Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:28 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
Zapraszam do pisania o ciekawych inicjatywach duszpasterskich, które mają miejsce w Waszych parafiach. Żebyśmy tylko o problemach nie pisali, lecz pozytywy zobaczyli, które się dzieją. :D


So lis 15, 2014 9:35 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 9:49 pm
Posty: 231
Lokalizacja: Górny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
W mojej Parafii miał miejsce cykl spotkań Ewangelizacyjnych , :) na zakończenie
jest Msza z modlitwą o uzdrowienie. Bardzo mi się ten sposób Ewangelizacji podoba.

_________________
Dz.1317 "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia... nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu."
http://www.lichen.pl/pl/434/wspolnota_modlitewna


So lis 15, 2014 11:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
W mojej parafii przygotowano, po raz kolejny, niezwykle starannie wyreżyserowaną inscenizację Drogi Krzyżowej. Zawodowy reżyser i młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz włączenie się w to niektórych instytucji, włącznie z władzami samorządowymi dały ucztę dla ducha.
Jak mi wspomniał wikariusz (zachęcając jednocześnie do współpracy) to wyjście na zewnątrz, w stronę tych, którzy przestali chodzić do kościoła (70%). Nie wiem kim byli uczestniczacy w wieczornym pochodzie, ale to były tłumy mieszkańców miasta.

6. stycznia magowie w pięknej bryczce prowadzili mieszkańców z jednej parafii do drugiej. Dzieci dumnie prezentowały korony, które na koniec oddały komisji konkursowej do oceny. Z wypiekami na twarzy śledziły, które dziecko ( a raczej ich twórcy- babcie, mamy i reszta rodziny) zwycięży. I tak wszystkie dostały cukierki.

W nocy aniołów w przeddzień Wszystkich Świętych nie uczestniczyłam, więc nie wiem jak było.


So lis 15, 2014 11:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
tata napisał(a):
W mojej Parafii miał miejsce cykl spotkań Ewangelizacyjnych ...

Mógłbyś napisać coś więcej o tematyce tych spotkań, formie ..

@merss Fajne rzeczy się u was dzieją :)


N lis 16, 2014 1:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
U mnie w parafi jest oczywiscie zywy rozaniec, kolo radia Maryja oraz odnowa w duchu sw.Odbywaja sie u nas rekolekcjie odnowy w duchu sw oraz rekolekcjepo stracie bliskiej osoby ktore prowadzi odnowa w duchu swietym oraz organizacja niesc ulge w cierpieniu.Kolo radia Maryja organizuje praktycznie co miesiac jakies wycieczki do sanktuarow swietych.Jest np organizowana Noc Swietych w Wigilie Wszystkich Swietych.Poza tym nie wiem co tam jeszcze jest organizowane gdyz chodze do kosciola od niedawna.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N lis 16, 2014 2:19 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
Mamy bardzo aktywnego wikariusza, któremu proboszcz pozwala rozwinąć skrzydła. On wciąż coś organizuje dla dzieci: festyny, bale, spotkania z rodzinami, pilnuje, by nosiły do kościoła serducha Małego Apostoła (za aktywność na mszach). Nie potrafię nawet o tym napisać z pamięci.
Ma świetny kontakt z dziećmi, więc lubię chodzić na msze dziecięce. Często przynosi rekwizyty do omawiania Ewangelii. Nie wstydzi się tańczyć i 'pokazywać' na Dziękczynienie z dzieciakami piosenek religijnych. Jest świetnie przygotowany psychologicznie, to widać.


N lis 16, 2014 2:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 4:08 pm
Posty: 190
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
Ksiądz z mojej parafii, w tygodniu stroił gitarę, szukał odpowiednich słów i rekwizytów, by jak najlepiej przekazać dzieciom przypowieść o talentach, by je jak zwykle angażować podczas homilio-dialogu.

Ten ksiądz zaprasza co najmniej raz do roku swoich parafian na grilla, uczestniczy w ich życiu. Jego też chętnie zapraszamy do siebie, na ważne uroczystości czy też na wspólny mecz. To dobre okazje by rozmawiać o rzeczach ważnych, o naszym życiu, o nauce Kościoła, o Bogu. Ten ksiądz często powtarza, że czuje ojcowską odpowiedzialność za swoich parafian. A w angażowaniu się parafian widać ich odpowiedzialność za tę wspólnotę parafialną. Księża często zupełnie niepotrzebnie obawiają się takiej zażyłości. A właśnie taki kontakt sprawia, że istnieje rzeczywista wspólnota.

Osoby mieszkające w Polsce nie są przyzwyczajone często do angażowania się w życie swojej parafii. Ale rozmawiałem z niejedną osobą, która powraca np. ze Stanów i szuka właśnie takich księży, ponieważ nie potrafią odnaleźć się w większości polskich, gdzie w niedzielę się przychodzi na godzinną mszę i na tydzień z głowy. To nie tworzy wspólnoty. A Kościół ma ją tworzyć. I dobrze, że jest chyba coraz więcej księży, którzy to rozumieją :)


A dzisiaj byłem na Mszy w innym kościele, gdzie ksiądz coraz większy nacisk kładzie na wspólnotowość, chociaż jest wiekowy i przyzwyczaił się do innego sposobu prowadzenia mszy i parafii. Ma coraz lepszy kontakt z ludźmi, angażuje ich, po mszach odbywa się poczęstunek, spotkanie dla chętnych, a duchowny jest wśród nas.


N lis 16, 2014 2:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 9:49 pm
Posty: 231
Lokalizacja: Górny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
Cytuj:
Mógłbyś napisać coś więcej o tematyce tych spotkań, formie ..


U nas w parafii te spotkania prowadzi Wspólnota odnowy w Duchu Sw. u nas to nowość . Jest Krąg biblijny , żywy różaniec. Ze wspólnotą wiekszość ludzi spotkała się pierwszy raz (w naszej parafii) Spotkania polegają na Wspólnej modlitwie, Śpiewie uwielbienia, Kazaniu które głosi ksiądz, ostatnio było wygłoszone świadectwo jednej członkini Wspólnoty. Było to ostanie czwarte spotkanie .Kto chciał mógł skorzystać z modlitwy wstawienniczej członków Wspólnoty.
Było Błogosławieństwo Prymicyjne. Każdy ze słuchaczy otrzymał ksiażeczkę "4 kroki w stronę wiary" ks. Tomasz Jaklewicz , Marcin Jakimowicz.
Spotkania miały miejsce w naszym Kościele. Teraz we wtorek odbedzie się Msza Sw. z modlitwą o uzdrowienie.
Myślę ze sytuacja w naszym Kraju wymaga tego typu ewangelizacji. Jestem całym sercem za :)

_________________
Dz.1317 "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia... nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu."
http://www.lichen.pl/pl/434/wspolnota_modlitewna


N lis 16, 2014 4:11 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 9:51 pm
Posty: 60
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
Fajny i pozytywny temat. W mojej parafii dużo się dzieje krąg biblijny, żywy różaniec, neokatechumenat, stowarzyszenie świeckich przy siostrach zakonnych itd Mamy jednak coś wyjątkowego :) W każdy ostatni piątek miesiąca nabożeństwo do Matki Bożej, trwające, aż do godziny 24 zakończone procesją :)


N lis 16, 2014 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
U nas w parafii jest żywy różaniec 10 kół,kolka żywego różańca dzieci.Spotkania przy ciasteczkach i herbatce z księdzem ,ogniska kółek różańcowych.dzieje się wiele.Mamy też spotkania kółek różańcowych w innych parafiach,jak również raz w miesiacu Wieczór Wiary.


Pt lis 21, 2014 2:25 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
tesia napisał(a):
...jak również raz w miesiacu Wieczór Wiary.
Co to takiego możesz napisać?


Pt lis 21, 2014 2:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
Wieczór wiary rozpoczyna się Mszą swietą o 18 -tej,po mszy jest czytany fragment Pisma Świętegomi tłumaczony przez ksiedza,albo przedstawiany przez młodzież jako pantonima.Sa śpiewy i adoracje,na końcu błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem każdego z wiernych.Bardzo piękna uroczystość.


Pt lis 21, 2014 4:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
Sporo ciekawych inicjatyw dzieje się jednak w naszych parafiach, a to znak życia wspólnot, wbrew różnym dekadenckim i katastroficznym wizjom. Dzięki za dzielenie się pięknymi dziełami. :D


N lis 23, 2014 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
O tak, z pewnością znajdzie Ksiądz coś dla siebie. Jak sie jest młodym duchownym i nie ma się pomysłu na rozwinięcie własnej inicjatywy... każda podpowiedź jest dobra :twisted:


N lis 23, 2014 11:42 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe inicjatywy w naszych parafiach
joannabw napisał(a):
O tak, z pewnością znajdzie Ksiądz coś dla siebie. Jak sie jest młodym duchownym i nie ma się pomysłu na rozwinięcie własnej inicjatywy... każda podpowiedź jest dobra :twisted:

1. Nie jestem już młodym duchownym, eh a szkoda :D
2. Posługuję w trochę innej formie duszpasterstwa niż tradycyjne 8)
3. Bardziej chodzi o pokazanie dobra, które się dzieje w parafiach naszych, niż o podpowiedzi :-P


N lis 23, 2014 11:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL