiara tkwi w nich bardzo głęboko i w obronie tej wiary są gotowi na daleko idące poświęcenie. Poza tym dla muzulmanina wychowywanie dzieci w wierze katolickiej jest oznaką braku honoru, slabosci mężczyzny. Ktoś może wyprać mózg twojemu przyszlemu mężowi i po ślubie nagle stanie się dobrym muzulmaninem. Zabroni tobie i dzieciom chodzić do kościoła.
Dla niego jak widać rozwód nie jest problemem, ryzykujesz że ciebie też zostawi.

W malzenstwie jest tak wiele trudu, tak wiele trzeba przepracowac. Dodając do tego różnice religijne. .... może być ciężko.

Zadbaj o jego nawrócenie. Módl się za niego.


Śr kwi 27, 2016 11:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
Thttp://www.fronda.pl/a/ponury-swiat-is ... 0620.htmlo
To wątek sprzed kilku miesięcy . Może są już po ślubie.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz kwi 28, 2016 9:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o malzenstwo katolickie z muzulmaninem
O ślubie katoliczki z muzlumanieneim ks. Dziewiecki

https://www.youtube.com/watch?v=YoeN1BZHxTQ


So cze 25, 2016 7:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL