Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Grzechy kierowców a spowiedź 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Derayes napisał(a):
Jakkolwiek za wyprzedzanie czy wymijanie na przejściu dla pieszych karałbym odebraniem prawa jazdy na zawsze.

Odebranie prawa jazdy nie powstrzyma od wsiadania za kółko. Niestety. Niedawno oglądałam reportaż, odstawiona 35-40latka, dobrze ustawiona, super auto. Potrąciła śmiertelnie 12latkę. Była pod wpływem alkoholu, ponad 2promile. 3miesiące wcześniej, też pod wpływem alkoholu spowodowała inny wypadek i zabrano jej tymczasowo prawo jazdy. Auta nie zabrali, więc brak dokumentu nie powstrzymał jej przed morderstwem.

Mieszkam przy ruchliwej, dwupasmowej dwujezdniowej drodze. Wypadki są średnio 2-3 w miesiącu, które widzę. Wyprzedzanie na pasach notoryczne i niezależne od płci, za to od auta. Im droższe tym szybciej jeżdżą.


Pt maja 22, 2015 6:35 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
koteczek napisał(a):
3miesiące wcześniej, też pod wpływem alkoholu spowodowała inny wypadek i zabrano jej tymczasowo prawo jazdy. Auta nie zabrali, więc brak dokumentu nie powstrzymał jej przed morderstwem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,9930784,Wlochy__45_lat_jezdzil_samochodem_bez_prawa_jazdy.html


Pt maja 22, 2015 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
koteczek napisał(a):
Mieszkam przy ruchliwej, dwupasmowej dwujezdniowej drodze. Wypadki są średnio 2-3 w miesiącu, które widzę. Wyprzedzanie na pasach notoryczne i niezależne od płci, za to od auta. Im droższe tym szybciej jeżdżą.


Smutna sprawa z tymi wypadkami. Myślę, że czasami brakuje przejść dla pieszych. Sama kiedyś wywalczyłam utworzenie jednego przejścia dla pieszych, gdzie naturalnie wydawało się, że przejście powinno być. Jakiś czas temu znowu zlokalizowałam takie miejsce. Było podanie, podobno badanie z wydziału ruchu drogowego, a potem śmierć dwóch przechodniów w deszczowy, mroźny, ciemny wieczór. Przejścia jak nie było, tak nie ma, jedynie wieńce na pobliskim słupie ciągle ktoś zawiesza. Z pieszymi się nie wygra. Jeśli jest przystanek autobusowy przy ulicy, wiadomo, że piesi będą tam przekraczać ulicę. To jest naturalne i nikt tego nie zatrzyma; można jedynie starać się uczynić to bardziej bezpiecznym - t.j. potrzebne jest wyznaczone przejście i ograniczenie prędkości.


Pt maja 22, 2015 7:30 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Brandeisbluesky napisał(a):
Smutna sprawa z tymi wypadkami. Myślę, że czasami brakuje przejść dla pieszych.

Akurat przejścia są 2, jedno obok szkoły średniej (dobrze że nie podstawówka bo pewnie co chwilę by jakieś dziecko w szpitalu lądowało), drugie przy przystanku autobusowym oddalone o jakieś 50metrów od siebie. Ale takie są efekty jak droga jest prosta i zielone światło na poprzedniej krzyżówce to cisną ile mogą. Ja mimo, że zawsze uważam raz o mało nie zostałam potrącona :evil:


Pt maja 22, 2015 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
koteczek napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Smutna sprawa z tymi wypadkami. Myślę, że czasami brakuje przejść dla pieszych.

(...) Ja mimo, że zawsze uważam raz o mało nie zostałam potrącona :evil:


Koteczku, super, że udało Ci się uciec. Co kot, to kot :wink: Czy od tamtej pory jesteś bardziej wyczulona na kierowców? Kiedyś moją kuzynkę potrącił samochód. Miała pękniętą czaszkę, ale wylizała się. Jednak po, było gorzej - inne możliwości :(


Pt maja 22, 2015 11:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Brandeisbluesky napisał(a):
[ Z pieszymi się nie wygra. Jeśli jest przystanek autobusowy przy ulicy, wiadomo, że piesi będą tam przekraczać ulicę. To jest naturalne i nikt tego nie zatrzyma; można jedynie starać się uczynić to bardziej bezpiecznym - t.j. potrzebne jest wyznaczone przejście i ograniczenie prędkości.


Tak, oczywiscie a kiego ludzie płacą podatki że mają czekać na zrobienie przejścia???

Oraz nawet jak ono będzie kierowcy muszą uważać. To co piszemy cały czas.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn maja 25, 2015 2:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Derayes napisał(a):
Tak, oczywiscie a kiego ludzie płacą podatki że mają czekać na zrobienie przejścia???

Oraz nawet jak ono będzie kierowcy muszą uważać. To co piszemy cały czas.


Samochód musi być sprawny, i sprawdzony (regularny przegląd techniczny!). Przypominaja mi się różne historie o częściach samochodowych z drewna i z papieru...
To, że samochód można tanio kupić, świadczy o czymś. Nowe samochody też mają usterki fabryczne.


Pn maja 25, 2015 2:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Dobrze jest też co pewnien czas przerabiać "Kurs bezpiecznej jazdy", czy "Kurs jazdy zimą". Przynajmniej ja tak robię. Dobrze jest samemu trzymać się w ryzach, i przypominać o zmarłych którzy "mieli pierwszeństwo na drodze." Z drogi lepiej zjechać żywym, niż martwym/uszkodzonym i przy tym z własną udowodnioną racją.


Pn maja 25, 2015 2:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Jeszcze jedna sprawa. Trzeba pamiętać, że mogą zdarzyć się osoby, które mogą chcieć użyć ruch na drodze do pozbawienia siebie życia. Kiedyś znajomemu mojego męża, ktoś wskoczył pod samochód i skończyło się to tragicznie. Innym razem, gdy mój mąż był w samochodzie, też ktoś wskoczył na samochód, ale na szczęście do śmierci nie doszło. Na drogę mogą nagle wybiegać dzieci, zwierzęta, ktoś przed nami może zasłabnąć w samochodzie...dużo tego. Znam nawet przypadek, gdy pijani policjanci wjechali pod prąd na trasę szybkiego ruchu i wbili się pod ciężarówkę (śmierć!). Innym razem moja koleżanka wylądowała w rowie rozdzielającym pasy autostrady, gdy przed nią pojawił się pędzący na nią samochód. Różne rzeczy dzieją się na drogach.


Pn maja 25, 2015 2:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 12:32 pm
Posty: 314
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Dlaczego w mieście obowiązuje do 50 km/h:

https://youtu.be/EBkJUX_O-A8

_________________
"Racz, Panie, wynagrodzić życiem wiecznym wszystkim, którzy dobrze czynią ze względu na imię Twoje".


N maja 31, 2015 10:30 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 10:23 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Równie dobrze mały mógłby zostać skasowany a odpowiedzialność poniosła by tylko czujna mamusia :) .


Wt cze 09, 2015 1:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: grzechy kierowców a spowiedz
domgo napisał(a):
Cytuj:
Spokojnie można się "wciskać" przed takiego kierowcę czy to po ominięciu korka bus-pasem, (...).


U mnie w mieście w wielu miejscach są kamery, które wyłapują takie manewry. Jeśli uda się go przeprowadzić, to też można spodziewać się mandatu. Chyba czegoś nie rozumiem :|


Cz cze 18, 2015 11:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Lepton napisał(a):
Dlaczego w mieście obowiązuje do 50 km/h:

https://youtu.be/EBkJUX_O-A8


Włosy stają dęba na głowie :|


Cz cze 18, 2015 11:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Też Brandi czegoś nie rozumiem. Czy tylko ja wiecznie się śpieszę i nigdy nie potrafię dotrzeć na żadne spotkanie przed czasem tylko dokładnie o czasie lub lekko po? :D


Śr cze 24, 2015 5:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Proponuję helikopter albo strój batmana :lol: tylko trzeba się stosować do zasad ruchu powietrznego. Ile tam blondynek?


Śr cze 24, 2015 5:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL